Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Урок: Как да оправим проблема с Wi-Fi

Сега пак мисля да пробвам и да попитам, как да разбера кога трябва да рестартирам телефона защото
"5.Изчакайте докато не излезне с зелено PASS в програмата."
"6.Задръжте Power бутона докато не изгасне телефона и освободете."

когато направя точка 6 след това чак ми става зелено в один преди това не става, аз го рестартирам когато пише successful. Може там да греша нещо.

EDIT: Сега направих всичко както е казано, дори преди това направих "9.Ако имате някакви проблеми влизате в Recovery Mode и правите Full Wipe и Wipe Cache." и пак не се оправи. Помогнете Huh
Цитирай
Аксесоари

:confused:
Цитирай

извиняавам се но в точка 4 от каде да си изтегляа АР фаил и ром оот каде мога да истегля нов съм и не съм запознат благодаряа предварително Smile :wall: :wall: :wall: Rolleyes Rolleyes Rolleyes
Цитирай

Влизаш в аптеката и питаш там.

ЧЕТИ важните теми. И ще разбереш.
Цитирай

А някой да е срещал следния проблем:
Когато съм на WiFi немога да вляза никъде където изисква Акаунта ми в Гугъл/Gmail,Google play/,
когато пусна Мобилния/2g,3g без значение/ няма проблем и влизам.
Може ли да е от приложението Freedom защото това е последното което съм инсталирал преди седмица,
а друго скоро не бях инсталирал?
Цитирай

Здравейте,
Имам следния проблем. Включвам се успешно в някоя защитена с парола или не защитена WiFi мрежа :thumbup: . След време, когато съм на същото място и опитам пак да се вържа към мрежата, се оказва, че телефонът не си я спомня :confused: . Телефонът е:

GT-I9505
Android 4.4.2
Baseband version: I9505XXUFNB8
Build Version: KOT49H. I9505XXUFNB8

Апаратът е с фабирчен ром и не е рутван. Забелязах, че проблемът се появи след преминаване от 4.3 към 4.4.2
Някой има ли подобен проблем и знае ли как би могло да се разреши?
Цитирай

Хард ресет. КАТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО премахни възстановяването на акаунта и приложенията от настройки иначе пак се омазва. От лична проба го казвам правих 4 пъти ресет до фабрични настройки докато се усетя, че не трябва да ми въстановява автоматично неща за да е начисто. Тогава изчезват бъговете и дори живота на батерията ми се промени след 5 ресета! :thumbup:


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай

Благодаря dgrozev1 за бързия отговор!
И аз имам чувството, че има някаква мазня. Искам само да попитам дали ще мога да възстановя след хард ресета WiFi информацията за мрежите, със забранено възстановяване от гугъл акаунта. Дали има такава обция от Самсунг акаунта. Според вас възможно ли е да този проблем да е в резултат на възстановяване на Wifi бекъп информация чрез Kies?
Цитирай

Някой ще ми даде ли линк към ром да флашна с один и инструкции как да си оправя wi-fi моля ви от януари месец стоя без wi-fi. Проблема е, че не иска да се включи като го пусна стои бледо-зелено и изгасва не иска да тръгне. Гледам много линкове има, но изтегли за ром-овете
Цитирай

Presso написа:Някой ще ми даде ли линк към ром да флашна с один и инструкции как да си оправя wi-fi моля ви от януари месец стоя без wi-fi. Проблема е, че не иска да се включи като го пусна стои бледо-зелено и изгасва не иска да тръгне. Гледам много линкове има, но изтегли за ром-овете

Линкове да искаш: https://www.androidbg.com/forum/post1113...l#p1113126

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Добро утро, надявам се, че не е проблем да попитам тук, въпреки, че до колкото разбирам тази тема е за руутнати телефони, а моят не е .

Та проблема е следния - до сега нямах никакви проблеми (до снощи всъщност), тази сутрин влизам си в някои приложения и ми пише офлайн навсякъде, накрая видях, че иконката за WiFi я няма горе и реших, че съм го изкл. Но не...наново го свързвах, през Settings пробвах, рестартирах телефона.... уж се свързва, но горе не излиза иконката и нямам нет, а рутера е на 2 крачки от мен.... съвети и идеи на какво може да се дължи и какво да направя? Sad
Цитирай

Пробва ли с reset на рутера?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Не е много по темата ,ама да не отварям нова, някой с по-як рутер да каже колко мегабита му пише телефона.По принцип го дават, че работи с Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ,като N е 150 Mbps.Смених си рутера и като вляза в настройките за мрежите на лаптопа си пише 150 ,а телефона пише 72 Mbps .Някъде мога ли да проверя чипа на телефона колко поддържа?

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай

Не знам какъв рутер си взел, но знам, че на "ac" стандарт ще поддържа максималната скорост (не знам точно колко е).
Миналата година, докато бях на паметника "1300 г. България" се бях свързал към някакъв рутер и гледах телефона на 150 Mbps (друг въпрос е, че интернет с такава скорост няма въобще в града).
Вкъщи рутера ми е на 300 Mbps, "n" стандарт, но повече от 72 Mbps на телефона не съм виждал, докато лаптопа си е на 300 Mbps.
Пък и 72 Mbps са си 9 MB/s, което за мобилно устройство според мен е прилична скорост за каквото и да било.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

То е ясно ,че скоростта си е повече от достатъчна за нормално ползване.Въпроса беше дали само при мен има разлика на телефона и лаптопа за да почвам да флашвам модеми,кернели и т.н. , но щом и при теб е 72 ...
Четох някаква статия сега и там пише , че за максимални скорости трябва рутер на 5GHz , а повечето са на 2,4

Цитат:So, in summary, the S4 is a single stream device, supporting up to 80MHz channels (for 802.11ac ) and has a top speed of around 433Mbps. Don't forget these figures will assume ideal conditions (i.e. short guard interval, close proximity to AP, good SNR values etc.), and that these are connection speeds, not throughput speeds that you would see when transferring data. Actual throughput is likely to be a little over half of the top-speed of 433Mbps.

Also, don't forget that 802.11ac is only supported on the 5GHz band. If you are using it on 2.4GHz, the best you are going to get is the top speed for a single stream 802.11n device on a 20MHz channel (around 72Mbps connection speed).

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай

fidy написа:...
Четох някаква статия сега и там пише , че за максимални скорости трябва рутер на 5GHz , а повечето са на 2,4

5GHz са новите, които поддържат "ac", ако не греша.
Докато 802.11b/g/n са само на 2.4GHz.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай

Не.За ас си прав ,че работи само на 5, но n рутери има на двете честоти, но са скъпички и за това не се ползват масово.То по принцип за интернет не трябват чак такива космически скорости, но за домашна мрежа с много устройства си е друго да имаш запас.Както аз съм вързал лаптопи,смартфони, таблети и се мъча да стриймвам UHD видео към ТВ и какво ли още не едновременно :rofl:
Ето например виж този асус - доста подробно инфо са дали:

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай

Имам странен проблем с wiki. Работи нормално, тоест включва се и се изключва. Проблем е че докато е изключен в статистиката на батерията го показва постоянно включен. Правих хард ресет, флашнах наново рома с один и ефект няма. Стоков ром съм. Като се флашва рома с него се флашва и кърнела?

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Ами изключи от Настройки >> WiFi >> Ляв тъч Меню Бутон >> Допълнителни >> Винаги разреши сканиране да е изключено.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ооо колко съм прост :wall: . Благодаря за насоката! :cheers:

SGS III / SGS IV / SGS VII Edge
Цитирай

Направих всичко описано, прочетох всичко възможно и пак нищо. Не иска да се включи WIFI-я и това си е. Възможно ли е да е хардуерен проблем? Възможно ли е? :wall:

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Възможно е. Пробва ли с префлашване?
Цитирай

venchy написа:Направих всичко описано, прочетох всичко възможно и пак нищо. Не иска да се включи WIFI-я и това си е. Възможно ли е да е хардуерен проблем? Възможно ли е? :wall:
Според мен е софтуерно. И аз съм имал такъв проблем, само че с custom rom. Понеже много го харесвах, доста време правех рестарт, когато се получеше това. И при следващата версия на същия rom, проблема просто изчезна! И това на телефона от подписа ми! Моят съвет е префлашване на текущия rom или смяна с друг...







Цитирай

Бях със стоков 4.4.2, с Imperium, с goldfinger, с phoenix и сега съм с goldeneye. Опитах всякакви fix-ове и не се получава. Дали ако направя downgrade до 4.3 или 4.2.2 би изчезнал проблема?

Samsung Galaxy S IV
Цитирай

Ти май не знаеш какво правиш. Флашни стоков 4.4.2, последния дето е излязъл. Два пъти поред. И направи wipe преди флаша. И кажи имаш ли Wi-Fi.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)