Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung KNOX за Samsung Galaxy S IV (GT-I9500/9505)
#51

Може, но с уговорката, че през Один не можеш да флашваш ромове излезли преди Knox.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
Аксесоари
#52

Тоест от 4.3 нагоре без значение за кой регион е предназначен? :cheers:
Цитирай
#53

Да, от 4.3 нагоре мисля че няма да имаш проблеми. Но има нещо друго - ако си със стария буутлоудър карай на къстъм ромове като мен. Аз съм със стария буутлоудър и съм с последния 4.3 - ML1. Недостатък - не може да ползваш стоков кернел. Може само къстъм кернел.
Цитирай
#54

Този кнокс не е ли за някакъв вид защита на устройството при кражба и да не може да се модифицира или ползва дори от по запознати хора които да го преинсталират ?

С две думи не разбрах за какво въобще е този кнокс :huh2:

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#55

Нищо интересно не е. Уж контрол и някакви ябълкови глупости.
Цитирай
#56

По-скоро вид криптиране на информацията. Все едно ползваш друг юзър на същия телефон. И ако си някой който го 'еня' за снимки, информация, имейли и т.н. които получава/изпраща/съхранява те през knox са строго криптирани и така уж трудно някой може да ти проследи информацията която получаваш/изпращаш/съхраняваш Smile

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#57

А дали през този Knox не ни следят комуникациите?
И имам още един въпрос. Как мога да проверя брояча на Knox?

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#58

В download мод.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#59

Мерси.

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#60

Някой ако ми каже как да деинсталирам KNOX ще съм му много благодарен
Цитирай
#61

Ако си го инсталирал вече приложението май само хард ресет.
Цитирай
#62

sperto написа:Някой ако ми каже как да деинсталирам KNOX ще съм му много благодарен

Махни му администраторските права от настройките и пробвай пак.

 Samsung Galaxy S8 Plus 64GB Midnight black
Цитирай
#63

KNOX е системно приложение с пермишъни за поправка на бутлоудъра....веднъж поправи ли го няма връщане на зад,освен смяна на бутлоудъра....прави IMG (криптова снимка)деинсталира се с руут достъп,но рутнеш ли вече е активиран и снимката си остава докато не се инсталира друг бутлоудър,а това води до много опасна операция с риск за хард брик

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

Че успяха ли да сменят буутлоудъра на 4.3 вече? Т.е. има ли начин за премахване на кнокс брояча поне?
Цитирай
#65

ами следя една тема в xda и двама вече са успяли....след смяната телефона стои само в DownloadMod....не казват дали тръгва след това....информацията е от снощи....знам само че да го подкарат за пръв път след смяната се опитват с 4.1.2....кажат ли повече веднага ще напиша :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

Ако е толкова опасно както ми се струва май и да намерят начин няма да е по силите на всеки...... Не че и SGSII не умираше и пак яко се флашваше, ама тук е още по - зле положението Smile

Ако има новини драсни, аз не следя тези теми, много трябва да се отсява Smile .......
Цитирай
#67

не е толкова трудно колкото изглежда....хората са си написали всички команди и с кои програми се прави и начина на инсталация....само чакаме добрия краен резултат ... :thumbup: :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#68

Big Grin да то крайния резултат е важен :thumbup:
Цитирай
#69

в момента KingoApp се хвалят,че имали успех за руут без засечка от Knox за S4 ,но с определен фърмуер...не мога да разбера още подробности...как се прави защото още не казват.....а премахването на отчета на Knox има събран фонд от по 20/30 и 40$ даже има и един който дарява 250 $ от хора от цял свят за тези които го занулят....работата е на кантар за тези с активирания Knox дали ще може да се занули без последствия :thumbup:

добавка>

стана ми ясно защо не казват метода....самата програма която се инсталира на компютъра и се свързва и с информация от телефона като ...четене на лични данни PC>Телефон ,която макар и постна можела да се използва за користни цели за напред...не казват крайния резултат все още

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

rado__8 написа:в момента KingoApp се хвалят,че имали успех за руут без засечка от Knox за S4 ,но с определен фърмуер...не мога да разбера още подробности...как се прави защото още не казват.....а премахването на отчета на Knox има събран фонд от по 20/30 и 40$ даже има и един който дарява 250 $ от хора от цял свят за тези които го занулят....работата е на кантар за тези с активирания Knox дали ще може да се занули без последствия :thumbup:

добавка>

стана ми ясно защо не казват метода....самата програма която се инсталира на компютъра и се свързва и с информация от телефона като ...четене на лични данни PC>Телефон ,която макар и постна можела да се използва за користни цели за напред...не казват крайния резултат все още

Начин има, факт е, че в сервизите на операторите и на самсунг нулират брояча без проблем. Познавам един-двама ама няма да си рискуват работата заради този брояч. Там всичко е конфиденциална информация. Веднъж бях попаднал на една такава, как с връзка мъжду еди кой си пин и друг някакъв да си съживиш телефона. Май за тройката беше, вече съм го затрил, но Бешич би трябвало да го пази. С него го споделих, че с това се занимава и ако му е от полза.
Мисля беше точно в бума на умрелите тройки, дето се разваляха от нищото и онея си бяха пуснали в сервизите инфо, кое-как и айде бягай, готов е Smile


ЕДИТ: дай линк към темата да я следя и аз Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#71

който го е създал естествено,че ще знае как се премахва...то имах си аз Самсунг да не знаят :cheers:

въпроса е ние потребителите да не страдаме заради топ секретни организаций които се пазят от шпионаж....Knox е точно за това....имаш ли го активиран на телефона ти,не можеш да работиш за такава организация...Самсунг бил склонен лесно да се направи в шпионин в джоба,макар да е най известната марка....за да искат да си останат такива на пазара били длъжни да го направят защото идвала нова ера в Андроид устройствата :cheers:

в крайна сметка този Knox counter не би трябвало да се гледа като развалена гаранция,но не смятам,че ще се съобразят с това :cheers:

ето една от темите които прегледах

http://androidforums.com/samsung-galaxy-...wares.html

ето още една

http://www.infoworld.com/d/mobile-techno...4?page=0,0

ето и наддаването Big Grin

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2486346

макар да смятам ,че и сервиза в Самсунг може и да не знаят как става точно,а да се свързват със сървър който оправя нещата...просто мое предположение :cheers:

Човек трябва да знае, къде може да стъпне за да премине...!!! Rock

за малко да го зануля....пишат от xda

може да си го преведете с преводача :thumbup:


Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

На няколко места писах ,че съм руутнал с Kingo и нямам проблем. Говорих със Самсунг Дания по друг повод и ги попитах дали ми пада гаранцията ако е Кнокс е 0х1 и ми казаха че не е проблем, но в БГ...нямам представа.
Цитирай
#73

Някакво развитие по темата ?
Цитирай
#74

Не.
Цитирай
#75

И тук да напиша,апарата ми се нуждаеше от гаранционен ремонт (Sd картата не я вижда),обаче knox брояча след слагане на стоков ром е отчел 0-1 и поради тази причина от омнител казват че "бил рутнат" и не признавали гаранцията,естествено ще сезирам де който може за да си оправят проблема,аз гаранция имам а те са гаранционен сервиз,разговарях със Самсунг по този казус и щели да направят "проверка" по случая и да видим какво ще излезе,така че внимавайте с тези интервенции защото все пак се намираме в България и всеки може да си измисли причина да не си изпълни задълженията.

Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S7 edge
"Само идиот може да си помисли че пътува,когато се вози на въртележка"-Е.Д.
Cam
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)