Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][4.1.2][19June]CuBG's Edition v1.2 Online

Днес го инсталирах ром-а от дропбокса. Не е там проблема.

Sony CMD Z1 - > Siemens C25 - > Nokia 3310 - > Nokia 7650 - > Nokia 6230i - > Nokia N73 - > Nokia C6 - > Samsung Galaxy S2 - > Samsung Galaxy S5 - > Samsung Galaxy S8+ - > Samsung Galaxy S21 ULTRA
 
Цитирай
Аксесоари

Да не би да не става защото е на SD-то?
Цитирай

Не, инсталира се отвсякъде.
Цитирай

Благодарности на CuBg. Снощи инсталирах рома на колегата. Доволен съм. Преди това слагах стоковите от първия до LSW. Нищо общо откъм батерия и глезотийки. За сега ще остана така, по-нататък може да сменя карнила.

самсунг с4 , лг г3
Цитирай

:bow: Cubg, не знам, но мисля, че е крайно време и бг моднат ром да се появи в xda. А трудът ти заслужава да се види. Поздрави и следя в xda...

SGS 2, JellySNAP ROM [v5.5]
Apolo 4.13 Extreme V.0 kernel
Цитирай

Най-сетне бутна Dance ашкоусун... :thumbup:
Цитирай

Имам глупав въпрос:
Телефона ми е руутнат с Стоков Джели бийн 4.1.2, но без CWM recovery :/ ,и нямам мирко СД карта(за жалост).
Има ли вариант да инсталирам този РОМ без да имам CWM recovery-то и микро СД карта? или е най-добре да намеря отнякъде една микро сд карта и да инсталирам CWM, а след това Рома.
Още един глупав въпрос: понеже в changelog-a пише, че е премахнат Фикса за лага на хоумбутона, значи ли това че пак ще има забавяне както при официалния 4.1.2 Sad ?
Поздрави! :bow: :cheers:

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай

Забавяне огромно няма. И между другото се замразяват гласовите команди и все едно има фикса.

Ето от мен как се държи на четене на книжка, ползван е за малко браузване само на Wi-Fi с Опера Мобайл Класик, Тапаталк, форумното приложение, инсталиране/тест/деинсталиране на няколко браузъра), никакви игри, всичко е било спряно през времето когато не е ползван, 3G не пускано, яркост на Ауто, никакви разговори. Ромчето е в.1.2, Аполо 4.7 регулар с малко UV, модема е BVLP7:

[Изображение: 45ab673db6508c30.png]

[Изображение: edaad8366d2bbcbe.png]


Мисля да тествам един друг модем - DXLP9 но не мисля че между него и BVLP7/XXMS2 ще има огромни разлики. Ако телефона се ползва на 3Г и се играят игри дисплея едвам ще стигне 3 часа(много са) за 15 часа ползване Smile Просто толкова си може тази малка батерия с този SoC и дисплей.

Забравих да спомена, че рома е с доста орязани приложения, това са тези които съм махнал със сигурност, но може да съм махнал и други, просто не помня: https://www.androidbg.com/forum/post894372.html#p894372

Fast Dormancy е спряно, локализации, всъщност всичко което е потенциален разход на батерия и будене на телефона.

Не е лош резултата, но не е много реален за мен(лично мнение). Тия дни ще го видя с всичко пуснато Smile Смених модема все пак Smile След няколко дни пак ще пусна снимчици......
Цитирай

От вчера съм с този ром, но чак сега ми направи впечатление, че бутоните не вибрират а е активирана функцията. Някой друг да е имал този проблем?

[center]SGSII CuBG's XWLSW v1.2 & Kernel Apolo 4.8b Regular+UV & Modem XXMS2[/center]
Цитирай

Нямам такива грижи и поне никой не се е оплакал друг Rolleyes Винаги усилвам вибрацията докрай : )

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Kambura написа:От вчера съм с този ром, но чак сега ми направи впечатление, че бутоните не вибрират а е активирана функцията. Някой друг да е имал този проблем?

Няма проблеми и при мен, не я ползвам функцията но сега пробвах - всичко си е наред, вибрират си Smile
Цитирай

М-да явна при мен нещо се е омазало Smile Преди малко го префлашнах и сега вече няма проблеми :thumbup:

[center]SGSII CuBG's XWLSW v1.2 & Kernel Apolo 4.8b Regular+UV & Modem XXMS2[/center]
Цитирай

r19 написа:Имам глупав въпрос:
Телефона ми е руутнат с Стоков Джели бийн 4.1.2, но без CWM recovery :/ ,и нямам мирко СД карта(за жалост).
Има ли вариант да инсталирам този РОМ без да имам CWM recovery-то и микро СД карта? или е най-добре да намеря отнякъде една микро сд карта и да инсталирам CWM, а след това Рома.
Още един глупав въпрос: понеже в changelog-a пише, че е премахнат Фикса за лага на хоумбутона, значи ли това че пак ще има забавяне както при официалния 4.1.2 Sad ?
Поздрави! :bow: :cheers:
Някой по моя въпрос да помогне?
Извинявам се за спама! :/

Android User: Galaxy S2, Galaxy S4, Galaxy A50
Цитирай

Мисля че е време и на теб да ти кажа да почваш да четеш(ако не съм все още).
Цитирай

r19 написа:
r19 написа:Имам глупав въпрос:
Телефона ми е руутнат с Стоков Джели бийн 4.1.2, но без CWM recovery :/ ,и нямам мирко СД карта(за жалост).
Има ли вариант да инсталирам този РОМ без да имам CWM recovery-то и микро СД карта? или е най-добре да намеря отнякъде една микро сд карта и да инсталирам CWM, а след това Рома.
Още един глупав въпрос: понеже в changelog-a пише, че е премахнат Фикса за лага на хоумбутона, значи ли това че пак ще има забавяне както при официалния 4.1.2 Sad ?
Поздрави! :bow: :cheers:
Някой по моя въпрос да помогне?
Извинявам се за спама! :/



Може да го флашнеш без да имаш СД, но трябва да имаш рековери флашни това на philz качи тома във паметта на телефона и флашвай Smile

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай

Как с тези тогъли да си регулирам яркоста на екрана със стария плъзгач, който си беше на статус бара?
EDIT: рестартирах и се появи

LG G3 32GB
Цитирай

Смених карнела с Apolo4.8 Light. Яви ми се голям консуматор на батерия . Въпроса ми е дали е от рома или от карнела. И какво ще рече Медия

самсунг с4 , лг г3
Цитирай

Медия е скенера на системата за промени във файловата система Wink Демек правиш една снимка примерно с камерата и медията казва че имаш нов файл в системата. Когато изтриеш нещо или добавиш нещо медията отново сканирва системата за да отчете новите файлове или че има изтрити Wink На 26 минути ти е рома, след смяна на кернел и разбира се РЕСТАРТ на телефона няма как скенера да не се е включил за да види за промени в цялата система. Да не те плаши, при следващата разрядка на тока ако не рестартираш телефона няма да го имаш като консуматор Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Благодаря. Страшен си. Бях се притеснил. Иначе рама ти е много добър.

самсунг с4 , лг г3
Цитирай

За нищо, а за рамта може и още, освен махнатите приложения съм замразил поне още 10 но са функций които не е желателно да махам защото може някой да ги ползва и по-добре на ръка да се изключват Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

CuBG написа:За нищо, а за рамта може и още, освен махнатите приложения съм замразил поне още 10 но са функций които не е желателно да махам защото може някой да ги ползва и по-добре на ръка да се изключват Smile
Така е. Аз които не ползвам съм изключил.

самсунг с4 , лг г3
Цитирай

Здравейте.Качих рома след няколко опита ,засега е ОК,но имам въпрос-след инсталацията ми се появи знака че е налична актуализация на софтуера,предполагам че ако му дам ок ще се инсталира последния стоков ром,,а дали ще изчезне рута ако се върна на него т.е. дали ще ми важи гаранцията пак,и ако не как да направя че да се върна на чист стоков без рут(просто искам да си ми важи гаранцията)
иначе браво на човека-хубав ром
Цитирай

Това дето ти е излязло за актуализацията няма да стане Wink Иска по-точно да ти регистрира телефона за бъдещи актуализации но реално такива няма да получиш. Иначе всяко инсталиране на ром по официалния път като Киес, один или през телефона ти маха руута но ако си правил преди това разни му модификации и брояча е набъбнал въпреки че си със стоков ром гаранцията няма да важи.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Колега адмирации за труда! Доста от дразнещите недомислици на стоковия си ги изчистил. Инсталацията мина гладко и безпроблемно дори за човек като мен, който флашва къстъм кернел и ром за първи път.
Докато разглеждах телефона си с вече новия ROM ми направи впечатление, че в тогълите има и такива за A-Beam и SBeam - за тези функции не е ли необходимо NFC чип или аз съм в голяма грешка?

Xiaomi Mi 8 6/64 blue, ex. HTC 10, ex.Huawei P9, HTC One , ex SGSII I9100 user ,ex Nokia E52-батерията няма край , ex HTC Wildfire S user
Цитирай

Maхни ги, просто са от мода, не вършат работа при нашите телефони.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)