Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

POCKETBOOK SURFPAD 2

От тук ли е купуван?
Най-вероятно тая 237 не е за нашия регион. Последната на сайта за България е 230.

Сега ме заинтригува, ще огледам дали няма да го намеря за теглене.
Имаш ли соменатите по-нагоре проблеми с батерията или нещо друго?


П.П.
237 не намерих, макар че в 4pda са питали за него без конкретен отговор, смениш всички сайтове на покетбука и за нито един регион нямаше 237.
Намерих и инсталирах 233, за него пише че е премахнат шума от високоговорителите когато звука е намален. Не са го премахнали, по-слабо се чува от 230 но все още го има.

 
Цитирай
Аксесоари

Хм странно аз съм с 237.. от техномаркет е.. [Изображение: 034239572.jpg?r=0] Big Grin
И да.. имамХ проблемите с батерията сега се оправи де.. Иначе шума при намален звук си го има.. и не е много много слаб.. Big Grin :/
Цитирай

Kaк се оправи проблема с батерията?
До колкото разбрах от дискусията в 4pda.ru, става със смяна на контролера за зареждане в батерията или със смяна на цялата батерия.

 
Цитирай

acronym написа:Kaк се оправи проблема с батерията?
До колкото разбрах от дискусията в 4pda.ru, става със смяна на контролера за зареждане в батерията или със смяна на цялата батерия.
Нищо не съм му правил.. по някой път го зареждам с зарядното на телефона само.. зависи как ми дойде Big Grin Иначе го направи един път и от тогава не е.. да чукна на дърво.. Big Grin
Цитирай

И моя 237 е от Техномаркет.Шума при намалени говорители все още го има.Аномалиите с батерията при мен се оправиха след като зяпочнах да зареждам таблета със зарядното от S2 плюса ми... o.O

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай

Jang1r написа:И моя 237 е от Техномаркет.Шума при намалени говорители все още го има.Аномалиите с батерията при мен се оправиха след като зяпочнах да зареждам таблета със зарядното от S2 плюса ми... o.O
Странно.. и при мен е така Big Grin Значи който има проблеми с батерията да смени зарядното.. Big Grin
Цитирай

не мога да разбера на моя пише версия 20140205_obreey_S2_1.0.237 а в сайта им дават само 202 и 230 дали това не е бранрирано от техномаркет, защото и моя е от там, имам го от 2 месеца и вчера ми започна това с батерията (иначе няма шум в колонките) но моя се зарежда нормално и когато започна да го ползвам без зарядно ми стои на 100% без да мърда и след 4-5 часа работа ми дава съобщението 15% и пак отива на 100% сега го тествам с др. зарядно. Ако не се оправи мисля да го руутна по описания начин и с Battery Calibration https://play.google.com/store/apps/detai...alibration трябва да стане ползвал съм го доста и винаги става.

Какво е мнението на тези които са с руут, как се справя машинката и ако сложа после оригиналния софт. 230 ще се махнат ли руут-правата?

HTC Wildfire S android 4.0.4 Sense 4.0 WFS Alpha 1; PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Аз също го взех от Техномаркет за детето, 230 беше. А и едва ли заради техномаркет някой ще си играе да прави фърмуер.
И с друго зарядно, проблема си е на лице. Както са казали в 4pda форума, проблема е от контролера на зареждането в батерията.
Моя като го оставя например, без да се работи на него, без стартурани излишни процеси и програми. На денонощие батерята спада с 10-12% като стигне около 40% и следва изключване. На инфото кое е точило батерията пише - неактивност 98%, дисплей -2% (дето съм го гледал всеки ден с колко пада Smile )

Имат си дефект и туй то. Това обаче няма да се признае от никой сервиз.

 
Цитирай

Здравейте колеги! Днес нямаше какво да правя и реших да отворя таблета да видя какво пък толкова има вътре.. Big Grin Big Grin (И защо не ми свети зелената лапичка..) Та така.. ето снимковия материал отваря се за точно 2 минути Big Grin А лампичката изобщо липсва?!?!?!?!? Huh Да.. мястото на което трябва да е запоена е празно и никога не е поено там нещо..?!?!
[Изображение: 034321343.jpg?r=0] Това е целия таблет от зад..
[Изображение: 034321344.jpg] А това е мястото на което трябва да е запоена лампичката..(двете дупчици до болчето) Извинявайте за гадните снимки ама толкоз.. Big Grin
Цитирай

Това мислих и аз да правя за да видя каква е батерията и да и погледна платката й.
Ако може да напишеш това което пише на батерията, като означение, цифри всичко ... Няма да е лошо и размери. Да видим дали не може да се замени с нещо.

Затварянето само на щипки ли е?

 
Цитирай

acronym написа:Това мислих и аз да правя за да видя каква е батерията и да и погледна платката й.
Ако може да напишеш това което пише на батерията, като означение, цифри всичко ... Няма да е лошо и размери. Да видим дали не може да се замени с нещо.

Затварянето само на щипки ли е?
Тия дни като се прибера ще го отворя пак и ще погледна каква е батерията.. Затварянето е само на щипки и то не много няколко са само.. Big Grin
Цитирай

Какво стана с инфото за батерията? Smile
Ако не беше в гаранция и ако беше мой а не на синковеца, който не му дава мира, до сега да бях го разхвърлил и поръчал друга батерия от китайците. Tooth

 
Цитирай

acronym написа:Какво стана с инфото за батерията? Smile
Ако не беше в гаранция и ако беше мой а не на синковеца, който не му дава мира, до сега да бях го разхвърлил и поръчал друга батерия от китайците. Tooth
Ауу ама аз съм забравил Big Grin Аз поглеждам дали е писано нещо ама за това съм забравил.. утре ще го отворя и ще кажа! Обещавам! Big Grin
Цитирай

Ще е добре и размерите да видиш, та да поръчваме от китайците читави батерии и да се свършва с мъката. Crazy

Сам ще си отговоря, ти само може да потвърдиш. Smile

AКБ 4000 mAh 3,7 V (4mm x 74mm x 110mm)
или АКВ

с три извода, червен +, черен -, бял - датчик за температурата

[Изображение: 3593930.jpg]

 
Цитирай

Моя го взех от промоцията на Те.......ет за 89 лв. и ми показва като последна версия- Firmware 202 for PocketBook SURFpad 2 (upkg, 429.15 MB) от официалния сайт,а пък и го загледах снощи,докато му правех първият заряд,че имам залена лампичка която мига докато се зарежда.Явно се внасят различни ревизии на този таблет.Вече го рутнах и ще видя какво ще стане със батерията.

Gigabyte Gsmart Aku A1 MIUI 5
PocketBook SURFpad 2
Цитирай

Има версия 230 по руските сайтове,а няколко човека таблетите ни дойдоха с 237.Иначе е страхотно таблетче.Дори си мисля да си взема още един.Ако някой се захване да търси по-сериозна батерия за скритото лимонче нека да пише тук,че и аз бих се възползвал Smile

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай

233 - LINK

Съвсем леко е понамален шума от високоговорителите.

237 не намерих никъде.

Батерия търся усилено.
Ако стане работата с друга батерия, таблетчето при тая цена няма да има равно.

 
Цитирай

Ако намериш пиши Smile

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай

pepovas написа:Имам го. Държи се много добре. Работи с 3G модема Huawei E173 на Vivacom http://www.vivacom.bg/bg/residential/dev...73/details
Потвърждавам казаното за него от предишните мнения, а и двете години гаранция на са за пренебрегване.
Помъчих се да свържа Huawei E3531 без успех Huh Има ли нещо по-специално като настройки?По-конкретно в APN какви са настройките Rolleyes

Phones:
>>>iPhone SE 32GB<<<
>>>iPhone 5 16GB iOS 10.3.2<<<
>>>HTC Desire 820-Stock Marshmallow 6.0.1+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3+U8 Smartwatch<<<
>>>Lenovo A6000+16gb SanDisk Extreme UHS-I Class 3<<<
>>>Samsung Galaxy S2 plus-[6.0.1] CyanogenMod 13+ 8gb Kingston<<<
>>>HTC Explorer-NextGen ROM+2gb Kingston<<<
Tablets:
>>>Pocketbook Surfpad 2+8gb Kingston<<<


Цитирай

Jang1r написа:
pepovas написа:Имам го. Държи се много добре. Работи с 3G модема Huawei E173 на Vivacom http://www.vivacom.bg/bg/residential/dev...73/details
Потвърждавам казаното за него от предишните мнения, а и двете години гаранция на са за пренебрегване.
Помъчих се да свържа Huawei E3531 без успех Huh Има ли нещо по-специално като настройки?По-конкретно в APN какви са настройките Rolleyes
Ето тук има ръководство за експлоатация на руски език http://download.pocketbook-int.com/SURFp...ual_RU.pdf
Цитирай

Батерийки:

http://www.aliexpress.com/item/3-7V-4000...62323.html

http://www.aliexpress.com/item/3-7V-3700...94999.html

След празниците смятам да взема една за проба. Smile

 
Цитирай

chefobg написа:За да се приложи настройката за пестене на батерията трябва да се рутне таблета, сами преценете дали искате да го правите първо, има риск да не ви признаят гаранцията после така' че на ваш риск, аз моя риск го поех и да ви кажа не съжалявам, в момента докато е изключен екрана не се хаби почти никаква батерия. Конкретно си направих труда да засека за сравнение как е било преди и как е сега.
Преди промяната- за 4 часа при изключен дисплей и изключено wi-fi ми смъкваше от 100% на 90%, т.е 10%
След промяната при съшите условия за 4 часа ми смъква 2 %.

Първо- как да направите лесен рут- Инсталирайте на компа си тази програма http://www.kingoapp.com/android-root.htm. Безплатна е. Свързвате таблета към компа, пускате Kingo Android ROOT, ще ви засече таблета, може не от първия път, при мен от третия, нещо връзката през микро УСБ ми куца, явно от постоянното зареждане и входа е попрецакан малко.
Така, след като ви засече таблета , давате Root, няма как да се объркате тя програмата има само един бутон Smile Качва си там каквото си качва, прехвърля , инициализира и по някое време ще ви каже Root success. Ще ви рестартне таблета и в общи линии след това трябва да ви е рутнат.

Това работи,и при мен.Благодаря Колега!!!


За да проверите си качете този app на таблета- Root Browser https://play.google.com/store/apps/detai...free&hl=bg,
През него ще влезнете в /system/ , намирате файла build.prop , задържате с пръст върху него така че да излезнат опциите, от тях избирате да се отвори тоя файл с Editor-a на RootBrowser. Като се отвори съдържанието на build.prop отивате най-отдолу, правите един нов ред където написвате следното:

pm.sleep_mode=1

Давате Save. Рестартвате таблета и правите тест за колко време се разрежда, хубаво е преди тея манипулации да направите като мен един тест и да сраваните струвало ли си е цялата работа, за мен си струва)

Писането в build.prop може да стане и с друг текстов редактор различен от този който съм ползвал. Но без рут не става. Това е.
Това работи,и при мен.Благодаря Колега!!!

Gigabyte Gsmart Aku A1 MIUI 5
PocketBook SURFpad 2
Цитирай

От това полза голяма няма. Правил съм го отдавна.
След като самия контролер на батерията, подава грешни данни за заряда към софтуера, софтуерни методи за оправия няма.
Какви ли не маймунджалъци съм го виждал да прави с нивото на заряда, че всеки път оставам потресен.
Преди време, видях как индикацията пада с процент на секунда, при положение, че нищо съществено не работи (а и да работи, не вярвам да съществува приложение което да я "точи" така). Като го включих на зарядно пък се вдигаше с процент за секунда. Рестарта оправи бакията.

Онзи ден пък, беше на 45%. След 15 мин малкия го взима да играе, аз го поглеждам и какво да видя - 100%. Оставих го да поиграе, и за точно още 15 мин изгасна сам.
Лошото е, че има моменти в които работи нормално, и едва ли в сервиз и то в България, ще има някой който да приеме това за проблем.
Майката му е смяна на батерята. Ама понеже е още сравнително нов, ще го чакам да направи поне година (та да не си губя гаранцията ей така) и го мятам ... или в коша или на "операционната маса" Smile

 
Цитирай

(2015-01-06, 13:37:38)acronym написа:  От това полза голяма няма. Правил съм го отдавна.
След като самия контролер на батерията, подава грешни данни за заряда към софтуера, софтуерни методи за оправия няма.
Какви ли не маймунджалъци съм го виждал да прави с нивото на заряда, че всеки път оставам потресен.
Преди време, видях как индикацията пада с процент на секунда, при положение, че нищо съществено не работи (а и да работи, не вярвам да съществува приложение което да я "точи" така). Като го включих на зарядно пък се вдигаше с процент за секунда. Рестарта оправи бакията.

Онзи ден пък, беше на 45%. След 15 мин малкия го взима да играе, аз го поглеждам и какво да видя - 100%. Оставих го да поиграе, и за точно още 15 мин изгасна сам.
Лошото е, че има моменти в които работи нормално, и едва ли в сервиз и то в България, ще има някой който да приеме това за проблем.
Майката му е смяна на батерята. Ама понеже е още сравнително нов, ще го чакам да направи поне година (та да не си губя гаранцията ей така) и го мятам ... или в коша или на "операционната маса" Smile

Кооолко още номера имаш да видиш на тая машинка   Big Grin
Цитирай

За сега друго няма. Сина му се радва и не го вълнуват проблемите с батерията, щом е на зарядно и филмчетата и игрите вървят. Smile
А на мен не ми дреме особено, след като за тези пари нищо по-добро няма като за детето, за което да не ми пука че ще го изплющи в земята. А и като му изтече гаранцията  или ми се прииска да го разглобя ей така за спорта, ще му сменя батерията и мисля, че с драмите ще се приключи.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)