Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Авторски UCCW скинове
#26

pikpik написа:Винаги приемам каквито и да е съвети, препоръки ... :cheers:
Сега би трябвало да е по-добре.
Имам молба. Скинчето е върхът, но дисплея на телефона ми е много малък (3.2 инча) и уиджетът изглежда прекалено дребен... Дали може да пуснеш само часовника с дървената рамка като отделен скин? Много ми харесва! Поздравления за работата и успех занапред!!!

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай
Аксесоари
#27

Никакви проблеми. Ако не съм уцелил центъра за стрелките, ще трябва да си ги напаснете. :cheers:
Само отново ще помоля, скинчетата да не се разпространяват извън форума!
[Изображение: viu1370511678f.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#28

pikpik написа:Винаги приемам каквито и да е съвети, препоръки ... :cheers:
Сега би трябвало да е по-добре.
[Изображение: opt1370502886m.png]

Ако добавиш и символ за градуси, може би ще е още по-добре Wink

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#29

Който иска да му се показва символът за градуси - UCCW / Settings / и слага отметка на Degree symbol

Един семпъл за BMW феновете, а и не само.
[Изображение: viu1370597292z.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#30

Две попълнения в колекцията ми. За вторият помагаше синът ми и скинът като цяло е по негова идея, предназначен за майка му.

[Изображение: jdv1370858732n.png]


[Изображение: klz1370858962u.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#31

Здравейте ,
@pikpik Може ли да ми кажеш дадеш снимките както и линк към иконките и останалите неща , ако може също така да ми кажеш и как да си направя и моя телефон такъв - http://media.snimka.bg/s1/2051/030345990-big.jpg?r=0 , ще ти бъда безкрайно благодарен . Много се надявам да видиш темата и да ми помогнеш . Благодаря !

Samsung Galaxy S3 Neo  4.4.2 [GT-I9301I] with Beats by Dre Solo RED ,JVC HA-FX1X

Цитирай
#32

Аз много искам някакъв по интересен лок скриин може ли да ми препоръчаш някой за Widget lockera?


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#33

Съжалявам, че не мога да отговоря на многобройните лични съобщения, както и навременно в темата, но имам лични проблеми и тези дни нямам много свободно време. Получавам лични съобщения от типа "Как и с какво да си направя телефона да изглежда по този или онзи начин .. какво е лаунчер, uccw ... ползвам ли скиновете си" Сега ще се опитам да отговоря обобщено тук, защото нещата лично за мен са свързани по един или друг начин със скиновете за uccw.

Лаунчери заменящи стоковият на телефонът ви, в Google play колкото искате - Nova Launcher, Apex Launcher, GO Launcher EX, Next Launcher 3D, ADW.Launcher ... Принципно всичките те, ви дават повече възможности от стоковият, да модифицирате визуално телефона по ваш вкус. За всеки лаунчер има разнообразни теми, които променят изцяло или частично иконите в телефона ви. Въпросните лаунчери позволяват също така, да оразмерявате uccw скиновете, както искате и да ги поставите на точното място.

UCCW е програмката, чрез която реално се създава един скин, която ви позволява да ползвате и хилядите такива из нета. Без нея не може да качите на телефона си, тези творения.

Значи, освен горе изброените неща, за да сътворите нещо по ваш вкус, нещо уникално, трябва да заработи въображението ви и да можете да боравите с помощни програми както примерно Фотошоп.

Няма как, аз да направя(то има де, но не мога да обърна индивидуално внимание на хилядите регистрирани тук), нещо цялостно или частично по ваш вкус за вашият телефон, защото е изискващо поне за мен доста време, защото на един телефон изглежда по един начин, на втори по друг ... няма просто как да правя нещо за телефон, който не притежавам или ползвам, защото ...
Ще се опитам да ви обясня с пример, какво представлява един мой пост в темата Скрийншотове от вашите телефони със мои скинчета(някои от тях съм постнал в темата), за да добиете представа как стават при мен нещата:

[Изображение: 030741510-big.jpg?r=0]

От много време използвам за локскрийн WidgetLocker Lockscreen, защото ми позволява да слагам свои плъзгачи(които аз съм направил по свой вкус) и ми дава почти пълна свобода за творчество.Всичко започва от изборът на тапет за локскрийна. Ако тапетът не ми допада частично, го променям, добавям, махам, рисувам ... Накрая имаме един тапет с преобладаващ син цвят(да пасне с цветът на калъфчето на телефона ми) и моят ник на червено етикетче. От тук-нататък, ми трябва uccw уиджет, който да пасне на тапета. Искам в случаят да е нещо контрастно и преглеждам в архивът си за подходяща база, обаче не намирам и започва ровене в нета. Попадам на картинка с част от синя къща с червена врата. Свалям .jpg картинката и изрязвам червената врата, конвертвам е във .png. Вратата ми дава доста площ за действие, но аз решавам да не е претрупвам - изрязвам прозорец, в-у него слагам стъкло от архивът си и вече имаме място с прозорче за картинка за времето. Слагам в ляво нещо като бутонче за звънецът, в който ще сложа евентуално Вattery circle. Искам да сложа по скинът някъде и часовник, но да го лепна направо на вратата не върви и започва ровене из нета за нещо като пощенски отвор или кутия, но изведнъж попадам на друга картинка с врата, на която има кучешка вратичка с куче. Свалям е и след обработка имам кучешка вратичка с подаващо се куче, което слагам на червената врата. Вече имам базата за скинът си и е прехвърлям в телефона. От uccw вече добавям: картинката за времето(с определена тема, пасваща на изрязаният предварително прозорец), на рамката горе слагам градусите за температурата, променям шрифта и звета на цифрите. На кучешката вратичка слагам цифров часовник, а на звънецът Вattery circle. Сейв на скина и сме готови. Слагам уиджета на локскрийна и го оразмерявам. Добавям семпъл червен плъзгач за отключване(набързо скалъпен) и локскрийна ми е готов.

Хоума винаги ми е от една страница, на която е творчеството ми. След бърз преглед на архива, попадам на картинка, която ми допада, слагам е за тапет и преценям какъв скин да сложа на хоума. Адвам няколко, но не ми харесват и се започва:
Хващам тапета с Фотошопа, добавям една пейка(която също съм изрязал и обработил), добавям малка лампичка(която също съм изрязал и обработил) и рисувам ефект на светлина излизаща от нея. Тапета е готов и го слагам отново. Правя скин часовник в главно черно и бяло, като му добавям Вattery circle и стрелки в изкрящи цветове. От тук нататък другите неща съм решил, че ще ми изглеждат по същият начин - черно, бяло и изкрящо. Взимам няколко икони, съвокуплявам ги Big Grin за док бар и ги оцветявам. От uccw ги настройвам за Hotspot mode, слагам готовият вече скина на хоума и го оразмерявам под пейката. Променям цветовете им неколкократно, до момент "идеално е за мен". За осветеното място от малката лампичка правя семпъл и малък скин, с картинка батерия и проценти батерия, слагам го на хоума и го оразмерявам. Променям цвета на цифрите отново за да пасне и да ми хареса. Започвам да правя скин за пет дневна прогноза за времето, като цифрите и буквите правя цветни и искам темата обаче да е в "убит" цвят, примерно сиво. Да, обаче в нета няма точно такава, каквато искам и решавам да променя с фотошопа цвета на цяла тема(картинките за времето), картинка по картинка. Вече готова папката с иконите е прехвърлям в телефона и съм готов иконите да ги сложа на скина си. Задавам моята тема и довършвам скина. Слагам го на хоума и отново променям неколкократно цветовете на цифрите и буквите до задоволство.

Приключихме с хоума и идва вече най-лесната част - да избера тема за менюто. Решавам, че фонът ще ми е черен и се спирам на Modern Android Icon Pack, която имам купена от скоро.

Та това е за шотчетата по-горе. Правил съм нещата в рамките на три дни през свободното си време, общо може би около 5-6 часа работа.
Разбира се мога да творя разни нещица по ваши предпочитания, но не мога да се ангажирам със срок и моля да ми давате конкретни напътствия за това, какво искате, а не аз да ви препоръчвам. За това може да се пробвате и вие, а аз ще помагам с каквото мога. Но ако ми зададете въпрос от типа "защо не ми работят стрелките на часовника, а стоят само на еди какво си време", е желателно да ми изпратите и използваните от вас файлове.

Няма как и аз да ви дам всичките си икони, картинки ... защото имам пълни няколко харда. Може да си свалите свободно от хиляди места в нета всичко необходимо, за да направите нещо свое. Аз мога да дам сборката си от Weather Icon за uccw(вече има един пакет в първият пост, но довечера ще го махна и ще сложа линк към всичките, които имам).

Едит:

[spoiler=[highlight=green]Ето и скинчетата, за който му допадат. Линка е в-у шотчетата.[/highlight]]
[Изображение: opt1371123476a.png]

[Изображение: bfi1371123655c.png]

[Изображение: cqs1371123725o.png]

[Изображение: rgh1371123792e.png]

[Изображение: bwy1371124011n.png]

Ето и една друга вратичка, която също бе предназначена за локскрийна, но аз избрах другата.

[Изображение: jdv1371124136z.png]

Тапета от хоума - цък.
Алтернативен тапет на моя за локскрийна - цък
[/spoiler]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#34

pikpik , много искам да се науча да правя тапети и т.н. като тебе , ако може да ми дадеш на ЛС , скайп или нещо друго за връзка , защото съм с телефона от 1 месец и сега ще си сваля програмката и ще се опитам да си правя нещица .. Smile

Samsung Galaxy S3 Neo  4.4.2 [GT-I9301I] with Beats by Dre Solo RED ,JVC HA-FX1X

Цитирай
#35

Ако имаш въпроси към мен относно uccw, питай направо в темата. Така мисля ще е полезно и за други хора.
В предишният си пост съм добавил скинчетата, тапетите от шотчетата, както и още един скин тип входна врата с времето и час.
Първият пост е актуализиран с информация за шрифтовете. Също така съм добавил и линк, от където да си свалите такива. Линка към Weather Icon сборката също е актуализиран и в рарчето се намират 55 теми.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#36

Имам въпрос .
@pikpik мога ли да си правя изображенията с PhotoScape ( на компютъра ) и след това как да ги направя така , че да бачкат , например - часовник , направил съм го , качил съм го на телефона , но не знам как да го сложа отпред и да му бачкат стрелките . Ако може да ми кажеш как и дали е възможен , този начин. Благодаря !

Samsung Galaxy S3 Neo  4.4.2 [GT-I9301I] with Beats by Dre Solo RED ,JVC HA-FX1X

Цитирай
#37

За да направиш семпъл часовник ти трябват три изображения - циферблат(или каквото ще използваш за такъв), стрелка за минути и стрелка за секунди. Качваш ги в телефона или картата памет и вече от UCCW адваш циферблата като 1-во изображение/адваш аналогов часовник и от менюто на аналоговият часовник си избираш изображенията подготвени за стрелки на час и минути.
Ще потърся една програмка, която можеше да снима видео на принципа на скрийшот и ще ти покажа нагледно как става, ако не ми разбра описанието.

Междувременно, ето три еднотипни .png изображения, нарисувани набързо с фотошопа и предполагам предоставящи добра база за творчество с програмката. Ще се радвам, ако някой се пробва и направи скин с/върху тях.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#38

Значи, всичко което правиш е много хубаво, ама на мен малко шарено ми идва. Можеш ли да направиш нещо семпло, по-изчистено, без много цветове? В смисъл да не включва всички цветове от дъгата. Нещо може би с Манчестър Юнайтед ( Tongue ) или BMW, но по-изчистено. Ако имах уменията да работя с photoshop щях сам да си направя нещо, но съм скаран с рисуването и такива подобни неща Big Grin Tooth
Цитирай
#39

Ами цветнички са, защото навън е едно такова пролетно-лятно и така ми действа(а и любимият ми цвят е син, което си личи и от аватарът ми Big Grin ). Сега също правя телефона си цветен на морска тематика - море, чайки, лодки, чадъри ... е такива разни.
Добре, направих предполагам каквото се искаше на фотошопа, а ще може ли да ги направиш на аналогови часовници от uccw?
[Изображение: opt1371272162y.png]

[Изображение: cqs1371272492h.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#40

Благодаря pikpik за запалването по тази готина програмка, това е първият ми скин, доста е семпъл, ако някой иска да добавя нещо може да пише, по-късно може да направя някой друг, споделете какви се струва?
[Изображение: 6222994W.png]
Снимката е с линк за сваляне.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#41

Супер е скинчето :thumbup: Според моят вкус, виждам звярът има сянка в бяло, та ако аднеш и по една бяла сянка на някои от цифрите и буквите, мисля ще стане още по-добре.
Ето иначе нахвърлян пример, какво може да стане от горните изображения.
[Изображение: klz1371278605w.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#42

@pikpik благодаря за предоставените шрифтове и иконки за времето.Усещам ,че при повече свободно време ще се твори. :cheers:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#43

Аз пък съм безкрайно благодарен, на някой от авторите на иконките за времето, защото са споделени/предоставени единствено за AndroidBG.com и не се откриват другаде в интернет пространството. От всичките пакети мои са само няколко, така че аз нямам големи заслуги.

Добавих още едно линкче с иконки за времето в първият пост.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#44

А можеш ли ако не е нахално някой шрифт да споделиш? ПС: Видях в един скин, че може бекграунда да се сменя спрямо времето, може ли едно рамо как да го направя и аз?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#45

Дал съм линк към сайт, със стотици шрифтове. Иначе въпросният бекграунд, са точно въпросните папки с иконки за времето и от подменюто Weather icons на съответният скин, си задаваш избраната от теб.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#46

А ще се смени ли бекграунда, като на самсунг галакси с4 скина от плейстора, като вали се сменя целия бакграунд, ако не се лъжа има и ефекти като капки.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#47

Ами това се опитвам да ти обясня - отвори на компютъра от пакетите EchoSG4Weather и виж, каква картинка с какъв надпис е и съответно при промяна на времето, се показва и картинката със съответният надпис. Дано ме разбра, че малко объркано ми стана описанието май.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#48

Да, схванах....ясно, ще пробвам по-късно. Мерси

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#49

Оки. И нещо, което на мен ми е от полза най-вече за батерията на телефона - когато творите скин с прогнози за времето, вместо да правите по къси интервали за опресняване, задайте някъде, ако не на цялата площ, едно Hotspot прозорче за опресняване на прогнозата. Когато искате си тапвате и воала, вместо да си хабите ненужно мегабайти нет трафик.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#50

Първите ми морски скинчета от първият ми морски проект. Единствено липсва скинчето за проценти батерия, което стои в-у джапанките, но то е само цифри за проценти батерия и нищо друго.
[Изображение: 030759823-big.jpg?r=0]
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Чайката носи уведомления за брой пропуснати повиквания, входящи непрочетени g-мейли, входящи непрочетени съобщения.
[Изображение: bwy1371364717g.png]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Самолетчето лети с час, дата и проценти батерия.
[Изображение: cqs1371364927x.png]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

На облачето(аз съм го направил прозрачно, но това може да се коригира от настройките му при нужда) се реят моментна температура, както минимална и максимална за деня, проценти влажност, скорост на вятъра и времето днес.
[Изображение: klz1371365138g.png]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Прогноза от утрешният, до пети ден.
[Изображение: viu1371365316s.png]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Докбар за заравяне в пясъка Big Grin Часовникът е активен, както му е зададена и хотспот функция за gmail.
[Изображение: opt1371365498i.png]

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)