Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)

А дали реално помага.....И още един въпрос може ли да ми кажете начин за бууст на SD
Цитирай
Аксесоари

hrisi1998 написа:
GH0STFACE написа:
hrisi1998 написа:естествено, че гледах и в computer (отрани по диск C,D) и не ми го искарва... просто телефона ми се зарежда без абсолютно нищо друго да ми излиза Sad

Виж когато е свързан телефона в Device manager има ли неразпознато устройство.

аха показва ми телефона, но има 1 удивителна до него. Като цъкнах на него и ми излезе това "Това устройство не работи правилно, защото Windows не може да зареди необходимите драйвери. (код 31)" (като влезнах в device manager) ако имаш идея пиши Smile


Извинявай, че чак сега пиша. Свали този пакет драйвери и ги инсталирай всички. Рестартирай компютъра и виж дали ще се вижда телефона. http://doomlord.xperia-files.com/downloa...IwMTQwMzE4

PS. Какъв беше казала, че е уиндоуса?
Цитирай

Мисля да му слагам файърфокс ОС на Е-то на брат ми, някой знае ли нещо за нея примерно откъде ще се теглят приложения после и трябва ли да е рутнат преди това мерси предварително

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Не го слагай направих грешката и беше ужасен! Дисплея отчиташе трудно има 10 безплатни приложения лаг в менютата и при разговор абе ужас! По добре сложе Xboost ROM и няма да имаш никакъв проблем Smile
Цитирай

Sony Xperia E Dual Sim
здравейте ! да попитам как се сменя картата от която искаме да изберем?
Цитирай

bumbau11 написа:Не го слагай направих грешката и беше ужасен! Дисплея отчиташе трудно има 10 безплатни приложения лаг в менютата и при разговор абе ужас! По добре сложе Xboost ROM и няма да имаш никакъв проблем Smile
Може ли линк за него и трябва ли руут преди да го сложа или става с флаш само мерси предварително Wink

Gold Galaxy S7 
Цитирай

GH0STFACE написа:
hrisi1998 написа:
GH0STFACE написа:Виж когато е свързан телефона в Device manager има ли неразпознато устройство.

аха показва ми телефона, но има 1 удивителна до него. Като цъкнах на него и ми излезе това "Това устройство не работи правилно, защото Windows не може да зареди необходимите драйвери. (код 31)" (като влезнах в device manager) ако имаш идея пиши Smile


Извинявай, че чак сега пиша. Свали този пакет драйвери и ги инсталирай всички. Рестартирай компютъра и виж дали ще се вижда телефона. http://doomlord.xperia-files.com/downloa...IwMTQwMzE4

PS. Какъв беше казала, че е уиндоуса?

на уиндолс 7 ultimate съм (предполагам е пирадски защото понякои път ми прави бъгове, а е преинсталиран в сервиз...) а относно телефона истеглих драивърите, инсталирах сичките (отне около 2 часа ;d ) след което рестартирах компютъра и пак същата работа... не ми разчита телефона, отворих device manager и пак като преди Sad
Цитирай

Не знам, според мен windows-a нещо е н@@кан.

Пробвай на друг компютър дали ще го разпознае.
Цитирай

GH0STFACE написа:Не знам, според мен windows-a нещо е н@@кан.

Пробвай на друг компютър дали ще го разпознае.

ем добре ще пробвам Smile и благодаря за отделеното време!
Цитирай

Тъй като батерията на Xperia E-то държи максимум три дни, искам да питам може ли да се закупи батерия с по голям капацитет? Ако да откъде?

Благодаря предварително .
Android Android

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Според мен ти си рекордьор по издръжливост на батерия в смартфон.
Не ми е понятно колко по-голяма батерия искаш?
Цитирай

Здравейте
Имам проблем със Sony Xperia E Dual - ограничиха ми се изходящите обаждания и от двете карти - само спешни. Немога да вляза изобщо до менюто на телефона. Имам само едно поле за въвеждане на спешен номер и толкова. Рестартирах, вадих карти, батерия- нищо!
Ако някой знае решение моля да сподели.
Благодаря предварително!
Цитирай

vdim написа:Здравейте
Имам проблем със Sony Xperia E Dual - ограничиха ми се изходящите обаждания и от двете карти - само спешни. Немога да вляза изобщо до менюто на телефона. Имам само едно поле за въвеждане на спешен номер и толкова. Рестартирах, вадих карти, батерия- нищо!
Ако някой знае решение моля да сподели.
Благодаря предварително!
От каде си купил телефона? Руутнат ли е , буутлоадера заключен ли е , с какъв ром е? Да не е кодиран към оператор ?

Iphone XS Max , Samsung Note 9 512gb
Цитирай

Здравейте, от няколко дни имам Sony Xperia E, но телефона ми прави много кофти номера по време на разговор. До сега сигурно 10-тина пъти вече ми се случи докато разговарям с някой, в един момент отсрещната страна да спре да ме чува. Понякога след пренабиране, след няколко секунди или минути се получава пак същото. Понякога няма проблеми. Отначало си помислих, че е възможно сензора за заключване на екрана по време на разговор да не хваща добре понякога и без да искам да натискам Mute бутона, когато телефона е близо до лицето ми. Да, ама не.... доста внимавам как държа телефона и въпреки това проблема отново се появява. Някой друг имал ли е подобен проблем и знае ли на какво може да се дължи?
Ужасно е неприятно, защото и отсрещната страна се изнервя по тоя начин, а и това все пак е телефон... малко е тъпо да може на него да се прави всичко друго, само не и нормалното провеждане на телефонен разговор.
Опитах сега и с изключен wi-fi и с активирана само GSM мрежа но пак същата работа. Отсрещната страна ми каза, че започва да ме чува лошо и разговора да накъсва и накрая спря да ме чува нацяло.

Един ден по-късно нещата вече са още по-зле - един разговор го провеждам на над 10 пренабирания. В повечето случаи още няколко секунди след новото набиране отново спират да ме чуват. Имам чувството, че не говоря по телефон, а по радиостанция.
Цитирай

Като цяло това е доста калпав телефон за краткото му ползване не бях доволен в никое отношение,но може да върнете заводски настройки или да го преинсталирате,ако и след това отново не е в ред и имате възможност се ориентирайте към по висок клас смартфон да кажем в средния клас, макар че и там китайците не прощават,но нацелването на такъв с проблеми ще е рядкост.Не споменах за сервиз понеже гарантирано с нищо няма да помогнат а пък и ще извършат същите неща които и сам можете да направите.

Sony Xperia E
Цитирай

Нямам такива проблеми като твоя телефона се държи много добре....Това че Sony не могат да направят качествен аофт не прави телефона бавен. Със Custom rom телефона си е супер бърз за неговите показатели Smile
Цитирай

За custom ROM аз лично мисля да поизчакам, за да се появи нещо, на което да работят и bluetooth и камерата.
Ако върна заводските настройки или го преинсталирам, какво ще се случи с приложенията и контактите ми? Имам няколко приложения, които синкват контактите в телефонния указател, както и настройки по някои приложения.... предполагам, че после ще трябва всичко да се прави отначало.
Иначе аз не съм очаквал много от този телефон, но е някак странно с телефон за 5 лева да се провежда нормален разговор, а с този да си играя на тото. Снощи нямах проблем с няколкото разговора които проведох, тази сутрин обаче пак прекъсна.
За съжаление не мога да си позволя по-висок клас в момента, а и този телефон е на изплащане с договора към оператора. И на мен не ми се иска да го давам за ремонт, защото само ще ме мотаят и вероятно нищо няма да направят.
Колкото до това, че със стоковия софт е бавен, аз редовно му чистя кеша и излишните файлове,затварям работещи приложения, отвреме-навреме го рестартирам и като цяло бива, но като поработи повечко време и понякога бавно отреагира при събуждане... случи ми се над 10 секунди да не мога да отговоря на обаждане.
Цитирай

колега има сумати ромове на които им работи всичко
1. TurboICS
2. XBoost
3. Termin
4. NoZ
и още които не мога да се сетя
Цитирай

geopehlivanov написа:За custom ROM аз лично мисля да поизчакам, за да се появи нещо, на което да работят и bluetooth и камерата.
Ако върна заводските настройки или го преинсталирам, какво ще се случи с приложенията и контактите ми? Имам няколко приложения, които синкват контактите в телефонния указател, както и настройки по някои приложения.... предполагам, че после ще трябва всичко да се прави отначало.
Защо не опиташ ICS от двусимовия вариант.Вкъщи има едно сони с този ром и мисля, че няма никакви бъгове и работи доста гладко(за хилавия хардуер с който раполага).Контактите в гугъл, а програмите с титаниум ще си ги възстановиш и това е

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай

роско и аз това щях да му кажа аз сега се чудя кой CM10 да сложа, че искам JB заради vold.fstab а и gravitybox и т.н Ultimate CM10 ми прави проблем... Може ли да ми предложите CM10
Цитирай

Благодаря много за съветите и препоръките! Ще разгледам после различните rom-ове и ще си харесам нещо. Само трябва да се подготвя малко за процедурата по инсталиране, че ще ми е за пръв път и трябва да се запозная първо как се прави root.
Цитирай

Тук нещата са описани нагледно и простичко ------> https://www.androidbg.com/forum/topic86034-$2.html
Ps: Ако искаш да си запазиш гаранцията - Флашваш стоков ICS доста по добър е а и не ти трябва отключване и рутване
Иначе ако искаш Custom си слагаш Xboost най-бърз е Smile
Цитирай

Здравейте, имам проблем с едно от тези Сони-та, невидях подобен проблем, за това пиша тук директно, много ще ви бъда благодарен да ми помогнете ако можете......
Проблемът е следният, всичко си работи, и от преди 2 часа немога да превключа сим картите от горният ляв ъгъл на дисплея ( обикновенно - като плъзна менюто надолу най-горе в левият ъгъл има икона за превключване на картите) , както винаги, единственият начин за превключване между сим картите е като задържам бутона за вкл/изкл и от менюто избирам коя карта да ми е основна за използване.
Дали ще може да получа някой съвет как мога да го оправя? Поздрави и благодаря предварително.
Цитирай

Hoodini написа:Тук нещата са описани нагледно и простичко ------> https://www.androidbg.com/forum/topic86034-$2.html
Ps: Ако искаш да си запазиш гаранцията - Флашваш стоков ICS доста по добър е а и не ти трябва отключване и рутване
Иначе ако искаш Custom си слагаш Xboost най-бърз е Smile

Можеш ли да ми препоръчаш най-добрия, базиран на Jelly Bean? Аз гледах, че CM11 е базиран на KItkat и доста ме блазни, но ще изчакам за по-стабилна версия.
Между другото днес забелязах още един проблем, който леко ме дразни - когато някой ми звъни и вадя телефона си от джоба, понякога затварям без да искам - как да го избегна това?
Освен това ми се случи и телефона да се е отключил в джоба ми по неясни причини и установих, че се бяха отворили сумати приложения, а на всичкото отгоре бях пратил 5-6 sms-а с безсмислен текст до номер 123 :facepalm:

P.S. Сега ще флашна този стоков ICS и ще пробвам как ще е с него.
Цитирай

Ще ти напиша ромовете с техните предимства и недостатъци и ти си избери
1. NoZ ROM - пробвах го не е нищо особено всеедно си стоков ром с различен лънчър ROOT и доста изчистени приложения излишен е Smile
2. Termin ROM - От към функционалност и кустомизация е добър, но е доста натруфен (frameworks, stock приложения и т.н). Добър е за Multitasking, но не толкова за игри Smile
3. CM10 - Има сумати CM10 но най-бърз и стабилен е Ultimate CM10 със Zues Kernel. Много функций, ненатруфен, лек лънчер, не е Stock Based и няма никакви проблеми абе направо е по добър във всяко отношение от другите JB та дори и от Xboost-a махнах го Xboost-a, защото след 2 дни започна да си прави каши каквито правеше и сток Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)