Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia L(C 210x)

Vickfred, виж сега. Ако няма ти да ползваш телефона е безсмислено да му отклщчваш BL и root.

Ако все пак искаш да отключиш BL, да става с Flashtoo (пада гаранцията, но обратното заключване я връща)

За тази цел обаче...всичко да е по старо му, трябва да си направиш бекъп на TA партишъна (за да се запазят едни ключове и да може да се заключи обратно)
Най-лесно се прави с този туул: http://forum.xda-developers.com/showthre...p=41763438
Цитирай
Аксесоари

Страхотен е този Tool - Backup TA for Sony Xperia, много благодаря! Точно това ми трябваше, да запазя гаранцията! :thumbup:
Цитирай

Дали скоро ще излезе fix на 4.2.2 ? На мен ми намира Update: 15.3.A.0.26 това трябва да е 4.2.2 нали?

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай

Да, това е 4.2.2 и няма кой да ти каже кога ще има фикс, защото няма никакво инфо нито от Sony нито в ptcrb.
Цитирай

Здравейте!Днеска излезе ъпдейт на системата и веднага го изтеглих.До преди ъпдейта телефона работеше перфектно,никакви лагове рестарти и т.н.Сега все едно съм с различна машинка,непоносимо бавен,непрекъснато се ресва,а телефончето е на 1 месец.Да го вкарвам ли в сервиз или да изчакам за неква нова версия?Мога ли евентуално да го върна към заводския софтуер?Благодаря предварително за отговорите!
Цитирай

pafoni написа:Здравейте!Днеска излезе ъпдейт на системата и веднага го изтеглих.До преди ъпдейта телефона работеше перфектно,никакви лагове рестарти и т.н.Сега все едно съм с различна машинка,непоносимо бавен,непрекъснато се ресва,а телефончето е на 1 месец.Да го вкарвам ли в сервиз или да изчакам за неква нова версия?Мога ли евентуално да го върна към заводския софтуер?Благодаря предварително за отговорите!

Първо пробвай да му върнеш фабричните настройки.
Това ще изтрие ВСИЧКИ данни на телефона!
Settings>Backup & reset>Factory data reset.
Успех!
Ако не стане, прочети малко назад в темата, как да върнеш предната версия на системата.

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Здравейте! И аз съм потърпевш от новия ъпдейт /4.2.2/. bgbore_96, пишеш, че може да се върне предишната версия на системата /4.1.2/. Ще съм благодарен ако ми обясниш по-подробно как да го направя. Предварително благодаря!
Цитирай

Колега,аз го оправих по следния начин:
1.Свързваш телефона с компютър,чрез USB
2.Инсталираш Sony PC Companion
3.През въпросната програма в горния десен ъгъл натискаш върху надписа Your telephon is up to date,от там ти излиза 1 прозорец,откъдето избираш repair
Целия процес отнема около час
Цитирай

Благодаря колега! Сега ще направя това, което си написал. А ти след като даде repair сега си пак с 4.2.2. 15.3.А.0.26 ли? Всъщност правиш поправяне на 4.2.2. и не го връщаш към 4.1.2. 15.0.А.2.17?
Цитирай

А ако след repair не се получат нещата как да се върна до предната версия 4.1.2 15.0.А.2.17? Не ми се ще да връщам заводските настройки, за да не изгубя данните, макар, че в краен случай и това ще направя, защото тела често се ресетва и на сутринта не искаше да се включи. наложи се да вадя батерията и така тръгна. Изобщо неприятна работа с този ъпдейт. Ако знаех, че ще е така нямаше изобщо да го обновявам. С 4.1.2 телефона работеше перфектно.
Цитирай

Колега, направих repair-а. Поне за сега не ресетва, но виждам, че снимките със светкавицата стават тъмни, а преди не беше така. И при теб ли е така?
Цитирай

Здравейте, бях решил да си взема един L като заместник на морално остарялата Х8-ца, но четейки тук направо ме отказвате.. Наистина ли е толкова проблемен този телефон? Май не си заслужава ~370-те лв..

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

lubs написа:Здравейте, бях решил да си взема един L като заместник на морално остарялата Х8-ца, но четейки тук направо ме отказвате.. Наистина ли е толкова проблемен този телефон? Май не си заслужава ~370-те лв..
Аз минах от x8 на Л Big Grin и за мен този телефон е най-добърият за цената си. За сега всички игри и програми ми вървят гладко без никакви проблеми. Единственият му минус е слабата батерия, но ако не играеш много игри няма проблеми.
Smile

btw Аз съм с 4.1.2 и след тези коментари мисля да не ъпдейтвам за сега. Ще чакам 4.3 (дано да има такъв Big Grin )

Samsung Galaxy S6
Цитирай

Правилно. Изчакай. Промените са козметични, а бъгове колкото искаш.
Цитирай

При 4.1.2 има ли проблем с мултитъча?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

При мен няма проблеми с мултитъча при 4.1.2 нито при 4.2.2. Проблема след repair-а ми остана единствено при снимките със светкавица - много са тъмни и буквално не стават. Замислям се дали си струва да се връщам към 4.1.2 само заради снимките, а и аз не знам как и ако трябва да се върна ще го давам на сервиз.
Моля посъветвайте ме как да постъпя. Дали в скоро време Сони ще пуснат нов фикс, с който да оправят бъговете при заснемането?
Цитирай

Искам да попитам някой през Wi-Fi достига ли повече от 15-20 mbit/s? Интернетът ми е 50 mbit/s, но през телефона повече от 20 не достигам. Рутерът ми е TP-LINK TL-WR841N.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Swetoslav написа:
lubs написа:Здравейте, бях решил да си взема един L като заместник на морално остарялата Х8-ца, но четейки тук направо ме отказвате.. Наистина ли е толкова проблемен този телефон? Май не си заслужава ~370-те лв..
Аз минах от x8 на Л Big Grin и за мен този телефон е най-добърият за цената си. За сега всички игри и програми ми вървят гладко без никакви проблеми. Единственият му минус е слабата батерия, но ако не играеш много игри няма проблеми.
Smile

btw Аз съм с 4.1.2 и след тези коментари мисля да не ъпдейтвам за сега. Ще чакам 4.3 (дано да има такъв Big Grin )


Ами и аз така - стария ми беше X8. Засега нямам забележки с новия. Ама и X8-цата си беше доста куца. Единствения проблем беше прекъсването на звука в слушалката , но май наистина ще се окаже, че причините са външни.

Все пак имам известни притеснения за задния капак. Има гумирано покритие, което е супер удобно за държане, но не знам дали с времето няма да се изтрие.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

При белия или черния вариант има гумирано покритие?

Как се вижда екранът на слънце?

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай

Няма гумирано покритие, просто пластмасата е мека на задния капак. Няма значение от цвета на телефона- материала е един и същ. Един калъф-гръб за 10 лева и забравяш за изтъркване на каквото и да било, а и телефона(за мен) не е много удобен, твърде тънък е и при продължителни разговори е неудобен, калъфа дава много добър захват.
Цитирай

колега дай повече инфо за тези калъфи по 10 лв
предварително благодаря!

sony xperia C3; asus phonepad 7 ME 175
Цитирай

Аз си купих такъв http://www.google.bg/imgres?imgurl=http:...CEEQ9QEwAw от подлеза на централна гара. Черният е 5 лева, другите цветове бяха по 10. Не е нещо особено като изработка, но дава доста по-добър захват на телефона.
Цитирай

Телефона ми се рестартира от нищо него ползвам и някои ми звани и се рестартира но не се случва често на 2-3 седмици веднаж се случи и с алармата звънни сутринта мелодията няколко тона и продължи да вибрира и се рестартира
някой има ли подобен проблем и дали е от ъпдейта
също след ъпдейта кото се обнови вайбъра и влизам в него и показа че приложението е спряло и не можах да изляза от него дори и след изключване и вадене на батерия наложи се да го деинсталирам и пак да го сложа


извинявам за липсата на пунктуационни знаци но нещо от клавиатурата не мога да ти набера

Huawei P8 , Huawei P20 , Xiaomi POCO X3 Pro
Цитирай

Ако си обновил до 4.2.2 бъди сигурен, че е от това. Аз също се опарих от този ъпдейт, но днес го дадох да ми го върнат на предходната версия 4.1.2 и засега всичко е наред. Повече никакъв ъпдейт!
Цитирай

Някой може ли да ми предложи приложение : Shake Screen To Lock/Unlock Phone [Android] всички които тегля могат само да заключват телефона. Да не би да има някакви други настройки?

HUAWEI P30 / samsung s22 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)