Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Navigation вече и в България

Днес изпробвах навигацията,но не успях да открия опцията налична в Гармин която позволява при разглеждане на картата и избрана дедтинация, с едно докосване да бъде избрана крайната точка.Аз ли не успях да се преборя с интерфейса,или просто този вариант не е наличен?

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай
Аксесоари

Този вариант е наличен в приложението Maps (Карти).
Цитирай

Здравейте,
От написаното до сега не рабрах в крайна сметка дали някой е успял да подкара навигацията да говори на български, без да сменя системния език на телефона.
Цитирай

Не няма начин.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

Още положителни впечатления.Зададох маршрут Бургас -Русе.По подразбиране ми даде маршрут през малки градове и села,още един подобен и третият който аз избрах беше Бургас-Варна-Русе.В самият град Русе с лекота откриваще всяка желана дестинация,но с малко човешка намеса(бесарбовският манастир е отбелязан на погрешно място в картата).Стрийт вю е незаменима екстра.Хареса ми и 3D изобразяването на картата.Във всеки един момент картата е под максимално добър ъгъл на виждане.Рутираше и тн. с интернет на "бавната скорост" на виваком(рутиране и преизчисляване мигновено, а за стрийт вю разбира се бяха нужни ~10-20 секунди за изчистване на изображенията.Друга слабост е че все още не са вкарани главните улици(като такива)

,и мен ме прекарваше през второстепенни и странични.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

Аз преди време бях споменал, че най-вероятно навигацията използва трафика за да изчисли маршрута, оказа се че съм в грешка. По маршрут София - Гоце Делчев се справи отлично без каквито и да е забележки; избра маршрута, който аз използвам по подразбиране. На връщане обаче (в неделен ден, когато много хора се връщат от Гърция) се опита да ме прекара през Драгичево. Добре, че преди мен имаше един приятел, който ми се обади да ми каже да не минавам през този маршрут, а да си мина през Люлинската магистрала. За момента не мога да си обясня по какъв начин изчислява маршрута.
Цитирай

По принцип точно това се опитва да прави, да подбере най-лекия маршрут. За в София се справя доло горе, но за извън-градско не мисля че го постига, едва ли системата им е свързана с пресцентъра на МВР Wink
А то от друго място за трафика, не знам от къде може да се получи.
Цитирай

Навигациата не изисква постоянна интернет свързаност. Веднъж начертае ли маршрута не е проблем да ви закара до крайната цел.... стига да не се отклоните от него. Направите ли го тогава вече е нужен интернет за да на4ертае нов мнаршрут
Цитирай

Някой пробвал ли е да вкара POI от друга навигация в Navigation?

Xiaomi Mi 5
Цитирай

Това според мен е най-добрата навигация за нексус устройствата. Успява много добре да управлява информацията за текущата локация от различните сензори. Много по-добре от другите програми според мен (sygic със сигурност). Това е незаменимо в градове с високи сгради където понякога GPS фикса се губи.
Цитирай

Колега nurv, няма нужда да се вкарват, каквито и да е POI защото програмата използва базата данни на Google. Каква по-голяма база данни от това?
Цитирай

Какво като е Гугъл? Това не означава най-най-най. Това може да е вярно за някои части от света, за съжаление ние не сме от тях. Те сателитните им снимки са с година-две назад...
Конкретно на въпроса на nurv - съмнявам се да е възможно да се вкарат външни POI поне на този етап.

SIEMENS C35i --> ME45 --> Sony Erocsson k800i (custom firmware, camera driver, elfpack) --> Samsung Galaxy S III GT-I9300, 32GB, Blue, M-tel, ROM Blekota Note 5 Lite v5.2.2, 4.4.4 KitKat + Boeffla-Kernel v7.9

Цитирай

Колега sapiora. Според Вас може ли да се разчита на Google за актуално съдържание при камерите при положение, че дори КАТ не са го описали никъде?

Xiaomi Mi 5
Цитирай

nurv написа:Колега sapiora. Според Вас може ли да се разчита на Google за актуално съдържание при камерите при положение, че дори КАТ не са го описали никъде?
В навигацията на гугъл няма информация за камерите.
Цитирай

Точно затова питам дали някой е опитвал да вкара собствени poi. Ще пробвам и ще кажа.

Xiaomi Mi 5
Цитирай

Ако е въпроса само за камерите най -лесния начин е с програмата Антирадар. Тя може да работи и на бекграунд докато е активна навигацията.

Таблет BRONCHO A710 Sony Ericsson Xperia NEO V
Neobux Paid-to-click Service
Цитирай

Колега nurv, POI означава Points of Interest, което не е в категорията "камери за скорост". Забелязах от изказването Ви, че съм Ви засегнал по някакъв начин? Идеята на форума е да си помагаме. Ако по някакъв начин Сте се почувствал засегнат, моля да ме извините!? Мнението ми в момента не е шега или ебавка!
Цитирай

Извинявам се колега sapiora ако сте намерили капка агресия в моето писане. Знаете хора всякакви и поведение всякакво. Много правилно сте отбелязали какво е POI и благодаря за напомнянето. Ако за Вас това са ресторанти или други обекти, то за мен са камери и други обекти. Това не поставя камерите извън POI. Та идеята Google да не поддържа определен набор от информация е по-скоро поради недостоверността на източника. Те КАТ не могат вътре да си оправят бумащината, камоли да предоставят API за лесен достъп до информация.

@BG_WAKKO решения има всякакви. Най-лесното е да си остана със сегашните ми навигации обаче Google си имат определени плюсове, които искам да ползвам (синхронизиране на маршрути между устройства).

Като заключение нищо по темата. Както казах по-рано ще пробвам и ще пиша.


Редакция:
То се оказа, че някой е я свършил тази работа. Добавяте си http://goo.gl/maps/L8SIg в My Maps после си избирате маршрут или в обратен ред. Съответно си нареждате всички слоеве, които искате. Не съм тествал в реална среда, но така се наслагаха добре визуално. Може да си поиграем да сложим и мобилните камери и да следим дали тези са с актуални координати. Утре ще направя едно пътуване към морето и ще пробвам.

Xiaomi Mi 5
Цитирай

nurv от това което си пуснал няма много смисъл - не е актуално. Погледнах набързо - София камерата срещу Софияленд я няма отдавна, има неотбелязана при телевизионната кула на изхода от подлеза, на цариградско срещу Макдоналдса също я няма камерата... по-добре не я ползвай тази база данни


редакция

- от страницата на СДВР във фейсбук:

График на средствата за контрол на пътното движение за периода от 03 до 07 юли 2013г.

за 03.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул.”Рожен” под моста на надлез “Надежда”
от 14.30 - 18.30 бул.”Вл.Вазов” срещу магазин “Баумакс”
от 07.30 - 13.00 бул.”България” връзката с Околовръстен път
от 14.30 – 18.30 бул.”Цариградско шосе”вход за стопанство “Врана”
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 бул.”България”-бензиностанция “Еко”
от 07.00 – 11.00 ул.”202-ра”
от 07.00 - 11.00 бул.”Проф. Цв.Лазаров” срещу бл.116

Стационарни камери
- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”
- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”
- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

за 04.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул.”Симеоновско шосе” отбивка Ловен парк
от 14.30 - 18.30 бул.”Пушкин” 82
от 07.30 - 13.00 бул.”Рожен” под моста на надлез “Надежда”
от 14.30 – 18.30 бул.”Цар Борис III”-Черният кос
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 бул.”Симеоновско шосе” срещу Ловен парк
от 07.00 – 11.00 с.Волуяк- бул. “Ломско шосе”
от 07.00 - 11.00 бул.”Вл.Вазов” стадион Г.Аспарухов

Стационарни камери
- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”
- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”
- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

за 05.07.2013
от 07.30 - 13.30 бул.”Ботевградско шосе” -стопанство „Врана”
от 14.30 - 18.30 бул.”Цар Борис III” – Черният кос
от 07.30 - 13.00 бул.”Цариградско шосе”-стопанство ”Врана”
от 14.30 – 18.30 бул.”Рожен” след надлез ”Надежда”
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/
от 11.00 – 15.00 ул.”202-ра” –бензиностанция “Шел”
от 07.00 – 11.00 с. Долни Богров, ул. 35
от 07.00 - 11.00 ул.”Резбарска” срещу бл. 26

Стационарни камери
- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”
- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”
- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

за 06.07.2013
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

Стационарни камери
- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”
- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”
- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ


за 07.07.2013
от 09.00 - 10.00 Пернишко шосе – Черният кос /вход/
от 10.30 - 12.30 Пернишко шосе – Лукойл Владая
от 13.00 - 14.00 АМ Люлин последен тунел - вход;
от 14.30 - 15.30 бул.”Сливница” - изход
от 16.00 – 17.00 с.Волуяк – бул. „Ломско шосе” № 273
от 09.00 - 10.00 Околовръстен път /Икеа/
от 10.30 - 12.30 с.Горни Богров бул.”Ботевградско шосе” /сервиз за гуми/
от 13.00 - 14.00 бул.”Ботевградско шосе” района на ОМВ
от 14.30 - 15.30 бул.”Самовско шосе” /р-т Лебеда
от 16.00 - 17.00 бул.”Цариградско шосе” /Инфинити вход/

Стационарни камери
- Бул.”П.Яворов” в района на плувен комплекс „Мария Луиза”
- Околовръстен път в района на бензиностанция „ШЕЛ”
- Бул.”Цариградско шосе” – Орлов мост вход преди спирката на МГТ

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Картата, че си има нужда от актуализация има. Това, което не знаех, е че може да си добавям толкова лесно мои слоеве.

Xiaomi Mi 5
Цитирай

Някой купувал ли си е все пак базата с камери на Google?

Xiaomi Mi 5
Цитирай

Обновиха Google maps до версия от 17.7.2013.Не откривам опцията за запис на карти.

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай

На екрана да е картата която искаш да запазиш пишеш Ok maps„ в полето за търсане, с най-новата версия 7.0.2 като избереш района и цъкнеш на търсенето най-отдолу има запази за офлайн, но доколкото виждам София и Северозападна България не ще да ми я запази, общо взето поорязаха и тази функция.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай

При мен излиза и като цъкна на главата (иконката в полето за търсене).
Цитирай

naskox написа:На екрана да е картата която искаш да запазиш пишеш Ok maps„ в полето за търсане, с най-новата версия 7.0.2 като избереш района и цъкнеш на търсенето най-отдолу има запази за офлайн, но доколкото виждам София и Северозападна България не ще да ми я запази, общо взето поорязаха и тази функция.

Помагайте,не откривам къде е.
,

SGA2》SGS4》Moto G》SGS4 Mini》SGS7》SGS8》SGS10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)