Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Root на Nоте 3 с CF-Auto-Root
#26

Неволята ми показа правия път..Постигнах роот благодарение на Kingo android ROOT сега е време за екшън, Поздрави ! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай
Аксесоари
#27

Въпреки че това не е темата, сега е време дълбоко да си сканираш компютъра за чудесата които ти дръпна тази гад, която си ползвал. Също не бих се доверил и на телефона вече :thumbup: Не отговори, беше ли направил отметките, както ти описах?
Цитирай
#28

Бях направил всичко в по горе описания начин.
Цитирай
#29

belia955 написа:Неволята ми показа правия път..Постигнах роот благодарение на Kingo android ROOT сега е време за екшън, Поздрави ! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Коя версия на андроида си рутнал?
Knox промени ли се?

Уникален бизнес - Пазарувай и печели!
Цитирай
#30

Здравейте колеги,има ли значение кога ще се изкара батерията,при включен или изключен телефон?Щото и при мен се зацапват нещата,не знам къде бъркам!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#31

Разковничето е внимателното четене. Предполагам че това е причината да не стават нещата при теб. В общи линии това е най-лесния начин на роот. Та така. Да ти обърна внимание на това, което явно си пропуснал:

[box]Ако устройството не стартира в рековери и не се роотне, направете процедурата отново. Ако и втория път не стане, се уверете че в Odin "Auto Reboot" не е чекнато.[/box]

Т.е. при премахната отметка в Один "Auto reboot"след флаша на CF-Auto-Root телефона ти няма да стартира. След като Один приключи с инсталацията, дава ти съобщение за успешно или неуспено и така си остава телефона. Тогава махаш батерията,слагаш я и го стартираш по указания начин малко по надолу от това което си пропуснал. Не забравяй да провериш дали не си чекнал REACTIVATION LOCK в Security Settings.
Цитирай
#32

Здравейте отново, ако на някой не му се занимава с новопостъпил, все пак е неделя няма да се разсърдя! Доста успешни опити имам с други модели сега при ноута не става , това:"REACTIVATION LOCK в Security Settings." къде до го открия може и от там да не се получават нещата, телефона се стартира нормално след процедурата, по-късно ще добавя снимки, след като повторя процедурата, какви съобщения ми дава один и т.н., лек ден!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#33

Я се спри по-добре, защото явно не обичаш да четеш. Всичко е написано ПОДРОБНО. След това ти го предъвках, а ти продължаваш с този нормален старт. Все още не познаваш менюто на телефо си, а си решил да му гърмиш гаранцията. settings ->general-> security Е ТАМ ще намериш Rеаctivation lock.
Цитирай
#34

Ок ще прегледам всичко и ще пробвам, благодаря!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#35

Ето две снимки как изглежда след флаша, правя го по гореописаният начин :angry:

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#36

Това не е от рута, при мен е същото, никога не е рутван апарата, при мъжа ми също, неговият пък си е още с 4.3, ако допуснем,че при мен е от флаша на 4.4...

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#37

vankosmax, по време на роота, видя ли на екрана на телефона червените надписи с червения андроид? Появиха ли се?
Цитирай
#38

Да видях ги.

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#39

Я вземи инстлирай ръчно от маркета SuperSU. И програмка за проверка на роот.
До като правиш това, ми кажи какво роотваш - 4.4.2 или по старо.
Цитирай
#40

Извинявам се че не упоменах с 4.4.2 kit-kat!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#41

Инсталирах ръчно SuperSu,и след това програмата за проверка на роот и се оказа че няколко пъти под ред съм го роотвал без да знам! :facepalm:

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#42

Smile Нищо. Нали вече си ок. И гаранция йок. :cheers:
Цитирай
#43

Dance Не ми пука за гаранцията, флагманът си заслужава роотнат, благодаря за вниманието на глобалния модератор!

Samsung GALAXY S20 Ultra 5G
Цитирай
#44

Здравейте! Прочетох внимателно всичко в темата и разбрах кое как става, единствено ме притеснява това в страницата за сваляне: на CF-Auto-Root: което гласи

UNLOCK BOOTLOADERS
If you have locked bootloaders, flashing one of these will probably brick your device - with the exception of Nexus devices, which will usually automatically "OEM unlock" and wipe your data !

и свалям това:

samsung SM-N9005 hltexx hlte MSM8974 msm8974 288 +1 225 +1 21141809 File - Forum 221203

Та модела ми е:
SM-N9005 със 4.3 Jelly Bean
Baseband version N9005XXUDMJ7

Build number: JSS15J.N9005XXUDMJ7

Kernel Version
3.4.0-2019540
se.infra@RO303-10#1
Wed Oct 30 16:51:45 KST 2013

AP: N9005XXUDMJ7

CP: N9005XXUDMJ7

CSC: N9005OXXDMJ4

Телефона е купуван от Глобул и е отключен. Прочетох и до колкото разбрах съм с новия bootloader.
Единствено ме интересува как да разбера кои bootloaderi са отключени и кои заключени.
И моят от кои е? За да знам мога или не мога да продължа...
Поздрави.
Цитирай
#45

Това което си изтеглил не е за 4.3. По-добре ползвай http://d-h.st/J32 . Предишната версия на ЦФаутороот. Иначе да, можеш да продължиш.
Цитирай
#46

vladdark написа:Това което си изтеглил не е за 4.3. По-добре ползвай http://d-h.st/J32 . Предишната версия на ЦФаутороот. Иначе да, можеш да продължиш.


Мерси VladDark
Цитирай
#47

Правилно ли да разбирам че за момента няма сигурен начин за “root” без да се отрази това на гаранцията (knox etc…)? Незнам дали си струва риска при условие че устройството е ново.

Гледам из интернет че се говори за “Kingo”, обаче нещо никъде не виждам информация дали това не е някакъв вид “scam”. В XDA даже и source са гледали и уж всичко е ок на пръв поглед.
Цитирай
#48

aluethial написа:Правилно ли да разбирам че за момента няма сигурен начин за “root” без да се отрази това на гаранцията (knox etc…)? Незнам дали си струва риска при условие че устройството е ново.

Гледам из интернет че се говори за “Kingo”, обаче нещо никъде не виждам информация дали това не е някакъв вид “scam”. В XDA даже и source са гледали и уж всичко е ок на пръв поглед.
Забраниха го от xda,защото чете лична информация както от телефона така и на компютъра с който рутваш и изпраща информацията на сървър в Китай...ако нямаш притенций от този факт си го рутни с Kingo

Поздрави и Приятен Ден :thumbup: :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#49

Това не е тема за обсъждане на кинго роот. Все пак НИКОЙ не ти дава гаранция, че той няма да ти бутне нокса. Нека с това да се приключи дискусията за този метод на роотване тук, в тази тема.

ПС: dado, моля те, разбери че в нашия език, множествено число с Й накрая няма. А ако говориш за известния римски пълководец Претенций, тогава отворено извиненията ми. :thumbup:
Цитирай
#50

В нашия Български език всяка дума, която се налага да се пише накрая с две И винаги последното И е Й ,но се чете с интонация!Ако греша ме поправи.А до колкото за Kingo root смятам,че е важно хората да знаят с какво си имат работа,нали за това си помагаме!

Поздрави !!! :thumbup: :cheers:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)