Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталация на Jelly Bean за Optimus L5 [Official 4.1.2] (вече и с ROOT)

mystery_men2 написа:В момента съм с v20a и искам да мина на v20d обаче рутнатата версия. Въпроса ми е трябва ли да инсталирам първо не рутната или може директно да сложа тази от линка на колегата fenco в data.bg?

Давай директно.

Buchew написа:Оправих се благодаря!

Как?

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай
Аксесоари

Не можах да сложа v20d, но пък за сметка на това преинсталирах със рутната версия на v20а и сега имам руут. Само където не знам защо ми е като карнела не поддържа клок на процесора, 4.1 не поддържа прехвърляне на приложения от вградената памет към СД картата. Някой да каже нещо полезно от рута за нашия модел моля! Пробвах да обединя паметта на телефона с тази на СД картата с RemountSD - 1.3, но не се получи нищо.... С две думи освен отпадане на гаранцията аз файда от руут на LG L5 Е610 не виждам :/

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Някой пробвал ли е да сложи Андроид 4.2.2. Гледам тук ---> http://www.hackmyandroid.com/install-cm1...us-l5/6106 има описано как се инсталира, но английския ми не е на ниво и ме е страх, че ще омажа нещата, а и не съм сигурен дали изобщо има 4.2.* за нашия модел телефони...?!

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

mystery_men2 написа:Някой пробвал ли е да сложи Андроид 4.2.2. Гледам тук ---> http://www.hackmyandroid.com/install-cm1...us-l5/6106 има описано как се инсталира, но английския ми не е на ниво и ме е страх, че ще омажа нещата, а и не съм сигурен дали изобщо има 4.2.* за нашия модел телефони...?!
БрАвО Cool :thumbup: :thumbup: :thumbup: mystery_men2...раздвижване по темата ,сега ще се счупим да тестваме ,анализираме....
Цитирай

unixcho написа:
mystery_men2 написа:Някой пробвал ли е да сложи Андроид 4.2.2. Гледам тук ---> http://www.hackmyandroid.com/install-cm1...us-l5/6106 има описано как се инсталира, но английския ми не е на ниво и ме е страх, че ще омажа нещата, а и не съм сигурен дали изобщо има 4.2.* за нашия модел телефони...?!
БрАвО Cool :thumbup: :thumbup: :thumbup: mystery_men2...раздвижване по темата ,сега ще се счупим да тестваме ,анализираме....

Давайте и поствайте резултати, честно казано мен ме мързи за момента. Big Grin

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

A зaщо трябвa дa е в тaзи темa? Товa не е официaлен ъпдейт, някой ще се объркa и ще го инстaлирa кaто тaкъв.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

vargala81 написа:A зaщо трябвa дa е в тaзи темa? Товa не е официaлен ъпдейт, някой ще се объркa и ще го инстaлирa кaто тaкъв.
Това беше по-скоро запитване, но ако въпроса за 4.2.2 претърпи развитие, може да бъде отделена в отделна тема!

Все пак чакам, ако има хора които не се страхуват да останат без телефон да споделят какво е станало ! Smile

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Днес услях да актуализирам до V20g през LG MOBILE SUPPORT TOOL без никакви проблеми Big Grin . Бях с рутната V20а и през КДЗ не искаше да тръгне да се инсталира. Естествено загубих руута, но и без това се чудех за какво ми е... Прави ми впечатление, че след всяко актуализиране телефона става по-бърз и все по-рядко лагва...

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Който иска да бъде в крак с времето Tooth

Версия: Е610v20j-EUR-XX

от xda-developers с Root: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2536261

Инсталирах я, работи доволно добре и бързичко...

Edit: Не знам за вас, но на мен ми работи осезателно по-бързо и по-добре от v20g.

HTC Desire 816
Цитирай

jorogvm написа:Който иска да бъде в крак с времето Tooth

Версия: Е610v20j-EUR-XX

от xda-developers с Root: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2536261

Инсталирах я, работи доволно добре и бързичко...

Edit: Не знам за вас, но на мен ми работи осезателно по-бързо и по-добре от v20g.

Охо, слагам го утре.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

jorogvm написа:Който иска да бъде в крак с времето Tooth

Версия: Е610v20j-EUR-XX

от xda-developers с Root: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2536261

Инсталирах я, работи доволно добре и бързичко...

Edit: Не знам за вас, но на мен ми работи осезателно по-бързо и по-добре от v20g.
E610V не е ли Водафонската версия с буутващото лого на Водафон?
Цитирай

Не му рaзбирaм нa именaтa нa версиите, но при мен не излизa нищо нa Водaфон...

HTC Desire 816
Цитирай

fenco написа:
jorogvm написа:Който иска да бъде в крак с времето Tooth

Версия: Е610v20j-EUR-XX

от xda-developers с Root: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2536261

Инсталирах я, работи доволно добре и бързичко...

Edit: Не знам за вас, но на мен ми работи осезателно по-бързо и по-добре от v20g.
E610V не е ли Водафонската версия с буутващото лого на Водафон?

Не мисля. По-скоро е Е610 V20J както и предишните версий са именувани, но пича който го е руутвал го е написал така.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

Днес и аз си сложих новата 20J версия. Засега е добре, само където Ан Ти Ту бенча започна да ми крашва на 3Д теста, но гледам, че хората и с други телефони имат подобен проблем. Разлика от 20g не виждам освен руута естествено който пак се повтарям не знам за какво ми е, но ще го преживея някакси Tooth

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

[Изображение: 78746b33937000819ecb0909a742171b.png]

Помощ, ръждив съм в тия неща. Tooth

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

При мен мина добре, само че използвах лаптоп с ХП. А инъче същия проблем имах когато се мъчех да мина от V20a на V20d пак със същата машина! :confused:
ПП. Нека модератора да премести това което съм писал за 4.2.2 в отделна тема, че ми е неудобно сега да задам въпроса си в тази, а той е "никой ли не се нае да я пробва" ? Lol

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Аз го качих все пак, от лаптоп с Win 8.1 с KDZ и проблеми нямах. Но и не намирам нищо по-различно от предната версия, освен root-a, разбира се Smile
Цитирай

mystery_men2 написа:При мен мина добре, само че използвах лаптоп с ХП. А инъче същия проблем имах когато се мъчех да мина от V20a на V20d пак със същата машина! :confused:
ПП. Нека модератора да премести това което съм писал за 4.2.2 в отделна тема, че ми е неудобно сега да задам въпроса си в тази, а той е "никой ли не се нае да я пробва" ? Lol

Как се справи с проблема?

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

Aми никaк. Просто инстaлирaх 20a с роот. После минaх нa 20g.

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Забелязах един бъг в 20J версията! Плъзгача за осветеността в падащото меню за бърз достъп не върши работа - т.е движи се, но осветеността на екрана не се променя. Инъче в настройките на телефона всичко си работи. Само при мен ли е така или има и други с този проблем? :confused: :unknw: Huh

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

mystery_men2 написа:Забелязах един бъг в 20J версията! Плъзгача за осветеността в падащото меню за бърз достъп не върши работа - т.е движи се, но осветеността на екрана не се променя. Инъче в настройките на телефона всичко си работи. Само при мен ли е така или има и други с този проблем? :confused: :unknw: Huh
При мен го няма този проблем, но вибрацията ми нещо е променена. Супер бързо и гадно са я направили, не е както в предишните версии с нормален интервал.
Цитирай

Явно ще чакаме нова версия за да си решим проблемите. Искаше ми се да върна 20Д, но едва не си скапах телефона! През КДЗ реших да върна по-стара версия и после през LG MOBILE SUPPORT TOOL да мина отново на 20Д. Пробвах да сложа 20А, не стана, 20А с роот също, така до 20Д с роот стана. Обаче телефона започна да се рестартира постоянно! Излизаше ми съобщение com.android.phone stop working или нещо такова , още докато зареждаше десктопа и се рестартира и така до безкрай :wall: . Тръгнах да мъча с КДЗ да качвам някоя друга версия и не се получава :angry: . Така след 50 опита най - накрая захапа и то отново 20J версията с роот. :facepalm:

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

mystery_men2 написа:Забелязах един бъг в 20J версията! Плъзгача за осветеността в падащото меню за бърз достъп не върши работа - т.е движи се, но осветеността на екрана не се променя. Инъче в настройките на телефона всичко си работи. Само при мен ли е така или има и други с този проблем? :confused: :unknw: Huh

Е то и при мен е така а съм с по стара версия.. След 20D май че го има този бъг.

Samsung Galaxy S6HTC One M8 - LG G3 - HTC One M7 - Samsung Galaxy S5 - HTC Desire 816 - HTC Sensation XE - LG Optimus L5 - HTC Wildfire S - Sony Ericsson Vivaz - Nokia 5800 - и още какви ли не шитни които бяха модерни на времето...
Цитирай

Знaчи викaш и 20Д го имa този проблем. Явно ще се пише писмо до LG!

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай

Реших проблема с не работещия плъзгач в менюто за бърз достъп! Инсталирах Quick settings от гугъл плей. Там има подобен плъзгач. След като го използвах ми изписа, че автоматичната настройка на осветлението е изключена и всичко заработи както трябва! Явно в по-новите версии на операционната система има опция за автоматично регулиране на осветеността, но при нас тя няма как да работи поради липсата на светлинен датчик :wall:

Huawei mate 20 pro 
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)