Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати

Може ли да се "калибрира" батерията при новия андроид 5, без да се налага да се рутва или ресетва телефона?

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
Аксесоари

e34v8 написа:
djikata написа:
e34v8 написа:Има нещо, което ти точи батерията. Как ъпдейтна?

С OTA update-a. Изтрих данните от google services framework и си дойде нормално. После направих само рестарт. Някой знае ли приложение, с което да се види кое точи батерията? Или да направя factory reset също си мисля, но не ми се иска.

Направи един фактори ресет и виж след това как ще е.

След factory reset-a батерията се държи човешки. Без проблеми ще издържи цял ден при час и половина - два екран, 20-30 минути разговори, с включен location и wifi през цялото време(без location reporting).
Така и не открих от кое приложение идва проблема.
Цитирай

Спомням си от снимките, че PlayServices беше с много голям % , а въобще не трябва да е така. Важното е, че се е оправило.

Аз все още не съм правил хард ресет и за сега, все още съм много доволен от батерията. Нито рестартирам телефона, нито си играя да изчиствам приложенията от мултитаскинг менюто (м/у другото, не е препоръчително да се изчистват, че поне остава някое кеширано и се спестява малко работа на чипа), обаче телефонът продължава да е чук. Само да не го уручасам Tooth

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Съжалявам, че вчера не направих един шот, но вечерта имах 6ч47мин разговори с 2 часа скрийн тайм и бях на 20% преди да легна и да го сложа да се зарежда. Това е с постоянно включен wifi, но без location и на 2Г мрежа. Явно нещо наистина ти точи батерията, опитай да разбереш какво е Smile
Цитирай

^ 6ч и 47м разговори Huh Ти ме уби с това постижение. Не ти ли стана топло на мозъка Tooth ?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Това е положението в момента. Извадих телефона от зарядното снощи към полунощ:

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_28.png]

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_32.png]

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_39.png]

Преди Android System и Android OS бяха наравно с екрана (на моменти и повече)

Има ли начин да се види кое точно прави консумацията на батерия на google play services?
Като вляза в настройките на location, има recent requests, където се появява често dialer-a и приложението за контакти. Както и google play services, което е с High battery use.
Цитирай

e34v8 написа:^ 6ч и 47м разговори Huh Ти ме уби с това постижение. Не ти ли стана топло на мозъка Tooth ?
Случва ми се по някога да се разбивам от разговори Tooth В такива моменти на помощ идва hands free-то Big Grin
Цитирай

djikata написа:Това е положението в момента. Извадих телефона от зарядното снощи към полунощ:

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_28.png]

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_32.png]

[Изображение: Screenshot_2014_11_27_14_27_39.png]

Преди Android System и Android OS бяха наравно с екрана (на моменти и повече)

Има ли начин да се види кое точно прави консумацията на батерия на google play services?
Като вляза в настройките на location, има recent requests, където се появява често dialer-a и приложението за контакти. Както и google play services, което е с High battery use.
В Location, Mode го направи да е на Battery saving, ако не си и пак в Location долу като цъкнеш на Google Location Reporting дай off на Location Reporting и Location History.
Цитирай

djikata - Google play services ти е само 3%!? Това си е перфектен резултат. На колко точно искаш да го свалиш.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай

mohax43 написа:djikata - Google play services ти е само 3%!? Това си е перфектен резултат. На колко точно искаш да го свалиш.

Това е след като направих factory reset, и както казах, от тогава не мога да се оплача по никакъв начин.
Цитирай

Здравейте, моят въпрос може би не е за тази тема, но все пак е свързан с батерията и за да не отварям нова тема ... От известно време Нексуса ми се зарежда много бавно - от порядъка на 6-7 часа са му нужни за да се зареди нормално.Явно зарядното нещо ми се е развалило понеже с друго зарядно за петица си ми зарежда нормално за около 2 часа.Та въпроса ми е от къде мога да си взема ново оригинално зарядно ? :confused:
Цитирай

От ей тук.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай

Това е положението при мене всъщност съм много доволен.

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_33_29.png]

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_33_41.png]

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_33_55.png]

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_34_17.png]

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_34_35.png]

[Изображение: Screenshot_2014_12_18_09_34_47.png]
Цитирай

Здравейте! От темата разбрах, че оригиналното зарядно за Nexus 5 е 1.2A. Имах проблем със зарядното и в момента е 0.85A на Sony. В ebay намирам оригинално на LG за 1.8A, дават го за G3, D855, VS985, Nexus 5, D820, f400L .

Въпроса ми е, ще имам ли проблеми ако остана с по-слабото на Sony или евентуално ако си поръчам това на 1.8A. Намирам също оригинално за LG на 1.2A но го дават за Nexus 4. Кое според вас ще е най-добре за телефона и за батерията?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Няма да имаш проблем. Евентуално малко по-бавно ще се зарежда.
Аз до преди седмица бях със старото ми зарядно от HTC Wildfire, което 0.9А. Wink

LG Nexus 4/LG Nexus 5/LG G2/LG G4/LG G6/Samsung S23+
Цитирай

Народе, има ли смисъл да слагам къстъм ром/кернел на стоковия нексус 5 с 5.0.1 андроид?Главно като батерия питам...

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Според мен за батерия няма голяма разлика вече.

Nexus 5
Цитирай

Тоест...да не се занимавам с флашвания/тестове на къстъм ромове, да разбирам, че няма някаква осезаема разлика откъм батерия?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

r1nftw написа:Тоест...да не се занимавам с флашвания/тестове на къстъм ромове, да разбирам, че няма някаква осезаема разлика откъм батерия?
За мен има разлика и от към батерия и от към бързина. Да не забравяме че и телефона си е доста мощен с четирите ядра и рам-а. Така че флашването си е въпрос на личен избор. Аз съм рутнал телефона и съм с къстъм кернел, защото те ми дават повече свобода. Но телефона сам по себе си си е доста бърз, така че ако флашването и рута са нещо ново за теб, по добре изчакай и не го барай. Относно батерията с този 5 инчов дисплей незнам в кои мокри сънища ще може да изкара повече от ден ако си постоянно на телефона с игри или интернет.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай

Флашвал съм много, имах нексус 4ка, галактика с4/с3/с2...но винаги приоритет ми е била батерията.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Ми що не взе Г2?

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Тука всички сме флашвали адски много от времето на първото галакси с1. Предимство голямо откъм батерия няма да видиш, ако не го вкарваш в ограничителни режими или ъндерволтваш. И пак няма кой знае какво да постигнеш. Макс 10-15мин скрийн тайм. Но пък кой си е взел този телефон за да го спъва !?!
В крайна сметка има много положителни неща, екстри които ги няма в сток андроида, за които можеш да флашнеш къстъм ром+кернел. Но темата е за батерия...

Nexus 5
Цитирай

Мисля че с руут и кернел можеш да добавиш максимум 15% -20% към батерията. И изобщо не се занимавай с ъндърволтване. Колегата thuggy е прав. За какво си си купил спортен кон, ако ще го спъваш?!

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай

И какво му е на ъндърволтването ? Big Grin Аз на всеки кърнъл свалям волтажите с 50mV и нямам проблеми. Незнам дали има ефект, ама няма дефект така че. Определено не го правя очаквайки повече живот на батерията а заради загряването, throttling-a се задейства по-късно и такива работи. Поне за това мисля че помага ъндърволтажа Wink
Цитирай

Ами аз ако сваля с 50 ми фрийзва. И ще спечелиш 5мин дисплей? За човек дето не е наясно, по-добре да не го прави, защото не печели нищо от към батерия, или почти нищо Smile

Nexus 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)