Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)

fissikela написа:Колеги, някой страдал ли е след рут на телефона.
Четох че освен че придобиваш потребителски права и може да се слагат и много програми който изискват ROOT имали някви интересни който може да ми споменете ... също така знам че мога да сложа къстъм РОМ с който телефона ще върви много по бързо,това значили че ще мога да играя по сериозни игри които до сега са ми забивали макар и леко???
Заедно с тези плюсове разбрах че и мога да се простя с телефона ... което не искам да става ТА има ли регистрирани Wink подобни случаи и наистина ли губя гаранцията на телефона ????

А с програмата unrevoked пак ли трябва да гледам и внимавам с коя версия на Радиото и на НВООТ или направо пъхам кабела в телефона стартирам програмата и ....
Питам защото в обяснението за роот като 2+2=4 има споменато за тях но в клипчео което гледах пича само свърза телефона и това беше.Кое е по правилно и кое е варянт за роот

Това е клипа който гледах http://www.youtube.com/watch?v=3Ah2EWUkK9o

Ще мога ли да си рутна телефона по този начин и след това да си сваля най новите Радио,Хбоот и след това да сложа HTC Desire 2.2.1 InsertCoin HD 2.0.1 DATA2EXT
Kernel version : 2.6.32.35-insertcoin-110324
Ром

А и после с тази програма също така да си Unrootna телефона такаче да ми стане така както съм го купил

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
Аксесоари

Seishin написа:Този файл се създава. Няма го по подразбиране! Wink

А относно тази грешка... Кога си взе Desire-a? Бял ли е? Smile

Error failed to get root.Is your firmware too new?
Аз също стигам до това положение,с HTC Desire бял съм .Направил съм всичко стъпка по стъпка и не се получава.Телефона е на 2 седмици(ок.15л.3.2011г) с 2.2 Froyo,White Edition.Има ли възможност да се руутне по друг начин?Поздрави и Благодаря предварително.Software number 2.29.405.5 .

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

@valvango, направи factory data reset, и после почни всичко от начало.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:@valvango, направи factory data reset, и после почни всичко от начало.
ОК, ще пробвам и ще пиша какво съм направил.Поздрави.

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

Mooncalf,благодарности за помоща.Всичко стана след back up (MyBackupPro) и както каза с Фактори ресет на телефона.След това руутването както е показал Lubo777(Благодарности и на него):

ROOT-ване на HTC Desire само с 1-2 клика на мишката:
1. Разархивирайте вече свалената версия на Unrevoked3 за Вашата ОС
2. Ако използвате Win трябва да деинсталирате HTC Sync, но оставете драйверите, които HTC Sync е инсталирал (просто не ги деинсталирайте)
3. Включете USB Debugging на телефона Ви, това става от тук: Settings>>Applications>>Development активирайте USB debugging
4. Изберете Charge Only режим и след това го запеметете с Remember this при включване на телефона към компютъра
5. Включете телефона към компютъра с USB кабела
6. Включете програмата Reflash от архива от стъпка 1
7. Unrevoked3 ще свърши целия процес по ROOT-ването на телефона Ви автоматично. ВАЖНО: НЕ изключвайте телефона Ви от USB кабела или от бутона за изключване докато трае процеса. Следвайте инструкциите от Reflash и чак когато изпише, че процеса е приключил (Done) можете да изключите телефона.

Всичко е наред,а сега съм на Restore с MyBackupPro.Благодаря и на автора на темата за споделената информация. :cheers: :thumbup:

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

Да попитам този метод за руутване става ли и за desire HD?
Цитирай

Здравейте,
от една седмица имам Desire и днес го руутнах стъпка по стъпка от първия пост. Всичко стана, и като в терминала написах su ми изписа #. Следователно е рутнат.
Но искам преди да започна да му слагам и да тествам различни ромове, да си направя един бекъп със сегашните настройки и т.н. Влизам си в ClockworkMod recovery v2.5.0.7 и директно започва да плюе тази грешка: E:Can't find MISC, E:Can't mount CACHE:recovery/command.
Четох такива теми във форума със сходен проблем. Ще сложа АмонРа, но тази Gold Card задължителна ли е и може ли да пробвам без нея?

--=Meizu M2 Note=--
Цитирай

1. Ако използвате Windows, просто си флашнете телефона с официалната RUU версия от тук:
RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed.exe Това е 2.2 Froyo версия работеща без проблеми както с AMOLED така и с SLCD дисплей

Здравейте колеги, притежавам HTC Desire от Orange, който не мога да ъпдейтна по нормалния ( FOTA ) начин, защото когато започне да се ъпдейтва излиза червен триъгълник с удивителен .Въпроса ми е може ли да се ъпдейтне по горепосочения начин с инсталиране на горепосоченото EXE :RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405......? Никъде не намерих обяснение как става флашването с това EXE.Има ли значение версията на моя Desire ?
Цитирай

Твоя телефон е брандиран, за да може да го ъпдейтнеш ти трябва OTA или RUU за Orange. С всяко друго RUU, ще ти дава грешка 130!
Другия вариант е да направиш GoldCard, и след това да стартираш RUU.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:Твоя телефон е брандиран, за да може да го ъпдейтнеш ти трябва OTA или RUU за Orange. С всяко друго RUU, ще ти дава грешка 130!
Другия вариант е да направиш GoldCard, и след това да стартираш RUU.


Много благодаря.
Цитирай

lubo777 написа:UNroot-ване на HTC Desire и връщането му в "девствено" състояние Smile

Ако телефона Ви е ROOT-нат и искате да го UNroot-нете по някаква причина, можете да го направите много лесно по няколко начина:

1. Ако използвате Windows, просто си флашнете телефона с официалната RUU версия от тук:
RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.10.405.2_R_Radio_32.44.00.32U_5.09.05.30_2_release_142828_signed.exe Това е 2.2 Froyo версия работеща без проблеми както с AMOLED така и с SLCD дисплей
Извинете за глупавия въпрос, но възможно ли е да има по нова версия на RUU-то. Ако я имате може ли да сложите един линк в темата
Цитирай

AtomCore написа:Извинете за глупавия въпрос, но възможно ли е да има по нова версия на RUU-то. Ако я имате може ли да сложите един линк в темата
Има, ето линк http://shipped-roms.com/download.php?cat...signed.exe

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

Bæ6i4 написа:Ако не разбираш какво правиш - можеш да си повредиш телефона.
Ако се махне root-а, ще можеш да ползваш сервиз.
Дори и да го повредиш и например, ако телефона пали само до логото, пак може да се оправи.

А не е ли вярно твърдението, че има начин да се установи дали телефона е бил рутван в сервиза?
Цитирай

Едва ли ще тръгнат да проверяват.
Но не съм сигурен дали могат да разберат, защото ако махнеш root, wipe all, wipe cache и install на оригиналният ROM (nandroid backup) + factory reset (по желание) - ти се връща software от преди root-a.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ясно и логично звучи! Мерси.
Цитирай

Значи аз си рутнах телефона МАЙ тази иконка Superuser Permission ми излиза обаче като напиша в емулатора su и след това whoami ми дава not foundSmileКак да резбера дали съм го роотнал това HTC ?????
Цитирай

След като напишеш su, маркера от $ трябва да се промени на #.

Можеш и с тази програмка ---> Root Checker

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

ЕДИН СПЕШЕН ВЪПРОС :
стигнах до стъпка 13, където се появява подменю на андроид phone (Android Bootloader Interface ) , пише че сега трябва да си включа юсби дебугинг^а но как да си включа телефона ????

[box] HTC Desire white S-OFF [/box]
Цитирай

някой да даде новия .Zip файл че този е стар и когато започне checking-а изписва - версията на телефона е по-нова и Installation is faild


а пък с exe файла ми пишеше нещо за bootloader-a и пак не става Confusedtupid:

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай

Пояснявай за какво говориш а не ние да се сещаме какво точно се опитваш да правиш, пиши по-подробно грешките!!!
Пишело нещо за bootloader-a!!! Това не е описание на проблем!!!

И в случая Confusedtupid: ти си това жълтото дето го налагат по тиквата!

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

sorry Blush

за Unroot-ване говоря и това което пише за bootloadera (когато ползвам exe-файла от втория пост) - че е друга версия
а когато използвам другия метод с zip файла, влезна в HBOOT меню и започне checking на този файл изписва, че версията на ROM-а е по-нова.

HTC Sensation XE, ViperS JB --->SGS IV, Stock, 4.4.2 --->Sony Xperia Z3 Compact --->Samsung Galaxy A3 2017 ---> Google Pixel 2 128GB
Цитирай

Пробвай с това ---> RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Излезна малко проблемче и ще съм ви благодарен за бърз отговор...
Реших да руутна днеска с UNREVOKED3 както е описано в темата (и тук - http://forum.xda-developers.com/showthre...12727755), но нещо нещата не завършиха както на това видео - http://www.youtube.com/watch?v=VqIy1CQucHE

Инфо за телефона ми:
BRAVO PVT4 SHIP S-ON
HBOOT - 0.93.0001
RADIO - 5.11.05.27

Бял, взет от Мтел, Baseband version - 32.49.00.32U_5.11.05.27, Software Number - 2.29.405.5...
Инсталирах всички драйвери както трябва и направих всички неща по подготовката както е написано.
Пуснах UNREVOKED3, мина целия процес, на компа ми изписа Done.
На телефона обаче ми излезнаха следните грешки в Clockwork Recovery-то:

ClockworkMod Recovery v2.5.0.7
E:Can't find MISC:
E:Can't find CACHE:recovery/command
E:Can't find MISC:
E:Can't find CACHE:recovery/log
E:Can't find MISC

Reboot-нах и така като гледам се е руутнал телефона, защото имам Superuser, но това нещо ме притеснява, как да го оправя?
Мислех да флашна с RUU и да руутвам на чисто, но не съм сигурен дали така ще се оправи...
Дайте ми моля ви някакви съвети!

LG G2
Цитирай

Май се руутна успешно следвайки тази тема - https://www.androidbg.com/forum/topic117...0-son.html

Обаче сега имам следния въпрос - като тръгвам да правя S-OFF според това видео - http://www.youtube.com/watch?v=F-jXVwztvGs , Step 1 иска да ми инсталира ClockwordMod Recovery... Мога ли да му дам YES, ще се инсталира ли вече по този начин или да му дам NO, за да не се насере нещо?

LG G2
Цитирай

Ако дадеш YES, оригиналното recovery на телефона ще бъде изцяло заместено с това на ClockwordMod Recovery.
А след като имаш S-OFF можеш по всяко време да го смениш с друго recovery през fastboot, с команда от сорта fasboot flash recovery recoveri.img.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)