Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с Odin и флашванe на Стоков ROM
#26

Здравейте! Някой пробва ли новия 4.2.2 за Германия?
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте на всички.Да питам така профилактично може ли да се флашва отново ако си с 4.2.2.В смисъл както си с 4.2.2 пак да го направиш или трябва да връщаш на 4.1.2.

Аз съм Скорпион и ако се наложи да те ужиля,то ще го направя с удоволствие.
Цитирай
#28

каквото флашнеш това ще е

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#29

Хеехехе то излиза ,че мога да си го флашвам когато си искам.Дори го направих.

Аз съм Скорпион и ако се наложи да те ужиля,то ще го направя с удоволствие.
Цитирай
#30

немският 4.2.2 вече има втора версия и първа поява за испания
Цитирай
#31

Здравейте!
Опитвам се да флашна с новата германска версия но не става, дава ми тази грешка. Аз съм с 4.1.2 . Пробвах и два пъти хард ресет и не става, едно и също. Може ли някой да помогне? Мерси предварително! :cheers:
[Изображение: 031657478.jpg?r=0]
Цитирай
#32

IvoBorisov написа:Здравейте!
Опитвам се да флашна с новата германска версия но не става, дава ми тази грешка. Аз съм с 4.1.2 . Пробвах и два пъти хард ресет и не става, едно и също. Може ли някой да помогне? Мерси предварително! :cheers:
http://media.snimka.bg/s1/2707/031657478.jpg?r=0


Така като гледам не се е свързвал с Odin, т.е. нямаш инсталирани USB драйвери. Изтегли: KiesSetup.exe и той автоматично ще инсталира необходимите драйвери, но когато стартираш Odin спри Kies, защото "пречи" на Odin!!!

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

Имам го инсталиран kies, но ще го инсталирам наново и ще пробвам пак. Мерси!
Цитирай
#34

:cheers:
Стана, преинсталирах kies-а, явно нещо с драйверите е било, сега всичко е наред, вече съм с 4.2.2
Още веднъж мерси много!
Цитирай
#35

Колеги Глобул кой ром ползват ? че си сложих 4.2.2 а нещо телефона ми прави проблеми в говорителя и иска да го дам в Германос понеже е гаранционен?
А искам да върна старата версия за да ми признаят гаранцията?
Ако може линк....
Благодаря предварително. Rock

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#36

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=13339 Това е официалния за БГ. Иска се регистрация.
А пробва ли да флашнеш 4.2.2 наново?Върна ли фабрични настройки ?Да не от това проблема?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#37

Здравейте,

И аз сложих 4.2.2 без проблем. Но понеже тука колегите коментираха относно Shortcut's менюто, а то не ми излезе реших да върна на 4.1.2 и до повторя процедурата (хард резет, и инстал).

Но изтеглих др. версия за българия на 4.1.2, а не цитираната по горе колегата tda ...GBL.
Телефона зацикли, и не се флашна. Върнах на 4.2.2 без проблем.

Но все още не ми излиза Shortcut's менюто.
Някой намерил ли е последователност относно това меню на заключения нач. екран
Цитирай
#38

Това ли търсиш?

One+ 3Т
Цитирай
#39

Здравейте,
реших и аз да флашна с 4.2.2 през Один правя всичко както е описано но не се получава зацикля след флаша все на едно и също място и това е :mad: свалих 4.2.2 от друго място щото не ме регистрира в този sammobile :confused: някакви идей или помощ :wall:


Забравих да ви кажа с Галакси С2 плюс съм
Цитирай
#40

От тук пак можеш да свалиш аз съм с Испанският.
http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9105P
Ако не си сигурен, изчакай за БГ ще се ъпдейтне сам, иначе аз слагам 4.2.2. три пъти и не е имало никакъв проблем.
Свален ли е целият файл, бавничко се сваля, после се разархивира и тогава се ъпдейтва.

One+ 3Т
Цитирай
#41

Оправих нещата оказа се от файла изтеглих от друго място и всичко се нареди :thumbup:

гледам че във форума за С2 имат ромове С2likeС4 дали ще стават и за С2плюс Tooth /малко не съм в час затова питам/ Confusedtupid:
Цитирай
#42

След като се флашне телефона с друг ром дали ще може да се местят приложенията в мемори картата или трябва задължително роот? И след като сложиш друг ром за друга държава ще си получава ли автоматично update ако излезе?

Благодаря предварително.

| Phone: hTC Sensation | ROM: Stock Android 4.0.3 | Status: S-ON |
Цитирай
#43

Ако флашнеш 4.2.2 може,но само някой приложения,които телефона ти позволява.Системните не се местят. Много кратно с ме писали за местенето на приложения при 4.2.2. Предполагам,че след като излезе ъпдейт за дадена държава ще ти изезе и на теб понеже телефона си мисли,че си германец или исапанец или националност,които съответства на флашнатия от теб ром.Флашването с один е за 5 мин. Следвай инстукциите.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#44

ще има ли 4.3.3 за I 9105P или ?
Цитирай
#45

Здравейте.. искам да попитам в новата версия на Odin 3.9 кое е PDA? AP?
И дали има разлика в нова версия и по-стара в работата си за нашите устройства.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай
#46

При мен възникна странен проблем. Исках да си руут-на телефона и направих всичко както е описано. Когато включих телефона с комбинацията за CWM обаче, телефона си остана на първоначалното лого(samsung galaxy s2 i9105P) поне 10 минути.. след това го изключих и си се включи нормално. Просто нямам достъп до CWM. Пробвах да го кача пак.. пак същото.. Някой ако има идеи, моля да сподели. Благодаря! Christmas

Samsung Galaxy S2 Plus (NFC)
Цитирай
#47

Здравейте колеги, имам проблем с один... значи телефона ми е от Глобул с андройд 4.1.2 изтеглих си андройд 4.2.2, така ресетнах телефона, пуснах Один вкарах телефона в Download mode, вързах го през USB но програмата не ми го намира, преинсталирах KIES и повторих всичко отначало, но пак не го намира, показва че е вързан към лаптопа намира си драйвери, но програмата не го намира, пробвах с 2 версии на Один но не стана, може ли да ми дадете някакъв съвет?

Вчера си връщах оригиналния Rom на старото телефонче Galaxy Ace и нямаше никакви ядове докато го вкл. Один го намери и го флашнах.


П.П - Проблема е оправен с Odin3 v3.07

Мерси предварително на отзовалите се и приятно изкарване довечера.

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#48

Включил ли си USB DEBUGING от настройките за разработчици?

Xiaomi redMi Note 3 PRO 3/64GB
Цитирай
#49

Здравейте
Писна ми да чакам Глобул да пуснат 4.2.2 и реших да си го сложа с Один но имам проблем и не знам как да го реша. След като се свържа с Один и тръгна да инсталирам 4.2.2 ми изкача Odin3 Communicator has stopped working, прикачам снимки за по-нагледно и ако някой знае как да реша проблема ще съм много благодарен Smile

[Изображение: 01.jpg]

[Изображение: 01.jpg]
Цитирай
#50

bboy написа:Здравейте
Писна ми да чакам Глобул да пуснат 4.2.2 и реших да си го сложа с Один но имам проблем и не знам как да го реша. След като се свържа с Один и тръгна да инсталирам 4.2.2 ми изкача Odin3 Communicator has stopped working, прикачам снимки за по-нагледно и ако някой знае как да реша проблема ще съм много благодарен Smile

http://fiona-bg.com/webimg/01.jpg

http://fiona-bg.com/webimg/01.jpg

Защо ти е толкова стар Odin? Използвай по-нов (1.83/1.85 или още по-новите 3.07/3.09).
От скрийншота ти не става ясно дали си сложил ROM-а на PDA бутона, а както предполагам си го сложил на грешното място (BOOTLOADER).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)