Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)

Мерси, аз вече го руутнах, S-OFF-нах, флашнах и т.н.
Сега се балтавя с бекъпи и настройки Smile

LG G2
Цитирай
Аксесоари

с брандираните телефони как става номера с goldcart, ако сме ъпдейтнали до 2.2
тук намерих една тема
http://forum.xda-developers.com/showpost...ostcount=3
но 2.2. нестава
ако някой може да помогне с брандиран телефон към Orange (ако има значение), и верси 2.2 Froyo
Цитирай

Направата на GoldCard няма отношение към брандиран/небрандиран телефон. Единственото нещо което тя прави и улеснява в случая да не пишеш команди в AndroidSDK, е да ти извлече CID на SD картата автоматично.
И точно с това което си дал а именно GoldCard Tool, става най-лесно.
Иначе ако искаш да си вземеш CID на SD картата с команди напиши следната:

Код:
adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid

или

adb shell cat /sys/class/mmc_host/mmc0/mmc0:*/cid

Цифрите които ще получиш са CID на SD картата, трябва да го reverse(обърнеш) и да замениш първите две цифри с 0(нула), става дълга и широка, няма да се справиш затова чети това което си дал като линк и ползвай GoldCard tool.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

[Изображение: help.JPG]

Помагайте спешно е, сега какво трябва да направя?

Android LG Optimus 3D {ROM-AcuraTeam V-2.3.5 with ICS Theme} {SW-LGP920-V21d-FEB-17-2012}
http://facebook.com/LG3DBG
Цитирай

Цитат:Чакам устройството да се зареди в bootloader режим; уверете се, че сте инсталирали драйверите!

Така ставали ти ясно за какво иде реч?

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

rdonev написа:
mooncalf написа:Твоя телефон е брандиран, за да може да го ъпдейтнеш ти трябва OTA или RUU за Orange. С всяко друго RUU, ще ти дава грешка 130!
Другия вариант е да направиш GoldCard, и след това да стартираш RUU.


Много благодаря.

Аз оттук тръгнах да търся GoldCard обаче в посочения от мен по горе линк казват, че не работи на 2.2 с който съм в момента.

Ако някой направи едно ръководство и за брандирани телефони, ще е чудесно (предполагам и за други)
Цитирай

mooncalf написа:
Цитат:Чакам устройството да се зареди в bootloader режим; уверете се, че сте инсталирали драйверите!

Така ставали ти ясно за какво иде реч?

Благодаря все пак за бързият отговор но се оправих и вече съм с нов РОМ - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1040121

Android LG Optimus 3D {ROM-AcuraTeam V-2.3.5 with ICS Theme} {SW-LGP920-V21d-FEB-17-2012}
http://facebook.com/LG3DBG
Цитирай

go6o78 написа:Аз оттук тръгнах да търся GoldCard обаче в посочения от мен по горе линк казват, че не работи на 2.2 с който съм в момента.

Ако някой направи едно ръководство и за брандирани телефони, ще е чудесно (предполагам и за други)



И къде точно видя, че не става за 2.2?
Теб те интересува тази част:

Цитат:GoldCard Tool v0.0.5
Requirements:

Latest HTC Sync software installed (www.htc.com)
Spare microSD card
Windows PC (Tested on Windows7 x64,Vista x86)
.Net Framework 2.0

Step by step instructions:

Format the microSD card to FAT32 format.
Put the microSD card in your device and boot it.
Launch GoldCard Tool (Right Click and run as Admin if needed)
Connect Android device to USB (USB Debugging must be enabled on the device)
Click 'Get CID' (If MMC1 fails try MMC0)
Click the link to open revskills.de, enter the CID number from Goldcard Tool and create your goldcard image, which will be e-mailed to you.
Enable USB Mass Storage on the device.
Click 'Refresh' and select your microSD card in the drop down menu.
Click 'Load GoldCard.img' and open the .img file you got by email.
Click 'Patch MMC'

You now have a goldcard!

За направата на Gold Card няма изискване с какъв Android си.

Ти си видял това:

Цитат:Guide to root with Tiny Core Linux
IMPORTANT - this tutorial will not work if you have installed 2.2 OTA update from HTC!

или това


Guide to root using Windows, MAC OS X and Linux
IMPORTANT - this tutorial will not work if you have installed 2.2 OTA update from HTC!

Теб обаче това не те интересува, ти ще го root-аш с Unrevoked.
Понякога не е зле да обръщате внимание на това което четете Wink

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

супер мерси имаш :cheers:
Цитирай

при мен не се получава. Уж правя всичко по инструкции... Стигам до момента, когато unrevoked3 намира телефона. започва уж да работи по него и в последствие ми излиза Internal error: installing package failed
Няколко пъти пробвах и все това...


Update: Проблемът е бил в това, че нямам достатъчно място на телефона. Изтрих малко приложения и инсталацията тръгна! След рестарт на телефона (автоматичен от инсталацията) unrevoked3 изписа: Error: failed to get root. Is your firmware too new?

Аз съм с 2.2

Update2: Опитах още веднъж и се получи Smile Разгеле!

Samsung Galaxy Note White
Цитирай

Добре, правя всичко както е описано - инсталирах драйвери, всичко, HTC Sync не ми е инсталиран, но когато пусна програмата и ми стои на "Waiting for device. Plug phone in now and enable USB Debugging. Make sure HTC Sync is *not* installed!" ??? Какво да правя ? (Само да добавя, че съм с Андроид 2.2 на Нексус 1, ако изобщо е от значение) :unknw:

HTC Google Nexus One
Цитирай

NikolayL написа:.... (Само да добавя, че съм с Андроид 2.2 на Нексус 1, ако изобщо е от значение) :unknw:

Я дай пак, с какво си?

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

добре, правя си всичко до момента в който unrevoked ми казва че няма драйвъри за моето устройство и си спира, да не би да не съм направил нещо, бтв не намирам в device manager андроид1.0 но просто така и не разбрах това андроид hboot drivers къде се слага..., можете ли да ми помогнете Smile
Цитирай

Здравейте. Пробвам да си рутна телефона, но стигам само до Internal error: installing package failed. Имам свободни около 52 мб. на телефона. Някой да има идея, защо става така?

Moto G8 Power
Цитирай

Tailgunner написа:Здравейте. Пробвам да си рутна телефона, но стигам само до Internal error: installing package failed. Имам свободни около 52 мб. на телефона. Някой да има идея, защо става така?

Опиши стъпките, през които минаваш по-детайлно, за да видим къде е нередността.

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

Като за начало съм махнал ХТЦ синка и съм оправяв начина за връзка с компютъра. Пускам програмата, намира Дезайъра, започва да прави, каквото си прави и стига до грешката, която сън написал в предния ми пост. Може и аз някъде да съм объркал нещо.

Moto G8 Power
Цитирай

@Tailgunner, направи factory data reset и после пробвай пак.

Също така, те съветвам да инсталираш recovery на AmonRA вместо CWM, като следваш описаното тук ---> https://www.androidbg.com/forum/post139516.html#p139516

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

такааа
мисля че руута ми беше успешен тъй като в менюто ми се появи тва суперюзер
обаче сега искам да си ънруутна телефончето... за тази цел свалих посочения официален руу ром за уиндоус от темата и след успещния даунлоуд го стартирах ....
http://imageshack.us/photo/my-images/685/39663399.png/

причината за да ънруутна телефона е да го руутна отново тъй като опитите ми да кача къстъм ром бяха провал
инсталирането започваше но никога не завършваше просто стигаше до дадено място и ме връщаше в рековъри менюто


last up:
окай най накрая ънруутнах и руутнах отново но уви... резултата същия
като вляза в рековъри моуд виждам следното
E:cant find misc:
E:cant mount cache:recovery/command
E:cant find misc:
E:cant mount cache:recovery/log
не мога да инсталирам нов ром... нищо...
в момента телефона ми е ънруутнат такаче дайте акъл кво да прая
Цитирай

@slavchokmesov, RUU в началото на темата е стара версия, виж датата кога е почната темата.

Пробвай с това ---> RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27

П.П.
Погледни поста над твоя.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Здравейте!

Опитвам се да руутна HTC Desire White на мой приятел. Спазвам всички стъпки, но стигам до Waiting for device. Plug phone...и т.н.
Много опити - никакъв резултат :/
Ще бъда благодарен, ако някой може да помогне.
Цитирай

Погледни пост 142 в тази тема, който види до друг пост с обяснение.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Благодаря за бързия отговор, но отново не се получи.
Сега свалям въпросното RUU. Виждам, че файла е доста голям - какво представлява точно? Този Desire е купен от М-Тел и по горните постове разбирам, че щом се налага ползването на RUU, то това означава, че телефона е брандиран...?
Извинявам се за въпросите си, мога да джейлбрейкна 5 iPhone-a наведнъж, но тук удрям на камък - както споменах, телефона е на приятел.

Още веднъж Благодаря!
Цитирай

shitmix написа:Благодаря за бързия отговор, но отново не се получи.


Не ти се получава, защото пропускаш нещо много важно и съществено.
Много пъти вече съм го казвал, гледайте какво четете, вникнете в това което е написано, не действайте като РОБОТИ и само copy/paste!!!

lubo777 написа:Необходим софтуер, трябва да се свали предарително:
* Unrevoked3 - свалете версията за Вашата ОС
* ако използвате WINDOWS си свалете: unrEVOked modified USB driver

Инсталирал ли си изобщо този модифициран драйвер?
Ако не си Unrevoked, винаги ще ти седи на Waiting for device.
Ето тук ---> Windows HBOOT driver installation instructions е описано и как става.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

shitmix написа:Благодаря за бързия отговор, но отново не се получи.
Сега свалям въпросното RUU. Виждам, че файла е доста голям - какво представлява точно? Този Desire е купен от М-Тел и по горните постове разбирам, че щом се налага ползването на RUU, то това означава, че телефона е брандиран...?
Извинявам се за въпросите си, мога да джейлбрейкна 5 iPhone-a наведнъж, но тук удрям на камък - както споменах, телефона е на приятел.

Още веднъж Благодаря!

Аа, тук има един тънък момент. Дори и с modified usb dirver-a пак се случва да не засича device-a, а единствено да го засича, когато е в hboot. За тази цел, тъй като подозирам, че си с win 7 или Vista, отиваш на www.htc.com и там намираш htc sync пакета (използвай търсачката горе, този пакет е еднакъв за всички htc-та), дърпаш и инсталираш. След което отиваш в Programs and Features от Control Panel (или бившото Add/Remove Programs) и деинсталираш САМО htc sync, другите htc драйвери ги оставяш. Рестартираш, пробваш пак и вече си пушка Smile

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

@mooncalf

Благодаря за помощта и съвета, но определено чета внимателно и не действам като робот Smile Както е описано в туториала, първо инсталирах драйвера.

@ringlas

След твоя съвет, всичко заспа, за което много благодаря! За жалост, на финала ми даде error: failed to get root. Is your firmware too new?
Тук вече явно ще трябва пробвам с форматиране на SD картата или с по-стар вариант на unrevoked.

Еdit: Стана!!! И сега към раздела за Custom ROM-ове Smile Благодаря ви!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)