Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB-4.3.1/4.2.2] Unofficial CyanogenMod 10.2/10.1 [TeamCanjica]
#26

Да, пробвай с това от dev-host, различно е. Доколкото разбрах този от mediafire е само за Slim Beam.
Цитирай
Аксесоари
#27

Andon0v написа:Да, пробвай с това от dev-host, различно е. Доколкото разбрах този от mediafire е само за Slim Beam.
Не става, пробвах го. Постоянно изписва "phone.apk спря". Едва ли има значение, но съм с предпоследния билд.
Цитирай
#28

От кой линк пробва?
Цитирай
#29

Andon0v написа:От кой линк пробва?
Оле аз не съм го инсталирал през CWM Big Grin може ли линк за CWM и ще го пробвам веднага. (:
Цитирай
#30

Е през, какво си го инсталирал? И за какво ти е CWM? В cyanogenmod е вградено.
Цитирай
#31

Andon0v написа:Е през, какво си го инсталирал? И за какво ти е CWM? В cyanogenmod е вградено.
По-назад си написал, че се инсталирва през CWM. Аз иначе влязох в recovery и от там го инсталирах. Ако е трябвало по друг начин...?
Цитирай
#32

Andon0v написа:Е през, какво си го инсталирал? И за какво ти е CWM? В cyanogenmod е вградено.

Наистина, интересно ми е как си го инсталирал.

Един съвет Svetli4 и всички, които се чудят:
Отваряте zip-а и ако в него има META-INF папка, значи се инсталира през CWM, TWRP или каквото и да е къстъм recovery. Smile
Цитирай
#33

Пробвайте така, на хора с този ром им се е оправил проблема с тихия звук:
Сваляте файла от mediafire, влизате в .zip-а и взимате в system/app Phone.apk, слагате го в паметта на телефона. После с някакъв руут мениджър влизате в system/app ( първо си направете backup на стария ), заменяте с този. Рестартирате. Така уж се оправял и даже нямало забавяне при отключване.
Цитирай
#34

Andon0v написа:Пробвайте така, на хора с този ром им се е оправил проблема с тихия звук:
Сваляте файла от mediafire, влизате в .zip-а и взимате в system/app Phone.apk, слагате го в паметта на телефона. После с някакъв руут мениджър влизате в system/app ( първо си направете backup на стария ), заменяте с този. Рестартирате. Така уж се оправял и даже нямало забавяне при отключване.
Един допълнителен въпрос само, преди да пробвам: от mediafire? или от втория линк? т.к. нали уж от mediafire е за SlimBean.
Цитирай
#35

Принципно казвам това, което прочетох от xda.
Този от mediafire е на PolishVodka, а този от dev-host е на asdfzz.
Цитирай
#36

Andon0v написа:Пробвайте така, на хора с този ром им се е оправил проблема с тихия звук:
Сваляте файла от mediafire, влизате в .zip-а и взимате в system/app Phone.apk, слагате го в паметта на телефона. После с някакъв руут мениджър влизате в system/app ( първо си направете backup на стария ), заменяте с този. Рестартирате. Така уж се оправял и даже нямало забавяне при отключване.

Не вярвам да няма забавяне заради новия Phone.apk, той този бъг се води за оправен. Иначе е много хубаво, че вече имаме този фикс, ако оправят и лошото бандиране на цветовете това ще е идеалният ром за мен. А още по-хубавото е, че като оправят всички бъгове ще започнат да правят Android 4.3 за нашия телефон Smile
Цитирай
#37

Andon0v написа:Принципно казвам това, което прочетох от xda.
Този от mediafire е на PolishVodka, а този от dev-host е на asdfzz.
И с двата файла нищо не стана. Smile не проработи.
Цитирай
#38

Слагаш ли Permissions? Рестартираш ли телефона?
Цитирай
#39

Andon0v написа:Слагаш ли Permissions? Рестартираш ли телефона?
Да.
Цитирай
#40

Глупав въпрос, но custom rom-овете изискват ли руут?

Lenovo A6000

Цитирай
#41

Не. Трябва ти стоков JB firmware и временно cwm recovery.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#42

badkid написа:Глупав въпрос, но custom rom-овете изискват ли руут?

Не точно, колега. Прочети темата за CWM. Можеш да ги инсталираш и без да си руутнат, пък и те самите ромове са руутнати. Ще ти обясня на PM когато мога.
Цитирай
#43

forbidden8 написа:Не. Трябва ти стоков JB firmware и временно cwm recovery.

Да, това ми е ясно. Аз съм с МФ1 и по-късно ще слагам този ром.

anDroidGuy написа:Не точно, колега. Прочети темата за CWM. Можеш да ги инсталираш и без да си руутнат, пък и те самите ромове са руутнати. Ще ти обясня на PM когато мога.

Гледах видео за инсталацията и мисля, че ще се справя. Но все пак ако ти се занимава, поясненията няма да са излишни.

Edit: Също искам да знам, гаранцията на телефона остава ли ми?

Lenovo A6000

Цитирай
#44

От коментарите от xda разбрах, че този на PolishVodka ( mediafire ) работил на този ром. Някой пробвал ли е?
Цитирай
#45

Andon0v написа:От коментарите от xda разбрах, че този на PolishVodka ( mediafire ) работил на този ром. Някой пробвал ли е?
Вчера пробвах да заменя само phone.apk от polishvodka и не се получи (пробвах и двата файла).
Цитирай
#46

При мен Low_in-call_and_louderspeaker_volume_fix.zip работи перфектно. Звука се оправи.
Цитирай
#47

Сега и аз инсталирах този от mediafire през CWM и е ок наистина. Вчера бях пробвал с другия файл и бъгва, но пък бях и с предпоследния билд, макар че тва не мисля че е от значение.
Цитирай
#48

Малко извън темата. Ако не представлява трудност, нека всеки да си сложи в подписа с какъв ROM е. Ще е по-лесно за четящите да се ориентират кой файл с кой ROM работи. Иначе " този файл, с онзи ROM , с другия билд" , иди разбери за какво става въпрос Smile.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#49

Реших и аз да го тествам. За сега ми изглежда надеждно. Може ли някой да даде файла за размяна на паметта, че нещо при мен...не е разменено :wall:

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#50

Днес си го сложих, и за сега няма проблеми. Като слагах фикса, първия път го копирах ръчно, и не се получи, но после го флашнах през recovery, и заработи.

Google Nexus 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)