Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Имате ли колело?
#26

И аз съм в групата на каращите, макар напоследък хич да не ми остава време. Надеждата ми е като сменим часовника другата седмица да ми остава по 1 час вечер да излизам да покарвам.
Велосипедът е Спринт Аполон - 29-er.
Цитирай
Аксесоари
#27

Колегата Sparco се включи, ето ме и мен Lol
Ето го и моето колело - Cross Gravito, закупено на 1 август 2013, със задна главина на шлици и 24 скорости вместо стоковите 21 като най-сериозен ъпгрейд, но му предстои смяна на вилката с такава с въздушно окачване, курбел по-висок клас и средно движение отново малко по-качествено, висок клас дерайльор и механични дискови спирачки, за момента съм се спрял на бб7, мисля преди това да сложа по-големи дискове обаче. Тегло 14кг,изминато разстояние само хиляда и 20-на, в процес на разработка е все още, максимална скорост, която съм развил с него 63км/ч с претенции за още. Big Grin

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#28

Ето го и моето скромно колело.
Идеално е за града и го ползвам най-вече
за кафета и лятно време.
Дано някой ден спастря парички за
един шосеен байк за да мога да карам извънградско с кеф :whistle:

Huawei P 40 Pro    Angel
Цитирай
#29

@Denie46- ако имах такова колело и аз щях да карам Tooth Евала за труда и желанието (:

А сещам се и за още едно нещо, което би се случило ако имам такова колело и карам с 63км/ч- да се разлепя на асфалта като муха. Ще ме събирате в рамките на километри...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#30

Велоергометър брои ли се? Angel :coffee: Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#31

Offtopic
@smiley, взех това колело именно, защото на старото му вдигнах 80 и нещата не свършиха добре, нито за колелото нито за мен Crazy

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#32

Разбил си се с колело при 80км/ч и още си читав? Брао бе, считай се за богопомазан Lol

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#33

При положение, че бях само по тениска и къси панталони без екипировка и протектори, да, мисля, че съм имал късмет. Обаче има и нещо друго, ако ще се кара колело малко по-екстремно трябва да се научиш да падаш, благодарение на това умение не си счупих главата, буквално.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#34

С какви гуми ги вдигаш тия километри ?
Или е било шосейка ?

Siemens MC60 (Lost) , Nokia 6600 , Nokia 6210 Navigator , HTC Wildfire S,Alcatel Onetouch Idol 6030X (rooted), Lenovo P70 - A,Xiaomi Redmi Note 5pro , Xiaomi Redmi Note  8pro 128/6
Цитирай
#35

С най-обикновени стокови Кенда за 12 лв парчето, тия километри ги развих със добрия стар крос тъндър, който не беше нищо необикновено.

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#36

рам хт2-ка, главно планинско разцъквам
Цитирай
#37

^ Може ли дадеш инфо за диска, спирачката и дерайльора? :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#38

Ако имаш предвид за BB7(въпреки че на снимката не може да се каже дали не е и BB5), аз имам такава за задна с 185мм G2 ротор и съм страшно доволен. Определено няма да сбъркаш с BB7.

Huawei P10
Цитирай
#39

Супер, благодаря, и аз си мислех за G2 дискове, g3 примерно ми идват малко по-скъпи :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#40

дисковете са на авид, спирачките също - бб5, изключително доволен, не кривят диска, сменял съм само накладки, дерайльорите са на срам х-5
Цитирай
#41

Я аз да ви използвам докато сме на вълна велосипеди. Искам да си купя колело втора ръка от примерно продавалник... сега, казаха ми, че за моят ръст 180см. ми трябвала рамка 58-60см.

Бюджет: 100лв.
Състояние: възможно най-добро за тези пари, съквартиранта ми е професионален колоездач и ще го стегне с времето.

This user is property of the Umbrella Corporation.        YouTube
Umbrella Corporation™ - our business is life itself.        Twitch
Цитирай
#42

@dfxos, снимките ми дадоха доста информация как да продължа проекта. Последен въпрос, имаш ли впечатления за разликата между спирачната сила на бб5 и бб7?
П.С. Още нещо Big Grin, каква смазка използваш за веригата? Благодаря!

@Roshav^ за тези пари задължително гледай рамката да е твърда, размера на вилката да е оувърсайз. По-добре модела да е крос, спринт, рам или драг, те са най-разпространени и съответно по-евтини. Ако се сетя за нещо друго ще допълвам :cheers:

Advanced Xperience Projects  Team Leader  
  X10, running  Advanced Xperia ROM                                
  Z1, running Advanced Xperience ROM
Цитирай
#43

Лично аз не усетих коренна разлика между моите и бб7, вярно хидравлика по-малко усилие за спиране, ама си имат и повече поддръжка. ББ5 си ми спират доста добре за мен. За веригата ползвам едно масло с което си смазвам вилката, но точно какво не мога да ти кажа от магазина ми наляха в едно шишенце, може да питам.
Цитирай
#44

http://instagram.com/p/ljlcy_G6sO/

Колелото е (беше) марка Torino - шосейно. Махнато е "рогатото" кормило, сложено е това, махнати са стоманенита калници, спирачни челюсти, педали и скорости и са сменени с такива пластмасови/алуминиеви. Като тегло не зная колко е, но предполагам не е повече от 20кг. Сменени са и каплите...като цяло само рамката е останала от това, което баща ми си е купил преди малко повече от 15 години. В тунела на Люлин миналата есен развих около 49-50 км/ч по скоростомера на колелото, в Runtastic показанията са с 2-3км/ч отклонение: https://www.facebook.com/a.wladimirow/ac...6715872759

Etiam si omnes, ego non. 
Цитирай
#45

За да не правя нова тема ще питам тук, тъкмо темата да се съживи.  Big Grin

За напълно аматьорски downhill трябва ли ми колело със задно окачване? Сега съм със Sprint Rodeo (с предно и задно окачване) от "далечната" 2007г. Струва ли да си го сменя с някакво по-ново, което да се справя по-добре със спусканията?   

P.S. бюджета за ново колело, ако има нужда от такова, ми е 400 лева +/- 100 лева.

D_coffee
Цитирай
#46

Мда имаме си по едно колело с жена ми за любители Smile Исках да го тествам по едно голямо надолнище колко бързо може да се спусне, въртях педалите като за последно докато префучах покрай един дядо на около 75 години с най бясната скорост чак се накефих изгледах го чудейке се какво прави дядо на колело но ...,и продължих да си карам още по бясно по надолнището, нещеш ли същия дядо с тея пистовите колелета бегач се казват ако не се лъжа префуча като на маратон покрай мен, измрънка нещо и от тогава не съм си правил експерименти.Просто го подцених човечеца.
До колкото колелото си има предна задна дискова спирачка амортисьори предни един заден нищо особено .На лято ще къча и актуални снимки .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#47

@mitko1pr - твоето колело за жалост не става за пускане, изобщо. Проблема на колело с преден и заден амортисьор е, че цените се качват жестоко за нещо, което наистина си заслужава. Sprint Addicted може би е най-евтиния вариант за колеко с двойно окачване, което може да се купи, а то не е никак евтино - 1700 лева. То също е предназначено за крос-кънтри, а не за спускане, но ако не го напъваш ще свърши работа и за леки спускания.
С твоя бюджет няма абсолютно нищо, което можеш да купиш. Карай това докато го строшиш, събирай пари и в последсвие можеш да заложиш на колело с твърда рамка, но пак ще са ти нужни поне 700 лева. Мекиците са доста скъпички, повтарям се. Няма смисъл от колела от карфур/метро с меко окачване.

Поради цените на мекиците, инвестирах доста пари в моя аполон и в момента съм достигнал до задоволително ниво. Остават ми още около 250 лева за задна главина, спици, капла и още една авид бб7-ца отзад и ще стане. После ново колче+седалка, нов диск отпред 180мм и нови жила. Доста съм доволен за момента. Това колело е глътнало вече цената на ново колело, но кефа цена няма. Ето и снимчица от последното каране вчера, което не искам да си спомням никога в живота.
[Изображение: 20150329_112421.jpg]

Choosing...
Цитирай
#48

Благодаря за отговора! Smile
Щом нещата стоят така значи ще събера още 
пари и ще взема колело с твърда рамка в ценовия диапазон 700-1000 лв. 1700 лева няма как да дам за нещо, което ще използвам 4-5 пъти месечно. 

D_coffee
Цитирай
#49

(2015-03-30, 11:34:39)mitko1pr написа:  Благодаря за отговора! Smile
Щом нещата стоят така значи ще събера още 
пари и ще взема колело с твърда рамка в ценовия диапазон 700-1000 лв. 1700 лева няма как да дам за нещо, което ще използвам 4-5 пъти месечно. 

И много правилно. За 700-1000 лева можеш да си вземеш супер колелце. Важно е желанието на първо място. След като покараш доста време ще разбереш по-добре какво ти харесва, какво не ти харесва, какво искаш да смениш и т.н. 

Choosing...
Цитирай
#50

Имам бре ,как да нямам.Лятото си ходя с него на работа и предимно разходки в Кайлъка на по биричка спортуваме с колегите:
[Изображение: 5yasnm.jpg]

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)