Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)

Здравейте. Телефона ми е Xperiа E C1505. Проблема, е че акселерометъра не е калибрирано вярно и когато искам да играя игра която се управлява от наклона на телефона и в нея няма калибриране не става, върви на една страна( примерно кола - върти се в кръг ). Телефона е така от както го купих, давах го за ремонт оправиха го. След време обаче реших да го ресна да се изчисти уж, и сега пак е крив. Има ли някакъв начин да го калибрирам.В Service Menu>Service Tests>Accelerometer изкарва X:0.4; Y:1.8; Z:9.95 когато е поставен на равна повърхност. Рових се доста но за този телефон не открих начин, другите имат опция Calibrate, този не, а не ми се чака 2 седмици сервиз. Благодаря Smile
Цитирай
Аксесоари

Пробвай да го преинсталираш. Телефоните нямат калибрация на този сензор.

Пробвай все пак с това приложение де: https://play.google.com/store/apps/detai...rs&feature
Цитирай

GH0STFACE написа:Пробвай да го преинсталираш. Телефоните нямат калибрация на този сензор.

Пробвай все пак с това приложение де: https://play.google.com/store/apps/detai...rs&feature
Пробвах с това, не става. Има калибриране на акселерометъра, стойностите стават "0" но ориентацията си остава крива а за нея няма опции . Благодаря все пак Smile
Цитирай

Здравейте!
Притежавам Sony Xperia E C1505!
Имам проблем с update software ! 11,3,A,2,33
Правя всичко,което ми е дадено като инструкции от Sony PC Companion.
Идва стъпката,да си изклюа гсм да изакам 5 секунди и да натисна звук надоло и едновременно да вкарам УСБ кабела и нищо.Не ми открива ГСМ,когато е изключен.Пробвах на 3-4 компютъра и пак..едно и също става ... Идеи как да го оправя ?
Цитирай

Пробвай update service на сони и тя е за софтуерни ъпдейте

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

В краен случай и Flashtool помага....
Цитирай

Възтанових фабричните настройки..Пробвах всичко..Влязах в сервиза на Сону..всичките стъпки минах и пак без ефект.. Флашването,пада ли гаранцията ? Оставами 1 година гаранция.Чудя се дали да не го занеса на сервиз,но приятел ми каза,че ще го върнат така както е бил в началото и пак ефект няма да има .. Windows xp и при 7ца и при 8 ца не тръгва когато е изключен.Търсех дривери в интернет,не успявам да намеря Sad
Интересно е, че има опция през wifi,но пак се иска да се усб свързване....
Цитирай

Искам да питам някой ползва ли мобилен интернет на мтел на xperia e?
Ако някой ползва да ми каже настройките си тъй като каквито и да използвам не ми тръгва с никое приложение!

Поздрави Android

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

От скоро имам Sony Xperia E1 И искам да му кача навигация на iGO може ли да ме насочите кам някоя версия и със къква резолюция трябва да бъде.
Благодаря ви предварително

Sony Xperia E1
Цитирай

Разгледай хубаво темата на iGO във раздела за навигация. Има сборка, която е за всички резолюции.
Цитирай

Gogo456 написа:Искам да питам някой ползва ли мобилен интернет на мтел на xperia e?
Ако някой ползва да ми каже настройките си тъй като каквито и да използвам не ми тръгва с никое приложение!

Поздрави Android
?

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Не е Xperia E, но е все едно:

APN: inet-gprs.mtel.bg
MCC: 284
MNC: 01
APN type: default,supl

другото е празно или не се пипа
Цитирай

не ми тръгва нета пак

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Здравейте искам да попитам дали има доволни от модела SONY XPERIA E3 D2203 който се предлага в Технополис , най вече се интересувам как му е камерата дали прави хубави снимки.
Цитирай

Иди в технополис кажи че ще го купиш, ама поискай да го разгледаш и преценяш на място... Smile НО на тази цена е доста висока за такъв клас модел Smile Препоръчвам LG L90 от Mobitel за същите пари Smile Изчакай още 1-2 седмици да падне на цена за неговия клас Smile
Цитирай

Искам да попитам има ли начин да се върна на android 4.0.4 ?

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Има да. Гледай темата за Flashtool.
Цитирай

Да ама трябва ли да отключвам буутлоъдара ? И откъде да взема *.ftf файла?

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Не, не трябва.
Всичко е в темата за Flashtool.
Цитирай

Търсих из темата но тя е 37 страници също и в интернет потърсих намерих файл за 4
.0.4 но се оказа че е за двусимовата версия

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Xperia E няма официален 4.0.4.
Той излезе направо с JB
Цитирай

ок а има ли неофициален

Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
Цитирай

Съмнява ме. Обикновено правят ромо-вете с по-нови версии от наличните, а не съм чувал някой да е мазохист и да прави къстъм ром на база по-ниска версия.
Цитирай

Здравейте. Какъв ром бихте ми препоръчали за фейсбук, и добра работа на телефона(стабилен ром) и кернел? Също така не е проблем дали ще е за ubl или lbl. Телфона е ц1505

Enduro
Цитирай

Здравейте,
Имам следния проблем с Xperia E dual - при входящо обаждане на произволен принцип звукът на телефона се изключва, въпреки че според настройките той би трябвало да е активен, а също така понякога при разговор отсрещната страна не се чува. От мненията до момента разбрах, че възможно решение е флашването.

Питането ми е свързано с това как мога да си направя пълен бекъп на телефона - не само контактите, тъй като тях ги експортнах на картата, но също така и смс-и, историята на чатовете през Viber, прогреса при дадени игри и т.н.

Опитах пълна синхронозация чрез Настройки - Акаунти - Google, където сложих отметки на всички изброени неща, но влизайки в гугъл профила си през настолен компютър не мога да открия въпросните файлове и контакти.

Предварително благодаря за помощта. :bow:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)