Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT на Prestigio MultiPhone 4055 DUO
#51

mihof33 написа:Според това което се вижда, проблема не е в руута, но все пак може и там да е. Опитай да си сложиш някой root checker и виж дали имаш руут..

Примерно този:
https://play.google.com/store/apps/detai...heck&hl=en

Между другото, защо ползуваш странична апликация, след като тетеринга си работи ОК?
Наистина не ще да е от рута,но не бях много на ясно как се споделя 3G с този телефон,малко неясни ми се виждат настройките,въпреки че се получи споделяне тая вечер,за което благодаря.Той една скорост ми извади,но не е като без хич SmileНай-добрата новина за мен е,че този споделен нет се приема и от таблета ми,който не долюбваше ad hoc (мисля се казваше) споделяне.Това ми дава възможност да не си вадя съвсем очите на 4" :thumbup:
Цитирай
Аксесоари
#52

Става ли и на модел Prestigio PAP5300DUO?
Цитирай
#53

Wilson написа:Става ли и на модел Prestigio PAP5300DUO?
Най-добре може да отговори собственик на такъв телефон,който е опитвал,защото го няма в списъка този модел.
Цитирай
#54

С каква цел ги правите тези root-ове? Ще може ли някой да обясни, че не намерих такава тема? :unknw:

hTC Desire 510
Цитирай
#55

Root правата са,като когато имаш администраторски права под Windows.Това е малко опасно за устройството,ако се работи без знания и умения,за това не ги продават рутнати и ако се повреди устройството в следствие на грешка на "администратора" отпада гаранцията.Тук е обяснено по-добре от мен.https://www.androidbg.com/forum/topic53499-opisanie-kakvo-ni-dava-root-i-zashcho-tryabva-ne-tryabva-da-go-pravim.html
Цитирай
#56

Някой има ли идея защо/как ми спря стоковия аудио плеър на РАР 4055 след root. И то по точно като инсталирам Андроид тунера. Когато го ресетна през рековърито трие инсталираната дата но плеъра работи. След инсталацията на тунера ми излиза - "за съжаление спря да работи". Пък си свикнах с него и не ми харесват тия от маркета. Пък и ми е любопитно.
Цитирай
#57

Той по начало не си работеше ...
Цитирай
#58

E как работи си. Аз съм с него от покупката на телефона. Минах през всичко де що е фешън в маркета и тоя стокс ми допадна най много. Както и да е, явно програмката /андроид тунера/ нещо го прецаква някъде. Без нея си върви. И ся ме гложди отвътре от къде точно и май ще се омаже работата. Любопитен човек и руут на едно място .... накрая ще търся стоков ром
Цитирай
#59

Аз пак да поспамя малко тука. Андроид тунера е доста интересна програмка, но много неща ми убягват. Има ли някой по запознат с нея и съответно до какви параметри може да се "оптимизира" с отделните и функции.
До сега някой успявал ли е под root да подобри качеството на "8мрх"-та камера? Защото при стария ми телефон 5 мегапиксела бяха като HD в сравнения с тая на 4055.
Цитирай
#60

Колеги , някой може ли някой да сподели дали е пробвал да инсталира Убунто като дуал буут с Андроид след руутване на Престиджо 4505 .

В официалния сайт на Убунту
https://wiki.ubuntu.com/Touch/DualBootInstallation
се казва , че само няколко устройства съпортват това нещо ?

Някой има ли информация дали ще стане на Престиджо 4505 и дали го е правил ?
Цитирай
#61

To install dual-boot, you'll need:
  • A Nexus 4 device (other supported Nexus devices should in theory work but have not been tested at the time)

  • Android 4.2 or higher

Не само 4505, никое Престижио не е нито едно от двете...

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#62

Аз съм нов собственик на Prestigio MultiPhone PAP5451 DUO , нищо не разбирам , но проблема е следния:
Сложих си СД- карта за да имам място за снимки, тъй като телефона е подарък за сина ми , а той само игри ползва , тегли и т.н, т.н, включих усб-то да сваля снимки на компютъра( самсунг лаптоп със 7-ца) и нищо не свалих, нищо не трих , само ми ги пусна в галерия и аз видях , че няма снимки , излязох от галерията на "смотания уиндоус" и нямам вече снимки , какво се случи и има ли ги някъде , защото са ми важни - вчера ни беше 1-я учебен ден и аз май прецаках всичко, не съм изключвала телефона , само изключих връзката с компа и няма снимки никъде . Къде да ги търся и възможно ли е да ги няма вече ? Нищо не разбирам от андроиди така, че ако може като за "първолаци " ми обяснете? Благодаря Ви предварително! Моля помагайте!!!
Цитирай
#63

Снимките се намират в папка DCIM/Camera на катата памет!!
Цитирай
#64

като вляза в картата, в тая папка дава нула???
Цитирай
#65

Влез в същата на памет телефон ...Ако няма значи е станала някаква беля..Smile
Цитирай
#66

И там като отида няма нищо, но мисълта ми беше могат ли някак да се намерят или ги няма изобщо, започвам да си мисля , че са изтрити , но от сина ми по погрешка?! Уффф голям кошмар!!!!Тъй като преди да включа телефона към компа не съм гледала за снимки , но аз си знаех , че са там ....
абе няма оправия с тия деца!
Цитирай
#67

Здравейте на всички!!!
Рутнах си телефона по начина описан от Dilqnps.До тук добре,но през оригиналното recovery не ми дава да инсталирам update.zip изписва Installation aborted
Като цяло целта ми е да си сложа MIUI но и там същата работа не може да инсталира.
Без батерия тел. въобще не се закача към компа,а с батерията се закача за момент и после прекъсва връзката като остава в режим зареждане.Чрез USBDeview се вижда че съм инсталирал PreLoader USB VCOM(Android)
Другият проблем при стартиране на Flash_tool.exe и задаване на път до MT6577_Android_scatter_emmc.txt изписва Incorrect scatter file format.Пробвах с различни версии на Flash tool и различни файлове MT6577_Android_scatter_emmc.txt но проблема си остава.
Проблем ми е най-вече че не мога да го накарам да остане закачен .Отстраняването на грешки през USB e чекнато.
Някой някакви идеи!!!
Цитирай
#68

Моднатото рекавъри става ли за други телефони?
Цитирай
#69
Photo 

Здравей те колеги.
Пробвах се да направя това както го е описал колега та bsdnikolov но нещо не се получава.Следвам всяка една стъпка но когато стигна до финала и линията на програмата SP_Flash_Tool_v3.1224.0.sn85 светва в червено и до там.Другия проблем е че телефона Prestigio pap4055duo  е на бащата на жена ми , доскоро си работеше но сега се включва стига до логото на NAVITEL и замръзва стои си така докато не му падне батерията (качвам и снимка)някой може ли да каже как мога да го оправя.Честно казано взех тела да се науча да рутвам че сам много бос в тази насока.Благодаря предварително и се извинявам ако съм сбъркал раздела.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)