Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SP (C5302/C5303/C5306)

Купих си телефона, но от друго място - БИ МОБИЛ УЪРЛД. Дадох малко повече парички, но имам и два месеца гаранция, в случай че нещо стане.... Offtopic

Черти на екрана не се виждат, но WiFi-то май е слабичко... Някой има ли опит с програмките от типа WiFi Booster?
Предполагам че поне не вредят, ама може и да не съм прав. На работното ми място, с Нокия Е52, хващах сигнал от рутера в близкото кафе. Сега е извън обхват.
Вариантите доколкото разбирам са - рутване и смяна на настройките както бе описано за проблема или проба с такава програмка.
Други варианти?

:cheers:
Цитирай
Аксесоари

Offtopic Човек, моля те престани с тези линии :facepalm: не вярвам да ти пречат, просто се правиш на интересен
Цитирай

caster чети внимателно, а и всеки тук си споделя болежките, аз например нямям проблем с WI FI и тн.
Цитирай

ivan2323 И на мен ми се случи няколко пъти като натисна копчето за отключване да ми се появява само осветен черен екран, но при мен нямаше никакви линии. Навежда ме на мисълта че може телефонът ти да не е добре щом толкова много те дразнят.
Цитирай

ivan2323, би ли ми пратил твоя файл WCNSS_qcom_cfg.ini, който се намира в /system/etc/firmware/wlan/prima? Искам да го сравня с моя.

Sony Xperia SP (C5303) /Black / Locked bootloader / Rooted / Philz, CWM Touch, TWRP / Stock GLOABL-LTE-12.1.A.1.201 ODEXED
Цитирай

И аз не знам за това споделям, веднъж дваж като го вкл. се появяват се цветни линии или тъмен екран след това се оправя... а другите линии се забелязват на открито слънчево време според повечето които питам е нормално но никои не казва нищо категорично дали е от самия дисплей на модела С5303.... :power:
Цитирай

Здравейте и аз си го купих телефончето много ме радва и съм супер доволен, но имам няколко оплаквания. Първо след ъпдейта на firmware-a .254 прозрачния бар вече не свети когато имам съобщение от фейса или вибер. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли решение. Също така когато съм отворил много страници на хрома или съм пуснал някоя голяма игра и се затваря автоматично и се връща на home screen-a. Това са нещата които на мен не ми харесват иначе е страхотен :thumbup: :thumbup:
Цитирай

XSP C5303 12.O.A.2.254 Това ли е или искаш версия на ядрото и тн.
Цитирай

kambat123 написа:Здравейте и аз си го купих телефончето много ме радва и съм супер доволен, но имам няколко оплаквания. Първо след ъпдейта на firmware-a .254 прозрачния бар вече не свети когато имам съобщение от фейса или вибер. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и има ли решение. Също така когато съм отворил много страници на хрома или съм пуснал някоя голяма игра и се затваря автоматично и се връща на home screen-a. Това са нещата които на мен не ми харесват иначе е страхотен :thumbup: :thumbup:
влез в настройки -> дисплей -> светлинни ефекти..и виж дали са включени известията..ако не включваш и трябва да си свети..за другите проблеми не зная..........Да питам някой има ли в излишък черно червено или бяло капаче за батерията

Gold Galaxy S7 
Цитирай

ivan2323 написа:XSP C5303 12.O.A.2.254 Това ли е или искаш версия на ядрото и тн.
Да , след рестарт се оправи всичко. Не знам защо е трябвало да го рестартирам, но вече всичко си е ОК :cheers:
Цитирай

Здравейте.

Включих си мобилен интернет през глобул, но нещо не тръгва. Включвам "Мобилни данни" и Режим на мрежата "WCDMA" / GSM, но нищо. Според мен се конфигурира "APN" , но как?

Ако има някой от Глобул нека помага.

Благодаря Ви.

Sony Xperia SP -> LG G4 -> Iphone 6s -> Samsung S8 -> Samsung S9
Цитирай

sidux написа:Здравейте.

Включих си мобилен интернет през глобул, но нещо не тръгва. Включвам "Мобилни данни" и Режим на мрежата "WCDMA" / GSM, но нищо. Според мен се конфигурира "APN" , но как?

Ако има някой от Глобул нека помага.

Благодаря Ви.


Здравейте.

Оправих се ето по този начин:

1 Влезте в Settings -> General -> Network -> More ->Mobile Net -> APN
2 Въведете APN globul
3 Въведете Username globul


Поздрави

Sony Xperia SP -> LG G4 -> Iphone 6s -> Samsung S8 -> Samsung S9
Цитирай

sidux написа:Здравейте.

Включих си мобилен интернет през глобул, но нещо не тръгва. Включвам "Мобилни данни" и Режим на мрежата "WCDMA" / GSM, но нищо. Според мен се конфигурира "APN" , но как?

Ако има някой от Глобул нека помага.

Благодаря Ви.

Освен ръчно може да идеш във "settings" -> "Xperia" -> "Internet Settings". последното би трябвало да изтегли настройките на ММС-те и Интернета от оператора. При мен на Мтел се получи, предполагам и при глобул става.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

Здрасти на всички! Като се ровех в менюто попаднах на номера за фиксирано набиране, но ми иска ПИН2.
Телефона е втора употреба и нямам книжка. Имам единствено ПИН и ПУК за сим картата. Как мога да намеря тези ПИН1 и ПИН2.
Дали са стандартни, докато не се сменят?
Цитирай

Това са пинове на сим картата, не на телефона.

При нас мисля нама поддръжка на ПИН 2

В чужбина мисля, че това се ползваше да си настройваш някакви ограничения ако си на ваучер, ама беше преди 10 години последния ми допир и не помня вече така ли беше.
Цитирай

какъв е графичния процесор на тела ? ;д и да..съжалявам че питам отново ама някой да има задни капачета в излишък ??? Smile Smile

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Тук можеш да видиш фул спекс: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_sp-5364.php
Цитирай

Графичния процесор е Adreno 320, а за капачетата едва ли някой ще има в излишък, освен да го смъкне от неговия телефон и да ти го даде на теб Huh
Цитирай

мерси за инфото :3 ама за капачетата питам в смисл някой ако има севриз нещо, резервни части ддз и аз ;д

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Капачета гледах, че има в английския ebay за 6 паунда с доставката. Ето ти един линк:
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-BLACK-...2ecb00601c

Има и другите цветове зависи какъв ти трябва

Sony Xperia Z3 compact
Цитирай

Имам един въпрос нали Сони преди време имаха едно приложение Timescape, което ти изкарва всички новини в един поток например ако имаш facebook и twitter новите работи ги изкарва заедно с едни плочи малко 3D и се питам дали още го има това приложение?

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

yoshimitsy82 написа:Капачета гледах, че има в английския ebay за 6 паунда с доставката. Ето ти един линк:
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-BLACK-...2ecb00601c

Има и другите цветове зависи какъв ти трябва
мс мн за инфото ;3

Gold Galaxy S7 
Цитирай

На мен WiFi-то също не работи като хората! :wall: Уж беше Ок, спря да работи WiFi, след това тръгна, сега пак прави проблем. Или хич няма, или пък е доста слабо. :angry:

За феновете на Acer Smile))))))) *********
Цитирай

GH0STFACE написа:Това са пинове на сим картата, не на телефона.

При нас мисля нама поддръжка на ПИН 2

В чужбина мисля, че това се ползваше да си настройваш някакви ограничения ако си на ваучер, ама беше преди 10 години последния ми допир и не помня вече така ли беше.


това значи ли че опциите в настройките, които искат ПИН2 няма да могат да се ползват?
:huh2:
Цитирай

ipp007 Разгледай картата от която си отчупил СИМ-а обикновено там ги пише ПИН1 ПИН2 ПУК1 и ПУК2. Ако ги няма там най- добре звънни на оператор да го питаш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 5 гост(и)