Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки правени с z1

Да вдигна малко темата, че времето взе да става все по-хубаво. Smile
[Изображение: DSC_0387.jpg]

[Изображение: DSC_0382.jpg]

[Изображение: DSC_0354.jpg]

[Изображение: DSC_0339.jpg]

[Изображение: DSC_0335.jpg]

Z1
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: DSC_0827_1.jpg]

imgurl

[Изображение: DSC_0824_1.jpg]

[Изображение: DSC_0781_1.jpg]

[Изображение: DSC_0778_1.jpg]

upload png
online photo storage

click image upload

SONY XPERIA Z1
Цитирай

Малко снимки от една солна мина в Австрия (всички снимки са правени на ръчни настройки при ужасни светлинни условия):
[Изображение: DSC_0733.jpg]

[Изображение: DSC_0737.jpg]

[Изображение: DSC_0739.jpg]

[Изображение: DSC_0740.jpg]

Z1
Цитирай



направо нямам думи за камерата ...(основната) пълен ужас е ! на автоматичен режим е , а дървото е на 2 метра от мен . Някой ако знае как се решава този проблем да помага, че се отказах от телефона   [Изображение: DSC_0158JPG1fYMczr_sredna.jpg]]пикс[/url][Изображение: barter%20za%20sony%20z1%20black]

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Имайки в предвид въпросите ти в другата тема би трябвало отговора да ти е ясен.

(2015-06-02, 06:16:12)Method_Man написа:  лилавее под определен ъгъл! но самото стъкълце се мърда лекичко .. и като се погледне под ъгъл се вижда все едно че има някакъв протектор който е сложено некадърно и е целият замазан , та дори отгоре на стъкълцето може да се драска (все едно има залепено нещо)... снимките дори не са и фокусирани , все едно снимасх с предната камера.
Цитирай

И като погледнеш снимките на другите....правиш или има нещо което не е правилно.
Цитирай

Ако махна стъкалцето на камерата дали ще се оправи и ще събира ли много прахоляк и има ли опасностда не се прецака нещо лещата.  

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Синкавото на стъкълцето на камерата е антирефлексно покритие, което предпазва от оптични дефекти, при пречупване на светлината. Единствено би пречило на качеството на снимките ако е надраскано. На първата ми зетка така се беше получило , но с тройка паста на 3м го полирах перфектно. Така че, не го махай. Освен всичко друго и предпазва от механични интервенции останалата част от оптиката.

Samsung a40
Цитирай

Добре .. Да го полирам с каква паста ? Или да го сменя ако изобщо има резервни стъкалца, то дори нее стъкло а пласмаска ми се вижда и на допир е същото.. Наистина не мога да повярвам в тая камера! Дори самата снимка ако я снимаш от близо да фокусира, не става фокуса, ако е от далече става всичко замазано , все едно правиш снимка с водни боички

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Недей да полирваш ако не е надраскано стъклото. Всъщност без светлина не стават снимки и не само с нашите телефони. Близалката доста подобри качеството на снимките, но в сумрак и без достатъчно светлина пак резултатите не са задоволителни. Снимай нещо през деня, да го е огряло слънцето, нещо по отблизо да видим как е. Ето ти две снимки в които се вижда как, далечния пейзаж при липса на хубава светлина е нищо в детайлите. После при наличие на светлина какво може да се получи. Тия снимки съм ги правил на ръчни настройки и съм ги пипнал лекинко софтуерно.

https://www.dropbox.com/s/2uec8yrgsvjpf8...9.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/3fodkjrau7db7w...9.jpg?dl=0

Samsung a40
Цитирай

Снимай от същото място с различни настройки, ръчни със стабилизатор на изображението, матрично, пробвай и виж, но за мене има проблем с камерата, почисти я с микрофибърна кърпа. Споделяй после да видим. Успех.
Цитирай

[Изображение: 20150605_144519u7O1DM8_sredna.jpg]]kk[/url]
[url=http:/[Изображение: DSC_0230JPGcVHiN5r_sredna.jpg]/]pik[/url]

[Изображение: DSC_0231JPGPpuP4j8_sredna.jpg]]pik[/url]

снимките са правени на автоматичен режим... а другата снимка е направена със s3 мини 
[Изображение: photo?album_id=3462133916&photo_id=86831...0761515001]

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Не се отварят снимките, апарата нов ли е или не? Имал съм Z1 и бях много доволен от него и от качеството на снимките.
Цитирай

телефонът ми е пратен от чужбина , употребяван

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Еми заводски настройки да възтановиш, или да изчистиш кеша и данните на камерата само, незнам какво да ти кажа, ако ти е изпратен от твой познат питай го дали е имал тоя проблем, снимката наистина е под всякаква критика.
Цитирай

проблемът нее е ли от предпазното стъкалце на камерата ? нещо не ми се вижда логично защо да е в самата камера проблема , след като нещо го закрива отгоре в това състояние което съм постнал в снимката 

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Стъклото на камерата е за полиране. И оттам имаш проблем. Най фина паста за полиране става. Аз така си бях оправил стъклото на старата зетка, чието стъкълце беше подобно на твоето надраскано.

Samsung a40
Цитирай

мани дразкотините .. виждаш ли на него отгоре какво има все едно избеляване , не дразкоините му пречат и снимките стават бледи

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Аз точно избелялото имам предвид. Това е антирефлексното покритие. Вярвай ми, аз така съм оправял стъклото.

Samsung a40
Цитирай

от какво може да е изгоряло това покритие ? и на каква цена е тази паста за която говориш ? то ще иска съвсем малко мисля 

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Сега видях снимката на стъклото, други случаи съм чел с паста за зъби и памуче за чистене на уши, с такава паста, естествено без гранули в нея.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Аз взех от един колега на 3М най- фината, той за колата си я беше взел. Наистина трябва съвсем мъничко. Около теб все някой ще има.

Samsung a40
Цитирай

много ви благодаря колеги !!!  Storstark Storstark Storstark Storstark
получи се с пастата за зъби !  Buga
стъкалцето се изчисти от тези петна и сега снимките осезаемо се оправиха дори в тъмното 

| hTC Explorer 2.3.5 =>| hTC Sensation =>| iPhone 4s 16GB =>| Samsung Galaxy Note 2 16GB =>| Samsung Galaxy S4 Black Edition => Sony Xperia Z1 => Samsung Galaxy A5
Цитирай

Имах същия проблем и тръгнах да полирам стъклото, но падна това покритие и после не можеха да се фокусират снимките. Ставаха замътени! Наложи се подмяна, но понеже не намерих само стъкло смених целия капак и сега снимките са перфектни!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай

[Изображение: DSC_0816.jpg]

[Изображение: DSC_0823.jpg]

Снимките са след ъпдейта с близалката, ако някой го интересува.

Z1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)