Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo IdeaTab A2107A-H - Ръководство за рутване, пълен бекъп и къстъм рекове
#26

ПИШЕ МИ adb server is out of date. killing... и стига до там
Цитирай
Аксесоари
#27

Според мен не си сложил правилно драйверите. Опитай да ги сложиш пак.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#28

Сложих драйверите!Връзвам се пише ,че всичко е свързано и като натисна роот.бат нищо не става
http://prikachi.com/images.php?images/618/7545618S.jpg

Славия София 1913
Цитирай
#29

slavista написа:Сложих драйверите!Връзвам се пише ,че всичко е свързано и като натисна роот.бат нищо не става
http://prikachi.com/images.php?images/618/7545618S.jpg

Спази ли цялата процедура от т.1 в първия пост, демек рестартира ли три пъти таблета?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#30

Не трябва ли той сам да се рестартира или аз трябва да го рестартирам ?На таба ми излиза pda net и трябва да цъкна най-горе отметката , за да се свърже таба?

Славия София 1913
Цитирай
#31

slavista написа:Не трябва ли той сам да се рестартира или аз трябва да го рестартирам ?На таба ми излиза pda net и трябва да цъкна най-горе отметката , за да се свърже таба?

Като пуснеш root.bat таблета се рестартира и след това пак от компютъра рестартираш таблета още два пъти, както е описано в първи пост на темата.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#32

Да,ама явно проблемът е в роот.бат , защото всеки път изкарва различни йероглифи ... Всичко спазвам от темата.

Славия София 1913
Цитирай
#33

Като пуснеш бат файла най-отдолу излиза ли ти надпис "Press any key to continue ..."?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#34

Да.

Славия София 1913
Цитирай
#35

slavista написа:Да.

И като го натиснеш не се ли рестартира таблета?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай
#36

Абсолютно нищо не става

Славия София 1913
Цитирай
#37

Аз имам проблем с точка - 4 - Инсталиране на CWM 6.0.1.5 
Не ми създава един нов (recovery.img) както е показано в описанието, а няколко файла.


Дали да променя името на -> new_ram_with_header  -> (recovery.img)  и да продължа с Mobileuncle  (опитах и това но нищо не става)


Прикачени файлове
.jpg 000001.jpg Размер: 49.17 KB  Сваляния: 16

Samsung Galaxy S 4 mini i9195        
Lenovo IdeaTab A2107    
Цитирай
#38

/след флаша нямам 3г. Дайте съвек как да го подкарам отново
Цитирай
#39

Като стартирам "1 - 4.03root"  и натисна произволен клавиш, за да продължа ми излиза error: unknown host service 
Цитирай
#40

Здравейте! Извинявам се, ако въпросът ми не е към тази тема! Имам таблет Lenovo Idea Tab a2107ah от около 3 години, с OS Android ice cream sandwich.... Въпросът ми е има ли начин да направя upgrade към по висока версия? Защото с тази версия доста приложения не са съвместими вече а и хранилището е пълно ( а имам малко инсталирани apps) а в същото време паметта на sd картата (вградената памет) систои празна... просто стои таблета и сyбира прах и затова питам ако имаа начин да го надградя, за да се ползва. Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#41

Няма начин

Lenovo A2107A-H, Lenovo A536, Lenovo A328, HTC Desire 816G
Цитирай
#42

(2016-07-22, 06:57:23)Nenich написа:  Няма начин

Благодаря! Може би ако го дам на сервиз и го преинсталират?
Цитирай
#43

Здравейте, може ли някой да ми помогне. Искам да направя ресет на таблета, но незнам коя опция да избера: DRM reset или Factory data reset? Нямам идея каква е разликата!?
Цитирай
#44

(2013-08-03, 13:05:30)Здравей! От няколко години исках да роотна таблета, но все не ми стискаше, за да не прецакам нещо, защото никога не съм правила подобно нещо... Сега, след като по- голямата част от приложенията не са съвместими и не ползвам таблета се престраших да пробвам да го роотна. Обаче още при първата стъпка имам спънка. Свалих и инсталиах драйвърите, изписа ми "connected" обаче в device manager никъ де не ми изписва android adb.. Или нещо подобно, а когато стартирам роот файла, таблета се рестартира, но изписва "not found device" в черен прозорец на компютъра  /дали, защото когато исталирах драйвърите, изписваше "за windows xp/vista/7 a моят windows e 10? Моля ако имате възможност да ми ипратите линк към драйвъри съвместими с уин 10, имам голям мерак да го роотна. Поздрави! написа:  mitakvdТова е просто ТЕСТОВА колекция от инструменти и процедури, които са били намерени в XDA форума или на друго място в Интернет.

По-долу ще намерите методи за получаване на руут и Clockwork Mod Recovery 6.0.1.5 на IdeaPad A2107A (аз притежавам-H версията с двойна SIM и 16 GB вътрешна памет).

Всички процеси бяха тествани от мен и работят добре, но вие сте отговорни за вашите действия.

Всичко, което ви трябва за начало, е да имате инсталирани ADB драйвери, така че вашия компютър да може да си "говори" с таблета.

Инсталиране на ADB драйверите.
След като се уверите, че сте инсталирали драйверите - проверете в Windows Device Manager дали се показва Android устройство - Android ADB Interface или нещо близко до това - е време да продължим напред.

Изтеглете - https://www.dropbox.com/s/jlkqp85wgubotyx/A2107A.rar и го разархивирайте в С:\ директорията на вашия компютър.

Оттук натам следват 4 основни стъпки и за инсталирането на CWM е нужда да ги направите всичките последователно.

1 - Рутване
2 - Бекъп на целия РОМ
3 - Mobileuncle
4 - Инсталиране на CWM 6.0.1.5
Не забравяйте - за да влезете в къстъм рековърито, докато устройството е изключено, трябва да:
1 - задържите бутона на захранването в продължение на около 3 секунди
2 - в същия момент натиснете двата Vol + и Vol - бутони.

И още нещо - CWM 6.0.1.5 прави резервни копия по малко различен начин в сравнение със старите CWM - четете тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1846446

Това е всичко. Успех!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)