Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)

bumbau11 написа:Нормално е да не е много бърз все пак е предназначен за телефони...Аз ти препоръчвам да си ползваш телефона за скайп ,фейсбук и т.н......то затва е смартфона не само за слушалка....

Едно е да не е много бърз, друго е изобщо да го няма.
Цитирай
Аксесоари

не се ли появява :unknw: :unknw: попринцип си е предназначен за телефон...аз ти предлагам да си вземеш една флашка за интернет и да не се занимаваш...
Цитирай

Имам проблем със Sony Xperia E.
Като задържа с пръста си на екрана ми излиза (графични обекти,приложения и др. ). Та като натисна на (графични обекти) ми изписва че за съжаление Widgets е спряло. Преди не беше така ,но нещо му стана. Помагайте , как да го оправя.
Ако може пишете на лс или на темата : https://www.androidbg.com/forum/topic840...ria-e.html
Цитирай

Най-добре си преинсталирай телефона.
Цитирай

От няколко месеца съм с този телефон и никак не съм доволен. Преди това имах globul move, но го удавих в морето... В сравнение с предния ми смартфон, този въпреки повечето памет и по-бързия си процесор, е ужасно тромав. Контактите се зареждат понякога за над 10 секунди (не при рестарт, при нормално отваряне). Редовно забива, макар че от както се отказах от втори SIM за данни и съм сложил само двете карти от двата оператора за разговори, много рядко е забивал. Но преди това поне веднъж седмично ми блокираше обажданията, въпреки че операционната система си работеше. Всичко уж е наред, а като ме търсят, телефона бил изключен... Първоначално бях решил до го ползвам с повече интернет, на втория SIM слот бях сложил карта за трафик. НО се оказа че трафика през мобилната мрежа или е напълно липсващ, или се точи едва едва. WiFi работи, но и там качеството на сигнала и съответно скоростта на браузване е много далеч от тази на таблета ми (asus memopad), както и скоростта на предния ми смартфон. Та може ли някой да сподели това нормално поведение ли е за тези телефони? Или да го давам на сервиз докато е в гаранция?
Цитирай

angelmr написа:От няколко месеца съм с този телефон и никак не съм доволен. Преди това имах globul move, но го удавих в морето... В сравнение с предния ми смартфон, този въпреки повечето памет и по-бързия си процесор, е ужасно тромав. Контактите се зареждат понякога за над 10 секунди (не при рестарт, при нормално отваряне). Редовно забива, макар че от както се отказах от втори SIM за данни и съм сложил само двете карти от двата оператора за разговори, много рядко е забивал. Но преди това поне веднъж седмично ми блокираше обажданията, въпреки че операционната система си работеше. Всичко уж е наред, а като ме търсят, телефона бил изключен... Първоначално бях решил до го ползвам с повече интернет, на втория SIM слот бях сложил карта за трафик. НО се оказа че трафика през мобилната мрежа или е напълно липсващ, или се точи едва едва. WiFi работи, но и там качеството на сигнала и съответно скоростта на браузване е много далеч от тази на таблета ми (asus memopad), както и скоростта на предния ми смартфон. Та може ли някой да сподели това нормално поведение ли е за тези телефони? Или да го давам на сервиз докато е в гаранция?

Здрасти!
За Xperia E си е съвсем нормално...Моят беше със почти идентичните проблеми като твоят, а причината е именно стоковият софт на сони...Колкото и системни приложения да махах винаги имаше ужасяващ лаг и сеч...Да не говорим за забавянето при приемане на повикване...Това беше причината да се откажа от стоковото (колкото и да съм фен на стоковата визия)...
Ако не те е страх, и ако имаш някакъв опит можеш да си инсталираш CM10-имам някакви спомени че имаше за двусимовият вариант.
Успех!

...Sony Xperia M4 Aqua... Pure Stock.. Waiting for smoething Good ^_^.. 
Цитирай

Здравейте, имам един малък проблем със музиката и видеото на Експерия Е. Проблемът е такъв, качвам песни през програмата от компютъра или чрез блутут, първоначално песните тръгват без проблем, но след спиране и излизане от плеъра после не искат да тръгнат отново. Изписва ми че файлът не може да бъде разпознат или че е грешно URL. Какво ли не правих, връщане на старите настройки, рестартиране, всичко което се сетих, но ефектът е никакъв. Моля, ви дайте някакъв съвет как може това да се оправи. Благодаря ви предварително. Също се извинявам ако вече има такава тема и не съм я намерил. Пуснал съм и такава тема но още нямам отговор
Цитирай

miistiic написа:
angelmr написа:От няколко месеца съм с този телефон и никак не съм доволен. Преди това имах globul move, но го удавих в морето... В сравнение с предния ми смартфон, този въпреки повечето памет и по-бързия си процесор, е ужасно тромав. Контактите се зареждат понякога за над 10 секунди (не при рестарт, при нормално отваряне). Редовно забива, макар че от както се отказах от втори SIM за данни и съм сложил само двете карти от двата оператора за разговори, много рядко е забивал. Но преди това поне веднъж седмично ми блокираше обажданията, въпреки че операционната система си работеше. Всичко уж е наред, а като ме търсят, телефона бил изключен... Първоначално бях решил до го ползвам с повече интернет, на втория SIM слот бях сложил карта за трафик. НО се оказа че трафика през мобилната мрежа или е напълно липсващ, или се точи едва едва. WiFi работи, но и там качеството на сигнала и съответно скоростта на браузване е много далеч от тази на таблета ми (asus memopad), както и скоростта на предния ми смартфон. Та може ли някой да сподели това нормално поведение ли е за тези телефони? Или да го давам на сервиз докато е в гаранция?

Здрасти!
За Xperia E си е съвсем нормално...Моят беше със почти идентичните проблеми като твоят, а причината е именно стоковият софт на сони...Колкото и системни приложения да махах винаги имаше ужасяващ лаг и сеч...Да не говорим за забавянето при приемане на повикване...Това беше причината да се откажа от стоковото (колкото и да съм фен на стоковата визия)...
Ако не те е страх, и ако имаш някакъв опит можеш да си инсталираш CM10-имам някакви спомени че имаше за двусимовият вариант.
Успех!

Мерси за съвета. Едва днес имах време да се огледам, но за съжаление не виждам този телефон в списъка с поддържаните устройства. Намирам го в неофициалните проекти, на не съвсем финална фаза, но на официалната страница няма едноядрени сонита въобще...
Цитирай

angelmr написа:
miistiic написа:
angelmr написа:От няколко месеца съм с този телефон и никак не съм доволен. Преди това имах globul move, но го удавих в морето... В сравнение с предния ми смартфон, този въпреки повечето памет и по-бързия си процесор, е ужасно тромав. Контактите се зареждат понякога за над 10 секунди (не при рестарт, при нормално отваряне). Редовно забива, макар че от както се отказах от втори SIM за данни и съм сложил само двете карти от двата оператора за разговори, много рядко е забивал. Но преди това поне веднъж седмично ми блокираше обажданията, въпреки че операционната система си работеше. Всичко уж е наред, а като ме търсят, телефона бил изключен... Първоначално бях решил до го ползвам с повече интернет, на втория SIM слот бях сложил карта за трафик. НО се оказа че трафика през мобилната мрежа или е напълно липсващ, или се точи едва едва. WiFi работи, но и там качеството на сигнала и съответно скоростта на браузване е много далеч от тази на таблета ми (asus memopad), както и скоростта на предния ми смартфон. Та може ли някой да сподели това нормално поведение ли е за тези телефони? Или да го давам на сервиз докато е в гаранция?

Здрасти!
За Xperia E си е съвсем нормално...Моят беше със почти идентичните проблеми като твоят, а причината е именно стоковият софт на сони...Колкото и системни приложения да махах винаги имаше ужасяващ лаг и сеч...Да не говорим за забавянето при приемане на повикване...Това беше причината да се откажа от стоковото (колкото и да съм фен на стоковата визия)...
Ако не те е страх, и ако имаш някакъв опит можеш да си инсталираш CM10-имам някакви спомени че имаше за двусимовият вариант.
Успех!

Мерси за съвета. Едва днес имах време да се огледам, но за съжаление не виждам този телефон в списъка с поддържаните устройства. Намирам го в неофициалните проекти, на не съвсем финална фаза, но на официалната страница няма едноядрени сонита въобще...

Във Xda има почтинапълно работещ и много стабилен..ако искаш ще пратя линк, а може и да направя тема когато имам малко повече свободно време...пиши ми на ЛС Smile

...Sony Xperia M4 Aqua... Pure Stock.. Waiting for smoething Good ^_^.. 
Цитирай

Някой да ми намери ICS фърма за Xperia E dual, че не знам на кой сайт да се доверя
11.1.А.0.68 трябва да е във ftf формат Smile
Цитирай

bumbau11 написа:Някой да ми намери ICS фърма за Xperia E dual, че не знам на кой сайт да се доверя
11.1.А.0.68 трябва да е във ftf формат Smile
Мисля, че това търсиш
https://mega.co.nz/#!4NgHUbAA!b4sdEXlwCa...thgqgbrqIg

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

Искам да попитам може ли приложение да се премести от паметта на телефона в СД картата?

Poco F3
Цитирай

след рут можеш
Цитирай

Привет, имам проблем с моето Sony Xperia E от известно време (2-3 седмици) и е свързан с това, че не мога да го свържа с моят компютър (който работи на windows 7) четох доста из форумите и пробвах много начини: като да пробвам от друг USB вход (пробвах от 3 и нито 1 не стана а всъщност си работят) пробвах и от друг компютър и пак не става... инсталирах си Sony PC Companion, но не иска да се свържат просто ми свети зелената лампичка и започва да се зарежда телефона без да ми отвори папката от компютъра... плс помогнете Sad
(Съжелявам ако вече има такава тема, просто не намерих)
Цитирай

Като свържеш телефона отвори ръчно Computer и виж дали не ти е излезнал там телефона.
Цитирай

Като свържеш телефона отвори ръчно Computer и виж дали не ти е излезнал там телефона.
Цитирай

Опитвам се да си отключа буутлуудера със темата в XDA и не ми става тази стъпка със cmd...Без нея може ли да отключа буутлуудеря
Цитирай

естествено, че гледах и в computer (отрани по диск C,D) и не ми го искарва... просто телефона ми се зарежда без абсолютно нищо друго да ми излиза Sad
GH0STFACE написа:Като свържеш телефона отвори ръчно Computer и виж дали не ти е излезнал там телефона.
Цитирай

bumbau11 написа:Опитвам се да си отключа буутлуудера със темата в XDA и не ми става тази стъпка със cmd...Без нея може ли да отключа буутлуудеря
Най-лесно се отключва с Flashtools защо не пробваш. :thumbup:

Iphone XS Max , Samsung Note 9 512gb
Цитирай

hrisi1998 написа:естествено, че гледах и в computer (отрани по диск C,D) и не ми го искарва... просто телефона ми се зарежда без абсолютно нищо друго да ми излиза Sad
GH0STFACE написа:Като свържеш телефона отвори ръчно Computer и виж дали не ти е излезнал там телефона.

Виж когато е свързан телефона в Device manager има ли неразпознато устройство.
Цитирай

GH0STFACE написа:
hrisi1998 написа:естествено, че гледах и в computer (отрани по диск C,D) и не ми го искарва... просто телефона ми се зарежда без абсолютно нищо друго да ми излиза Sad
GH0STFACE написа:Като свържеш телефона отвори ръчно Computer и виж дали не ти е излезнал там телефона.

Виж когато е свързан телефона в Device manager има ли неразпознато устройство.

аха показва ми телефона, но има 1 удивителна до него. Като цъкнах на него и ми излезе това "Това устройство не работи правилно, защото Windows не може да зареди необходимите драйвери. (код 31)" (като влезнах в device manager) ако имаш идея пиши Smile
Цитирай

Дали ми трябва Таск килър, Там буустер и т.н....Аз съм с флашнат ICS от Dual и рамта ми е около 200 винаги без рут но.дали ще ми трябват такива буустъри и т.н
Цитирай

bumbau11 написа:Дали ми трябва Таск килър, Там буустер и т.н....Аз съм с флашнат ICS от Dual и рамта ми е около 200 винаги без рут но.дали ще ми трябват такива буустъри и т.н
Ако инсталираш прекалено много приложения, рамта ти може да спадне..инсталирай само това, което ти е най-нужн и няма да имаш проблеми...Ако искаш можеш да си инсталираш Chainfire3D и тела ще лети при игрите... Лично аз, не виждам разлика в рамта при бустърите, а таск килърите повече вредят, отколкото помагат.

...Sony Xperia M4 Aqua... Pure Stock.. Waiting for smoething Good ^_^.. 
Цитирай

Chainfire е само за Джийнджъра и фройото
Цитирай

Бачка и на ICS

...Sony Xperia M4 Aqua... Pure Stock.. Waiting for smoething Good ^_^.. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)