Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

allview v1 viper

Колега @geopit, честито! От еМАГ просто не можаха да ми взамат парите, после размислих и негативните мнения за тях ме отказаха , но че СПИДИ имат преглед ме изнендва . Както и да е намерил съм го на 519лв. , но искам да го видя първо на живо.
Имам въпрос поддържа ли OTG през USB ,ако можеш провери и дай инфо по въпроса. Друго , което ме интересува има ли функция за менажиране работата с двете СИМ карти и какво е качеството на звука в слушалката при разговор.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
Аксесоари

nikid написа:Колега @geopit, честито! От еМАГ просто не можаха да ми взамат парите, после размислих и негативните мнения за тях ме отказаха , но че СПИДИ имат преглед ме изнендва . Както и да е намерил съм го на 519лв. , но искам да го видя първо на живо.
Имам въпрос поддържа ли OTG през USB ,ако можеш провери и дай инфо по въпроса. Друго , което ме интересува има ли функция за менажиране работата с двете СИМ карти и какво е качеството на звука в слушалката при разговор.

Здравей! За OTG -то - нямам кабел под ръка в момента, но не мисля, че има проблем да го поддържа. Функция за менажиране има и звука е перфектен! Вече има и root и recovery за него, но единственото, което махнах е BitDefender- a, че ме дразнеше. Друго излишно няма! ROM- а е супер изпипан, има почти всички екстри на custom ROM. Единствения бъг, който открих е , че мелодиите за звънене, които съм настоил, не се запазват след рестарт и трябва пак да ги настройвам! Поздрави!

P.S Телефонът е същия като този, а той поддържа OTG:

http://www.freeandroidapps1.com/2014/02/...eview.html

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

geopit написа:
nikid написа:Колега @geopit, честито! От еМАГ просто не можаха да ми взамат парите, после размислих и негативните мнения за тях ме отказаха , но че СПИДИ имат преглед ме изнендва . Както и да е намерил съм го на 519лв. , но искам да го видя първо на живо.
Имам въпрос поддържа ли OTG през USB ,ако можеш провери и дай инфо по въпроса. Друго , което ме интересува има ли функция за менажиране работата с двете СИМ карти и какво е качеството на звука в слушалката при разговор.

Здравей! За OTG -то - нямам кабел под ръка в момента, но не мисля, че има проблем да го поддържа. Функция за менажиране има и звука е перфектен! Вече има и root и recovery за него, но единственото, което махнах е BitDefender- a, че ме дразнеше. Друго излишно няма! ROM- а е супер изпипан, има почти всички екстри на custom ROM. Единствения бъг, който открих е , че мелодиите за звънене, които съм настоил, не се запазват след рестарт и трябва пак да ги настройвам! Поздрави!

P.S Телефонът е същия като този, а той поддържа OTG:

http://www.freeandroidapps1.com/2014/02/...eview.html

P.S. 2 Последно - телефона не поддържа OTG - пробвах го лично!

Прегледа не е от Спиди, а от еМаг ги бяха помолили, заради многото оплаквания.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Много полезна информация , а това че си разкрил и друг бранд направо ме разби , толкова рових в нета и нищо не намерих ! За пръв път чувам за тази компания WALTON , която се оказва, че е от Бангладеш ?! И тук изниква следващия въпрос къде пише , че е произведен телефона , защото от другите им модели гледам ,че са същите като на GIONEE и не вярвам да е произведен в Бангладеш?
Интересно , че не поддържа OTG , защото някъде пишеше " трансфер на данни към PC и обратно " и реших ,че е OTG , не че е болка за умиране . Да разбирам ли , че има възможност да се пренасочат СИМ картите една към друга за да не дава "телефона е изключен или извън обхват" при разговор по едната карта и повикване по другата в това време ?
Проверих за СПИДИ и се оказа , че услугата прегледпреди плащане е налична само за еМАГ , други не могат да я ползват за момента .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:Много полезна информация , а това че си разкрил и друг бранд направо ме разби , толкова рових в нета и нищо не намерих ! За пръв път чувам за тази компания WALTON , която се оказва, че е от Бангладеш ?! И тук изниква следващия въпрос къде пише , че е произведен телефона , защото от другите им модели гледам ,че са същите като на GIONEE и не вярвам да е произведен в Бангладеш?
Интересно , че не поддържа OTG , защото някъде пишеше " трансфер на данни към PC и обратно " и реших ,че е OTG , не че е болка за умиране . Да разбирам ли , че има възможност да се пренасочат СИМ картите една към друга за да не дава "телефона е изключен или извън обхват" при разговор по едната карта и повикване по другата в това време ?
Проверих за СПИДИ и се оказа , че услугата прегледпреди плащане е налична само за еМАГ , други не могат да я ползват за момента .

картите могат да се пренасочват една към друга - аз така направих и всичко е наред - аз получавам и другото обаждане, а на този, който ми звъни, му казва, че разговарям в момента.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Много добре е ,че има тази функция за двете СИМ карти ,но това с мелодиите хич не е приятно , от самото начало ли беше така, да не се е появил този бъг след премахването на някоя апликация, ако намериш решение дай инфо.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:Много добре е ,че има тази функция за двете СИМ карти ,но това с мелодиите хич не е приятно , от самото начало ли беше така, да не се е появил този бъг след премахването на някоя апликация, ако намериш решение дай инфо.

Проблемът е бил в това, че мелодиите ми са на картата памет. Когато ги преместих във вътрешната памет, всичко си дойде на място!

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Интересно как се държи батерията ?

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

При мен издържа 2 дена при нормална употреба - разговори около час, нет около час и skype около час на ден. Wi-fi -то не го изключвам никога.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Walton Primo S2 , който е ребрандиран Allview V1 Viper S и е абсолютно същия има цена от 350лв. в Бангладеш , вероятно там не са чували за ДДС , но и така пак идва много по-евтин. Успях в едно видео ревю да видя и на Walton-а , че пише- Made in China , кой ли е оригиналния китайски производител ,при Gionee още няма такъв модел?. Добре е да се намери оригинала, защото за този модел не виждам пукнат аксесоар , нито при румънците нито при бенгалите .

ПП. И все пак вероятно е направен от GIONEE , защото много прилича на един нов техен модел Gionee Ctrl V5 LTE , който въпреки , че 4.7" и с друг процесор има почти същия дизайн , а отзад направо е същия .
https://www.youtube.com/watch?v=lj-djfcdrpw

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:Walton Primo S2 , който е ребрандиран Allview V1 Viper S и е абсолютно същия има цена от 350лв. в Бангладеш , вероятно там не са чували за ДДС , но и така пак идва много по-евтин. Успях в едно видео ревю да видя и на Walton-а , че пише- Made in China , кой ли е оригиналния китайски производител ,при Gionee още няма такъв модел?. Добре е да се намери оригинала, защото за този модел не виждам пукнат аксесоар , нито при румънците нито при бенгалите .

ПП. И все пак вероятно е направен от GIONEE , защото много прилича на един нов техен модел Gionee Ctrl V5 LTE , който въпреки , че 4.7" и с друг процесор има почти същия дизайн , а отзад направо е същия .
https://www.youtube.com/watch?v=lj-djfcdrpw

Между другото, в комплекта има два допълнителни (оригинални) задни капака - бял и черен-матов. скрийнпротектор и три NFC тагчета.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Да преди малко в едно ревю видях , че има два капака и скриин протектор
http://translate.google.bg/translate?hl=...6bih%3D782
Колега , а как се представя камерата и изобщо софта ,защото изчетох доста по румънските и бенгалски форуми , но има противоречиви мнения , а и моделът е много нов и отзиви почти никакви .Сериозно мисля след празниците да си го закупя от втори опит , но не от еМаг ,защото там пак са му вдигнали цената .

ПП В официалният румънски сайт при аксесоарите се е появил кожен калъф за 79леи - 35лв.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:Да преди малко в едно ревю видях , че има два капака и скриин протектор
http://translate.google.bg/translate?hl=...6bih%3D782
Колега , а как се представя камерата и изобщо софта ,защото изчетох доста по румънските и бенгалски форуми , но има противоречиви мнения , а и моделът е много нов и отзиви почти никакви .Сериозно мисля след празниците да си го закупя от втори опит , но не от еМаг ,защото там пак са му вдигнали цената .

ПП В официалният румънски сайт при аксесоарите се е появил кожен калъф за 79леи - 35лв.

Да, видях го калъфа, но аз не ползвам калъфи, протектори и т.н. - само загрозяват телефона. Сменям телефоните често и няма време да ги надраскам. Smile Относно софтуера - нормален андроид, държи се много прилично. Има доста добавки от румънците и като цяло много ми допада. Камерите- предната е перфектна за видео разговори . Задната- дразни че е 4:3, но иначе снима добре. С Lenovo Super Camera всичко си идва на място! Smile 8.5 от 10 от мен! Smile

П.П. Звукът от говорителите и от слушалки е перфектен! Имам AKG слушалки и съм адски доволен от телефона като плеър!

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

В пълна резолюция сигурно снима 4:3 ,така е при всички камери, но на по -ниска трябва да може да снима в формат 16:9 в спецификациите на камерата пише 16:9 - 10мп , ето данните на производителя на камерата :

http://www.ovt.com/products/sensor.php?id=120
Впрочем това е сериозен производител на такива камери и би трябвало да снима много добре, освен, ако софтуерно не са я нещо бъгнали.
А за калъфите си напълно прав, адски загрозяват и правят три пъти по -дебел телефона, язък дето се води борба за всяка 10 -та от мм.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:В пълна резолюция сигурно снима 4:3 ,така е при всички камери, но на по -ниска трябва да може да снима в формат 16:9 в спецификациите на камерата пише 16:9 - 10мп , ето данните на производителя на камерата :

http://www.ovt.com/products/sensor.php?id=120
Впрочем това е сериозен производител на такива камери и би трябвало да снима много добре, освен, ако софтуерно не са я нещо бъгнали.
А за калъфите си напълно прав, адски загрозяват и правят три пъти по -дебел телефона, язък дето се води борба за всяка 10 -та от мм.

Във всякаква резолюция снима 4:3. Явно е софтуерно, защото като флашнах софтуера от Walton Primo S2, камерата снима 16:9. Между другото, телефона е производство на GIONEE! Поздави!

P.S. Изглежда, че екипа на Walton Primo S2 са по-добре с поддръжката, така че от тях ще чакаме 4.4. ! Smile

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

geopit написа:Във всякаква резолюция снима 4:3. Явно е софтуерно, защото като флашнах софтуера от Walton Primo S2, камерата снима 16:9. Между другото, телефона е производство на GIONEE! Поздави!

P.S. Изглежда, че екипа на Walton Primo S2 са по-добре с поддръжката, така че от тях ще чакаме 4.4. ! Smile

И за Walton Primo S2 имаха претенции за някои бъгове по форумите , като срифове в контактите и ОС и недоволство от камерата , румънците пък пишат , че при сложена СД карта не може да свалят апликации и трябва да се вади всеки път картата , чакало се ъпдейт по въпроса , но най ме стресна едно мнение на човек закупил си у нас Viper S намира проблем в тъча.
ето цитат:
...Друго, което ми направи кофти впечатление е неинформативният тъч, налага ми се да натисна по няколко пъти докато разбере какво се случва, също силно се съмнявам и в параметрите обявени от производителя....
@geopit , имаш ли подобни проблеми при теб и най-вече тъча , защото може пък да е от бройката ?

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

nikid написа:
geopit написа:Във всякаква резолюция снима 4:3. Явно е софтуерно, защото като флашнах софтуера от Walton Primo S2, камерата снима 16:9. Между другото, телефона е производство на GIONEE! Поздави!

P.S. Изглежда, че екипа на Walton Primo S2 са по-добре с поддръжката, така че от тях ще чакаме 4.4. ! Smile

И за Walton Primo S2 имаха претенции за някои бъгове по форумите , като срифове в контактите и ОС и недоволство от камерата , румънците пък пишат , че при сложена СД карта не може да свалят апликации и трябва да се вади всеки път картата , чакало се ъпдейт по въпроса , но най ме стресна едно мнение на човек закупил си у нас Viper S намира проблем в тъча.
ето цитат:
...Друго, което ми направи кофти впечатление е неинформативният тъч, налага ми се да натисна по няколко пъти докато разбере какво се случва, също силно се съмнявам и в параметрите обявени от производителя....
@geopit , имаш ли подобни проблеми при теб и най-вече тъча , защото може пък да е от бройката ?

Точно тъча най-много ме кефи - работи без никакви проблеми и е много отзивчив!Smile Явно ще трябва ъпдейт за камерата, защото при този хардуер, софтуерно не е на ниво. За картата - няма никакъв проблем с апликациите- свалям си без проблем.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

@geopit, при разговор по едната карта другата дава заето, но при сърфиране в нета пак ли дава заето , въобще може ли по -подробно да обясниш вариантите с двете карти ? Питам ,защото при телефони с процесори qualcomm често двусимовите версии са с две активни карти или нещо доста близо до това, за разлика от МТК, където едната работи другата почива .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай

Хора само на мен ли ми лагват игрите с коли като Real Racing 3 , Asphalt 8 и GT Racing 2. GTA San Andreas и Modern Combat 4 ми вървят без лаг, а тези игри с коли сечат ? Явно телефона ми мрази коли Big Grin нямам друго обяснение. Телефона ми е Allview V1 Viper.
Цитирай

Здравейте да ви попитам някой пробвал ли е да тегли торенти с телефона?Аз пробвах с bit torrent и utorrent , но след като кликна на линка с торента нищо не става?
Цитирай

Dreamer92 написа:Здравейте да ви попитам някой пробвал ли е да тегли торенти с телефона?Аз пробвах с bit torrent и utorrent , но след като кликна на линка с торента нищо не става?

Аз ползвам adownloader.

Xperia 1 V
ОТ ОГЪНЯ НА ЧУЖДАТА ОМРАЗА ОСТАНА САМО ПЕПЕЛТА. НАШАТА ЛЮБОВ Е ВЕЧНА,ВИНАГИ ЩЕ ИМА ЦСКА!
Цитирай

Продавам батерия за allview v1 viper 3200 mha http://olx.bg/allview-v1-viper---bateriy...-i48568103
Цитирай

Този ъпдейт на софта , който е в официалния сайт става ли и за 16гб тел или е само за 4гб понеже там май пише нещо такова или се бъркам??
Цитирай

Колеги вие как правите screenshot на екрана си и изобщо има ли начин? Аз съм с P5 Quad, който е много подобен на v1, но така и не разбрах как става...

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай

Здравейте,

Преди 2 месеца и аз си купих този телефон, но имам проблеми с USB-то. Като го включа в лаптопа - само ми зарежда телефона. Прочетох по-нагоре и видях, че и някой друг беше писал за този проблем. При мен не излиза изобщо USB storage Sad Къде трябва да излезе тази опция по-точно? Ре-бутвах телефона, рестартирах лаптопа - нищоSad Ако може някой да ми помогне ще съм много благодарна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)