Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] ViperS 5.0.0 [JellyBean][Sense 5 Port]

Започваш наново инсталацията. Не избираш Full Wipe! Тоест, оставяш си го на Incremental Update.
Има такова меню, в самото начало те пита точно тези неща, и избора е: 1.) Full Wipe, 2.) No Full WIpe, 3.) Set Kernel
Цитирай
Аксесоари

vickfred написа:Започваш наново инсталацията. Не избираш Full Wipe! Тоест, оставяш си го на Incremental Update.
Има такова меню, в самото начало те пита точно тези неща, и избора е: 1.) Full Wipe, 2.) No Full WIpe, 3.) Set Kernel
ще се загубят ли инсталираните програми, настройките им и настройките на телефона
Цитирай

Идеята нали е точно това, нищо да не се изгуби, понеже НЕ се избира Full Wipe...
Дано успяваш да разбереш въпросите на телефона - те са пределно ясни и прости. Трябва да се четат въпросите!
Цитирай

Тей, айде и аз малко да изкажа за този ROM. ICS+Sense 4.1 не се хареса на моя телефон, но JB направо му заспа. Няма забавяне, замисляне и да ми се влачи някой път с часове докато влизам в Phone. Другото, което ми хареса е OTG поддръжката. Закачам си външна клавиатура(от китаеца(таблет) на бащата, който дори има ROOT, де се вика по default) и си пиша с нея - супер. Кабела все забравям да го взема от колата, за да пробвам flash паметта. Много съм доволен от ROM-a :tease: Dance :thumbup: :cheers:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

Направих го но пак не ми се получи, какво трябва да избера по време на инсталацията че да се появи менюто voice нещо си, за да имам този микрофон на клавиатурата и да работи. Нека отговори някой който познава този ROM.
Цитирай

Влизаш в settings,language and keybord google voice type го даваш на on и ще тръгне гласовото от клавиатурата

ONEPLUS 6 
Цитирай

[img]/[/img]



Помагайте
Цитирай

Ако си оправиш поста, може и да ти се помогне. :unknw:
Rock

Xaiomi Redmi Note 4 4/64 Stock| hTC Sensation ->ViperS 2.0.3 | SebastianFM 1.5.2| Anker 1900MAh x2 | Adata 32GB Class 10
 Lenovo A3500-FL - A7-40| Stock and root | hTC One m7 |


Цитирай

май не четеш какво съм ти написал!Търси google voice в настройките на клавиатурата.

ONEPLUS 6 
Цитирай

Липсва такава настройка. Имама и инсталирата клавиатура Swiftkey, там го има микрофона но като го натисна нищо не става.
Моля за малко по точни обяснения, като за човек който не разбира нищо.
Цитирай

]Влизаш в settings, после в language and keyboard и там трябва да имаш google voice type, не влизаш в настройките на самата клавиатура. Освен ако не си го премахнал при преинсталацията. Ако не инсталирай отново рома и внимавай кои приложения махаш при инсталацията.

ONEPLUS 6 
Цитирай

Нямам таково меню. Аз за това искам да питам някой който ползва този ROM. Също така при инсталация какво трябва да избера за да се появи. Аз изключвам част от нещата на google но според мен са излишни (hangsout, google+ и др)
[Изображение: 2013_08_18_10_42_08.png]
Цитирай

Ами при мен има. С този ром съм. Пробвай да пуснеш google now.

ONEPLUS 6 
Цитирай

Багодаря на всички, като инсталирах google now и се оправи.
Цитирай

Wink

ONEPLUS 6 
Цитирай

Здравейте, и аз да се изкажа. Сложих си ромчето, много съм доволен вече от 1-2 седмици. Особено след като си сложих и споменатия от един колега multi Swap 2.1 /много благодаря/ направо "хвърка" ! Дотук всичко си работи прекрасно и бързо!! Dance Dance Dance Rock

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

Би ли пояснил за този multi Swap ....
Цитирай

За ViperS 3.1.2 & Revelation 1.0.2 (JellyBean ROM's)
MultiSwap v3.1 -> http://db.tt/ZPwrPYMR
===================================
За всички други ICS Sense ROM's
MultiSwap v3.0 -> http://db.tt/1PkVAM4z
===================================
За всички CyanogenMod базирани ROM-ове
MultiSwap v3.0 -> http://db.tt/bfbzWy75
===================================
За деинсталиране (премахване на SWAP).
Removal ZIP v3.0 -> http://db.tt/zEmGlfPw
===================================
Цитирай

какво парви този multi swap и така като гледам като ROM ли се инсталира
Цитирай

Приеми го като допълнителна РАМ памет... И да - като РОМ се инсталира - през recovery.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Здравейте, каква е разликата между multi swap 2.1 и 3.1? :cheers:

Гледам че преди няколко часа е излязло и 3.2
ViperS 3.1.2 & Revelation 1.0.2
MultiSwap v3.2 -> http://db.tt/6TdOXxoD

Така че се чудя как да си го ъпдйтна? Трябва ли да махам предния 2.1? Благодаря! Smile

miroone | hTC Sensation | ViperS 3.1.2 JB Sense 4+ | SebastianFM 3.4.10 @1296 MHz
| Recovery: 4Ext Touch 1.0.0.5 RC9| sdcard: 16 GB Class 10 | battery: Anker 1900 |
Цитирай

miroone написа:Здравейте, каква е разликата между multi swap 2.1 и 3.1? :cheers:

Гледам че преди няколко часа е излязло и 3,2
ViperS 3.1.2 & Revelation 1.0.2

MultiSwap v3.2 -> http://db.tt/6TdOXxoD
Така че се чудя как да си го ъпдйтна? Трябжа ли да махам предния 2,1?
Благодаря
По принцип инсталационния файл ще ти махне предишния swap, но е хубаво ти да си го махнеш сам.При 3.2 версията swap файловете вече са 5 и е 275мв.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Разбира се, че трябва да го махнеш предишния, логиката на всичко е такава - за да имаш максимална увереност, че не си объркал нещо - Деинсталираш, почистваш, и после инсталираш. Особено щом има толкова голяма разлика в номерата на версиите (а тя идва от това, че са напълно различни програми).
Цитирай

Днес пак се върнах на РОМа. Виждам, че в 3.1.2 вече сме стабилни - 0 забележки Christmas Christmas

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Gear S3 Frontier
Цитирай

И аз вчера сложих този ром Smile
За сега доста ми допада и е доста стабилен. За нищо нямам забележки освен един проблем с facebook messenger notifications. Като свалих messenger-а в настройки-notifications всико беше с тичета, но аз не искам като ми пишат да ми светка екрана за това на Light махнах тикчето, но въпреки това продължи да светка при съобщение. Отидох в приложението на facebook от там пак в настройки-notification settings и на Phone LED също махнах тикчето.Но пак продължава да си светка при съобщение от facebook.(При стандартно съобщение не ми светка, а искам :Д, но при тях в настройки няма Phone LED... ) Най-дразнещото обаче е това, че като съм във facebook от компа и си чатя, телефона на всяко съобщение светка, дори не показва известие, че имам съобщение или нещо, а само си се пуска дисплея за някви секунди и загася и така на всяко съобщение докато си чатя. Със стоковия ром нямах такъв проблем.
Някой ако има решение, ще съм му много благодарен! Dance
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)