Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)

Пробвах със RUU и стана ,но тел не разпознава сим картата,пробвах 3 различни.
Цитирай
Аксесоари

Руутни го отново и му сложи някакъв къстъм ром, ако пак не иска да я разпознае може и хардуерен проблем да е.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Ще кажеш ли какво да направя първо за да не се получава пак проблема за скрипта.Искам и да сменя тази сд карта че е мн малка и бавна.
Цитирай

За кой проблем говориш, иначе щом ти е малка, купи си по-голяма, раздели я и действай.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Когато се опитвах да сменя Radio не успявах защото ми изписваше това.:"amend script(update-script) is no longer supported
amend scripting was depreceated by google and android 1.5
it was neccacery to remove it when upgrading to clockwork mod 3.0 gingerbread based recovery.
please switch to Edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.
и някой от ром-овете не вървяха добре,затова питам предварително какво да направя за да не се получава пак това.
Цитирай

От зипа извади radio.img и си го флашни през fastboot commander.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Извинявай,от кои точно зип ?
Цитирай

Този, който сваляш за да флашнеш друга версия на радиото през рекавъри.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Значи поправи ме ако бъркам. 1 да сменя картата.2 да направя роот.3 да флашна само radio.img само през fastboot commander 4 да флашна нов ром(пак ли от фаст.ком) 5 . да почерпя. След като съм със стоков не трябваше ли да съм S-ON .Сега ми пише :
AlphaRev
BRAVO PVT1 SHIP S-OFF
HBOOT-6.93.1002
MICROP-031d
T PANEL-SYNW0101
RADIO-5.11.05.27
A като вляза в рекавъри се показва иконка с тел. със червен триъгълник и удивителен в него .
???
Цитирай

Горе-долу това е последователността, радиото можош да го флашнеш по всяко време, рома си се инсталира през рекавъри, него можеш да го сложиш като свалиш това приложение http://www.4ext.net/get.php?apk и през него инсталираш 4ext recovery, иначе можеш да флашнеш и .img файл на рекавъри през командера.
Трябва да си си S-OFF, за да го махнеш има още една стъпка, която не си правил, а това с червен триъгълник и удивителен в него е стоковото рекавъри, в мопмента нямаш къстъм такова.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Не мога да инсталирам ark през рекавъри,нали нямам още,а няма и img. на това рекавъри.Може ли линк за да го смъкна.
Цитирай

Apk-то е да го инсталираш на телефона като всяко друго приложение, но както и да е ето линк за рекавърито https://www.sugarsync.com/pf/D7456461_891_614726129

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Пак не може да се смени радиото,пробвах през рекавъри да флашна zip и през Fastboot comender със img.изписва ми.Ament scripting i s no longer supported.Am. scp. was deprecated by Google in Android 1.5. It was necessary to remove it when upgrading to the ClockworkMod 3.0 Gingerbread based recovery.Please switch to Edify scripting to create working zip packages.
Как се процедира сега ?
Цитирай

@mitkosax
Прочети и направи този guide - https://www.androidbg.com/forum/post542459.html#p542459

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

Благодаря за всичката помощ.Радиото го качих,но за съжаление тел. продължава да не разпознава sim картата.Явно е хардуерен проблема.Освен ако някой няма някаква идея...?
Цитирай

Здравейте имам малък проблем направих всичко възможно за да си руутна телефона (HTC Desire) направих всичко по инструкциите пуснах unrevoked 3 почна да се руутва и накрая като тръгва да приключва процеса ми изписва error failed to get root is your firmware too new може ли някой да ми помогне?
Цитирай

Здравейте!
Бях за около месец и половина в Северна Ирландия, но там HTC-то ми не работеше коректно с местни SIM карти. Много рядко успяваше да се свърже с мрежата и обикновено ми даваше че услугата е ограничена. Сметнах че е заключен, макар че в БГ си работеше коректно и с трите ни оператора. Занесох го на "майстор" и от там на сетне ми започнаха проблемите. В момента е S-OFF HBOOT 6.93.1002 RADIO 5.17.05.23. Сега е стоков Android 2.3.3 Какво ли не пробвах отново да го ROOT-на и да си възстановя бекъпа, но уви все удрям на камък.

Моля ви за помощ!

п.с. Търся доверен човек от форума, да ми го ROOT-не срещу заплащане.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

Опитвам се да сложа друг РОМ на един приятел на Desire.
Следвам процедурата стъпка по стъпка и всичко е описано перфектно, но на края получавам следното съобщение от Unrevoked:

Error: Failed to get root. Is your frimware too new?

Телефона е с:
Android Version 2.2.2
Baseband version 32.49.00.32U_5.11.05.27
Kernel version:2.6.32.15
Software number: 2.29.405.14

Имате ли идеи как да продължа?

HTC One X
Цитирай

Dobur den pisha zashtoto imam problem s moqt telefon, sravnitelno nov sum v erata na smartfonite i iskam da popitam nqkoi ako moje da mi kaje kak da si premahna troqnski kon ot telefona, toi e pod formata na SMS nomer 1926 i vseki mesec mi idvat smetki che kam tozi nomer sum prashtal a tova ne e taka. Naskoro razbrah che e virus qko nqkoi moje da mi kaje kak da go premahna shte sum mn blagodaren Wink :wall:
Цитирай

Не знам как се маха троянски кон, но ако не ти се занимава много най-лесно е да си сложиш стоков 2.3 от

http://mediafire.com/?3omyedo83daof3o

така най-лесно се маха вирус. Ако случайхо е в SD картата я форматирай. Ако ти се руутва е много лесно с тази програма

http://mediafire.com/?u33hhd2t78asjuk

Само пускаш USB Debugging после включваш телефона към компютъра и цъкаш Root на програмата. И си готов!

LG Nexus 4, Stock 5.1, Unlocked, Rooted
Цитирай

mooncalf написа:Нещо тотално си се оплел!
RUU е EXE стартира се от компютър. Това *.exe не се качва на SD картата, а директно го стартираш и следваш инструкциите стъпка по-стъпка.
Ако искаш да заредиш PB99IMG.zip директно от телефона ти трябва самия ROM, в твоя случай ти дава грешка защото както съм писал не-веднъж, темата е почната преди много време файловете в първия пост са стари, дефакто ти се опитваш да сложиш по-стара версия от тази в телефона ти, за това ти дава грешка Main version is older!Update Fail.
От RUU(Rom Update Utility) също можеш да извлечеш PB99IMG.zip, и да го качиш на SD, писъл съм някъде как става, но в общи линии е нещо такова, след като стартираш RUU, не продължаваш да инсталираш, а отиваш в папката TEMP, на Windowsa и намираш къде се е разархивирала програмата, там ще намериш един файл rom.zip.
Копираш го, спираш RUU, преименуваш rom.zip на PB99IMG.zip, копираш го на SD итогава ще ти го разпознае и инсталира.

Трябваше цяла вечер да ровя и да си блъскам главата(явно съм прекалено тъп и наивен) за да стигна до този пост и да си свърша работата, която реално ми отне 8 минути... :Х
Няма да е зле такива важни теми да има кой да ги администрира и да update-ва първите постове...
Цитирай

Какъв е шанса (в %) да си прецакам телефона и да стане за коша?

Dailymedia.info - Новините днес, за да сте информирани утре! http://dailymedia.info/
Цитирай

С кой метод бих могъл да рутна Jelly Bean 4.2.2 v5.4.1? Повечето от връзките в темата вече не работят. Sad
Цитирай

От два часа пробвам и неще и неще всичко върви добре но накрая изписва Ia your firmware too new? моля който знае как мога да го оправя да сподели. Благодаря предварително :wall: :wall:
Цитирай

Jorjos написа:С кой метод бих могъл да рутна Jelly Bean 4.2.2 v5.4.1? Повечето от връзките в темата вече не работят. Sad
Този ром, който ти ползваш си е фабрично руттнат.
^за колегата над мен: С кой андроид си - 2.2;2.2.2 или 2.3?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)