Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia E/dual (C150X/C160X)
#76

GH0STFACE написа:
nihikobg1982 написа:
GH0STFACE написа:Значи не може да го актуализираш повече от това по официален начин.

Здр колко пъти трябва да се актуализира софтуера на сони Е и дали като нов телефон трябва да го актуализирам.

С уважение Ники

Нещо не ти схващам въпроса. Няма ограничение колко пъти ще го актуализираш. Колкото си искаш, стига да има актуализация.

Нов или стар, ако има нова актуализация е хубаво да я инсталираш.

Покажи ми начин как да стане тази актуализация за сони експерия Е едно симов.

С уважение Ники
Цитирай
Аксесоари
#77

Сваляш SUS, стартираш, избираш си модела телефон и започваш да следваш стъпките.
Цитирай
#78

GH0STFACE написа:Сваляш SUS, стартираш, избираш си модела телефон и започваш да следваш стъпките.

Здр имам я тази програма, но трябвали да запазя важните неща в паметта на телефона или не. С usb кабел съм доколкото знам съм импортирал контактите от СИМ картата в телефона. Имам и МС- карта памет в телефона тя няма да бъде засегната нали като информация. Като сложа кабелчето в телефона компютъра ще ме пита дали искам актуализация.

С уважение Ники
Цитирай
#79

За всеки случай си забази каквото ти трябва. Най-вече контактите.
Външната sd карта не се трие при ъпдейт.

Поздрави,
Цитирай
#80

GH0STFACE написа:За всеки случай си забази каквото ти трябва. Най-вече контактите.
Външната sd карта не се трие при ъпдейт.

Поздрави,

Здр къде да ги запазя във паметта на телефона ли или другаде.

С уважение Ники
Цитирай
#81

Може и на sd картата. Само гледай да не е в системната памет. Вътрешната и външната памет не се засягат при преинсталация, освен ако ти не му укажеш.
Цитирай
#82

Телефона го имам от 10 дни и съм доволен от него ,но батерията ми държи само един ден моля помогнете какво да правя Smile
Цитирай
#83

GH0STFACE написа:Може и на sd картата. Само гледай да не е в системната памет. Вътрешната и външната памет не се засягат при преинсталация, освен ако ти не му укажеш.

Здр искам да те питам тези светлинни датчици за получаване на пропуснато обаждане, пропуснат смс дето свети в мигащо синьо трябва ли да работи, защото при мен от вчера след като си заредих телефона със зарядното в контакта не иска да работи този датчик - а работеше предния ден. Това проблем ли е голям или може и без него.

С уважение Ники
Цитирай
#84

Датчик....
не е датчик, а led лампичка за нотификации. По принцип не пречи, ако не работи, но е тъпо да не работи.
Нещо се е бъгнало. Ако преинсталираш сигурно би се оправило.
Цитирай
#85

GH0STFACE написа:Датчик....
не е датчик, а led лампичка за нотификации. По принцип не пречи, ако не работи, но е тъпо да не работи.
Нещо се е бъгнало. Ако преинсталираш сигурно би се оправило.

Здр LED лапчиката се работи, за зареждане на телефон - чарвено или зелено, за изтощена батерия - червено, но за смс и повиквания не свети - синьо. Какво може да се е бъгнало.

С уважение Ники.
Цитирай
#86

Изключи Stamina Mode и ще се оправи.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#87

[15]Peshew написа:Изключи Stamina Mode и ще се оправи.

Здр обясни ми какво е Stamina Mode, защото съм бос с тези телефони.

С уважение Ники.
Цитирай
#88

nihikobg1982 написа:Здр обясни ми какво е Stamina Mode, защото съм бос с тези телефони.

С уважение Ники.

Здравей!

Stamina Mode разширява живота на батерията като увеличава времето, което ще издържи батерията при режим на готовност.
Цитирай
#89

Здравейте.
От няколко дена съм със Sony Experia E dual.
Имам проблем, в смисъл, че не ми е активен регистъра на обажданията. При натискане на иконата Телефон от менюто се отваря екрана на телефона с бутоните за набиране, но в горната част би следвало да се визуализаира Регистъра на обажданията (така пише в Упътването за потребителя), но такъв липсва.
Може ли някой да каже какъв е проблема?
Предварително благодаря!
Цитирай
#90

Опитай да влезеш в Телефон>меню>показване на рег. за обаждания. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#91

Благодаря, получи се. Показа се опция дали искам да видя регистъра на обажданията Smile А какво ли не опитах! В ръководството за потребителя казват само, че има такъв регистър, но как се зарежда - са пропуснали...
Цитирай
#92

Здравейте,
От около месец имам Sony Xperia E Dual модел:С1605 с версия на Андроид 4.0.4 .От време на време телефона не се държи стабилно -когато си реши преминава сам в самолетен режим !?А също така и от време на време сменя и назначените му мелодии с фабричната която е една "камбанка" която изобщо не се чува в малко по шумна среда и много често ми се случва да пропусна повиквания заради този неприятен проблем!Понякога пък назначените от мен мелодии са си същите които съм си избрал за дадени контакти но телефона прозвънява пак със фабричната настройка( "камбанка")Може ли ли някой да обясни от къде и защо идва този проблем !?И как да го преодолея ?
Цитирай
#93

Ами опитай с хард ресет или repair през PCC, или сложи Jelly Bean може и да се оправи. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#94

krasimiretov написа:Ами опитай с хард ресет или repair през PCC, или сложи Jelly Bean може и да се оправи. Smile

А как се правят тези операции? Ще съм благодарен да разясниш ,за пръв път имам тел.с Андроид и не ми е ясно кое ,как се прави !?
Цитирай
#95

пичове излезна ми актуализация с номер: 11.3.А.2.23 някой проблал ли я е вече че се чудя дали да я слагам.преди 2-3 месеца сложих една която ми излезна но като че ли телефона взе да работи малко по тромаво а разликите бяха леки козметични.предполагам знаете за какво говоря

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#96

по върпоса на по-горните постове с проблема когато телефона е включен а когато ви звънят дава че е изключен преминах през голяма одисея.смених 3 телефона за моя радост оборотни стари за да разбера че проблема не е в телефона а в дебилния глобул.ако сте към тях проблема ви е ясен.след като една вечер за пореден път не можах да проведа нормален разговор се ядосах и звъннах на обслужващия им център да разбера защо съм изряден платец а не мога да си ползвам услугата пълноценно.проблема при мен беше това с сигнал изключен телефон а той си е включен и другия по досаден проблем беше че когато говоря след 10-15 секунди от разговора спираме да се чуваме с отсрещния след което затварям или разговора сам прекъсва пак набирам и така 3-4 пъти.от техническия отдел ми обясниха че съм бил между краищата на 2 клетки и телефона се шашкал от коя клетка да вземе сигнал Big Grin за което аз ги контрирах с въпроса защо тогава след като клетката е на 100 метра на отсрещния блок и обхвата ми е пълен се случва така....нямаше конкретен отговор.аз попитах все пак как ще ми решат проблема а те ми отговориха че тая година нямало как да стане али бали...с две думи става нещо в мрежата им но не казват да не се пускат жалби но в по спокоен ден ще седна да си напиша една че ми писна от тия гламавите.проблема е често срещан и при много мои роднини и познати явно тея са я подкарали през просото здраво.братовчеда смени и той 2 телефона от скъп по-скъп за да си върши работа а накрая се оказа че е от скапана им мрежа...
кажете сега за новия ъпдейт.излезна ми ъпдейт с номер 11.3.А.2.23 става ли за нещо или да си седя с стария?

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай
#97

Ами ъпдейтни, казват за него:
Цитат:bug fixes and performance enhancements

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#98

Аз съм със 11.3.А.2.23 и телефона до сега не ми е правил проблеми.
Не се притеснявайте да update-нете до 11.3.А.2.23. :thumbup:

|SONY EXPERIA L| + |LG L7|
Цитирай
#99

Здравейте, колеги, от една седмица съм с едносимовата XPERIA E.Честно казано съм приятно изненадан...добър звук при разговор, не се замисля въобще телефончето, може би единствения недостатък е камерата.Имам 1-2 въпроса за по-запознатите 1- искам да изтрия някои приложения, които не ползвам (бяха инсталирани още при закупуването на тела.) като Foursquare, Globul Travel (или там както беше Big Grin ) както и още някои ненужни за мен приложения.Има ли възможност те да бъдат деинсталирани? (някъде бях чел че само след роот може). 2- заслувава ли си СПОРЕД ВАС да се роот-не телефончето? 3- каква карта памет да си закупя за него, тъй като в комплекта нямаше SD карта (дават му мах 32GB, но дали телефончето няма да стане много бавно, ако я напълня да кажем с 5-10 GB)?Благодаря предварително!
:cheers:
Цитирай

честита придобивка!наистина приложенията които споменаваш са заключени и немогат без руут да се махнат но те не забавят телефона.забавяне може да се усети ако се прекали с гугъл плей Smile.незнам дали знаеш че след руут гаранцията не важи.а относно картата с памет,според мен повече от 3-4 гигабайта инфо на склад за тоя телефон си е извращение.демек Big Grin дори и да си вземеш 32гигабайта ще разбереш че само излишно си си дал парите.вземай си една 4 или най много 8 гигабайта и си на манежа Winkкато цяло след ползване от около 6 месеца мога да кажа че тела за парите си е 6-так! :cheers:

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)