Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията / резултати

Има нещо, което ти точи батерията. Как ъпдейтна?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
Аксесоари

e34v8 написа:Има нещо, което ти точи батерията. Как ъпдейтна?

С OTA update-a. Изтрих данните от google services framework и си дойде нормално. После направих само рестарт. Някой знае ли приложение, с което да се види кое точи батерията? Или да направя factory reset също си мисля, но не ми се иска.
Цитирай

Не ти се иска, но това ще е най-добрият вариант Smile
Цитирай

djikata написа:При мен след ъпдейта резултатите от батерията са отчайващо потресаващи. На 99% вече съм убеден, че ще се върна на КК. Не е реално, да не пипна телефона си и да не може да изкара 1 ден.
Ресет и да видим Smile
Аз не виждам разлика между КК и Близалката поне на моето джъткане Smile
Цитирай

djikata написа:
e34v8 написа:Има нещо, което ти точи батерията. Как ъпдейтна?

С OTA update-a. Изтрих данните от google services framework и си дойде нормално. После направих само рестарт. Някой знае ли приложение, с което да се види кое точи батерията? Или да направя factory reset също си мисля, но не ми се иска.

Направи един фактори ресет и виж след това как ще е.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

DoNNuTcO написа:
djikata написа:При мен след ъпдейта резултатите от батерията са отчайващо потресаващи. На 99% вече съм убеден, че ще се върна на КК. Не е реално, да не пипна телефона си и да не може да изкара 1 ден.
Ресет и да видим Smile
Аз не виждам разлика между КК и Близалката поне на моето джъткане Smile

Как да няма разлика мужду КК и Близалката. Не съм правил скрийншотове, но след 48 часа ползване, което включва 2,5 часа разговори, 2 часа екран и около 12 часа Wi-Fi батерията ми беше на 35 %. Включих го да се зарежда защото не знам дали щеше да ме изкара още един цял ден, а ми е със служебната карта. С КК това не ми се е случвало никога. Но с Близалката ми се случи чак след като направих хард ресет. Така че препоръчвам на всеки който още не си го е направил, направете си го. Неудобството от два часа настройване си струва отвсякъде. Все едно че е друг телефон.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

gogov67 написа:Как да няма разлика мужду КК и Близалката. Не съм правил скрийншотове, но след 48 часа ползване, което включва 2,5 часа разговори, 2 часа екран и около 12 часа Wi-Fi батерията ми беше на 35 %. Включих го да се зарежда защото не знам дали щеше да ме изкара още един цял ден, а ми е със служебната карта. С КК това не ми се е случвало никога. Но с Близалката ми се случи чак след като направих хард ресет. Така че препоръчвам на всеки който още не си го е направил, направете си го. Неудобството от два часа настройване си струва отвсякъде. Все едно че е друг телефон.
След направен ресет съм и повече от 2 часа дисплей и 1 час разговори с нормално джъткане макс 12-16 часа кара.
Устройва ме и без това си го зареждам всяка вечер.
Аз и 40к точки на антуту видях от колега ама при мен повече от 34к не вади. Smile
Цитирай

e34v8 написа:
djikata написа:
e34v8 написа:Има нещо, което ти точи батерията. Как ъпдейтна?

С OTA update-a. Изтрих данните от google services framework и си дойде нормално. После направих само рестарт. Някой знае ли приложение, с което да се види кое точи батерията? Или да направя factory reset също си мисля, но не ми се иска.

Направи един фактори ресет и виж след това как ще е.

В такъв случай ще пробвам тези дни с factory reset. Проблем ми е само настройването на банкирането после, за това като имам работа към офис ще съчетая. Ако до тогава има промяна ще пиша дали е от някоя настройка, приложение или каквото и да е.
Цитирай

DoNNuTcO написа:
gogov67 написа:Как да няма разлика мужду КК и Близалката. Не съм правил скрийншотове, но след 48 часа ползване, което включва 2,5 часа разговори, 2 часа екран и около 12 часа Wi-Fi батерията ми беше на 35 %. Включих го да се зарежда защото не знам дали щеше да ме изкара още един цял ден, а ми е със служебната карта. С КК това не ми се е случвало никога. Но с Близалката ми се случи чак след като направих хард ресет. Така че препоръчвам на всеки който още не си го е направил, направете си го. Неудобството от два часа настройване си струва отвсякъде. Все едно че е друг телефон.
След направен ресет съм и повече от 2 часа дисплей и 1 час разговори с нормално джъткане макс 12-16 часа кара.
Устройва ме и без това си го зареждам всяка вечер.
Аз и 40к точки на антуту видях от колега ама при мен повече от 34к не вади. Smile

Току-що и аз направих 40к, но телефона е от 3 дена Big Grin

Samsung Nexus S → LG Nexus 5 → Samsung Galaxy S6
Цитирай

Някой може ли да подскаже как да изключа google search напълно, че благодарение на него е имало keep awake 37 мин :wall:
Цитирай

plamen_k написа:Някой може ли да подскаже как да изключа google search напълно, че благодарение на него е имало keep awake 37 мин :wall:

За съжаление с Лолипоп не става, на КК можеше. И аз искам да знам начин, който не включва рутване, но такъв май няма ... Smile

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай

Aliken написа:
plamen_k написа:Някой може ли да подскаже как да изключа google search напълно, че благодарение на него е имало keep awake 37 мин :wall:

За съжаление с Лолипоп не става, на КК можеше. И аз искам да знам начин, който не включва рутване, но такъв май няма ... Smile

Това, което аз направих, е първо да изляза от профила си в Google search, да махна отметката за съхраняване на история на приложенията, изключих voise search-a, откриването на "Ok google" и въобще всичко възможно, което е свързано с google search, дано помогне.
Цитирай

ох снощи си заредих тела и го оставих легнах си и на сутринта беше паднала батерията на 86% не знам какво ми точи батерията толкова мн ама е потресаващо за 1 вечер да падне с 14% без никакво използване и изключено wifi и 3g та ако можете да ми кажете да погледна кое приложение ми изяжда така батерията Smile :angry:

Google Nexus 5 16Gb Android 5.0.1 Lolipop
Цитирай

eBOGOEV написа:ох снощи си заредих тела и го оставих легнах си и на сутринта беше паднала батерията на 86% не знам какво ми точи батерията толкова мн ама е потресаващо за 1 вечер да падне с 14% без никакво използване и изключено wifi и 3g та ако можете да ми кажете да погледна кое приложение ми изяжда така батерията Smile :angry:
Телефонът по принцип си има вградено приложение за следене на батерията ? То не ти ли е достатъчно ? Там се вижда всичко Настройки - Батерия. Иначе допълнителни софтуери много. Пробвай с GSam Battery Monitor от Google Play
Цитирай

да да видях мерси Smile Wink

Google Nexus 5 16Gb Android 5.0.1 Lolipop
Цитирай

Crwfrd написа:
DoNNuTcO написа:
gogov67 написа:Как да няма разлика мужду КК и Близалката. Не съм правил скрийншотове, но след 48 часа ползване, което включва 2,5 часа разговори, 2 часа екран и около 12 часа Wi-Fi батерията ми беше на 35 %. Включих го да се зарежда защото не знам дали щеше да ме изкара още един цял ден, а ми е със служебната карта. С КК това не ми се е случвало никога. Но с Близалката ми се случи чак след като направих хард ресет. Така че препоръчвам на всеки който още не си го е направил, направете си го. Неудобството от два часа настройване си струва отвсякъде. Все едно че е друг телефон.
След направен ресет съм и повече от 2 часа дисплей и 1 час разговори с нормално джъткане макс 12-16 часа кара.
Устройва ме и без това си го зареждам всяка вечер.
Аз и 40к точки на антуту видях от колега ама при мен повече от 34к не вади. Smile

Току-що и аз направих 40к, но телефона е от 3 дена Big Grin

Ето и моят резултат на AnTuTu. Мисля че е отличен, като се има в предвид че Nexus устройствата не мамят тестовете като тези на някои производители. И продължавам да твърдя че и батерията се държи съвсем различно след ъпдейта на Близалката.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

gogov67 написа:
Crwfrd написа:
DoNNuTcO написа:След направен ресет съм и повече от 2 часа дисплей и 1 час разговори с нормално джъткане макс 12-16 часа кара.
Устройва ме и без това си го зареждам всяка вечер.
Аз и 40к точки на антуту видях от колега ама при мен повече от 34к не вади. Smile

Току-що и аз направих 40к, но телефона е от 3 дена Big Grin

Ето и моят резултат на AnTuTu. Мисля че е отличен, като се има в предвид че Nexus устройствата не мамят тестовете като тези на някои производители. И продължавам да твърдя че и батерията се държи съвсем различно след ъпдейта на Близалката.

Колега, със стоков ром ли си и ако да с какво ядро? Защото аз със стоков и Франко изкарвам около 34k

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Със стоков и code blue 40к и аз го достигам
Цитирай

Това усях да докарам на Антуту, pure white rom, uber kernel, без да барам нищо по кернела или да правя други шмекерии с телефона Smile Иначе батерията - 2 дни стенд бай, 2.30ч скрийн 1.30ч разговори и на втория ден ми остават около 15% преди да го закача да се зарежда.
Цитирай

niki1999kir написа:
gogov67 написа:
Crwfrd написа:Току-що и аз направих 40к, но телефона е от 3 дена Big Grin

Ето и моят резултат на AnTuTu. Мисля че е отличен, като се има в предвид че Nexus устройствата не мамят тестовете като тези на някои производители. И продължавам да твърдя че и батерията се държи съвсем различно след ъпдейта на Близалката.

Колега, със стоков ром ли си и ако да с какво ядро? Защото аз със стоков и Франко изкарвам около 34k

Със стоков изцяло. Имам само рут.

SAMSUNG GALAXY Z FOLD 4 BEIGE
Цитирай

Всичко стоково.
А иначе със пуснат google now и локализация батерията заминава за 16 часа със 2.5 часа SOT.
Цитирай

Аз и със стоков, и с франко, и с Code Blue винаги вадя еднакви резултати на батерията и около 32к на Антуту. Някакви допълнителни настройки правите ли?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай

Колега, спри да се ръководиш по точките на тези тестове. Не са обективно мерило за работата на телефона.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Леко изместихме темата от живота на батерията към производителнстта,но това едва ли е от голямо значение..... Smile Да се върнем на първото:

За 1h 56m 36s он-лайн телевизия през 4G изхабих точно 42% батерия......Нямам представа дали е много или малко,но имам намерение да повторя теста и през WiFi......Това,което ми направи впечатление е,че MX player-а изхаби доста повече батерия от дисплея-19 срещу 12%-а !?!?!?!

[Изображение: 7741921l.png] [Изображение: 7741920j.png]

[Изображение: 7741937z.png]
Цитирай

[Изображение: 6gk9wp.png]

[Изображение: e16mfc.png]

Pure Wihe 5.0 с UBER-L Кернел. Повече от доволен съм. :cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)