Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)

Hoodini написа:Ще ти напиша ромовете с техните предимства и недостатъци и ти си избери
1. NoZ ROM - пробвах го не е нищо особено всеедно си стоков ром с различен лънчър ROOT и доста изчистени приложения излишен е Smile
2. Termin ROM - От към функционалност и кустомизация е добър, но е доста натруфен (frameworks, stock приложения и т.н). Добър е за Multitasking, но не толкова за игри Smile
3. CM10 - Има сумати CM10 но най-бърз и стабилен е Ultimate CM10 със Zues Kernel. Много функций, ненатруфен, лек лънчер, не е Stock Based и няма никакви проблеми абе направо е по добър във всяко отношение от другите JB та дори и от Xboost-a махнах го Xboost-a, защото след 2 дни започна да си прави каши каквито правеше и сток Smile
Мерси много, харесах си Ultimate CM10 и по натам може да го пробвам.
Сложих стоковия ICS и ще поработя с него няколко дни да видя как ще се държи.

EDIT: На първо време се държи доста стабилно, но има 2 недостатъка - 1-во, не намерих начин как може да се скрие досадната иконка, показваща коя SIM карта работи, понеже съм с модела с една сим карта. Но предполагам може би ще и свикна след някой друг ден.
Вторият недостатък обаче няма да мога да го прежаля и може би скоро ще минавам на къстъм ром. Не се потдържа Google Now, а аз го ползвах доста. Някой ако знае начин да се сложи на тази версия на андроид да подскаже!
Цитирай
Аксесоари

аз ти препоръчвам Ultimate CM10 слагаш го и си ти Smile има една тема за CM във Play и телефона ти става като китката и ще имаш Google NOW само със swipe както е при китката Smile
Цитирай

bumbau11 написа:аз ти препоръчвам Ultimate CM10 слагаш го и си ти Smile има една тема за CM във Play и телефона ти става като китката и ще имаш Google NOW само със swipe както е при китката Smile
Снощи сложих Ultimate CM10 но имам проблем - влизам в play през вградения браузър, но не мога да изтегля нищо от там - пише ми, че приложенията не са съвместими с устройството ми и не мога нито да сложа chrome, нито да изтегля други теми. Може ли малко помощ!
Цитирай

Flash-ни GAPPS през CWM/TWRP без да правиш никакви wipe-ове. Просто казано просто си го Flash-ни и ще си имаш вграден PlayStore Smile, защо влизаш през Браузъра Smile
Цитирай

bumbau11 написа:Flash-ни GAPPS през CWM/TWRP без да правиш никакви wipe-ове. Просто казано просто си го Flash-ни и ще си имаш вграден PlayStore Smile, защо влизаш през Браузъра Smile
Мерси, флашнах го и сега всичко си бачка идеално :bow:
Ти за коя тема спомена? Аз сега си сложих Android Kitkat 4.4 CM10 и бива.... препоръчай и други хубави теми!
Между другото има ли начин да се правят папки на работния плот, че нещо не я намирам тази опция?
Цитирай

Сега ще ти дам темата с която съм аз -----> http://forum.xda-developers.com/xperia-j...st52932918
Папка се прави като - сложиш някое приложение на екрана и върху него сложиш друго Smile
Цитирай

bumbau11 написа:Сега ще ти дам темата с която съм аз -----> http://forum.xda-developers.com/xperia-j...st52932918
Папка се прави като - сложиш някое приложение на екрана и върху него сложиш друго Smile
Мерси много.... направих всичко както беше описано и темата стана наистина супер! Единствен проблем е, че имената на папките и иконките по работния плот както и долната част на приложенията са леко изрязани - уж всичко настроих както беше описано. Ако знаеш къде може да е проблема и как да го оправя ще съм благодарен да споделиш! Иначе стана супер всичко :thumbup:
Цитирай

geopehlivanov написа:
bumbau11 написа:Сега ще ти дам темата с която съм аз -----> http://forum.xda-developers.com/xperia-j...st52932918
Папка се прави като - сложиш някое приложение на екрана и върху него сложиш друго Smile
Мерси много.... направих всичко както беше описано и темата стана наистина супер! Единствен проблем е, че имената на папките и иконките по работния плот както и долната част на приложенията са леко изрязани - уж всичко настроих както беше описано. Ако знаеш къде може да е проблема и как да го оправя ще съм благодарен да споделиш! Иначе стана супер всичко :thumbup:
И при мен беше така...Ами просто сложи приложенията в папки ;дд
Цитирай

bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:
bumbau11 написа:Сега ще ти дам темата с която съм аз -----> http://forum.xda-developers.com/xperia-j...st52932918
Папка се прави като - сложиш някое приложение на екрана и върху него сложиш друго Smile
Мерси много.... направих всичко както беше описано и темата стана наистина супер! Единствен проблем е, че имената на папките и иконките по работния плот както и долната част на приложенията са леко изрязани - уж всичко настроих както беше описано. Ако знаеш къде може да е проблема и как да го оправя ще съм благодарен да споделиш! Иначе стана супер всичко :thumbup:
И при мен беше така...Ами просто сложи приложенията в папки ;дд
Дам, така направих.. за сега се държи доста добре Smile
Цитирай

hrisi1998 написа:
GH0STFACE написа:Не знам, според мен windows-a нещо е н@@кан.

Пробвай на друг компютър дали ще го разпознае.

ем добре ще пробвам Smile и благодаря за отделеното време!

хах днеска просто реших да пробвам отново... и стана откри ми телефона от 1-вия път и зареди всичко (както си трябва), а не съм правил нищо по въпроса... нито с телефона, нито с windowsa Smile
Цитирай

Седмица по-късно вече имам доста сериозен проблем с CM10 рома.
Понеже последните няколко дни взе доста да се товари и се налага често да го почиствам... реших днес да рестартирам телефона, защото от дни не е спиран. Беше на зарядно когато го рестартирах... след рестарта не ми изкара онова да пиша пин кода за сим картата и съответно няма мрежа. Опитах нов рестарт, изключвах го за малко, разкачах зарядното, вадих батерията и сим картата... нищо не помогна. Подобен проблем ставаше и от самото начало, след като въвеждах пин-а понякога ми даваше, че няма мрежа, но след 1-2 рестарта захапваше.... сега обаче изобщо не ми вади това за пин кода и нз какво да го правя. Освен това се появи и още един проблем - сега като включа зарядното не показва да се зарежда батерията. Като е изключен телефона, оранжевата лампичка светва за секунда, показва, че зарежда батерията на екрана и угасва... след няколко секунди пак светва за секунда и пак угасва... не знам така ли трябва да е, но ми се струва, че като зарежда трябва оранжевата лампичка да свети постоянно.
Някакви съвети какво да го правя?
Цитирай

geopehlivanov написа:Седмица по-късно вече имам доста сериозен проблем с CM10 рома.
Понеже последните няколко дни взе доста да се товари и се налага често да го почиствам... реших днес да рестартирам телефона, защото от дни не е спиран. Беше на зарядно когато го рестартирах... след рестарта не ми изкара онова да пиша пин кода за сим картата и съответно няма мрежа. Опитах нов рестарт, изключвах го за малко, разкачах зарядното, вадих батерията и сим картата... нищо не помогна. Подобен проблем ставаше и от самото начало, след като въвеждах пин-а понякога ми даваше, че няма мрежа, но след 1-2 рестарта захапваше.... сега обаче изобщо не ми вади това за пин кода и нз какво да го правя. Освен това се появи и още един проблем - сега като включа зарядното не показва да се зарежда батерията. Като е изключен телефона, оранжевата лампичка светва за секунда, показва, че зарежда батерията на екрана и угасва... след няколко секунди пак светва за секунда и пак угасва... не знам така ли трябва да е, но ми се струва, че като зарежда трябва оранжевата лампичка да свети постоянно.
Някакви съвети какво да го правя?
И аз след дълго използване имах абсолютно същите проблем и от личен опит ти казвам - единственото което помага - Reflash или слагане на Xboost ROM
Цитирай

bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:Седмица по-късно вече имам доста сериозен проблем с CM10 рома.
Понеже последните няколко дни взе доста да се товари и се налага често да го почиствам... реших днес да рестартирам телефона, защото от дни не е спиран. Беше на зарядно когато го рестартирах... след рестарта не ми изкара онова да пиша пин кода за сим картата и съответно няма мрежа. Опитах нов рестарт, изключвах го за малко, разкачах зарядното, вадих батерията и сим картата... нищо не помогна. Подобен проблем ставаше и от самото начало, след като въвеждах пин-а понякога ми даваше, че няма мрежа, но след 1-2 рестарта захапваше.... сега обаче изобщо не ми вади това за пин кода и нз какво да го правя. Освен това се появи и още един проблем - сега като включа зарядното не показва да се зарежда батерията. Като е изключен телефона, оранжевата лампичка светва за секунда, показва, че зарежда батерията на екрана и угасва... след няколко секунди пак светва за секунда и пак угасва... не знам така ли трябва да е, но ми се струва, че като зарежда трябва оранжевата лампичка да свети постоянно.
Някакви съвети какво да го правя?
И аз след дълго използване имах абсолютно същите проблем и от личен опит ти казвам - единственото което помага - Reflash или слагане на Xboost ROM
Ще пробвам тогава първо да го рефлашна.
Сега трябва ли нещо да правя или директно да флашвам ром-а през flashtool? Трябва ли пак да слагам драйвери за телефона (FTF файла) след като съм ги слагал предишния път? Трябва ли пак да слагам кернела,трябва ли да връщам някакъв фърм или направо флашвам рома?
Цитирай

geopehlivanov написа:
bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:Седмица по-късно вече имам доста сериозен проблем с CM10 рома.
Понеже последните няколко дни взе доста да се товари и се налага често да го почиствам... реших днес да рестартирам телефона, защото от дни не е спиран. Беше на зарядно когато го рестартирах... след рестарта не ми изкара онова да пиша пин кода за сим картата и съответно няма мрежа. Опитах нов рестарт, изключвах го за малко, разкачах зарядното, вадих батерията и сим картата... нищо не помогна. Подобен проблем ставаше и от самото начало, след като въвеждах пин-а понякога ми даваше, че няма мрежа, но след 1-2 рестарта захапваше.... сега обаче изобщо не ми вади това за пин кода и нз какво да го правя. Освен това се появи и още един проблем - сега като включа зарядното не показва да се зарежда батерията. Като е изключен телефона, оранжевата лампичка светва за секунда, показва, че зарежда батерията на екрана и угасва... след няколко секунди пак светва за секунда и пак угасва... не знам така ли трябва да е, но ми се струва, че като зарежда трябва оранжевата лампичка да свети постоянно.
Някакви съвети какво да го правя?
И аз след дълго използване имах абсолютно същите проблем и от личен опит ти казвам - единственото което помага - Reflash или слагане на Xboost ROM
Ще пробвам тогава първо да го рефлашна.
Сега трябва ли нещо да правя или директно да флашвам ром-а през flashtool? Трябва ли пак да слагам драйвери за телефона (FTF файла) след като съм ги слагал предишния път? Трябва ли пак да слагам кернела,трябва ли да връщам някакъв фърм или направо флашвам рома?
Направо флашваш през Recovery без да връщаш?
Цитирай

bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:
bumbau11 написа:И аз след дълго използване имах абсолютно същите проблем и от личен опит ти казвам - единственото което помага - Reflash или слагане на Xboost ROM
Ще пробвам тогава първо да го рефлашна.
Сега трябва ли нещо да правя или директно да флашвам ром-а през flashtool? Трябва ли пак да слагам драйвери за телефона (FTF файла) след като съм ги слагал предишния път? Трябва ли пак да слагам кернела,трябва ли да връщам някакъв фърм или направо флашвам рома?
Направо флашваш през Recovery без да връщаш?
Дадох му factory reset и флашнах ром-а, но пак е същата работа - не ми дава това за пин-а и няма мрежа и не зарежда и батерията. Какво да го правя Sad
Да пробвам да сложа Xboost? Има ли някакви изисквания - мога ли директно да го флашвам както съм на CM10? Искам да направя нещо бързо, преди да ми е паднала съвсем батерията, че е на 40%
Цитирай

Може би не е в тази връзка, но доста CM ромове имат проблеми, ако сим-а има ПИН. Препоръчва се да се деактивира изкането за пин на сим картата. Пробвай от друг телефон да го деактивираш и виж дали ще ти я разпознае после.
Цитирай

geopehlivanov написа:
bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:Ще пробвам тогава първо да го рефлашна.
Сега трябва ли нещо да правя или директно да флашвам ром-а през flashtool? Трябва ли пак да слагам драйвери за телефона (FTF файла) след като съм ги слагал предишния път? Трябва ли пак да слагам кернела,трябва ли да връщам някакъв фърм или направо флашвам рома?
Направо флашваш през Recovery без да връщаш?
Дадох му factory reset и флашнах ром-а, но пак е същата работа - не ми дава това за пин-а и няма мрежа и не зарежда и батерията. Какво да го правя Sad
Да пробвам да сложа Xboost? Има ли някакви изисквания - мога ли директно да го флашвам както съм на CM10? Искам да направя нещо бързо, преди да ми е паднала съвсем батерията, че е на 40%
Не трябва да си със Stock ICS за да може Smile
Цитирай

Сега нямам друг телефон под ръка, трябва да изчакам един приятел, за да махна пин кода но това ще стане по-късно.
bumbau11 имаш ли линк за стоковия ром и него пак директно през recovery ли да го флашна?
Цитирай

geopehlivanov написа:Сега нямам друг телефон под ръка, трябва да изчакам един приятел, за да махна пин кода но това ще стане по-късно.
bumbau11 имаш ли линк за стоковия ром и него пак директно през recovery ли да го флашна?
Стоковия ром го флашни с Flashtool
Това ти е ftf и инструкцийте https://www.androidbg.com/forum/topic855...-e-ss.html
Ако искаш обяснение как да флашнеш Xboost дай ЛС
Цитирай

bumbau11 написа:
geopehlivanov написа:Сега нямам друг телефон под ръка, трябва да изчакам един приятел, за да махна пин кода но това ще стане по-късно.
bumbau11 имаш ли линк за стоковия ром и него пак директно през recovery ли да го флашна?
Стоковия ром го флашни с Flashtool
Това ти е ftf и инструкцийте https://www.androidbg.com/forum/topic855...-e-ss.html
Ако искаш обяснение как да флашнеш Xboost дай ЛС
:thumbup: стана работата със сандвича - прие ми сим-а и си зарежда вече батерията. довечера мисля да сложа xboost и ще ти пиша на лично.
Цитирай

за да имаш бърз XBoost ти препоръчвам да сложиш Posiedon Kernel и да изтриеш Boot.IMG от архива на рома
Цитирай

Ще успея ли да руутна Sony Xperia E с това https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=24066?
След руут запазват ли се приложенията инсталирани до преди това?

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Начина е в този раздел. Чети: https://www.androidbg.com/forum/topic541...t-31v.html

Запазват се.
Цитирай

GH0STFACE написа:Начина е в този раздел. Чети: https://www.androidbg.com/forum/topic541...t-31v.html

Запазват се.
@GHOSTFACE
Извинявам се, ако греша, но това не е ли само за ICS. Xperia E е със JB освен ако не е като мен и да е сложил Stock ICS или XboosT ROM. Ако е с JB това да пробва - https://www.androidbg.com/forum/topic770...oader.html
Цитирай

Благодаря за бързият отговор аз видях тази тема но ми се стори по лесно другия начин!

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)