Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

root и UNroot, лесно като 2+2=4 :)

Тръгнах да руутвам,но след неуспешен опит се отказах. Изписа ми,че няма някакъв инсталиран драйвър. 2 пъти драйвъра се качва НЕуспешно. Просто не става... Всички стъпки съм ги спазил. :capitulation:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
Аксесоари

@svencho, от къде гледаш инструкции?
Желателно е да прочетеш цялата тема, а не само 1-ия пост, доста неща са изписани и дообяснени, вярно че е доста четене, но това е положението.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Признавам си ,концентрирах се само на 1вият пост.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

След по-подробен прочит имам Superuser в менюто. Като цъкна обаче върху него не виждам нищо.

Всичко мина добре. Вече съм с РОМ-а в подписа ми. Благодаря за съпорта !!! :bow:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай

Не ти трябва да виждаш нищо в него Wink
Докато не стартираш програма изискваща root права, там няма да видиш нищо. След като започнеш да инсталираш такива програми, там ще виждаш името на програмата и съответно с червено или зелено правото което си дал:

червена точка е, че си забранил правата на дадена програма
зелена, че си разрешил

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

Инсталирах .ruu за да unroot-на обаче след като се инсталира и всичко премин успешно и си върви както трябва...като задържа vol- и power и ми изписва че все още имам alpharev нещо си S-OFF.Поправете ме ако бъркам, но не трябва ли и това да изчезне след инсталация на .ruu. Пробвах и с hboot файла за ъпдейт...същата работа.10х
Цитирай

mooncalf написа:Както е писал колегата @lubo777, копирай PB99IMG.zip в корена на SD картата, после влез в bootloader-a и следвай инструкциите.
Телефона ще намери PB99IMG.zip ще го провери и ако всичко е наред с него, ще те пита искаш ли да го ъпдейтнеш, отговаряш yes, и си готов.

При ънруут на PB99IMG.zip файла ми изписва,че не може да стане ъпдейт(Main version is older!Update Fail?)
Някакви идеи за ънруут на Desire 2.2 Froyo с 0.93 Boot loader?Телефона е руутнат с Unrevoked3. :capitulation:

Edit:Телефонът е руутнат с Unrevoked3,но е със стоковия си ром.Ехе файловете(RUU) не ги намира в СD картата .

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

https://www.androidbg.com/forum/post206023.html#p206023

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:https://www.androidbg.com/forum/post206023.html#p206023

Mooncalf,factory data reset ли трябва да направя?

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

@valvango, дадох ти линк към пост с по-ново RUU, нали това ти трябва, до колкото разбрах искаш да ън-root-аш.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:@valvango, дадох ти линк към пост с по-ново RUU, нали това ти трябва, до колкото разбрах искаш да ън-root-аш.
Mooncalf,пробвах по начина за ън-руут директно от мемори картата,същия файл е записан в корена на нея,но RUU файла не го намира.Намира такъв,ако е zip и ми изписва че не може да зареди image, както инаписаното в първия ми пост.За всеки случай създадох и goldcard,мислейки че това е проблема със зареждането на имейджа,но резултата е същия.Не ми е проблем и така да остане тел-а,мислех да го подготвя за евентуален ъпдейт.

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

Нещо тотално си се оплел!
RUU е EXE стартира се от компютър. Това *.exe не се качва на SD картата, а директно го стартираш и следваш инструкциите стъпка по-стъпка.
Ако искаш да заредиш PB99IMG.zip директно от телефона ти трябва самия ROM, в твоя случай ти дава грешка защото както съм писал не-веднъж, темата е почната преди много време файловете в първия пост са стари, дефакто ти се опитваш да сложиш по-стара версия от тази в телефона ти, за това ти дава грешка Main version is older!Update Fail.
От RUU(Rom Update Utility) също можеш да извлечеш PB99IMG.zip, и да го качиш на SD, писъл съм някъде как става, но в общи линии е нещо такова, след като стартираш RUU, не продължаваш да инсталираш, а отиваш в папката TEMP, на Windowsa и намираш къде се е разархивирала програмата, там ще намериш един файл rom.zip.
Копираш го, спираш RUU, преименуваш rom.zip на PB99IMG.zip, копираш го на SD итогава ще ти го разпознае и инсталира.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай

mooncalf написа:Нещо тотално си се оплел!
RUU е EXE стартира се от компютър. Това *.exe не се качва на SD картата, а директно го стартираш и следваш инструкциите стъпка по-стъпка.
Ако искаш да заредиш PB99IMG.zip директно от телефона ти трябва самия ROM, в твоя случай ти дава грешка защото както съм писал не-веднъж, темата е почната преди много време файловете в първия пост са стари, дефакто ти се опитваш да сложиш по-стара версия от тази в телефона ти, за това ти дава грешка Main version is older!Update Fail.
От RUU(Rom Update Utility) също можеш да извлечеш PB99IMG.zip, и да го качиш на SD, писъл съм някъде как става, но в общи линии е нещо такова, след като стартираш RUU, не продължаваш да инсталираш, а отиваш в папката TEMP, на Windowsa и намираш къде се е разархивирала програмата, там ще намериш един файл rom.zip.
Копираш го, спираш RUU, преименуваш rom.zip на PB99IMG.zip, копираш го на SD итогава ще ти го разпознае и инсталира.
Ок,благодаря за бързият отговор. :bow: Бях сигурен,че някъде бъркам ,но и се подведох по първите постове.Това не значи,че не съм прочел цяката тема,която според мен би трябвало да се раздели на две отделни(root i unroot).Ще се опитам да извлеча RUU файла както казваш и ще оиша какъв е резултата.Поздрави . :cheers:
P.S: Mooncalf,стана по гореспоменатият от теб начин без проблем.Благодаря ти отново. :cheers:

HTC Desire (White Edition),  [ROM/MOD] [Android 4.1.1] [v1.1 09.03.2013], Lenovo K5 , LeEco Le 2 X520 -[ROM BB72 based on 5.8.019s (stable)]
Цитирай

Искам да ви благодаря, момчета! Направих всичко, както е написано, с драйвърите и както си му е реда. Пуснах да се руутва, обаче ми написа, че не е успял , is your firmware too new? След това направих back up и factory data reset, пуснах пак процеса.. и DONE! THANKS GUYS! Wink)))

HTC One X White with Beats Audio (uR Beats)
Цитирай

минах на последния ъпдате 2.3 вече правя сигурно 5ти опит за роот и ми дава грешката с "is your firmlawe too new"
минах и през няколко ресета, някакви съвети? HBOOT - 1.0.2 etc ; baseband version:32.46.00.32U_5.17.05.23; Kernel version 2.6.35.10-g3f43272
НЕ мога вече направих factory на всичко на сд карта на вътрешна памет на всичко, помогнете ми, един път роотнах сложих новия ъпдате падна ми роота и втори път не мога да роотна Angry Angry полудявам

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай

С какво успя да руутнеш 2.3-ката?

HTC Desire-> HTC OneX Black 26->HTC One M7-> Alcatel OneTouch Idol-> Alcatel OneTouch Idol 2 -> Alcatel OneTouch Idol 3 5.5 -> Huawei Y6 2018 -> ябълка 6, 6s, 7
Цитирай

Цитат:един път роотнах сложих новия ъпдате падна ми роота и втори път не мога да роотна Angry Angry полудявам
Ами да беше прочел,че още няма рут за 2.3 Smile

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай

rado243 написа:
Цитат:един път роотнах сложих новия ъпдате падна ми роота и втори път не мога да роотна Angry Angry полудявам
Ами да беше прочел,че още няма рут за 2.3 Smile

Четох мазах 10 часа си играх и вече след като се бях отказал прочетох и то случайно, че няма още за кога очаква има ли такава тема?

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай

Заради запетаите или по-скоро липсата е обърквацията, и аз първия път, когато четох мнението ти, бях изненадан, че си руутнал стоковия 2.3, но сега вече се изясни, че не си.

Да, има тема и няма как да се руутне, но с важното уточнение - все още.

Изчакай Custom ромевете базирани на стоковия ъпдейт, вече се появи достатъчно добър със sense 2.1/3.0, ще ти е по-добре с такъв.

HTC Desire 2.3.7 Gingerbread Oxygen S-OFF Oxygen HBOOT
Samsung Galaxy Note III
Цитирай

е според вас gingerbreaK v1.2 за какво служи?бързо,лесно,окончателно :coffee:

GLav 4.0
Цитирай

profesor-glavcho написа:е според вас gingerbreaK v1.2 за какво служи?бързо,лесно,окончателно :coffee:
Може ли да ми кажеш къде си прочел че gingerbreaK v1.2 работи на Desire с новия HBOOT (1.02), защото според мочетата от XDA за телефоните които са новия HBOOT все още няма руут.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай

прочетох че работи с 2.3...няма да стане нищо ако опитате

GLav 4.0
Цитирай

@ringlas ти ли си с тоя роом ?

HTC Desire RUNNY 6.1.1 >>>> LG NEXUS 4 stock >>>> Meizu M1 Note Android Version 5.1 Flyme 5.1.8.0A
Цитирай

Благодарности на колегата Любо за подробната тема . Вече и аз съм с руут , благодарение на подробните му разяснения , стъпка по стъпка . Само , че ми направи впечетление , че като си сложих "ИнсертКоин 7" рома , не ми даде като си исключа тела , да вляза в боотменюто с "копчето за намаляне + копчето за включване" както преди си беше . Някакъв друг вариант ли има ?

Google Galaxy Nexus
Цитирай

Здравейте,
Последно - може ли или не може официалния 2.3.3 на Desire да се руутне?
Изчетох сума ти теми по въпроса и едни пишат че може, други че не може..
Unrevoked ми дава : failed to root - is your firmware too new.

Поздрави
Sa6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)