Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

samsung galaxy grand duos

Здравейте,

ъпдейтнах софтуера на телефона си през КИЕС и на другия ден получих две актуализации на фърмуера до 4.2.2. Но сега имам проблем - не мога да изпращам снимки през whatsapp, viber или gmail. И то само снимки, които съм направила след ъпдейта. Дали някой има идея как да оправя проблема?

Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари

А все пак може ли да се върне старата версия на Андроид ОС,ако се инсталира версията 4.2.2?Благодаря!
Цитирай

Сега пък установих че немога да изпращам снимки и да слагам песен като рингтон , които са направени след актуализацията. Сега ще направя хард ресет да видим.

Nexus 4
Цитирай

Сега пък установих че немога да изпращам снимки и да слагам песен като рингтон , които са направени след актуализацията. Сега ще направя хард ресет да видим.

Nexus 4
Цитирай

След хард ресет всичко работи нормално.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Усещате ли как Android-а става лека полека много по голяма боза от Windows? :-)

п.с. Между другото нямам спомен една година на зад да ми е забивало PC-то с Windows 7...
Цитирай

За седмицата съм съгласен, а андроида... май искаме прекалено много от едно такова устройство. Не, че не си прав! :thumbup:


А за батерията на телефона, нямате ли усещането, че след 4.2.2 пада по-бързо?

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Аз за сега реших да не ъпдейтвам. Предпочитам да си ми върви Garmin-а, че по планините ми трябва Smile
Цитирай

Инсталирах новата версия и доста променени ми се виждат иконките и менюто!Но интернета ми намаля като скорост при стартиране 2-3 пъти ми пише,че Viber е спрял,а и за други програми,че са спрели внезапно!Мисля да се връщам към старата(фабричната) версия,с която купих телефона,а именно 4.1.2!Интересувам се как мога да направя това-значи на сайта www.sammobile.com лесно стигам до тази версия на български език,но не знам как да процедирам,на телефона ли трябва да се свали този файл от сайта,т.е. ползвам ли браузер на телефона да си сваля файла или го свалям на настолния компютър?Кое,как и къде се инсталира-коя програма на настолния,коя на телефона?С Kies нещо не ми се получава връзката-ако трябва да прехвърлям от компютъра на телефона не знам как?Има и някаква програма Odin,която така и не я разбрах!Ако поне малко ми изясните нещата,ще съм Ви много благодарен-важно е!Благодаря предварително!
Цитирай

След ъпа всичко ми се видя ок.Но забелязах че не мога да прикача мелодия към даден абонат в телефония указател!Направих и ресет но проблема си остава. :wall:
Цитирай

Здравейте, може ли някой да обясни как се прави ресет на хард диска и там каквото е друго след ъпдейт до 4.2.2?
Благодаря предварително.
Цитирай

Petruciq написа:Здравейте, може ли някой да обясни как се прави ресет на хард диска и там каквото е друго след ъпдейт до 4.2.2?
Благодаря предварително.

Изключваш телефона след което го включваш задържайки едновременно бутоните Power+VolUp+Home. Ще влезнеш в recovery меню, от където със стрелките отиваш на wipe data/factory reset и натискаш Power бутона 1 път. В новото меню пак със стрелките отиваш надолу до Yes и пак натискаш Power бутона. Като завърши натискаш Power бутона върху Reboot system now. Преди да правиш factory reset си направи backup на цялата информация, защото при reset-a всичко от телефона се трие!

http://www.youtube.com/watch?v=KFn-dyjS-KA

dhamitak написа:Мисля да се връщам към старата(фабричната) версия,с която купих телефона,а именно 4.1.2!Интересувам се как мога да направя това

Зареди си телефона на поне 70%.
1. Трябва да имаш инсталирани USB drivers на Samsung (може би го имаш инсталиран) и SAMSUNG Android ADB Interface Driver. Ето линк и за двете: samsung-usb-drivers
2. Сваляш ODIN
3. Сваляш официалния ROM 4.1.2 за България от Sammobile, но първо си напарви регистрация и след това го свали от този линк Bulgaria (VVT).
4. Активираш USB Debugging Mode (USB отстраняване на грешки) на телефона. Става от Settings/Developer Options. Най-вероятно това меню ще ти е заключено, затова отиваш в настройките на За устройството и започваш да натискаш многократно върху Номер на компилацията (Build number) докато ти изпише, че е отключено Developer options.
5. Изключваш телефона и го включваш задържайки бутоните Power+VolDown+Home. Телефона ще се стартира в Download Mode. Изписва ти съобщние Warning..... Натисни VolUp и ще видиш зелено Android човече.
6. Свързваш телефона с компютра.
7. Резархивираш ODIN от точка 2 и го стартираш. Ако всичко е наред трябва да изглежда така:
Задължително на Message трябва да имаш Added! Това означава, че всички необходими драйвери от точка 1 са инсталирани.
8. Резархивираш изтеглената версия на Android от точка 3, след което в ODIN натискаш на PDA и избираш резархивирания файл и натискаш Start. Чакаш докато свърши и телефона ще се рестартира сам.
9. Съвета ми е да направиш factory reset, но сам прецени.

http://www.youtube.com/watch?v=OM4MOerji0o - препоръчително да се гледа без звук Smile

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

nmnikolov написа:
Petruciq написа:Здравейте, може ли някой да обясни как се прави ресет на хард диска и там каквото е друго след ъпдейт до 4.2.2?
Благодаря предварително.

Изключваш телефона след което го включваш задържайки едновременно бутоните Power+VolUp+Home. Ще влезнеш в recovery меню, от където със стрелките отиваш на wipe data/factory reset и натискаш Power бутона 1 път. В новото меню пак със стрелките отиваш надолу до Yes и пак натискаш Power бутона. Като завърши натискаш Power бутона върху Reboot system now. Преди да правиш factory reset си направи backup на цялата информация, защото при reset-a всичко от телефона се трие!

http://www.youtube.com/watch?v=KFn-dyjS-KA

Благодаря за информацията :thumbup: Телефонът ми е чисто нов и няма нужда от backup Smile Лек ден Smile
Цитирай

А някой знае ли каква е разликата в двата официални ROM-а за България? Да не би единия да е за Vivacom (Vivatel)

[Изображение: c6nn.jpg]
Цитирай

Petruciq написа:
nmnikolov написа:
Petruciq написа:Здравейте, може ли някой да обясни как се прави ресет на хард диска и там каквото е друго след ъпдейт до 4.2.2?
Благодаря предварително.

Изключваш телефона след което го включваш задържайки едновременно бутоните Power+VolUp+Home. Ще влезнеш в recovery меню, от където със стрелките отиваш на wipe data/factory reset и натискаш Power бутона 1 път. В новото меню пак със стрелките отиваш надолу до Yes и пак натискаш Power бутона. Като завърши натискаш Power бутона върху Reboot system now. Преди да правиш factory reset си направи backup на цялата информация, защото при reset-a всичко от телефона се трие!

http://www.youtube.com/watch?v=KFn-dyjS-KA

Благодаря за информацията :thumbup: Телефонът ми е чисто нов и няма нужда от backup Smile Лек ден Smile


Здравейте,

направих всичко по стъпките, но мисля, че направих много рано factory reset, защото чак след това ми показа, че всички актуализации са направени....
Цитирай

Фонетична клавиатура за Samsung Galaxy Grand Duos за Android 4.1.2 и 4.2.2

[box]Важно: За да инсталирате клавиатурата трябва задължително да имате root достъп![/box]
1. Необходим ви е file manager. Аз лично използват Total Commander, който лесно можете да намерите в Google play.
2. Правите back up на използваната от вас до момента клавиатура. Файловете са SamsungIME.apk и SamsungIME.odex и се намират в system/app. Пазете ги, ако ви се наложи да възстановявате след време БДС клавиатурата.
3. Резархивирате предоставения от мен файл и го качвате на sd картата.
4. Изтривате оригиналните файлове SamsungIME.apk и SamsungIME.odex от папката на телефона system/app (backup-ите си го пазите някъде другаде).
5. Копирате моят файл в system/app.
6. Сменяте permissions (атрибути) на файла на -rw-r--r-- като задържате пръста си върху файла и избирате:
- owner - read + write
- group - read
- other - read
Цитат:Важно: Ако пропуснете тази точка и не промените permissions на файла, който слагате в system/app, клавиатурата няма да работи!
7. Готово. Вече имате фонетична клавиатура. Необходимо е да рестартирате телефона, за да работи новата клавиатура.

Линк за сваляне:
Фонетична клавиатура за Android 4.1.2
Фонетична клавиатура за Android 4.2.2

Samsung S21 Android 12 | Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE Wear OS 3.5

Цитирай

Браво nmnikolov, клавиатурата е много добра. :bow:

XIAOMI MI NOTE 3 - BLACK - 128 GB
Цитирай

Хора, май ще се връщам на старата версия. Много тегаво работи телефона, често забива, галерията се отваря 30 сек. и т.н. А след ъпдейта, направих хард ресет... Някой друг би ли споделил мнение за 4.2.2


Върнах се на 4.1.2, но сега отново се изтегли актуализацията и ме подканва да я инсталирам. Някой знае ли как да разкарам уведомлението от нотификейшън бар-а и къде се намира самият файл с актуализацията, за да го изтрия. Нямам рут.

Оправих се, но да спомена, че в даунлоуд мод се влиза с vol down/ home/ power, а не както колегата nmnikolov по-горе е писал, с vol up!
Всичко друго е така.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Здравейте,
преди два дни ми се актуализира софтуера и ми дава грешка на някои приложения. Например не ми дава да пращам снимки по Viber, неми отваря снимки с Instagram. Не съм наясно и за това питам, някой знае каква е причината или му се появявал същия проблем нека пише! Благодаря Smile))
Цитирай

Да, така е без хард ресет. После приложенията работят, но като цяло, при мен, телефона се бъгваше и не работеше устойчиво. Точно над твоят пост съм писал.

Внимавай!!! При хард ресет се трие всичко от телефона!!!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

chepkata написа:Оправих се, но да спомена, че в даунлоуд мод се влиза с vol down/ home/ power, а не както колегата nmnikolov по-горе е писал, с vol up!
Всичко друго е така.
Той добре го е написал, ама явно не си чел внимателно...
nmnikolov написа:5. Изключваш телефона и го включваш задържайки бутоните Power+VolDown+Home.
Цитирай

Извинявам се на nmnikolov, вярвате ли, че се върнах 20 пъти да проверя и все едно и също виждах!!! Сега, след поста на Vami, все едно чета друг текст. :wall: Още един път се извинявам!

Няма да редактирам поста си, за да не изглежда тъпо мнението след моето.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Здравейте,
Може ли да ми кажете как да оптимизирам живота на батерията? Трябва ли да има няколко последователни разряда и след това 12-часови заряда? Защото не съм го правила, понеже ми казаха, че при новите телефони не трябвало... :confused:
Цитирай

Здравейте на всички ! Smile
Взех си Гранд преди 1 седмица и ми прави впечатление че батерията ми пада твърде бързо (за 20 минути нормално използване падна с 10 % ) бихте ли ми помогнали като кажете какво да правя горе-долу за да пада за по нормално време при нормално ползване а не за половин ден.
Благодаря предварително Smile
Цитирай

Телефонът сам си казва кога да включиш и изключиш зарядното. Повече от това не можеш да направиш. 12 часа на зарядно е напълно безсмислено упражнение, защото процеса на заряд спира при достигане на необходимите стойности. Първите няколко цикъла, батерията държи по-малко, но после се достига максималния и капацитет.
С две думи, ползвай телефона си, както ти е удобно и не робувай на батерията!

Galaxy S 24 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)