Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]

Здравейте, имам проблем с моето Сензационно HTC Big Grin . Проблемът е че след като инсталирах версия 5.2.1 на телефона няма приложението за Съобщения, както и за Аларма. Може и други неща да ги няма, но тези забелязах първо. Инсталирах го вече 3 пъти с Wipe-ове слагах и махах тикчето, но тея приложения не излизат. Някой може ли да ми помогне ? Само да кажа че преди това бях с 5.3.0, но телефона постоянно се изключваше и затова реших да мина към по-стабилната 5.2.1

LG G2 D802 16gb
Цитирай
Аксесоари

Бъркаш при инсталацията някъде. Аз бях много време с 5.2.1, но заради гадната камера си минах на Vipers ICS. Щом казваш,че не бъркаш при слагането на отметки, славали отново .zip файла. Може при изтеглянето да е имало проблем и да не е се е свалил целия файл.
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Както казах три пъти инсталирах РОМ-а и всеки път слагах ръчно отметките накрая сложих отново 5.3.0, но и там ги няма приложенията. Решението което измислих е с ръчно инсталиране на приложенията, като разархивирах ZIP-а и си ги прехвърлям.

LG G2 D802 16gb
Цитирай

Здравейте! Позволих си да направя малко редакции по ядрото и рома понеже все по малко свободна рам остава на старото ни устройство, активирах функцията zram. Тъй като познатите начини са много не ефикасни или бавят драстично телефона или пък гълтат батерията като топъл хляб. Този нов алгоритъм (lz4) за компресия дава впечатляващи резултати на тестовете та реших да го вмъкна в ядрото. Разбира се това не е някаква революция но ще подбори работата на устройството. 
Като съм запазил и s2w от старият ми ъпдейт. В рома съм го включил като съм направил един init скрипт казва се zram намира се в system/etc/init.d/

Какво представлява самият скрипт и какви функции може да променяте по надолу ще обясня:

"echo lz4 > /sys/block/zram0/comp_algorithm"
Тук може да промените компресията аз съм я сложил на по новият алгоритъм lz4 може да се промени и на старият lzo.

"echo 1 > /sys/block/zram0/max_comp_streams"

При тази опция може да включите мулти компресия от 0-3 замествате числото което искате. Аз съм сложил 1

Забележка: При 3 работи доста добре но се отразява зле на батерията. Може да се пробва и с 2 като оптимален вариант.

"echo 256M > /sys/block/zram0/disksize"
При тази опция може да зададете пространството което искате за компресията върху рама. Това според мен е оптималното за нашите телефони, може да пробвате и други стойности като заместите "256M" с друга стойност според желанията ви.

Приложение с което можете да следите zram-та се казва zram status може да си го изтеглите от маркета, разбира се има и други такива.

Ето снимка от моя телефон:

[Изображение: 980f27d2e25b111a.png]

Ето го и zip архива за флашване през рекъвари. Трябва да сте s-off за да го флашнете. Желателното е да изчистите делвик кеша преди да стартирате устройството след флаша.

ИЗТЕГЛИ

|Alcatel idol 2|
Цитирай

Ползвам ViperS 5.0.3 и имам проблем с пускането на камерата. В последствие се оказа,че всичко се получава от Ankera, махнах я и сложих оригиналната батерия, и с нея камерата се пуска веднага, върнах Ankera и пак греда!

HTS Sansation 2710e
Цитирай

Ментета явно има вече на Anker 1900, уви, измамен свят.
Цитирай

Здравейте! Имам следния проблем. При ползване на 3g ,скоростта на интернет е изключително бавна , от порядъка на 0 до 15кб/с ,като се има в предвид , че на другя ми телефон си е бърз  със същата карта(засичането се провежда с приложение за скорост , изтеглено от ГП)  Интересното, обаче е , че при изключен екран скоростта се засилва , а при включване както изписва примерно 900кб/с моментално скоротта спада 0-15кб/с .  Huh Телефона е с ViperS 5.2.1  
Поздрави!

Motorola moto G2-4g / G3 / LG Nexus 5x
Цитирай

Здравей! Нямам такива проблеми описани от теб с мобилния Интернет. Но за мерене на скоростта не използвай тези програми или като ги използваш от веном туикс от раздела cpu изключи опцията "PnPMgr" и си настрой ръчно чистотата на процесора и тествай тогава. Понеже при тези приложения за измерване на скоростта има конфликт с включването на второто ядро при тази опция. Другия вариант е да си пуснеш някой торент за малко и да видиш каква е скоростта или пък някой файл за теглене. Успех!

|Alcatel idol 2|
Цитирай

Speedtest.net - за мен това е критерия. Дава доста ясна представа, за скоростта.
https://play.google.com/store/apps/detai...test&hl=en това е приложението в GooglePlay.
Цитирай

(2015-03-15, 10:11:46)shikata6 написа:  Здравейте! Позволих си да направя малко редакции по ядрото и рома понеже все по малко свободна рам остава на старото ни устройство, активирах функцията zram. Тъй като познатите начини са много не ефикасни или бавят драстично телефона или пък гълтат батерията като топъл хляб. Този нов алгоритъм (lz4) за компресия дава впечатляващи резултати на тестовете та реших да го вмъкна в ядрото. Разбира се това не е някаква революция но ще подбори работата на устройството. 
Като съм запазил и s2w от старият ми ъпдейт. В рома съм го включил като съм направил един init скрипт казва се zram намира се в system/etc/init.d/

Какво представлява самият скрипт и какви функции може да променяте по надолу ще обясня:

"echo lz4 > /sys/block/zram0/comp_algorithm"
Тук може да промените компресията аз съм я сложил на по новият алгоритъм lz4 може да се промени и на старият lzo.

"echo 1 > /sys/block/zram0/max_comp_streams"

При тази опция може да включите мулти компресия от 0-3 замествате числото което искате. Аз съм сложил 1

Забележка: При 3 работи доста добре но се отразява зле на батерията. Може да се пробва и с 2 като оптимален вариант.

"echo 256M > /sys/block/zram0/disksize"
При тази опция може да зададете пространството което искате за компресията върху рама. Това според мен е оптималното за нашите телефони, може да пробвате и други стойности като заместите "256M" с друга стойност според желанията ви.

Приложение с което можете да следите zram-та се казва zram status може да си го изтеглите от маркета, разбира се има и други такива.

Ето снимка от моя телефон:

[Изображение: 980f27d2e25b111a.png]

Ето го и zip архива за флашване през рекъвари. Трябва да сте s-off за да го флашнете. Желателното е да изчистите делвик кеша преди да стартирате устройството след флаша.

ИЗТЕГЛИ
 Ще работи ли otg  с това ядро? Мерси.
Цитирай

Може би малко тъп въпрос, но как да сложа с този ROM телефона в режим Charge Only

Samsung Galaxy S4 KitKat 4.4.2 |[/size]
Цитирай

браво,за труда shikata6.но се запитах с коя програма да променя стоиностите .опитах с нотепад+ но не ми позволява.

ROM:ViperS 5.2.1/ Ядро:3.4.10-SebastianFM-1.0.4/ 4Ext Recovery 1.0.0.5 RC9/batery Anker 1900mah
Цитирай

Няма проблем с редакцията през notepad.Току що тествах на вградения в уиндоус 10.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

явно греша някъде,като се оптам да ,save file.с notepad ,от тела се опитвам.

ROM:ViperS 5.2.1/ Ядро:3.4.10-SebastianFM-1.0.4/ 4Ext Recovery 1.0.0.5 RC9/batery Anker 1900mah
Цитирай

Недей от телефона, вкъщи на спокойствие, от компютъраSmile.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

ще ги променя от компа мерси Smile

ROM:ViperS 5.2.1/ Ядро:3.4.10-SebastianFM-1.0.4/ 4Ext Recovery 1.0.0.5 RC9/batery Anker 1900mah
Цитирай

(2015-06-16, 18:52:23)stefanusis написа:   Ще работи ли otg  с това ядро? Мерси.

Здравейте колеги ,знаете ли имали ром или ядро работещо с otg .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Здрасти, ето  ROM с работещо OTG .


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Здравейте. От няколко дена използвам ViperS_C2_5.3.0. Първо искам да благодаря на хората, които правят възможно това и всички други полезни неща от този форум!!!
Всичко ми харесва по отношение на рома но имам една голяма Молба. Когато съм в списъка с номера и се опитам да го превъртя ми се появява плъзгачът отстрани вдясно и положението му започва да съответства на положението на пръста ми върху екрана все едно съм го натиснал и го местя. Това се появява и когато вляза в галерия. Не успях да намеря настройка дори го преинсталирах втори път. Някой знае ли дали това може да се промени защото само заради него ще ми се наложи да се върна на някоя от старите Viper-и, а никак не ми се иска
Още веднъж Благодаря !

Xiaomi RedMI Note 2 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)