Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)
#26

Не е лошо телефончето, но цветовете му са доста бледи.Като го сложа до моето Miro, а и то не е кой знае какво, бледнее. :/

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
Аксесоари
#27

sony xperia написа:
nihikobg1982 написа:
sony xperia написа:Имам гореспоменатия телефон,сим картата си е нормална не е микро сим.Работи телефона прилично като за скромните си хардуерни характеристики и цена.До момента не съм срешнал проблем с телефона,но и от скоро го имам към две седмици почти.

Мерси за информацията. Относно разделителната способност, процесора и батерията имаш ли някакви възгледи от телефончето.
Държи се стабилно,няма фрапиращи лагове,вобще заслужава си парите.Трябва да е ясно ,че това е нисък клас смартфон и неможе да се очаква много от него.

Когато избирам телефон се стремя да има добра батерия, звук за звънене, добра чуваемост при разговор и възможност за заключване на телефончето. Ето един въпрос телефончето може ли автоматично да влиза в интернет или трябва аз да влизам през иконите. Питам защото имах проблем със все още стария ми телефон SE z530i че с него съм влизал в интернет във време което човек не е буден. Затова питам дали това телефонче влиза автоматично в мрежата или през иконките на телефона.
Мерси предварително.
Цитирай
#28

nihikobg1982 написа:
sony xperia написа:
nihikobg1982 написа:Мерси за информацията. Относно разделителната способност, процесора и батерията имаш ли някакви възгледи от телефончето.
Държи се стабилно,няма фрапиращи лагове,вобще заслужава си парите.Трябва да е ясно ,че това е нисък клас смартфон и неможе да се очаква много от него.

Когато избирам телефон се стремя да има добра батерия, звук за звънене, добра чуваемост при разговор и възможност за заключване на телефончето. Ето един въпрос телефончето може ли автоматично да влиза в интернет или трябва аз да влизам през иконите. Питам защото имах проблем със все още стария ми телефон SE z530i че с него съм влизал в интернет във време което човек не е буден. Затова питам дали това телефонче влиза автоматично в мрежата или през иконките на телефона.
Мерси предварително.
Всичко изброено от вас като батерия,звук на звънене и чуваемост са на ниво и то много добро за мен .Телефона не влиза в интернет без ваше желание.

Sony Xperia E
Цитирай
#29

Здравейте,
днес си взех телефончето и от няколко часа се боря с настройките на контактите. Не успявам да открия как да се покажат контактите от двете сим. Дава ми да ги импортирам, но ме е страх, че ще ми се смесят телефоните.
Цитирай
#30

Ще се смесят, да. Това защо те притеснява?

Друг вариант е да си направиш 2 gmail акаунта.

Като дадеш импорт от едната сим карта, избираш да се импортират в единия gmail акаунт, после другата карта в другия gmail акаунт. Така после по всяко време можеш да вилтрираш само едните или само другите контакти, а и така винаги ще са синкнати с гуугл и няма да изчезнат.
Цитирай
#31

sony xperia написа:
rosenirs написа:Здравейте,преди седмица купихме xperia E ,но имам малък проблем.Трия настройките за мобилен интернет APN ,но когато се пусне wi fi-то и най вече вградения браузър се теглят отново.При ползване на други приложения като youtube google play не тегли настройките за мобилен нет.Оператор може ли да ограничи достъпа до мобилен нет или дайте съвет как да не се теглят тези настройки тъй като телефона се ползва от дете и искам да се предпазя от някоя голяма сметка.
Влизате в настройки-->използване на данни-->мобилните данни трябва да ги спрете и това е.
Колкото до настройките които идват като смс от оператора то те когато биват веднъж отхвърлени не би трябвало след това да идват отново.
Колега, пробвай с друг браузър. Примерно Google Chrome да видиш дали пак ще ти тегли настройките.

Sony Xperia Tipo >>> Samsung Galaxy S II >>> Motorola Moto G (1st Gen) 8GB >>Lenovo P70-A >>> Samsung Galaxy S5 >>Motorola Moto M XT1662
Цитирай
#32

miglen97 написа:Колега, пробвай с друг браузър. Примерно Google Chrome да видиш дали пак ще ти тегли настройките.

Телефона имаше мисля оригинален и google chrome.Не съм се сетил да проверя дали и двата си теглят настройките за което благодаря.Оператор ме посъветва да променя настройките на APN (парола,портове и т.н). Това също не съм го пробвал, но ще пиша дали има ефект.
Цитирай
#33

Здравейте. Купих на жена ми такъв преди месец. Доволна е много от телефончето. Преди няколко дни забелязах на сайта на Sony че има ъпдейт до Android 4.1 JB. Някой от вас получил ли го е вече ? Вчера си ссвалих flashtool и новия софт (JB) само че версията получена в Турция, но се чудя дали да я сложа ръчно или да чакам да се появи в Ъпдейт Центъра. Гледам по цяла Европа има коментари, че са получили ъпдейта :whistle:

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#34

В Update center не го чакай. Закачи телефона за компютъра и провери със SUS или PCC дали има за теб.
Цитирай
#35

Няма го и там ъпдейта. Ако го инсталирам ръчно с flashtool и сложа този който е за Турция дали ще е същия като този за Central Europe ?

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#36

Не зная дали това е най-правилното място за темата, но ако някой прецени да я премести, защото не открих раздел за Sony E dual . Какъв е проблема- от няколко месеца имам телефона (с андроид 4.0.4 е) http://www.germanos.bg/catalogue/mobile-...-champagne и при разговор (не при всеки разговор да речем на всеки 10- или 12 разговора), отсрещната страна спира да ме чува (сякаш микрофона ми спира да работи) , но аз продължавам, все едно съм натиснал бутон без звук при разговор (но не съм го натискал). Това става да речем на 2-3 минута от разговора, и след като затворя и позвъня пак на отсрещната страна проблема изчезва и говоря продължително без никакви проблеми в разговора. Искам да попитам това някакъв софтуерен бъг ли може да е или направо да го пратя в гаранционния сервиз (телефона е в гаранция)? Разпитах мои приятели с различни смартфони, но никой е нямал подобен проблем , има ли някой някакви предположения какъв може да е ? :wall: :wall:

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#37

Ако си сигурен, ама абсолютно сигурен, че не натискаш с ухото/бузата спиране на микрофона, значи може да рпобваш едно преинсталиране.

Ако не стане и с това, тогава може да се обърнеш към сервиз.
Цитирай
#38

GH0STFACE написа:Ако си сигурен, ама абсолютно сигурен, че не натискаш с ухото/бузата спиране на микрофона, значи може да рпобваш едно преинсталиране.

Ако не стане и с това, тогава може да се обърнеш към сервиз.

Абсолютно съм сигурен ,че не натискам спиране на микрофона, единственото което съм направил е когато си го купих и вързах към wifi мрежата ми сонито откри ъпдейт до по-нова версия на 4.0.4 и аз го ъпдейтнах , но няма как да разбера от това ли е защото не съм го ползвал за разговори (сао 1-2 пъти) преди ъпдейта. Смятам да му дам ресет до заводските настройки , ако не стане в сервиза .....

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#39

Имам xperia e dual и от време на време леко блокира ли нз какво му става, но когато някой пробва да ми звънне му казва, че телефона ми е изключен, а той не е !!! (това не е всеки път и не мога да разбера кога и защо става) Сущо така обхвата на сим едно е почти винаги по слаб от този на сим 2 (пробвах да сменя местата на сим картите и отново сим 1 е с по слаб обхват)... някакви идеи ?? По слабия обхват ще го преживея но това да казва на опитващите да ми се обадят, че тела ми е изключен не..! Дори от оператора след това не ми пращат съобщения за пропуснато повикване, което пращат ако телефона ми е наистина изключен.....
Цитирай
#40

androidch0 написа:
GH0STFACE написа:Ако си сигурен, ама абсолютно сигурен, че не натискаш с ухото/бузата спиране на микрофона, значи може да рпобваш едно преинсталиране.

Ако не стане и с това, тогава може да се обърнеш към сервиз.

Абсолютно съм сигурен ,че не натискам спиране на микрофона, единственото което съм направил е когато си го купих и вързах към wifi мрежата ми сонито откри ъпдейт до по-нова версия на 4.0.4 и аз го ъпдейтнах , но няма как да разбера от това ли е защото не съм го ползвал за разговори (сао 1-2 пъти) преди ъпдейта. Смятам да му дам ресет до заводските настройки , ако не стане в сервиза .....

Не ти казвам да му даваш ресет, а да го преинсталираш (през компютър, с PCC, SUS или Flashtool, което си избереш)

И за Xperia E има отдавна Андроид 4.1.2.
Цитирай
#41

GH0STFACE написа:
androidch0 написа:
GH0STFACE написа:Ако си сигурен, ама абсолютно сигурен, че не натискаш с ухото/бузата спиране на микрофона, значи може да рпобваш едно преинсталиране.

Ако не стане и с това, тогава може да се обърнеш към сервиз.

Абсолютно съм сигурен ,че не натискам спиране на микрофона, единственото което съм направил е когато си го купих и вързах към wifi мрежата ми сонито откри ъпдейт до по-нова версия на 4.0.4 и аз го ъпдейтнах , но няма как да разбера от това ли е защото не съм го ползвал за разговори (сао 1-2 пъти) преди ъпдейта. Смятам да му дам ресет до заводските настройки , ако не стане в сервиза .....

Не ти казвам да му даваш ресет, а да го преинсталираш (през компютър, с PCC, SUS или Flashtool, което си избереш)

И за Xperia E има отдавна Андроид 4.1.2.
Ако го преинсталирам гаранцията му ще падне ли ? И след като има андроид 4.1.2 за сони Е защо update centre не ми го открива като ъпдейт ? Ако може да ми кажеш как да ъпдейтна операционната си система до 4.1.2 или да ми дадеш линк да видя как стават нещата , и ако мога сам да се справя благодаря предварително .

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#42

Ъпдейта няма да ти го покаже на телефона. Трябва на компютър да го вържеш и с програмата PCC или SUS да провериш и ъпдейтнеш.

Гаранцията не отпада.
Цитирай
#43

http://xperiafirmware.com/8-firmware/34-...dual-c1605 Ето линк към темата как се ъпдейтва до JB. Имам ги файловете, но не знам дали да флашна турски фирмуеар. Незнам дали е по-различен от фирмуера за централна европа например.

EDIT: Еми не издържах и го флашнах. Работи добре. Има някой промени. Ще видим до няколко дни как ще се представи Smile

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#44

Ако следвам стъпките описани в тази тема ще се получили ъпдейта на сони е до jelly bean ? https://www.androidbg.com/forum/topic265...on-p2.html

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#45

Здравейте, от скоро съм със Sony Xperia E и имам малък проблем. Добавих без да искам няколко иконки на екрана (като например "Настройки" и то 3 пъти без да искам) и сега не мога да ги махна, рових из целия телефон и не можах да ги намеря. В момента имам 2 Google търсачки, 3 иконки за настройки и т.н. Може ли да ми кажете къде в менюто мога да контролирам иконките на дисплея, защото предпочитам да ми е "чист" без приложения, иконки и т.н.
Цитирай
#46

Флоренция написа:Здравейте, от скоро съм със Sony Xperia E и имам малък проблем. Добавих без да искам няколко иконки на екрана (като например "Настройки" и то 3 пъти без да искам) и сега не мога да ги махна, рових из целия телефон и не можах да ги намеря. В момента имам 2 Google търсачки, 3 иконки за настройки и т.н. Може ли да ми кажете къде в менюто мога да контролирам иконките на дисплея, защото предпочитам да ми е "чист" без приложения, иконки и т.н.
Изтриване на прекия път става като задържите върху иконата за 1-2 сек. и завлечете до кошчето това което искате да изтриете.

Sony Xperia E
Цитирай
#47

androidch0 написа:Ако следвам стъпките описани в тази тема ще се получили ъпдейта на сони е до jelly bean ? https://www.androidbg.com/forum/topic265...on-p2.html

up . Да пробвам ли по начина описан в линка да го ъпдейтна до jelly bean ? Има ли някакви рискове и ако не се получи може ли пак да го върна до 4.0.4 ?

SE T230 ---> SE W200--->SE W880 ---> Sony Tipo ---> Sony M2
Цитирай
#48

Пич направи го по моя начин. Ако искаш дай мейл да ти пратя фирмуера и флаш туул-а.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай
#49

Има нов ъпдейт за sony xperia e C1505 версия на ъпдейта 11.3.А.2.13 който става през Sony PC Companion.Промените не са много или поне аз не открих такива освен наличието на stamina mod и промяна по темите.

Sony Xperia E
Цитирай
#50

Здравейте, от вчера не мога да набирам телефонни номера от клавиатурата незнам какво да направя също така не ми дава от регистъра на повикванията да набера като чукан върху номера с който съм говорила последно ми излиза бял екран и ме изкарва във изходното меню
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)