Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лесен начин за промяна на статуса Rooted на Unrooted
#51

(2015-01-07, 11:53:46)vargala81 написа:  Колеги, някой ако иска може да пробва по това описание и да ми каже дали работи.

За корена на sdcard май се има в предвид вътрешната памет, не съм много сигурен.
Опитах се на таблета, но така и не ми изписа, че съм рутнат за да го пробвам.

Колега пробвах лично при мен не се получи. Може и аз да бъркам някъде.


Иначе за начина описан в първия пост, няма да е лошо да напишат това да се направи преди инсталването на кдз, макар че е логично, но аз все пак не го направих обратно.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-01-25, 17:00:48)dada_ написа:  
(2015-01-07, 11:53:46)vargala81 написа:  Колеги, някой ако иска може да пробва по това описание и да ми каже дали работи.

За корена на sdcard май се има в предвид вътрешната памет, не съм много сигурен.
Опитах се на таблета, но така и не ми изписа, че съм рутнат за да го пробвам.

Колега пробвах лично при мен не се получи. Може и аз да бъркам някъде.


Иначе за начина описан в първия пост, няма да е лошо да напишат това да се направи преди инсталването на кдз, макар че е логично, но аз все пак не го направих обратно.
Пробвай с това. 2 пъти руутвах Г2-ката с него------> http://forum.xda-developers.com/lg-g3/or...n-t2850906


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#53

^ Благодаря колега, и аз тъкмо с него рутнах, но след малко четене из форума, трябва да го сложат в темата за рут.

Колеги може ли пак малко помощ? Та сега последно рутнах тела и го направих да пише unroot, но реално телефона си е рутнат и ако го занеса на гаранцията, то тя ще отпадне. Затова флашнах кдз-то за моя модел, но после като погледнах пак пишеше рутнат, а вече не беше рутнат и съответно няма как да променя да пише unroot. И се наложи пак да го рутвам за да променя статуса, и се чудя как да махна рут-а без да флашвам кдз. 

Иначе казано сега съм със сток ром и рут, който искам да махна,  но не знам как да стане номера, ако може някой да помогне ще съм му много благодарен.

П.П. Оправих го със super su, странното беше, че не стана от първия път, затова писах тук. Чак след няколко проби и рестарта, станаха нещата.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#54

Колеги занесох телефона на сервиз, след като по описаният метод в първия пост направих, така че да не пише rooted, a unroot. Всичко мина повече от добре! Така че ако ви се наложи сервиз - това е тамата!!!

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#55

Аз бях с 20с и при него,когато влизах в скритото меню ми изписваше "root enabled" след това флашнах 20h и вече в менюто ми пише "disable" предполагам,че и в  Download mode стана Rooted, и това без да съм руутвал.Та въпроса ми е ако някога си флашна стария kdz 20с има ли вероятност да ми пише на всякъде,че телефона не е руутван?
С тази процедура по оправяне на този проблем,после просто деинсталирам SuperSU или трябва да флашфам kdz ?
 
 ПП: Тези от LG ще ме скъсат,за да си оправиш телефона да не пише Root,трябва да се рутне Big Grin
Цитирай
#56

Ами нещо не схващам какво се опитваш да направиш. Руутваш си 20h, слагаш файловете с оправените пермишъни и тогава от СУ приложението даваш пълен ънруут ако не искаш да си руутнат. И мисля че няма да имаш проблеми с това какво пише, все пак половината телефони без руут пише че са руутнати, просто не знам дали ще си заслужава да руутваш, да слагаш файловете и после да ънруутваш само за един надпис. А пък още повече ако не знаеш какво правиш и как да го направиш просто няма смисъл. Но освен някой колега да каже дали без руут с надпис рутнат е минал гаранционно не знам какво да ти кажа и посъветвам честно казано.
Цитирай
#57

Ясно благодаря ти.На мен идеята ми беше да го рутна,да сложа CloudyG2,и ако някога ми се наложи,просто да си флашна стария 20c и дали тогава ще ми пише root.
Цитирай
#58

Ами не знам да ти кажа Smile Но не е проблем да направиш нещата както писах горе дори пак да пише руутнат Wink
Цитирай
#59

(2015-02-23, 18:58:35)predator_v_bg написа:  Ясно благодаря ти.На мен идеята ми беше да го рутна,да сложа CloudyG2,и ако някога ми се наложи,просто да си флашна стария 20c и дали тогава ще ми пише root.

Явно си има разлики в нашите пръчки Lol , понеже при статус Rooted (когато действително е руутнат) с обикновен флаш на официален ром за G3 статуса си минава директно на Unrooted...

п.с. многократно изпробвано. Tongue

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#60

А какво правим хората без root, на които в download mode статуса е rooted? Идея си нямам защо пише rooted
Цитирай
#61

Ами нищо не правят без руут.
Цитирай
#62

Колеги, нещо не мога да се оправя тук. Като вляза в папката root тя е празна. Нямам нито папка persist нито persist-lg. Опитах се да копирам файловете само в папка root разреших го от Su но не искаха да се копират. Може ли малко помощ? Оправих се, просто не бях разбрал правилно. Smile Само дето с играх да сменям статуса. Като си флашнах сток пак си е rooted.. а аз не мога да разбера ако искам да го променя сега го рутвам и променям статуса ок, но ако искам да махна рута нали трябва да флашна пак сток и той пак ще си е rooted и това няма край всъщност?!?! Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#63

Сега го рутваш, правиш го по темата да пише, че не е рутнат и след това от суперСУ махаш рута и си готов със сток и пише ънрут.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#64

Мерси колега получи се. Сега го схванах как трябва да стане точно най- накрая Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#65

(2014-04-05, 11:55:30)alphaleader написа:  Като гледам, проблема е масов и според XDA, LG са премахнали или спрели по неизвестни причини root check в КК...или са забравили да поставят двата файла в persist Smile
Може да се преброим, колко сме с този проблем Smile
Как става проверката, или в download mode или с кода, който @StefanG е написал в първия пост и ако  LG RTC e disabled...добре дошли в клуба! Smile
Разбира се, телефона трябва да НЕ Е руутнатSmile

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2700992

А какво правим хората като мен , които са си купили телефона от магазина миналата есен със вече качен андроид киткат 4.4.2 защото в инфото на моя телефон пише релийз дейт 16/04/2014 и вкаран в продажба 17/04/2014 не мога да вляза в даунлоуд мод на проверя ,но на всички рут чекери , които свалих пише руут нот фаунд забелязах и нещо друго като инсталирах близалката на телефона пишеше с червени букви rooted.

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#66

Хората като теб (без рут), няма какво да направят. На рут чекърите пише че нямаш, защото в момента нямаш НЯМАШ рут. Но при ъпдейта, от бъг или нещо друго на местата където се проверява, не дали имаш, а дали си рутвал някога въобще - пише че си рутвал. Но след като не си, по-добре го остави така. Малко тъпо да рутнеш тела за да смениш надписа и да пише ънрут.

П.П. В началото на темата пише как се проверява без да влизаш в download mode.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#67

Ъпдейтнах до Андроид 5 и след като го рутнах, пак се появи съобщението в сервизното меню, че е рутван с точен час и дата. Този път, направо си изтеглих от телефона, файла rct.cfg на компютъра, редактирах го да пише в него Official, изтрих всичко без последния ред, върнах го на телефона и му оправих правата. Вече си ми показва само текста Official и последния ред с ID номера. Видях че е така на LG G3 нерутвано и за това го напрвих с този текст и при мен, а не както преди с надпис Not Rooted. Значи метода продължава да е актуален и при Андроид 5, но файл rct.cfg е хубаво да е вашия оригинален, който да редактирате,  защото има ID номер в него като последен ред. Файла без разширение rct , изобщо не съм го пипал.

 Някой който не е рутвал ако може да потвърди, дали в скритото меню пише Official или Not Rooted, защото на 2 различни LG G3, нерутвани никога, пише различно. Единия от виваком 16гб е с надпис  Official , а другия от глобул 32гб ,е както преди Not Rooted.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#68

Променям статус-а на Unrooted по описания метод. След няколко часа обаче отново си пише - rooted. И така вече няколко пъти. Някой има ли идея от какво може да получава така?
Цитирай
#69

Погледни спойлера тук > https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid926429


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#70

Благодаря ти колега, но това също го правя и въпреки всичко статуса отново става - rooted. Единствената разлика е, че аз ползвам Es File Explorer

Проблема май се появи след последния ъпдейт до 30B. Преди това по този метод си си сменях статуса и нямаше никакъв проблем.
Цитирай
#71

(2015-04-29, 15:06:54)petarivanov написа:  Благодаря ти колега, но това също го правя и въпреки всичко статуса отново става - rooted. Единствената разлика е, че аз ползвам Es File Explorer

Проблема май се появи след последния ъпдейт до 30B. Преди това по този метод си си сменях статуса и нямаше никакъв проблем.

Работи при мен. Аз съм с 30е.
само дето сменям правата на r--r--r-- за по сигурно и сега съм си unrooted.
ползвам file explorer, но това няма значение. Пробвай с правата.

Samsung Galaxy S23
Galaxy Watch 4 Classic
Цитирай
#72

При мен е с 30b, но няма описания проблем. Пише си ми not rooted. Правата си ги променям с ES Explorer на rw-r-r.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#73

Колеги а при мен  излиза това:
[Изображение: attachment.php?aid=6406]
Дали не съм объркал нещо?!? В download режима нищо не пише, нито rooted нито not...


...П.П. След като попрочетох назад темата видях и че при друг колега пише същото. Но и той се чуди дали при не рутвалите е така. Така че ако може някои, които не е рутвал да каже какво пише при него. Ако е с 5.0.2, ще е още по-добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#74

Телефонът ми за съжаление го хвана жълтеницата и трябва да ходи в сервиз за смяна. Телефонът съм го рутвал, но в момента го ползва жена ми и съм махнал всички програми, които изискват рут и съм ънрутнал.
Някой колега пращал ли го е за смяна на дисплей в това състояние, с червения надпис rooted, без да ползва описания метод тук с двата файла и имал ли е проблем? Все пак жълтото петно е хардуерен проблем, а не софтуерен и няма нищо общо с това телефонът рутван ли е или не и не би трябвало за това да правят проблем в сервизите.
Също така описаният метод работи ли на Андроид 4.4.2?


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай
#75

@Mondiso, хубаво е просто да флашнеш официалния kdz и няма да имаш проблеми. Пак казвам, защото и в другата тема се "заяждаше": Не ходете в гаранционен сервиз със руут. Дреме им на шапката дали проблема е хардуерен! Та на мене ми правеха проблем, че имам приложения инсталирани от GOOGLE PLAY, какво остава за руут!!!
Колкото до надписа Rooted във download mode-а - няма да имаш проблеми Wink
(2014-04-05, 11:55:30)alphaleader написа:  Като гледам, проблема е масов и според XDA, LG са премахнали или спрели по неизвестни причини root check в КК...или са забравили да поставят двата файла в persist Smile
Може да се преброим, колко сме с този проблем Smile
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2700992

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)