Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лесен начин за промяна на статуса Rooted на Unrooted
#26

Може да пробваш, но не съм сигурен, че ще стане https://mega.co.nz/#!aQ5hQKAA!xSCEiatt1f...BQU3JiiUjs
Направи си копие на файловете или си ги изтегли от твоя линк ако ти потрябват.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#27

И при мене стана ROOTED, без да съм го руутвал.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#28

Колеги помагайте, влезнах в Download mode и сега не мога да излезна, задържах Power бутона, какво ли не правех и няма излизане от един час се мъча и стой там ... а влезнах само да проверя дали пише Rooted или не ...

Едит: след 1 час натискане на Power бутона излезе от Download mode, сега трябва да го Unroot-на и да го пращам на сервиз, някой ако може да помогне много ще се радвам Smile
Цитирай
#29

някой пращал ли е телефона на сервиз след като е направен по този начин
и уважена ли му е гаранцията

Samsung Galaxy A52
Цитирай
#30

amigotoBG написа:някой пращал ли е телефона на сервиз след като е направен по този начин
и уважена ли му е гаранцията

Не мисля,че изобщо вече го гледат това,след като телефоните,който идват с кит кат(аз съм личен пример,както и много други по форумите) са със статус "rooted" без изобщо да е пипан и опцията в скритото меню е изключена.Явно от LG са мислели нещо да направят,но след това са си сменили мнението.

Все пак не пречи да се направи,като гаранция,че всичко ще мине както трябва.Не вярвам там да спорят,защо пише,че не си root-вал телефона...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#31

Последните 2 мнения бяха приместени в темата за ROOT. Тази тема е за "Как да се оттървем от Rootet статуса".


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#32

Аз следвах инструкциите, смених файловете, оправиш пърмишъните и в сервизното меню вече е not rooted. само че в download mode червеният надпис си остава. Някакви идеи?
Цитирай
#33

И аз следвах инструкциите /сервизно меню not rooted/ в download mode червеният надпис си остава. Android 4.4.2; Kernel 3.4.0; Софтуер D80220c-466-92
Надявам се за решение на проблема.

LG G2-32GB Black; Samsung Galaxy I9000
Цитирай
#34

В сервизното меню ( 3845#*802# ) в LG RCT
какво точно трябва да пише
на мен ми излизат 3 подменюта

1- LG RST Check-Enabled
2-Display Result
Copy Result To SDCard

и трите неактивни
така ли трябва да е
ще го давам на гаранционен сервиз

Samsung Galaxy A52
Цитирай
#35

Пробвах метода отново, както съм го описал в първия пост и в download mode ми пише rooted. Проверих дали ги има двата файла в папка persist и се оказа , че след последния упдейт до D80220c, файловете са изтрити. Копирах ги пак, оправих правата на 2-та файла на rw-r--r- и вече в download mode си пише UNROOTED Smile . Метода все още си е актуален.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#36

StefanG написа:Пробвах метода отново, както съм го описал в първия пост и в download mode ми пише rooted. Проверих дали ги има двата файла в папка persist и се оказа , че след последния упдейт до D80220c, файловете са изтрити. Копирах ги пак, оправих правата на 2-та файла на rw-r--r- и вече в download mode си пише UNROOTED Smile . Метода все още си е актуален.

Как мога да си рутна телефона за да го оправя пробвах се с ioroot но нещо не се получава сигурно бъркам някъде.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#37

Ето тук съм описал как става за 220g rom-a. https://www.androidbg.com/forum/post1248...l#p1248285

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#38

Offtopic Колеги не се пише 220G ,може би се бъркате от цялото име D80220G ,което се чете D802 20G. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#39

StefanG написа:Ето тук съм описал как става за 220g rom-a. https://www.androidbg.com/forum/post1248...l#p1248285

рутнах телефона копирах файловете в папката и стана благодаря за инфото направих го на 20H.

LG Optimus 2x > Samsung Galaxy S III  > LG G2 > Samsung Galaxy S6 >  Samsung Galaxy s7 [b]>  Samsung Galaxy s8 > Samsung Galaxy S9 [b]> Samsung Galaxy S10 >[/b][/b]
Цитирай
#40

Хайде и аз да се запиша в клуба на "пре---ите". Как е възможно да се получи по толкова тъп начин. Confusedtupid:
Докато бях с 20-D нямаше проблем нито в Download mode нито в LG RCT , след ъпдейта на 20-G а сега и на 20-H няма влизане в Download mode, "счупих" копчетата от комбинации не ще и не ще. В LG RCT обаче всичко беше ок . Осени ме една идея , на старото LG P500 като се скапеше нещо с LGMobile Support Tool му правих Upgrade Recovery и беше ок. Реших с LG PC Suite има една опция -Възстановяване на грешки при надстройка- и о чудо върнах си влизането в Download mode , явно е имало някой счупен файл , НО вече съм ROOTED мам----. Как да не псуваш за да си UNROOTED трябва да си ROOTED за-би. :wall:

LG G2-16GB White
Цитирай
#41

И при мен пише Rooted, но това по някакъв начин пречи ли ми? Ще продължавам да си получавам OTA ъпдейти, нали така?

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай
#42

Ако си рутнал няма да можеш да инсталираш OTA ъпдейт. Но ако не си рутнал и нямаш рековери всичко ще бъде наред и ще може да получаваш OTA нищо, че ти пише, че е рутнат.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#43

Телефона ми е рутнат, имам recovery, получих предния OTA ъпдейт и го инсталирах без проблем. Възможно е различното recovery да пречи на нормалното инсталиране на OTA ъпдейта.
Цитирай
#44

Какво рековери ползваш?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#45

И с ОТА и къстъм рековери може да си останеш в буутлууп. С къстъм рековери и руут се флашва ръчно винаги Wink
Цитирай
#46

TWRP v2.7.0.0
Цитирай
#47

Това ако си го направил със сигурност щеше да си останеш в рековери. Няма как да се инсталира OTA при положение, че си инсталирал това рековери с AutoRec.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#48

Със сина ми имаме еднакви телефони, рутнати с recovery. Моя го ъпдейтнах през компа, но не успях да предупредя сина ми да внимава и да изчака. Той докато е бил на училище си е ъпдейтнал телефона през ОТА и то без никакви проблеми.
Цитирай
#49

Колеги, някой ако иска може да пробва по това описание и да ми каже дали работи.

За корена на sdcard май се има в предвид вътрешната памет, не съм много сигурен.
Опитах се на таблета, но така и не ми изписа, че съм рутнат за да го пробвам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#50

вчера ми върнаха телефона от ремонт от германос
телефона беше рутнат и беше направен с тези файлове за да не  се вижда че е рутнат
оправиха ми го 

Samsung Galaxy A52
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)