Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SP (C5302/C5303/C5306)

Тъй като напоследък проблемите в WiFi то много зачестиха, започвам леко да се дразня.
Някой(от можещите и знаещите тук) има ли желание да се пробва на телефона ми - рут и корекция на Wifi то според указанията във форума.
Предполагам че ако го рекламирам няма да мине, защото ту го има, ту го няма. Като го има е слабичко - през една стена, тухлена, и вече сее разпада връзката. Понякога и на 5-6 метра от рутера, без прегради - никаква връзка.
От софия съм и може да се разберем на лични, ако някой има желание да помогне.
:cheers:
Цитирай
Аксесоари

ipp007 написа:Тъй като напоследък проблемите в WiFi то много зачестиха, започвам леко да се дразня.
Някой(от можещите и знаещите тук) има ли желание да се пробва на телефона ми - рут и корекция на Wifi то според указанията във форума.
Предполагам че ако го рекламирам няма да мине, защото ту го има, ту го няма. Като го има е слабичко - през една стена, тухлена, и вече сее разпада връзката. Понякога и на 5-6 метра от рутера, без прегради - никаква връзка.
От софия съм и може да се разберем на лични, ако някой има желание да помогне.
:cheers:
принципно не ти трябва някой друг да го прави, руута става достатъчно лесно прочети https://www.androidbg.com/forum/topic667...aklbl.html темата има описано всичко нужно от къде се тегли и какво се прави. Щом аз успях а това ми е първия андрид телефон и ти ще успееш. Иначе можеш според мен да се свържеш с колегата be6i4 мисля му беше ника, предполагам няма да ти откаже.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

martig, последния ъпдейт е 12.0.А.2.254. И какво означава това телефона да ти е операторски?
Ако е това да работи с карта на определен оператор, моят също е такъв (Mtel). Ако телефона не е руутнат, тези приложения не можеш да ги видиш никъде, дори Google Play не ги показва за нашата страна (това не означава, че ги няма). Те само работят на заден план. Ако ги има може да ги намериш в /system/app с Root Explorer примерно.

Sony Xperia SP (C5303) /Black / Locked bootloader / Rooted / Philz, CWM Touch, TWRP / Stock GLOABL-LTE-12.1.A.1.201 ODEXED
Цитирай

James2003 написа:martig, последния ъпдейт е 12.0.А.2.254. И какво означава това телефона да ти е операторски?
Ако е това да работи с карта на определен оператор, моят също е такъв (Mtel). Ако телефона не е руутнат, тези приложения не можеш да ги видиш никъде, дори Google Play не ги показва за нашата страна (това не означава, че ги няма). Те само работят на заден план. Ако ги има може да ги намериш в /system/app с Root Explorer примерно.
Да е операторски за мен означава да е направен за данения оператор демек брандиран или както му се казва и закупен от такъв магазин (моя е от Глобул, а го ползвам с карта на Мтел). Ами не ги виждам просто щото не са се показали да точат ток (съответно и да са там не ми пречат докато не правят золуми). А според мен ако телефона е направен за даден регион няма логика да идват приложения който не работят в този регион ако операторите който пускат ъпдейтите си вършат работата както трябва. Ако телефона е купен примерно от онлайн магазин и преди това е внесен от Англия е нормално да се получават неща който са за тамошния регион и не работят тук. Това обаче са само мой размишления по темата, ама не ми се занимава сега пак да го руутвам за да проверя дали наистина е така и тея приложения наистина ги няма.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

Здравейте! Днес забелязах нещо странно. Когато вляза във "управление на захранването" ми пише, че на батерията и остават още 17 часа живот, а батерията е на 100%. Дори и да включа стамина пак ми показва 17 часа. Батерията ми пада за 10 часа (приблизително). Преди два дена не беше така, показваше ми 2 дена и 20 часа. И държеше около ден играене на игри и сърфиране във фейсбук по цял ден. Въпросът ми е мога ли да го оправя без руут?

ПС: Видях за приложенията "google play moovies" и "google play magazines". Аз също ги нямам тези приложения, значи те не ми точат батерията.

SGS5 
Цитирай

При мен е същото - няма, няма и "забива" стамината - показва пълни глупости. Примерно като при теб - ден и нещо със и без стамина на пълна баКтерия.

Нормалните показания са 4 дена и 20 часа със стамина и наполовина - без. Нещо такова. Оправям го с триене на далвика (имам руут и рекавъри).

Тъпо е, но реално не влияе на батерията. Това са моите наблюдения.

Xperia SP//12.1.A.0.266//Root+CWM+Xposed Framework// Bootloader: unlocked//UC: 384-1026MHz//Cyber-shot™ SONY Smart Social Camera//
Цитирай

Тези от вас който са си сложили CWM recovery да кажат според тях този http://www.androidtracing.com/sony-xperi...very.html/ дали ще върши някаква работа като е на заключен буутлоудър? Аз не че вече не го сложих така или иначе, тествах да си направя бекъп, съответно каза че го е направило ама до колко е вярно не знам ... :capitulation:

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

Предполагам, че този CWM, за който си дал линк е същия като този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2352920. Ако е така, работи си перфектно. Аз съм с него и съм правил бекъп и съм възстановявал след това и всичко си е наред.

Sony Xperia SP (C5303) /Black / Locked bootloader / Rooted / Philz, CWM Touch, TWRP / Stock GLOABL-LTE-12.1.A.1.201 ODEXED
Цитирай

James2003 написа:Предполагам, че този CWM, за който си дал линк е същия като този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2352920. Ако е така, работи си перфектно. Аз съм с него и съм правил бекъп и съм възстановявал след това и всичко си е наред.
май май това ще да е ... ами прави бекъп ... за рестор не знам не искам да пробвам и се надявам да не се налага Smile Tongue

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

Здравейте. Smile

Искам да попитам откъде да си настроя камерата така,че да я включвам директно от бутона отстрани на самия телефон?
Цитирай

Stanislav54 написа:Здравейте. Smile

Искам да попитам откъде да си настроя камерата така,че да я включвам директно от бутона отстрани на самия телефон?

Пускаш камерата, отиваш на настройки и там има "quick launch" цъкваш вътре и настройваш какво искаш да става като натиснеш бутона. Имаш избор от няколко опции пускане и снимане, пускане и запис на видео, само пускане на камерата за снимки и само пускане камерата за видео, съответно има опция за спиране на копчето (явно ти си активирал нея).

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

martig написа:
Stanislav54 написа:Здравейте. Smile

Искам да попитам откъде да си настроя камерата така,че да я включвам директно от бутона отстрани на самия телефон?

Пускаш камерата, отиваш на настройки и там има "quick launch" цъкваш вътре и настройваш какво искаш да става като натиснеш бутона. Имаш избор от няколко опции пускане и снимане, пускане и запис на видео, само пускане на камерата за снимки и само пускане камерата за видео, съответно има опция за спиране на копчето (явно ти си активирал нея).


Оправих го. Мерси за помощта Smile
Цитирай

Ей сега четох за новите андроиди 4.3 и 4.4 пише че за нашия модел ще пуснат 4.3, ако му сложа кит ката (4.4) примерно да го изтегля от др място дали може да го прецакам тела

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Здравейте. Бих искал да попитам притежателите на телефона има ли лек луфт капака долу вляво, откъдето започва да се отваря? Капакът си щраква нормално и е здраво захванат в тая област, но има един лек луфт при натискане, както и до прозрачната лента? Дали е нормално?
По принцип има ли задни капаци като резервни да се продават?
Цитирай

Ако питаш мен целия капак не прилепва добре по телефона имам чувството че не е правен за него, но това да му е кусура.
Цитирай

Аха. Значи да не се притеснявам особено за това нещо. Можело да го направят капсулован, но това да му е кусура наистина.
Цитирай

Моя капак си прилепва идеално по целия телефон. Никакъв луфт никъде.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай

и моя си прилепва перфектно иначе в ebay има задни капачета...иначе да питам за андроидите отново ще има ли проблем ако му сложа 4.4

Gold Galaxy S7 
Цитирай

Няма да е проблем ако знаеш какво правиш.
Цитирай

Днес телефонът отказа да възпроизвежда какъвто и да е звук през високоговорителя и то от веднъж, без предупреждение. Прегледах всички настройки на звука и са си ОК. През слушалки няма проблем , та въпросът ми е може ли от някъде да съм го изключил или ще ходи на доктор?
Цитирай

Онзи ден гледах филм със слушалките, но след като извадих слушалките телефона не издаваше никакъв звук. В първия момент се стреснах малко, включих слушалките - на тях имаше звук, изключих ги - пак нямаше. Рестартирах телефона с изключени скушслки и се оправи. Незнам защо се получи това.

Sony Xperia SP (C5303) /Black / Locked bootloader / Rooted / Philz, CWM Touch, TWRP / Stock GLOABL-LTE-12.1.A.1.201 ODEXED
Цитирай

Днес реших да си преинсталирам телефона, защото ми се виждаше доста бавен, а и ми излизаха разни реклами и инсталации на програми. Та преинсталирах го с Update Service всичко идеално. Пуснах телефона и забелязах в менюто въпросните програми за които доста се споменаваше Google Movie и още две не обърнах особено внимание. Започнах да си инсталирам моите си програми и когато влязох в менюто тези на Google бяха изчезнали. Не хабят батерията или нещо такова, но ми е интересно защо изчезнаха.
Цитирай

Кои програми на Google са изчезнали? :huh2:
Цитирай

Тези за които се оплакват, че не работели и в същото време хабят батерията. Google movie и още други две забравих как бяха. Та те изчезнаха.
Цитирай

Явно в този фърмуер, който ти се е инсталирал ги няма тези приложения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)