Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране и конфигуриране, на Китайския Weekly dev. build, на ?
#26

Аз видях че е за MI2, но просто не намерих къде другаде да задам въпроса. Може да не съм намерил правилното ръководство по темите
Цитирай
Аксесоари
#27

daniel.borislav

пробвай нещо, това май в настройките на телефона се активираше дето казваш
Settings / About / и няколко пъти - май 7 бяха се натиска на Android Version след което ти дава на предишната страница Developer Option, на мойто Хонгми така беше и вътре май изключвах Usb debugging

дано съм помогнал
Цитирай
#28

@Daniel.borislav До няколко дни ще взема моето телефонче и ще добавя инструкции. Но може би след нова година ще е.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#29

Здравейте,
Вчера и аз се сдобих с Ми2с и успях да направя преинсталацията следвайки ВТОРИЯ метод. Сега качих и клавиатурата и камерата за които има линк в този тюториъл, но след това не мога да разбера как да активирам клавиатурата за да пусна и български език. Все още си е стандартната клавиатура. Ромът с който съм е: miuiandroid_aries_4.1.10_jb-4.1
Благодаря предварително за съдействието и евала на ентусиастите които основно правят възможно съществуването на целия този форум! :cheers:
Цитирай
#30

Ако може един въпрос:
"18. Теглите си Root Explorer 3.1.2 (Съвет от мен! Купете си го! 5 лева е и е незаменимо). Инсталирате го, пускате го, и давате Apply за всичко което ви попита пермишън мениджъра, както и отбелязвате чавката да го помни винаги и да не ви пита при следващо пускане!"
Опитах да го изтегля, но иска Име и Парола.
Нещо да пропускам?

Xiaomi Mi2s 16GB
Цитирай
#31

Plamen Boshnakov написа:Ако може един въпрос:
"18. Теглите си Root Explorer 3.1.2 (Съвет от мен! Купете си го! 5 лева е и е незаменимо). Инсталирате го, пускате го, и давате Apply за всичко което ви попита пермишън мениджъра, както и отбелязвате чавката да го помни винаги и да не ви пита при следващо пускане!"
Опитах да го изтегля, но иска Име и Парола.
Нещо да пропускам?
Ами app-а е платен! Нормално е да го споделям само с много лични познати! Не е сложно да си го изтеглиш от всякъде другаде, ако не може от личния ми домашен сторидж!

Ето ти линк за по-нова версия, макар че 5 лева не са кой знае какво пари: https://mega.co.nz/#!colBDC7Q!bYldWJsKS4...70INd6ycKo
Цитирай
#32

Ако ползвате MiMarket - там го има безплатно.

★XIAOMI-Mi2S-32GB★
Цитирай
#33

Бях няколко месеца с miuiandroid_multi_aries на моя Mi2S, и исках да си сложа пак стоков китайски РОМ за тест. Дръпнах Stable ROM-а от ТУК. Инсталирах го през CWM и всичко си тръгна нормално, без да съм променял и настройвал нищо - локализира ме перфектно, нямам никакви китайски приложения (освен Mi-Market)!

Сега си мисля, че може би това, което съм дръпнал не е Китайския стоков РОМ? А? Cry
Цитирай
#34

ruil4o2 написа:Бях няколко месеца с miuiandroid_multi_aries на моя Mi2S, и исках да си сложа пак стоков китайски РОМ за тест. Дръпнах Stable ROM-а от ТУК. Инсталирах го през CWM и всичко си тръгна нормално, без да съм променял и настройвал нищо - локализира ме перфектно, нямам никакви китайски приложения (освен Mi-Market)!

Сега си мисля, че може би това, което съм дръпнал не е Китайския стоков РОМ? А? Cry
Ако си сложил това и си в system 2 - си си, баш с Китайския стейбъл: http://bigota.d.miui.com/JLB34.0/miui_MI...cc_4.1.zip
Цитирай
#35

Точно това съм сложил, но дали съм в Sistem 2 не знам! Confusedtupid: Не си спомням добре, но май го инсталирах и в двете sitems :unknw: Как мога да разбера?
Цитирай
#36

ruil4o2 написа:Точно това съм сложил, но дали съм в Sistem 2 не знам! Confusedtupid: Не си спомням добре, но май го инсталирах и в двете sitems :unknw: Как мога да разбера?

Влизаш в рикавърито и просто даваш ребуут!
Ще те пита в кой систем да се ребуутне!

с/у един от 2-та системни дяла ще пише (latest) !
Ако е с/у System1 - значи си бил в System1 (което е грешния дял! Smile )

Избери system2 и буутни в него!
Цитирай
#37

Благодаря ти! Супер си!
Mай не съм с правилното рикавъри, защото изобщо не ме пита, къде да бутне. Директно си тръгва да зарежда OS-a - винаги е било така.
Ако има значение, бях си сложил мулти РОМ-а според другия ти туториъл от главните теми.
Цитирай
#38

И при мен не пита за систем при буут-ването, но има Advanced и там си пише кой е активния систем.

А защо правилният да е 2??? Това от РОМ-а ли зависи?

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай
#39

pazdir написа:И при мен не пита за систем при буут-ването, но има Advanced и там си пише кой е активния систем.

А защо правилният да е 2??? Това от РОМ-а ли зависи?

Инфо тук: https://www.androidbg.com/forum/topic860...o-ota.html
Цитирай
#40

Нека и аз да задам един въпрос Tongue . Аз съм с китайския Weekly dev. build на MI-2S и ползвам малкия петъчен ъпдейт. По принцип съм в System 1 и когато пусна ъпдейта телефона ми се рестартира в System 2. Пускам ръчно инсталиране на малкия ъпдейт и отново рестарт, след който телефона се връща в System 1. Като чета горе обяснението това, което правя е грешно, но също така ми изниква въпроса-как така след инсталация на ъпдейта и рестарт телефона остава в същия дял. При мен както обясних след рестарт е в другия дял.

★XIAOMI-Mi2S-32GB★
Цитирай
#41

vivave написа:Нека и аз да задам един въпрос Tongue . Аз съм с китайския Weekly dev. build на MI-2S и ползвам малкия петъчен ъпдейт. По принцип съм в System 1 и когато пусна ъпдейта телефона ми се рестартира в System 2. Пускам ръчно инсталиране на малкия ъпдейт и отново рестарт, след който телефона се връща в System 1. Като чета горе обяснението това, което правя е грешно, но също така ми изниква въпроса-как така след инсталация на ъпдейта и рестарт телефона остава в същия дял. При мен както обясних след рестарт е в другия дял.
Точно говорех с колега, който ми каза същото!

Чудно ми е и на мен, защо така се получава?! - повярвай!
Не би трябвало да "скача" с малкия ъпдейт от единия в другия дял!... :unknw:

Може да е специфично за Mi2/S и за Mi3 - все още не съм го разгадал, щото китайчетата мълчат кат пукъли в QQ и много трудно се измъква инфо от тях и то коректно!

За сега имам погледи само над Mi3 - с Mi2S приключих преди половин година!...
Цитирай
#42

Може да има нещо общо с cwm recovery. Просто предположение!!! Или както казваш е специфично за Mi2s. Все пак остаряваме Smile

★XIAOMI-Mi2S-32GB★
Цитирай
#43

:wall: След днешните постове относно System 1 (правилният досега) и System 2 (правилният отсега нататък) и темата за ОТА в раздела за Mi3 съм не раздвоен ами направо разтроен! Tooth Big Grin Аз досега ъпдейтвах и в двата дяла като vivave, независимо дали се касаеше за multi, aries (Full ROM) или китайския Dev (incremential update). Всеки път инсталирам CWM-recovery, което и мен никога не ме е е питало в кой систем да буут-не, "но има Advanced и там си пише кой е активния систем".

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#44

кой ти е активният? при мен е system 1 Да не би защото не сме със стоково рекавъри?
Цитирай
#45

krassiy написа::wall: След днешните постове относно System 1 (правилният досега) и System 2 (правилният отсега нататък) и темата за ОТА в раздела за Mi3 съм не раздвоен ами направо разтроен! Tooth Big Grin Аз досега ъпдейтвах и в двата дяла като vivave, независимо дали се касаеше за multi, aries (Full ROM) или китайския Dev (incremential update). Всеки път инсталирам CWM-recovery, което и мен никога не ме е е питало в кой систем да буут-не, "но има Advanced и там си пише кой е активния систем".
Въобще не се кахъри, в кой си реално!
Ако ползваш CWM, той по подразбиране те логва в 1!

Сега ъпдейтнах до 4.5.13 и реших да погледна къде съм! - познайте! При малка ежедневна OTA съм в 1, при условие че би следвало да съм в 2!

От което следваше недоумението ми и логичния въпрос - WTFIGO - веднага поглеждам скайпа и на линия улових Shahzad!
Викам му - абе дайте малко по-логични обяснения за тия дялове и той обясни следното!

Не всяка ОТА е нужно да те връща във втория системен дял! Има ОТА-и, като днескъшната, които те логват в 1, просто защото няма как да обновят основни работещи модули в кърнъла, и някои важни системни библиотеки!
В конкретния случай за 4.5.13, ОТА-та те логва в 1, за да може да смени @!№$%$№%%-бла-бла-бла... нещо си (обясни някви модули дет нищо не ми говореха)!
В 99% от случаите това не влияе на крайния потребител освен ако не пуска след всяка OTA - АnTuTu, за да прави тест!
По ниския резултат може да се познае че не си в правилния дял, което по никакъв начин не влияе на работата на телефона.
За по-адванст юзерите, е редно в този случай да ребуутнат в System 2, при което ъпдейтъра ще им каже че има ъпдейт и ще си инсталира всичко обратно в/у необновените модули!
В обши линии голяма обърквация ми е и на мен за момента, но е ясно че принципно е се тая в кой дял сте!... в който ви отведе ъпдейтъра, в него оставате до следващия ъпдейт!... не се фрийквайте, чак до такива подробности!
Цитирай
#46

След като закача телефона към компа се появява някакъв CD drive XIAOMI с файлове вътре. Виж прикачения файл. Как да махна това?
Цитирай
#47

Това инсталира MiPhoneManager, в който има драйвери и т.н. Проблемът е, че е на китайски. Smile

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#48

krassiy написа:Това инсталира MiPhoneManager, в който има драйвери и т.н. Проблемът е, че е на китайски. Smile


Replace Files From This Link In Your C:\Users\YOUR USER\AppData\Local\MiPhoneManager\main

https://mega.co.nz/#!bB931TJI!rdZYGBmE3s...bjHNvCUESo

[Изображение: vZ2I6ev.png]

[Изображение: OsKTVE1.png]
Цитирай
#49

s01o написа:
krassiy написа:Това инсталира MiPhoneManager, в който има драйвери и т.н. Проблемът е, че е на китайски. Smile
Replace Files From This Link In Your C:\Users\YOUR USER\AppData\Local\MiPhoneManager\main
https://mega.co.nz/#!bB931TJI!rdZYGBmE3s...bjHNvCUESo
След цяла седмица проби най-после се получи. :thumbup:
MiPhoneManager го инсталирах още през август и досега се чудех на йероглифите. Миналата седмица в една тема на http://en.miui.com попаднах на този или подобен линк, където се указваше файловете от линка да се сложат в папка main, но на компютъра (пробвах на 3 компютъра с XP, а сега на Vista), на който пробвах нямаше никакви файлове в тази папка и естествено не се получаваше. Може да е от различните версии на Windows и инсталираните различни версии на MiPhoneManager на тях.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#50

s01o написа:
krassiy написа:Това инсталира MiPhoneManager, в който има драйвери и т.н. Проблемът е, че е на китайски. Smile


Replace Files From This Link In Your C:\Users\YOUR USER\AppData\Local\MiPhoneManager\main

https://mega.co.nz/#!bB931TJI!rdZYGBmE3s...bjHNvCUESo

[Изображение: vZ2I6ev.png]

[Изображение: OsKTVE1.png]

Мерси братле!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)