Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати

tonkata07 написа:Телефона ми се побърка.....или пък батерията....И аз не знам вече кое от двете ????? За втори път пиша по въпроса и може да ставам досаден,но мисля че "презареждане" от самосебе си с цели 19% е ненормално !!!! По-късно ще кача снимки,защото искам да видя до къде ще стигне.....Оставих я на 9%,а в момента е на 28% !!!!! Това е леко абсурдно за мен,но се надявам на експертни мнения по въпроса,които да разбулят загадката.Аз за себе си нямам логично обяснение.... :confused: Тук не става въпрос за 2,3,4 %,а за цели 19 !?!?!?

Почти винаги след като ползвам по-активно телефона (източа поне около 30% от батерията) и после го оставя ми се възстановяват проценти на батерията. Например оставям го на 15%, след 1 час е на 23%. Имам чувство, че пронцентите се коригират спрямо текущата консумация на телефона. Ползваш го активно - показва ти че ти остава по-малко живот. Спреш да го ползваш, коригира това, което ти се показва като живот на батерията спрямо консумацията на телефона. Поне така си мисля, че е, защото не знам как да си обясня батерията, която ми се възстановява постоянно. Има доста по-начетени хора тук, надявам се да кажат експертно мнение.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,

И аз да се похваля. Не съм чел цялата тема, аз съм със оригиналния 4.4.2 андроид, успявал съм да докарам 8 дена работа на телефона. Правил съм му и 5 часа скреен тайм, но тогава изкара само два дена май.

Като цяло го използвам за телефон, а за компютър само когато искам, т.е. не ми е целта да съм онлайн постоянно в фейса, скайп и тем подобни, включвам си го само когато ми трябват.

Резидентни програми са ми само GotYa и Lux lite. На повечето програми съм им ограничил бекграунд интернет аксеса.

Мрежата съм я сетнал на GSM only.

П.С. много ме дразни че вече всяка програма се връзва някъде по нета с незнайни сървъри и няма начин това да се предотврати, ама личните данни са си добър бизнес вече Smile
Цитирай

t_i_t_o написа:Здравейте,
успявал съм да докарам 8 дена работа на телефона. Правил съм му и 5 часа скреен тайм,

Колега, тези "данни" заслужават едно Screenshot-че, че ми се струва че говорим за различни телефони. Аз също го държа на 2G и пускам данни само когато се налага - и в къщи и в офиса имам неограничен WIFI , изключил съм всички синхронизации и тем подобни - само ръчно. Никакви мейли , фейс буци и скайпове и повече от ДВА дни , айде ТРИ не мога да изкарам единственното което работи е HD widjet с прогноза за времето при автоматично опресняване на 4 часа. И при тези 3 дни SCREENtime ми е под 1 час. Разговори - 5 до 10 бр. на ден средно по 2, 3 минути.

Въобще батерииката не е добре - мое мнение . И сега се оглеждам когато пуснат LG G Flex-a да пуснат и батерия за него - BL-T8 с 3500 mAh. На смимка "изглежда че може да стане......но знае ли човек. Да леко е "огъната" но пък е гъвкава.И ако размерите и контактите са еднакви----- защо не .
Цитирай

Май наистина говорим за различни телефони..... Smile Не знам дали колегата е готов с шотове,но аз съм готов.....След малко ще ги кача.....С включен WiFi,но и с включена функция за автоматично ограничаване на интернет-достъпа при изключен екран....Точно поради тази причина ще видите и 2 h 25 m включен WiFi....Идеята на този тест беше да проверя колко батерия ще загубя,когато телефонът е в режим на готовност....Дори и след този тест в момента съм с 56 % батерия и 2 часа Sot.....Не знам какво ги правите тези телефони,че не можете да направите 4-5 часа Sot ???? Smile

[Изображение: 7012711F.png] [Изображение: 7012719y.png]




[Изображение: 7012758I.png]
Цитирай

Намерих си баланса. Smile Stock 4.4.2, franco kernel r32, Greenify. 3G не е пуснато постоянно - само, когато ми трябва. Иначе Wi-fi, а-у.. всъщност, вижте скрийншотите:

[Изображение: yuO2Vcf.png]

[Изображение: J40Czen.png]

[Изображение: xEdG9cy.png]

[Изображение: 2eLw9US.png]

На ден слушам поне по час и половина музика и podcast-и (локално на телефона), по час и половина стриймване (youtube и през ES File Explorer от лаптопа). Доволен съм, батерията е чук. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай

Колкото и да ми харесва функцията двойно кликане за отключване, май че се наложи да махна ElementalX. Кърнъла се държи много по-добре от стоковия, но веднъж на 3-4 дни се получава подобна ситуация. Иначе с него батерията се държи прилично и достигам до 17-20 часа на зареждане и 3:30 - 4:00 часа скрийн он тайм при пуснати всички възможни синхронизации.
https://copy.com/XUlEXpn3AFzMTBaq

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай

В книжката на телефона пише, че не се нуждае от разреждане на батерията като другите телефони. Демек зареждам първият път до 100% и го махам, въпреки че аз го оставих повече от 12 часа. Сега като изхабя батерията мога ли да пропусна да го зареждам повече от 12 часа?
Цитирай

Не се занимавай с глупости Smile Зареждай както искаш, просто в първите дни батерията ти ще "кара" доста по-малко докато се калибрира.

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай

Някой да ползва r33 теста на franco? Аз съм още на r32 и сменяйки wifi/3G изкарвам по 2 дена с ~5 часa SOT. Или пък ползвате други kernel-и? Дайте малко feedback. Smile

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай

Моя телефон се държи зле с франко и насича на анимациите. Смених 4-5 кърнъла и от елементалХ съм най-доволен.

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай

И аз забелязвам насичането, но не е нещо свръх дразнещо. Как си ползваш батерията с elementalX? До какви резултати стигаш?

Nexus 5, Franco Kernel + Stock / Nexus S, Jelly Shot / Nexus 7 2012, Lean Kernel
Цитирай

Аз съм с франко r32 и съм доволен, повече не мога да искам при 3g и wifi също около 5 часа, само на 3g не съм бил все още, но предполагам, че ще е с час по-малко. Промених някои неща като input boost, first level и go speed load, защото пак върви мазно телефона. Чакам финалния r33, Франко от толкова време го прави, струва, иска да го изпипа наистина и тогава ще ъпдейтна с финалния рилийз. Smile
Цитирай

Аз съм с rastakat&trinity и също не мога да се оплача...3 часа стрийминг на full hd video през 3G ми струваха точно 52% батерия.....Много или малко-това е положението.....Ако някой е правил подобни тестове с други комбинации rom-kernel,няма да е зле да сподели резултатите за да ги сравним.
Цитирай

elnahir написа:Някой да ползва r33 теста на franco? Аз съм още на r32 и сменяйки wifi/3G изкарвам по 2 дена с ~5 часa SOT. Или пък ползвате други kernel-и? Дайте малко feedback. Smile
с последната бета съм,от 09/02 и за момента е много добро


....сега видях че има нова от 12,чувам много добри отзиви за Линаро/Франко
Цитирай

elnahir написа:И аз забелязвам насичането, но не е нещо свръх дразнещо. Как си ползваш батерията с elementalX? До какви резултати стигаш?
Скрийн он тайм-а ми се върти около 3:30 - 4 часа. Което всъщност е добре, защото използвам телефончето доста интензивно и със стоковия рядко достигах 2:30 часа. В ненатоварено положение батерията също се държи в пъти по-добре - вечер пада с 3-5%, а при стоковия процентите се въртяха около 10. Между другото ми се наложи да флашна кърнъла два пъти. Първия път бях избрал всеки път да се отключва с дабъл тап. Не съм предполагал, че телефона ще се отключва докато е в дънките ми. Big Grin И сега вече като го преинсталирах го нагласих когато го заключа от копчето да не се отключва с дабъл тап. Също така в последната версия на Гравити Бокс има опция да си гасиш дисплея с двойно кликане на статус бара ... иии така вече имам почти на 100% knock on функцията на г2 Big Grin

ПП - В сравнение с франко, елементалХ не е толкова икономичен, но е доста по-бърз. С удоволствие жертвам 15-20 минути скрийн он тайм спрямо франко, при положение, че за почти месец нито една анимация не е лагнала.

Google Nexus 5 32G Black (Stock Rooted + franco.Kernel + Xposed)
Apple iPhone 5S 32GB Space Grey
Цитирай

Стабилно, предвид че го ползвам само на 2G мрежа, постоянно на Wi-Fi вкъщи и основно за музика навсякъде.

HTC Wildfire White
LG Nexus 5 32GB Black - unlocked bootloader; KTU84P stock ART, rooted; franco.kernel r62@1.5Ghz (-25mV)
Цитирай

Здравейте, аз не мога да се оплача засега от батерията, защото постоянно ми е в ръцете, от както съм го взела (две седмици). Не съм developer и не използвам по-широките възможности на софтуера, но за да не източвам батерията съм спряла автоматични синхронизации, известията, намалила съм яркостта на дисплея, не ползвам Google Now, изключила съм местоположението и въобще всичко, което може да повлияе на батерията.Преди малко преминах към ART, защото прочетох доста статии в интернет и реших да го направя. Когато отида на Настройки-Батерия ми прави впечатление, че на първо място е "Услугите на Google-53 %" и най-голям дял заема GPS - Google Play Service ? Как мога да я деактивирам, защото това ми източва брутално батерията ? Благодаря предварително.

Едит: Изтеглих си GSam Battery Monitor, по-късно ще постна снимки с резултати.
Цитирай

bscvetkova написа:Здравейте, аз не мога да се оплача засега от батерията, защото постоянно ми е в ръцете, от както съм го взела (две седмици). Не съм developer и не използвам по-широките възможности на софтуера, но за да не източвам батерията съм спряла автоматични синхронизации, известията, намалила съм яркостта на дисплея, не ползвам Google Now, изключила съм местоположението и въобще всичко, което може да повлияе на батерията.Преди малко преминах към ART, защото прочетох доста статии в интернет и реших да го направя. Когато отида на Настройки-Батерия ми прави впечатление, че на първо място е "Услугите на Google-53 %" и най-голям дял заема GPS - Google Play Service ? Как мога да я деактивирам, защото това ми източва брутално батерията ? Благодаря предварително.

Едит: Изтеглих си GSam Battery Monitor, по-късно ще постна снимки с резултати.
Settings->Location->Mode->Battery saving->назад->Google Location Reporting->off и off
Settings->Wi-Fi->трите точки->Advanced->Sacnning always available го размракирай.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Friz написа:
bscvetkova написа:Здравейте, аз не мога да се оплача засега от батерията, защото постоянно ми е в ръцете, от както съм го взела (две седмици). Не съм developer и не използвам по-широките възможности на софтуера, но за да не източвам батерията съм спряла автоматични синхронизации, известията, намалила съм яркостта на дисплея, не ползвам Google Now, изключила съм местоположението и въобще всичко, което може да повлияе на батерията.Преди малко преминах към ART, защото прочетох доста статии в интернет и реших да го направя. Когато отида на Настройки-Батерия ми прави впечатление, че на първо място е "Услугите на Google-53 %" и най-голям дял заема GPS - Google Play Service ? Как мога да я деактивирам, защото това ми източва брутално батерията ? Благодаря предварително.

Едит: Изтеглих си GSam Battery Monitor, по-късно ще постна снимки с резултати.
Settings->Location->Mode->Battery saving->назад->Google Location Reporting->off и off
Settings->Wi-Fi->трите точки->Advanced->Sacnning always available го размракирай.

Първото съм го изключила отдавна, второто преди няколко дни. Днес го изтощих до 14 % и го сложих на зарядно, направих екранна снимка и сега го оставям да се зареди, ще направя снимка и след зареждането+един рестарт и ще постна резултатите. Ако на някой му се занимава да ги разтълкува ще ми е от голяма полза, че го няма приятелят ми да помага Smile
Цитирай

Така, ето и резултатите от епизод "Преди-След":
[Изображение: 9d5214e0ae0adf79.png]
[Изображение: 0bb31cef9aa83738.png]
[Изображение: 9cbb958aa988e4ce.png]
[Изображение: 49a4bd545964e114.png]
[Изображение: 4cdabb6bcb7b4bb3.png]
[Изображение: ae4a296e5482412e.png]
[Изображение: e2db6f09029b483a.png]

Може би се забелязва разликата-първата снимка преди зареждането, втора,трета и четвърта веднага след зареждане и ребуут, без включени Wi-Fi и приложения, и следващите снимки са от активно ползване. Вече сме на 95 %.. Направи ми впечатление в няколко теми, че мрежата и радио сигнала, който подава, също са от значение. Иконата на Wi-Fi винаги се колебае между 1 и 3 чертички, никога догоре .. И друго странно нещо-веднага след изключване на зарядното от електрическата мрежа то издаваше жужащ звук около 20 секунди и спря. В момента съм в Португалия, да не би да има разлика във волтажите или нещо такова ? ..
Цитирай

Ето и моите снимки на батерията със използване на 2G и 3G мрежа.
Първата е само с използване на 2G мрежа норм с по 20-30 минути интернет макс.
Другата е само на 3G пак с интернет от 20-30 мин.

P.S - bscvetkova има ли някакъв вариант да си намаляваш снимките преди да ги публикуваш, че доста са големички. Благодаря

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай

Ей го и моя, още е на 2 заряда, предполагам, че нещата малко ще се променят с времето Smile
[Изображение: 5fc9188239a3a242.png] [Изображение: f702bc1a1ec038b4.png]


Цитирай

Колеги.....Сега ще напиша нещо,което сигурно ще разбуни духовете,но не мога да се сдържа: 8:02:18 Sot е врето,което постигнах на последния тест завършил преди минути.... Smile Снимките утре...Или най-късно във вторник.
Цитирай

Е то ако оставиш телефона на минимум яркост и от настройките зададеш да не гасне дисплея и си седи на меню настройки може и 12 часа да изкара ма каква файда.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Friz написа:Е то ако оставиш телефона на минимум яркост и от настройките зададеш да не гасне дисплея и си седи на меню настройки може и 12 часа да изкара ма каква файда.
Хахаахахаха.......Говорим за почти 2 гб интрнет-трафик за 8 часа,който трудно ще бъде нявъртян само със светещ екран,но както и да е..... Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)