Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo S650 мнения?
#51

За всички които се чудят каква е честотата на 3g - работи само на 2100mhz.Който използва интернет на виваком в градовете които поддържат само 900mhz работи на EDGE.Тествано
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой качвал ли е IGO и кое, че при мен не тръгва!

Lenovo S650
Цитирай
#53

krtodoroff написа:Някой качвал ли е IGO и кое, че при мен не тръгва!

ДА ;iGO Primo 9.6.29.326419 - GP - BasarSoft (30 Август 2013)
https://www.androidbg.com/forum/post982225.html#p982225

HTC Desire 601 :LENOVO K5:HUAWEI P9 LITE
Цитирай
#54

zdraveite nqmam bulgarski na klaviaturata dnes si zakupih telefona no e pulen s kitaiski prilojeniq i navsqkude ima kitaiski bukvi kak da flashna tozi rom ne razbiram nishto molq vi pomognete mi i mi obqsnete podrobno kakvo trqbva da napravq blagodarq

Lenovo S650 l LG L Bello l Huawei P9 lite l Huawei Mate 20 lite l
Цитирай
#55

mafiot написа:
krtodoroff написа:Някой качвал ли е IGO и кое, че при мен не тръгва!

ДА ;iGO Primo 9.6.29.326419 - GP - BasarSoft (30 Август 2013)
https://www.androidbg.com/forum/post982225.html#p982225
Не може да се свали и до колкото разбирам не поддържа резолюцията за нашите телефони - 960x540.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#56

Аз качих това: http://is.gd/TcbT3r. Работи си, като се инсталира само следвайки т. 1 и 2. От .apk файловете инсталирах третия - за таблет, без HD. Единственото, което трябва да се направи е още след като се копират файловете на телефона, да се отвори с десен бутон на мишката "properties" на файла sys.txt и да се махнат отметките от "read only" и "archive" и да се даде "приложи".
Преди това ми даваше грешка и не стартираше.

Допълнителни езици могат да се вземат от папката с приложения, както и още камери.
Инсталирах и приложението за усилване на GPS.

Samsung Galaxy S3 Neo I9300I Duos - Jelly Bean 4.3
Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - Jelly Bean 4.2.2
Lenovo Yoga Tablet 8" (B6000) - Jelly Bean 4.2.2

Цитирай
#57

А колеги да ви попитам как се държи телефона ви в Dual Standby? При мен, когато сложа сим карта, само за интернет в единия слот, а тази за разговори ми е в другия, се получава така, че когато някое приложение ползва интернет, никой не може да ми звънне. При вас как са нещата и дали има начин да се поправи този проблем?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#58

От вчера съм с 4.4.2 Kitkat VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 и телефона държи чудесно. Българският превод не е 100 процентов но е приличен. До дни ще пробвам и VIBEUI_V1.5_1419 но ще трябва да се въоръжа и с доста търпение заради WIN 8.1!

Lenovo S650
Цитирай
#59

Чудесна новина за Киткат-а. А относно питането ми по-горе, би ли споделил как е при теб положението.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#60

Не работят и двете карти едновременно. Т“е. когато ползваш едната другата е изключена. Някъде четох че трябва да има два радио модула за да работят едновременно.

Lenovo S650
Цитирай
#61

driver_sl написа:А колеги да ви попитам как се държи телефона ви в Dual Standby? При мен, когато сложа сим карта, само за интернет в единия слот, а тази за разговори ми е в другия, се получава така, че когато някое приложение ползва интернет, никой не може да ми звънне. При вас как са нещата и дали има начин да се поправи този проблем?

Аз също ползвам в слот1 карта за нет и в слот2 за разговори.
Пробвах следното: влязох в интернет през картата и си звъннах на другата - звънна ми. Така че, явно работи. (За всеки случай го пробвах 2 пъти - работи)
След това в слот 1 сложих Вивакомската и докато си говорех с мъжа ми по М-Телската си набрах Вивакомската - каза, че ще предаде на абоната.
Така че извода е: ако се ползва нет по едната могат да ти се обаждат на другата. Ако обаче говориш по едната и ти звъннат по другата - дава, че си извън линия.

Samsung Galaxy S3 Neo I9300I Duos - Jelly Bean 4.3
Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - Jelly Bean 4.2.2
Lenovo Yoga Tablet 8" (B6000) - Jelly Bean 4.2.2

Цитирай
#62

@driver_sl @TINA.K Маса щуротии сте написали ,но както и да е... Решението е следното:

Трябва да пренасочите картите една към друга при условие "Forward when unreachable".
Съответно всяка карта към номера на другата карта, добре е да напишете номерата с +359,
за да нямате грижи в роуминг и т.н. След това или спирате Call waiting на картите (почукването
на 2-ра линия на същата карта, от която говорите в момента) - тогава като говорите от едната карта,
ако някой ви набере на другата, ще му даде заето или съответно съобщение на оператора. Или оставяте
Call waiting пуснат - тогава като говорите през едната карта, ако някой ви набере на другата ще чуе свободно,
а при вас ще се появи индикация за почукване на втората линия на картата, от която говорите. И, тук, внимание,
ако случайно все пак решите да вдигнете в този момент на втората линия, ще платите пренасочването между двете карти, в сметката на пренасочената към момента карта.
Цитирай
#63

Vooex написа:@driver_sl @TINA.K Маса щуротии сте написали ,но както и да е... Решението е следното:

Трябва да пренасочите картите една към друга при условие "Forward when unreachable".
Съответно всяка карта към номера на другата карта, добре е да напишете номерата с +359,
за да нямате грижи в роуминг и т.н. След това или спирате Call waiting на картите (почукването
на 2-ра линия на същата карта, от която говорите в момента) - тогава като говорите от едната карта,
ако някой ви набере на другата, ще му даде заето или съответно съобщение на оператора. Или оставяте
Call waiting пуснат - тогава като говорите през едната карта, ако някой ви набере на другата ще чуе свободно,
а при вас ще се появи индикация за почукване на втората линия на картата, от която говорите. И, тук, внимание,
ако случайно все пак решите да вдигнете в този момент на втората линия, ще платите пренасочването между двете карти, в сметката на пренасочената към момента карта.
Vooex маса щуротии си написал ти в момента. Телефона действително е с два модула, просто китайския ром е скапан. Не са нужни никакви пренасочвания. Какво да пренасоча, след като едната ми карта е само за данни? В момента, в който някое приложение реши да обнови нещо, което съответно генерира трафик, втората карта става недостъпна, а на този, който звъни му съобщава, че телефона ми е изключен. Проблема се реши след инсталиране на X-Vibe ROM. Сега всичко работи отлично!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#64

Vooex, ти май не четеш добре кой какво е написал.
Това, което даваш като решение е ако някой иска докато говори по едната карта да знае, че го търсят по другата, а не какво прави твоя телефон, когато те търсят по втората карта, докато ти ползваш интернет по първата.

Човека попита как се държат телефоните на другите в дадена ситуация. Цитирам: "А колеги да ви попитам как се държи телефона ви в Dual Standby? При мен, когато сложа сим карта, само за интернет в единия слот, а тази за разговори ми е в другия, се получава така, че когато някое приложение ползва интернет, никой не може да ми звънне. При вас как са нещата и дали има начин да се поправи този проблем?"

Пробвах и написах резултата. А това, което ти си написал няма общо със зададения въпрос.

driver_sl, а сега какво прави твоя тел този вариант: разговор по първата и търсене на втората? Пробвал ли си какво става? Не знам какъв ми е рома (май не е китайския), но аз така или иначе ще го ползвам в тази конфигурация: интернет + разговори, питам само информативно.

Samsung Galaxy S3 Neo I9300I Duos - Jelly Bean 4.3
Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - Jelly Bean 4.2.2
Lenovo Yoga Tablet 8" (B6000) - Jelly Bean 4.2.2

Цитирай
#65

TINA.K написа:driver_sl, а сега какво прави твоя тел този вариант: разговор по първата и търсене на втората? Пробвал ли си какво става? Не знам какъв ми е рома (май не е китайския), но аз така или иначе ще го ползвам в тази конфигурация: интернет + разговори, питам само информативно.
Като префлашнах телефона, направих следния експеримент. Спрях безжичната мрежа и поставих двете сим карти по гореописания начин. Избрах си едно по-голямо приложение от маркета, например Фейсбук и започнах да го тегля през 3G. Докато се тегли приложението, от друг телефон набрах моя номер на SIM2 и телефона ми звънна, а интернета прекъсна. След като затворих другия телефон и прекратих звъненето, изтеглянето се възобнови. Така трябва и да бъде! Картата за гласови повиквания винаги трябва да бъде приоритетна.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#66

Аз съм с Vibe ROM. Това за нета не ме вълнува толкоз, колкото да са активни и двете карти! Ако измислите нещо по този въпрос пишете, но както писах по горе... .

Lenovo S650
Цитирай
#67

Защо не пробваш това, което е написал Vooex - с взаимното пренасочване?

Не знам какъв е при теб случая, но аз от няколко години съм с двусимов телефон и не ме бърка особено, че едната карта дава извън линия, докато говоря по другата. Като затворя идва СМС, че са ме търсили и съответно търсилия ме получава СМС, че вече съм на линия.
Освен това всичките ми познати знаят за тази особеност и го имат предвид, ако им даде, че не съм на линия. Предупреждавам и новите си познати.
Е, малко ми беше странно в началото, ама за няма и месец свикнах. По-сложното ми беше с навика да превключвам картите преди да звъня - да не ти разправям какви набутванки имаше и от двете карти първите 2 месеца ...

В този тел поне за всеки контакт можеш да зададеш от коя карта да го избира по подразбиране. Ще е играчка обаче.

Samsung Galaxy S3 Neo I9300I Duos - Jelly Bean 4.3
Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 - Jelly Bean 4.2.2
Lenovo Yoga Tablet 8" (B6000) - Jelly Bean 4.2.2

Цитирай
#68

Аз също от доста време ползвам Dual Sim, смених три модела GSMART. Никога не ми е било голям проблем неактивността на едната карта. Взех Lenovo, защото от 6 години им ползвам ThinkPad серията.
Някой подкара ли S650_S912_VIBEUI_V1.5_1419_5_ST_1F49 и по какъв начин. Много ми се искаше да мине със SistemUpgrane от телефона, но ми дава грешка. А този пакет е не е за FlashTool. Във Viberom.com има май някакъв инсталатор(на Китайски), но докато не си върна WIN7 не смея да си правя експерименти!

Lenovo S650
Цитирай
#69

За парите си телефона става. Направи ми впечатление, че камерата не е много стока, сравнена със самсунг галакси с2, пак е 8 мегапиксела и wifi има много малък обхват. При вас как е? Няма български, но не е болка за умиране. Ако го префлашна wifi-то ще се оправи ли?
Цитирай
#70

Още на 8-ми ми дойде стабилния kitkat S650_VIBEUI_V1.5_1419_5_ST през OTA
и определено телефона се държи доста по-добре и най-вече wi-fi сега е бетон.
На който не му е проблем ,че няма български език ,а само английски и китайски
да го слага. Обещават ежемесечен стабилен ъпдейт и DEV на всеки две седмици.

@krtodoroff Удря грешка и не ти дава да ъпдейтнеш когато телефона е рутнат.
Цитирай
#71

Vooex написа:Още на 8-ми ми дойде стабилния kitkat S650_VIBEUI_V1.5_1419_5_ST през OTA
и определено телефона се държи доста по-добре и най-вече wi-fi сега е бетон.
На който не му е проблем ,че няма български език ,а само английски и китайски
да го слага. Обещават ежемесечен стабилен ъпдейт и DEV на всеки две седмици.

@krtodoroff Удря грешка и не ти дава да ъпдейтнеш когато телефона е рутнат.

Благодаря! Ще се пробвам по друг начин.
VIBEUI_V1.5_1417_2_DEV_S650_NK_W_B215 има Български и WIFI-то е чудесно. Но нали винаги искаме най-новото.

Lenovo S650
Цитирай
#72

Едно уточнение към всеки, който се е сдобил с китайските настройки след ъпдейта:
При описаните процедури по-напред, батерията НЕ се вади и се поставя задължително отметка на DA DL All With Check Sum преди кликване на Фърмуеър/Ъпгрейд. Цялата процедура трае малко над 5 минути до изскачане на зеления прозорец.
Колеги, казвайте ги тия работи - утрепахме се от сваляне на драйвери и други щуротии и от ...майката.
Цитирай
#73

liuliu написа:Едно уточнение към всеки, който се е сдобил с китайските настройки след ъпдейта:
При описаните процедури по-напред, батерията НЕ се вади и се поставя задължително отметка на DA DL All With Check Sum преди кликване на Фърмуеър/Ъпгрейд. Цялата процедура трае малко над 5 минути до изскачане на зеления прозорец.
Колеги, казвайте ги тия работи - утрепахме се от сваляне на драйвери и други щуротии и от ...майката.

При мен ъпдейта мина при свалена батерия, и посочените драйвери в needrom. На Windows 7 нямах никакви проблеми!

Lenovo S650
Цитирай
#74

Добре!
Ето, аз съм с XP SP3 и при мен не стана с извадена батерия - на своя глава и с риск реших да я пъхна и се получи. Даже първо чукнах ъпгрейда без отметката и телефона стартира, появява се логото и в долния ляв ъгъл излизат съобщения за грешки.
Цитирай
#75

Един въпрос към притежаващите телефона - Подържа ли ли DLNA? Благодаря.

Lenovo S660 JB 4.2.2 -> Huawei P7 Lollipop 5.1 EMUI 3.1 ->Huawei P9 7.0 EMUI 5.1 ->Asus Zenfone 8 Android 11
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)