Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм РОМ.....
#51

Ползвам Chroma от първия ден и мисля че беше вече с 5.1.1 (с 5.1 е но разлика визуално няма)но няма значение....а форума наистина е доста зле А да не говорим за РОМ LP .....всичките са еднакви,MIUI е различна но както винаги изостава с версиите....
Цитирай
Аксесоари
#52

От почти месец използвам този РОМ - http://forum.xda-developers.com/google-n...5-t2518660

Изключително доволен съм, поради следните причини:

1. Функцията Smart radio - автоматично минаване към 2G, когато телефона не се използва(дисплея е изключен) или е вързан към WiFi. Има и опция ако определено приложение работи, да си стои на 3G или LTE (ако не сте в България Smile)

2. Задаване на permissions за всяко отделно приложение. От както спрях достъпа на Viber и Dialer-a(?не знам защо му е?) до Location-a, живота на батерията се подобри драстично. Орязах и разни дразнещи достъпи на други приложения.

Комбинацията от точки 1 и 2 ме накара да спра да си мисля да сменям телефона заради батерията.

3. Добавяне и махане на настройки от менюто за бързи настройки. Сложил съм си около 10 неща, като не помня от кога точно не съм влизал в настройките си, за нещо което да ми трябва от ежeдневието.

4. За 1ви път попадам на адекватно и работещо управление на светеното на notification led-a.

5. Задържането на back бутона убива приложението

6. Намалих си големината на Navigation bar-a.

Първите 2 точки са ключовите, другите неща не са толкова важни.

И ето какво ми липсва в този РОМ:

1. Премахването на рекламите
2. Стерео звук (в xTraSmooth звука идва и от слушалката)

Ако се добавят тези 2 опции, лично за мен всичко ще е почти перфектно, като изключим някои лагове на лолипопа.

Иначе форума е жив, само когато се чака ъпдейт и 90% от мненията са "дойде ли му на някой" Big Grin
А ромове да искаш Smile
Цитирай
#53

(2015-05-14, 15:29:18)djikata написа:  ...
И ето какво ми липсва в този РОМ:

1. Премахването на рекламите
2. Стерео звук (в xTraSmooth звука идва и от слушалката)
...
1. Рекламите ги премахвам с AdAway.
2. Стерео звук си активирах по този начин и работи чудесно.
Цитирай
#54

(2015-05-15, 07:39:58)m.martinov написа:  
(2015-05-14, 15:29:18)djikata написа:  ...
И ето какво ми липсва в този РОМ:

1. Премахването на рекламите
2. Стерео звук (в xTraSmooth звука идва и от слушалката)
...
1. Рекламите ги премахвам с AdAway.
2. Стерео звук си активирах по този начин и работи чудесно.


От днес сутринта направих и двете. AdAway го препоръчвам за всеки руутнат телефон.
А звука си работи точно както при xTraSmooth. Даже до колкото видях е взет от там.
Цитирай
#55

Този РОМ го ползвам от време на време,няма го в XDA но са в G+,стабилен,актуализации,черен фон......малко разнообразие
VALIDUS:
https://plus.google.com/u/0/communities/...3276360638

Цитирай
#56

Аз много време се задържах на 5.1 сток .... време е да се впускам пак в къстъмите :д

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#57

Последния билд на Chroma+Codeblue kernel
[Изображение: b8852748b09d872659696ae957f7e55b.jpg] [Изображение: 167f044123b63c33005a2ae8b1df8cd2.jpg] [Изображение: d27391be98ae44542486786fdb69f8bf.jpg]
Цитирай
#58

Нов РОМ oт екипа на GZROMs--Tesla High_Voltage,,AOSP,layers......

[Изображение: 69f0d130305def52ea6e513511d5d642.jpg] [Изображение: 4c01d902dca553f508fed638e0b3c6e1.jpg] [Изображение: 1fc0c331e558b68cde450e1f5a4baac5.jpg]
Цитирай
#59

Колеги, да ви помоля за малко помощ. В момента съм с 5.1.1 руутнат. Бих искал да попитам дали мога да си флашна кернел без да се прецака нещо било през рикавъри или през плей стор апликациите на франко или елементал, като ще съм благодарен за съвет относно тях или друг кернел с максимално добър SOT Smile

POCO F1
Цитирай
#60

Освен руут трябва да имаш и къстъм рикавъри и не,няма да имаш проблеми по принцип.Що се отнася до кернел бих ти препоръчал Code Blue но спряха развитието му....Чувам добри отзиви за Hellscore но най добрия винаги ще бъде който работи най добре в твоя Нексъс 5....И да не забравяме че е желателно да се направи 1 бекъп в рикаварито за всеки случай (апликациите не ги ползвам ,винаги флашвам зип/файл)
Цитирай
#61

Аз съм за Franco Kernel. Лично за мене това е най-добрия за Nexus 5 !

POCO F1
Цитирай
#62

Благодаря за съветите. Остана само да попитам дали с TWRP мога да си бекъпна стоковия кернел и ако не ми хареса франко, да го ресторна без да префлашвам целия стоков ром.

POCO F1
Цитирай
#63

Не,но можеш да извадиш кернела от фабричния .img
Цитирай
#64

Колеги, някой има ли представа дали има направен flashable zip или апк за уиджета за времето от Г4/С6/Z3 за нашите телефони ? Немога да намеря нищо в нета.
Ще съм благодарен на линк на лично или тук, ако е позволено.

POCO F1
Цитирай
#65

С CyanogenMod 12.1 съм и нещо не намирам опция за промяна на подреждането на програмите :/

Как мога го променям??

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#66

http://forum.xda-developers.com/google-n...d-t2924150

Това някой да е пробвал, че върнах отново на 5.1.1 Това новото Android M Preview 3 нещо бъгаво ми се види !

POCO F1
Цитирай
#67

Тва си е stock без bloatware.....
Цитирай
#68

(2015-08-25, 13:10:44)nikkor2011 написа:  http://forum.xda-developers.com/google-n...d-t2924150

Това някой да е пробвал, че върнах отново на 5.1.1 Това новото Android M Preview 3 нещо бъгаво ми се види !
Аз съм с Android M Preview 3 точно с него и съм много доволен

Xperia Z , Black , C6603 , ver.4.4.2-Dirty Unicorns ROM ,Samsung Galaxy Note 2 ver.4.3;Samsung Galaxy S 3 ver.4.1.2 , NEXUS 5 ver.5.1.0 xtrasmooth 5.0
Цитирай
#69

(2015-05-17, 19:31:50)стани2103 написа:  Този РОМ го ползвам от време на време,няма го в XDA но са в  G+,стабилен,актуализации,черен фон......малко разнообразие
VALIDUS:

При VALIDUS нямам проблем,но ако сложа TESLA..не мога да инсталирам Lucky Patcher и подобни на него.Privaci Guard ги блокира и не мога да го прескоча по никакъв начин.
    Малко помощ ......

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#70

Да,така е,Broken,Tesla,Chroma инсталираха antiprivacy software и все повече ROM го правят.....Аз лично от доста време съм с Тесла и крайно доволен,единственото приложение което не ми е напълно легално е Sigyc и работи идеално
Цитирай
#71

Validus-LP-v8.0-2015-08-15-validus_hammerhead...няма проблем.

tipsy-hammerhead-5.1.1.Intoxicated.v1.5--20150816-1139....няма проблем също.По-добър от validus.

Tesla-hammerhead-5.1.1.High_Voltage.2.2-Release-20150831,е най-добрият CM базиран ROM който някога съм слагал и точно на него имам проблем с излишна за мен Антивирусна-вградена.
За ползите на Lucky няма да коментирам,ползвам го постоянно,така че....Всяка помощ ще ми е от полза.....замразяване,деинсталиране,каквото и да е,всяка една идея е добре дошла!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#72

Лека поправка
Validus-CM based
Tesla-AOSP based
Цитирай
#73

Здравейте, сложих това : MIUI ROM 5.9.1/2 и е супер но е с андроид 4.4.4. Имате ли идея как да го рутна? Пробвах с NRT но нещо не се получи!

POCO F1
Цитирай
#74

Може би ти трябва само Super User. Пробва ли така, като къстъм ром той няма начин да не е рутнат. Но сигурно ще ти трябва SU за кит кат (4.4) така че внимавай. Във форума пише, че имало и кернели, ама не ми се търсеше. Иначе MIUI е готино имах го на старата Галактика, ама 4.4 ...  Visslar Яко щеше да е някой да направи Ubuntu ама пак ядец Sad

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#75

MIUI e root-нат, някъде в настройките имаше опция да се пусне. Smile

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)