Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тема за вашите въпроси !!!! [Прочетете първия пост]

трябва да направиш 2 настройки
1. При загасване на екрана да не се изключва Wi-Fi - Меnu-Settings-Wireless controls-бутон меню-Аdvanced-Wi-fi sleep policy-NEVER
2. Да се убедиш, че 100% си изключила мобилния нет (може дори да изтриеш настройките) Menu-Settings-Mobile networks - МaХаш всички отметки освен тази за 2G мрежата. И там където пише APN Или точки на достъп може да изтриеш профилите

Предварително се извинявам ако нещо от гореописаните неща не е на мястото си в менюто, но:
1. ти не си казала с коя версия на софтуера си
2. аз пък не знам за коя версия се отнасяше упътването, от което четох настройките Wink
Цитирай
Аксесоари

teneke написа:Ще си едитна поста след 10 минутки, че телефона не е в мен да ти обясня точно какво да направиш за да си спокйна и да си ползваш нет само от wi-fi като ти потрябва Smile

много благодаря предварително Smile
Цитирай

Прочети и мнението над твоето. Дано да помогне
Цитирай

suffer написа:Прочети и мнението над твоето. Дано да помогне

изтрих APN профилите , оставих само на 2 G, и дано да помогне Smile иначе съм с андройд 1,6 Smile мерси за бързия отговор ако не е помогнало утре пак ще те притеснявам Tongue :}
Цитирай

Няма как да не помогне, аз имам 4 лева на карата и постояно си ползвам нет нямам апн профил и съм си отметнал това за 2g и всичко ми е 6 Smile


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

mincheva написа:
suffer написа:Прочети и мнението над твоето. Дано да помогне

изтрих APN профилите , оставих само на 2 G, и дано да помогне Smile иначе съм с андройд 1,6 Smile мерси за бързия отговор ако не е помогнало утре пак ще те притеснявам Tongue :}

Трябва да се притесняваш само как ще почерпиш Tongue
Цитирай

Проблем - изчезна ми будилника, а Shazam, която често ползвах започна да ми разправя, че съм изхабил месечните си 5 ползвания без да съм я пипал. Поличи се след като си играх с root и местене и триене на приложения от системната памет в другата. Има ли начин поне тия двете неща да ги подкарам без преинсталация?

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай

За будилника - по-добре някой с 2.1 да се смили и да ти го прати. Като го сложиш в System/app след рестарт трябва пак да тръгне(ако не си трил библиотеките)
А за Shazam.. не знам да има ограничение за ползванията, но има алтернативна програма - SoundHound:
https://market.android.com/details?id=co...rch_result
Цитирай

suffer написа:За будилника - по-добре някой с 2.1 да се смили и да ти го прати. Като го сложиш в System/app след рестарт трябва пак да тръгне(ако не си трил библиотеките)
А за Shazam.. не знам да има ограничение за ползванията, но има алтернативна програма - SoundHound:
https://market.android.com/details?id=co...rch_result


а ако плясна един 2.1Official LG rom, ще си дойде ли всичко на мястото , ще прежаля приложенията и другите данни, но идеята ми беше да държа телефона максимално близо до фабричните настроики .... или слагане наново на official rom си е голям залък за лаик като мене

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай

Никакъв проблем няма да е ако следваш инструкцията,
но много по-лесно ще ти е да си дръпнеш приложението за часовника и да го набуташ където му е мястото Smile
Цитирай

@Qntc

http://dl.dropbox.com/u/30445814/APK/DeskClock.apk

ако правилно съм те разбрал това търсиш

SGS 2 CM 11
Цитирай

NRashkov написа:@Qntc

http://dl.dropbox.com/u/30445814/APK/DeskClock.apk

ако правилно съм те разбрал това търсиш

Благодаря - търся alarm clock, който е в widgets

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай

suffer написа:
mincheva написа:
suffer написа:Прочети и мнението над твоето. Дано да помогне

изтрих APN профилите , оставих само на 2 G, и дано да помогне Smile иначе съм с андройд 1,6 Smile мерси за бързия отговор ако не е помогнало утре пак ще те притеснявам Tongue :}

Трябва да се притесняваш само как ще почерпиш Tongue

никакъв проблем Smile
Цитирай

@Qntc

никой не те задължава да си го слагаш като уиджет, аз си го стартирам от аpp drawer-a, когато искам да си наглася нова аларма и това е,

Цитат:идеята ми беше да държа телефона максимално близо до фабричните настроики

по фабричен от тоя не знам да има, от System/app съм го изкарал

може да пробваш това: https://www.androidbg.com/forum/topic107...k-xda.html

SGS 2 CM 11
Цитирай

значи телефона ми издържа една седмица без да го зареждам направо се учудих и след това вече едвам 24 часа ме издържа при положение че съм слушал музика с слушалките не повече от 2 часа......
и тва вече така около 4 пати какво праим сега ?
Цитирай

Моят никога не е издържал седмица. Винаги е бил така. Много хора се оплакват от спукана батерия и че покрай това й е паднал капацитетът. Не знам, огледай я според мен. Доколкото знам, най-често се чупи от долната страна, близо до пиновете, макар че моята е здрава и пак не държи много.
Цитирай

тези дни ще ъпдейтвам един телефон до 2.1, ако на някой му трябва нещо от 1.6 стоков вивакомски сега е момента да каже Smile

SGS 2 CM 11
Цитирай

Ами... то и в друга тема го бяхме писали да пробваш да извлечеш boot и system през терминала.
За целта ти трябва root И следните команди:
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/backup1.6/boot.img
cat /dev/mtd/mtd4 > /sdcard/backup1.6/system.img
cd /sdcard/backup1.6/
md5sum *img > nandroid.md5
Цитирай

suffer написа:Ами... то и в друга тема го бяхме писали да пробваш да извлечеш boot и system през терминала.
За целта ти трябва root И следните команди:
su
cat /dev/mtd/mtd0 > /sdcard/backup1.6/boot.img
cat /dev/mtd/mtd4 > /sdcard/backup1.6/system.img
cd /sdcard/backup1.6/
md5sum *img > nandroid.md5

И някакъв терминал от маркета или форума(ако има тук нещо ) :capitulation:


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай

Има ли fastboot rom с български език?

SGS 2 CM 11
Цитирай

Да.
http://dl.dropbox.com/u/17539072/fastboo...2Bfast.kdz

Разликата е, че няма син екран, просто тъмен екран когато си във Fastboot режим
Цитирай

Демек синият екран ми е черен :) благодаря за бързия отговор

edit:

Сега разбрах какво имаш предвид под "тъмен екран". Обаче не мога да разбера включва ли ми се fastboot режима и съответно не мога да сложа рековери. Когато стартирам flashrecovery.bat ми седи <waiting for device>. За уточнение,

- windows enabler-a трябва ли ми или не
- USB Debugging - да/не
- LGE Virtual Modem и LGE Android Platform USB modem - enabled или disabled

Когато го правих на моя телефон, нямах кой знае какви спънки, ама сега нещо ми се закучи :)

SGS 2 CM 11
Цитирай

Щом пише withing device нямаш драйвер.
Порови се из форума имаше го някаде

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай

може. като се прибера унас ще пробвам на моя компютър да видя там какво ще стане

edit:

хмм от моя компютър стана моментално, но екрана си остава тъмен и като влизам в рековъри и съответно не мога да направя бакъп, тъжна история

SGS 2 CM 11
Цитирай

след update-a към 2.1 всички звуци издавани от телефона чувствително намаляха като сила на звука имам предвид, звъненето не се чува, ако ми е в джоба, в слушалката няма никой, ако не съм на тихо място,а за радио и mp3 през loudspeaker-a дума да не става - с роот съм благодарение на отзивчивите младежи от форума така, че ако има някакъв вариант за force увеличаване на звуците ще съм благодарян ако споделите :confused:

[ROM]GB 2.3.7|CyanogenMod 7.2|2.6.32 Kernel|Build Three VS. NOKIA Lumia 800
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)