Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SP (C5302/C5303/C5306)
#26

Като махнеш задния капак има едно копченце резет ... виж файлчето (крадната е картинката от XDA).

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
Аксесоари
#27

Това е друг вариант, да Smile

ПС. А от xda са я краднали от Упътването за телефона Smile
Цитирай
#28

GH0STFACE написа:Това е друг вариант, да Smile

ПС. А от xda са я краднали от Упътването за телефона Smile

Да предположих но нямах как да го копирам и аз от там, за това казах че е от XDA. Би ли погледнал въпроса ми в по предния пост да ми отговориш ако можеш. Или да ми кажеш къде да чета ...

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#29

Благодаря за отговора, но комбинацията с копчетата я е пробвал и не става. Тя за всички Сонита ли важи, защото и при мен не става!?
ПП: благодаря martig

Sony Xperia J, 4.1.2
Цитирай
#30

martig написа:П.П. Оказа се че и аз искам да запитам нещо ... тъй като последния пост е моя мисля че трябва да редактирам този ... има ли начин да се преместат част/всички който аз слагам от приложения на картата памет? Опитах с търсачката но не ми се получи. Angel

Без руут не можеш нищо да направиш (за да местиш приложения на външната карта памет)

Руутваш, правиш един ext дял на картата, инсталираш link2sd и местиш.
Цитирай
#31

GH0STFACE написа:
martig написа:П.П. Оказа се че и аз искам да запитам нещо ... тъй като последния пост е моя мисля че трябва да редактирам този ... има ли начин да се преместат част/всички който аз слагам от приложения на картата памет? Опитах с търсачката но не ми се получи. Angel

Без руут не можеш нищо да направиш (за да местиш приложения на външната карта памет)

Руутваш, правиш един ext дял на картата, инсталираш link2sd и местиш.
Мммм да, опасавах се че това ще кажеш. Добре че имам все още място ... не се чувствам достатъчно подготвен за руут. Предполагам ако се реша ... ето това е моята тема за следване -> https://www.androidbg.com/forum/topic667...aklbl.html

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#32

Правилно.

Но в крайна сметка, за какво ти е да местиш приложения. Над 5 gb място във вътрешната памет трябва да са достатъчни за стотици приложения :unknw:
Цитирай
#33

Аз просто питам (за сега) гледам на всички рано или късно им свършва мястото. Аз в общи линии така като гледам 1/4 едвам съм запълнил тъй като не играя игри, а всички снимки и разни такива има опция телефона сам да си ги премести на картата. Просто ми стана интересно защото гледах вчера на един колега моторолта има възможност да се местят и несистелмни приложения. И реших да попитам макар и да бях почити сигурен какво точно ще получа като отговор. Но за момента докато не прочета достатъчно много неща не искам толкова много достъп с възможност да си о*кам телефона.
Благодаря за отговорите.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#34

За Wi-Fi :
Проблеми не съм имал, но забелязвам че не вижда слаби мрежи под 80-90 dB както примерно Neo-to ги виждаше. Това не е болка за умиране понеже такива мрежи са прекалено слаби и връзка с тях ще е нестабилна. Програмата е Wi fi analyzer.

Xperia SP+Z3 Compact
Цитирай
#35

Аз имам следния проблем
ако набера някой, нито аз нито той ме чува - пусна ли високоговорителя се чуваме
така е и когато приема обаждане

Samsung Flip3 5G
Цитирай
#36

Развален говорител!
Ако и след преинсталация е така, отивай в сервиз.
Цитирай
#37

Здравейте. Имам телефончето от няколко дни и ми се струва супер, но има и някои неща които ми се струват странни- първо като включа Mobile Bravia Engine 2 и цветовете на клиповете ставам МНОГО ярки чак не може да се гледа, та без него е много по- добре; второ като включа Stamina Mode имам чувството, че вместо да се удължава живота на батерията пада; трето как може да не сложат флаш плейър и най- тъпото е че не мога и да го дръпна, само някви бъгави намирам. Та ако някой има подобни наблюдения да сподели моля Smile

П.П. Ако някой има идея от къде да си купя калъфче да сподели, че не мога да намеря нито по операторите, нито в нета. Искам такъв в който телефона да се пъха (най обикновен), а не тефтери и силиконови гърбове. Поздрави.
Цитирай
#38

Google спряха флаш-а от Android 4.1 натам.
Може да си го инсталираш ръчно. Сърчни тук във форума за темата за флаш и вътре има apk файлове.
Цитирай
#39

Инсталирах сигурно 10 вида flash player- и и все като вляза да гледам някое клипче ми пише че ми трябва flash player :/
Цитирай
#40

ian_bibian написа:Инсталирах сигурно 10 вида flash player- и и все като вляза да гледам някое клипче ми пише че ми трябва flash player :/

GH0STFACE ти каза какво да направиш, но явно не четеш съвсем внимателно ... мисля че това е темата ... прочети я и действай ....
https://www.androidbg.com/forum/topic435...layer.html

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#41

Прочетох я, направих го, flash player- а тръгна само с Maxthon, но пак имаше проблеми- като например клипчетата ми излизаха на половината екран, забиваха и т.н. Как да ви обясня че просто не става. Както и да е отказах се да се мъча.
Цитирай
#42

А ти с кой браузър искаш да тръгнат? Нали не пробваш със Хром-а?

ПС: Само заради тебе си изтеглих и инсталирах тоя "ICS/Jelly Bean: Adobe Flash Player v11.1.115.81.apk (обновен на 12.09.2013)" файл. И си инсталирах ето този https://play.google.com/store/apps/detai...LmZyZWUiXQ браузър препоръчан от Любашко в темата за която говориш че си прочел. И отворих Вбок-а ..тръгна всичко както трябва ( като натиснеш два пъти върху възпроизвежданото клипче го прави на цял екран).

ПС2: Само за пробата сложих и този който ти каза че си сложил всичко е ток и жици. Като тръгне клипчето като кликнеш два пъти върху него и става на цял екран.

ПС3: Тъй като пак е моя последния пост ... снощи телефона ми си инсталира новия 12.0.A.2.254 firmware. За се сега не намирам особена разлика с изключение на втория ред икони във падащото меню. Някой да има идея какво друго би трябвало да се е променило? Angel

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#43

Нали съм ти написал, че тръгва с Maxthon тоест не се пробвам с хрома. Както и да е зарежете тая тема, повече са ми интересни другите въпроси които зададох. Мерси все пак за отговорите.
Цитирай
#44

ian_bibian написа:Нали съм ти написал, че тръгва с Maxthon тоест не се пробвам с хрома. Както и да е зарежете тая тема, повече са ми интересни другите въпроси които зададох. Мерси все пак за отговорите.

За Mobile Bravia Engine-а не знам, не съм го спирал. Някъде ин ХДА-то четох и от други източници че имало такава работа. Тъй като не гледам кой знае колко на телефона клипове (даже хич) не мога да ти кажа, на мен така ми харесва в общи линии. Сега специално си поиграх млако .. може би има нещо вярно, но аз не съм точния човек да каже цветовете не са ми силна страна.
Стамината не съм я ползвал изобщо тъй като ме мързи да си настроя всички неща който искам да работят постоянно. Така или иначе си изкарва 2-2.5 дена и не ми е особен проблем за да се заиграя със стамината. Но като я пусна отгоре ми отчита по-дълго време (не знам до колко е вярно изобщо това показание).
За флаш-а ти казах че при мен работи. Явно нещо се е объркало при тебе макар и да не виждам какво може да е.
Относно калъфа нямам идея има няколко търговеца с теми тук във форума можеш да се обърнеш към тях. Аз лично със със флип-че защото това беше първото което намерих.

ПП: Няма ли други получили новия 12.0.A.2.254 firmware? Да кажат какво ново има в него освен втория ред от падащото меню (който се оказа даже че може да се избира какво да има в него)?

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#45

Значи за енджина си е абсолютно вярно, просто цветовете стават толкова засилени че чак не се гледа. За стамина мода- и на мен ми пише 5 дена като го включа, но като гледам процентите на батерията направо ги яде. Колкото до новия ъпдейт и аз го сложих, но освен менюто не откривам други разлики.
Цитирай
#46

Здравейте. На 17 септември тази година си купих телефончето от Глобул с абонамент. Не знам защо, но ми спряха мобилния нет и се налага да ползвам само от wi-fi. След няколко дена докато си човъркам в нета изведнъж връзката прекъсва и ми изписва "извън обхват". Трябва ръчно отново да го включвам и да чакам поне 2 минутки за да се включи. После след пет минутки пак спира и пак се връщаме на въпроса за ръчното включване.
Идеи от какво може да е?
Благодаря предварително. Smile
Цитирай
#47

Ами мен енджина не ме дразни. Явно въпрос на възприятия.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#48

Здравейте! Вчера ъпдейтвах новата версия на телефона. Забелязвам, че в инсталираните приложения се е инсталирало Браузър /малък браузър/ , но липсва приложението "Градски изглед". Та въпроса ми е -първото ли е заменило "градският изглед", или е нещо ново. На пръв поглед не забелязвам, кои знае какви новости от новия ъпдейт, освен двойния ред в падащото меню.
Цитирай
#49

И аз си ъпдейтнах телефона и видима разлика не виждам. Confusedtupid:

Sony Xperia SP (C5303) White - Android 4.3 - КО? НЕ! 

Sony Xperia XA - Android 6.0.1  
Цитирай
#50

Здравейте отново. Попаднах на гаден проблем. Защо не мога да инсталирам игрите на СД картата, а трябва да са във вътрешната памет? До сега бях с друг андроид телефон и нямаше такъв проблем.
Колкото до въпросите по- горе: Caster и аз четох на доста места за този проблем, така че предполагам е някакъв дефект. За сега, да не казвам голяма дума, на мен не ми се е случвало.
Pitar_73- стрийт вю- то си го имаш или поне аз го имам, просто задържаш върху някоя улица и ти се отваря меню от което можеш да го избереш. А малкия браузър и аз не знам за кво е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)