Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати

Някое приложение ти държи телефона "буден" постоянно. Най-вероятно то ти точи батерията толкова. Аз вчера се върнах към 5.1.1. и това е резултата от ползването на телефона днес. Интернета ми е пуснат поатоянно /мобилния/, дисплея е на минимум яркост...
[Изображение: b609293b3a808a14a929351af70cc15c.jpg]
[Изображение: b38d3e54cc8deaa22e9d70069d5940b3.jpg]
[Изображение: 0d0c2d309e941d3cdcf33a33495158a9.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Понеже не съм много запознат, ще можете ли да ми кажете как да определя това приложение чрез настройките или чрез някое др. приложение(визирам batery save apps) и евентуално да го премахна изцяло или да стопирам приложението. Благодаря предварително! Bu
Цитирай

Аз не ползвам подобни приложения на battery save бля бля Smile Предполагам е нещо което ти си слагал Wink Можеш за започнеш с един фактори ресет /ако нямаш нещо ценно на телефона, като преди това пак можеш да си направи бекЪп/ Wink
Цитирай

(2015-06-02, 20:24:35)fbsergio написа:  Понеже не съм много запознат, ще можете ли да ми кажете как да определя това приложение чрез настройките или чрез някое др. приложение(визирам batery save apps) и евентуално да го премахна изцяло или да стопирам приложението. Благодаря предварително! Bu
Пробвай Wakelock detector от Play store
Цитирай

Благодаря ви за отговорите! Фактори ресета го бях направил вече, именно поради състоянието на батерията. Ще пробвам с другите методи...
Цитирай

[Изображение: c5ef8367277d9becf0cf25733e6db81e.jpg]
[Изображение: b667bdd3c383ed84182397dbfa665072.jpg]
Цитирай

Ето какво се получава с малко оптимизаций:

http://imgur.com/ELmvY1e
http://imgur.com/xTb5TUo
http://imgur.com/zArd19g

От 8:30 сутринта до сега е само на 3G, с много браузване, фейсбук главно, без игри.

Конфигурацията от подписа, с -75 ubdervolt и underclock на 1497 mhz max Smile

GOOGLE NEXUS 5 16GB Black - Android 6.0 Marshmallow MRA58K | Stock
Цитирай
Photo 

6 часа SOT --> 5.1.1 - стоков , 70% авто-яркост, руутнат, с батерия от G2 Smile

           
Цитирай

Всичко стоково. При това му оставаха още 13%. След 5.1.1 още повече са оптимизирали използването на батерията. При М се очаква и минимално ползване на батерия при неактивен режим.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай

Това е само на WI-Fi, така ли да го разбирам?Някой може ли да качи шот на ползване само на мобилен интернет, че да съпоставя с S5цата?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

[Изображение: ca2179d7d46b4b4c641463dc57209d7d.jpg]

[Изображение: 75a2297dcabc4289c09b0cfe81abc991.jpg]

С Андройд 6. Но това е без да играя игри Wink Само 4 серии на един сееиал изгледах, по 40-50 мин. всяка Wink
Цитирай

Аз редовно правя между 3 и 4 часа дисплей, като само веднъж стигнах 5часа . Dimitarcho ти май беше с 3000mAh батерия, ако не бъркам

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

Мда .. с голяма батерия съм Wink Аз ако не играя толкова игри ... и аз ще правя редовно по 4+ часа Smile Но като съм непорастнало дете .. какво да направя Big Grin
Цитирай

При мен около 4 часа SOT обичайно. С какви ли не ромове повече не стават. Засега с CM11,  преди това и CM12.1 но на даден етап google play services почва да дрейнва батерията като за световно ако забравиш датата включена... И стоковата 6ца и тя, поне при мен няма разлика между 5.х и 6. Като ше плесна и аз една батерия от G2... По клипчетата гледам го показват лесно, но съм сигурен че ше си оставя ръцете по телефона без точните инструменти

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Я дай едно клипче как се сменя батерията с на G2. Нещо не намирам. Намерих как се сменя батерията с оригинална за нексус, но не и с такава з Г2, а на снимки не изглеждат напълно еднакви.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай

Хм сега намирам само едно дебилно клипче заснето по отвратителен начин и без да се вижда как ТОЧНО се сменят батериите... Предполагам, че ако технологично батерията е същата, процедурата е е същата като при подмяна на оригиналната батерия - ако не ме лъже паметта, преди време гледах клипче, на което действително си личеше. Който я е сменял, може да сподели?

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Батериите не са еднакви!  Тази от LG G2 е По - ВИСОКА, а на ширина е същата. Процедурата не е сложна,  но е ТРУДОЕМКА, особено ако нямате нужните инструменти и най вече нужното търпение. Съвет от мен..понеже има метален ръб очертаващ положението на батерията, който задължително се маха от горе.... Махтене и долния ръб, понеже всеки милиметър е важен за да не раздува задното капаче след това, като много внимавайте с лентовия кабел, който е за дисплея.
Линк как става :
https://www.reddit.com/r/Nexus5/comments...tery_from/

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай

УжЪс. Аз ще пропусна. Освен ако не прежаля нексуса някой ден, но това едва ли ще е скоро Иначе днес сефте ползвам телефона цял ден по обичайния начин с CM11 и ми допада.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Е ти го ползваш като никия с фенерче Wink
Цитирай

(2015-11-14, 08:56:07)Dmitarcho написа:  Е ти го ползваш като никия с фенерче Wink

Има към половин час разговори тука и сигурно толкова sot. По надолу са хенгаутс, гмейл, гугъл шийтс, сякви други синкове, гугъл.мапс. Общо взето искам да кажа че го няма гадния гугъл плей сървис (mobile radio active) по два часа дневно и с консумация, по голяма от тази на екрана. Това ми е на мене болката при 5.х и 6.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

[Изображение: 68ee931998af64d1e8924094d650184b.jpg]

Google Nexus 5 16Gb Android 5.0.1 Lolipop
Цитирай

Някой да постне скрийншот с батерията с Андроид 6?Как е в сравнение с 5?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Честита ни Нова година! Дано още много ъпдейти да има за 5-ицата Big Grin Колеги, трябва ми преносима батерия, предложете ми някоя читава Smile

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Колега @tansityyy, в раздел "Общи приказки" има тема по този въпрос. Успех с избора. Big Grin
                                                                    https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73524

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Днес ми пристигна батетията от китайчетата! Сега ще видя колко ще държи! Трябва ли да се калибрира батерията и ако трябва как?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)