Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)

Днес на работа, работата липсва, та си разгледах телефона по-обстойно. Беше гаранционно заменен Март месец, поради хлътване на Power бутона. Винаги е бил с ултра тънък силиконов калъф и е ваден много рядко. От скоро го нося в някакво кожено калъфче, никога не е изпускан или злоупотребявано по друг начин. Та вглеждайки се открих няколко драскотини по страничната лайнсна, предполагам от калъфа и от док станцията. По-неприятно впечатление ми направи това, че покрай магнитния конектор задния капак и страничната лайнсна 'пукат' , вижда се, че има малко по-голямо разстояние, което при натискане се затваря. Rolleyes  Изкъпах го на чешмата обилно, така със сапун го изтърках тъкмо да светне, пък и да видя дали ще се удави - е не се дави, явно не му пречи на водоустойчивостта, но чувството е някак странно, не ме кефи. Знам, че имаше някой със същия проблем, при него май 'хлопаше' повече, беше си закупил тела от Плесио по спомен, как са се развили там нещата, направиха ли нещо по гаранция, да знам ако се разхлопа повече да го връщам ли и тоя, Undecided

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
Аксесоари

Защо както при другите раздели на xperia например xperia z3 compact и в раздела на xperia z1 compact нямаме тема само за Бг фирмуери? Господа оператори и модератори?
Цитирай

@emo80, Нищо не пречи да се създаде такава тема, като ако съумееш да направиш и предложиш съответните версии и компилации на операторите, те ще бъдат споделени в нея.
Темите в другите раздели с фърмуери за наши оператори, се допълват с версии от направените с помощта на потребители.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Точно така. До сега никой от потребителите на Z1 не е предоставил български фърмуер, а теми всеки може да създава.
Цитирай

(2015-09-01, 19:13:05)MapTo_D написа:  Знам, че имаше някой със същия проблем, при него май 'хлопаше' повече, беше си закупил тела от Плесио по спомен, как са се развили там нещата, направиха ли нещо по гаранция, да знам ако се разхлопа повече да го връщам ли и тоя, Undecided

Аз бях писал. Прегледах няколко изложени телефона в магазини и повечето от тях (не си спомням може и всички да бяха) имаха този луфт. Отказах се да се занимавам със сервиз. Не ми пречи, а и не ползвам телефона във вода.
Скоро телефона ми ходи на ремонт - имаше пръщене и от двата говорителя, което изчезваше при притискане на мястото около говорителите и съвсем слабо забележимо само на бял екран петно на дисплея. Смениха ми дисплея, пръщене няма, а луфта си е същия.

Android Huawei P30
Цитирай

Първо здравейте.
Второ, имам въпрос свързан с един "проблем" и ако някой помогне ще съм благодарен.
Та понеже телефона ми е постоянно в джоба, при позвъняване и вадене от джоба, доста често се случва да отхвърля обаждането със съобщение.Преди бях с обикновен предпазен протектор на стъклото и нямах този проблем, но откакто залепих стъклен протектор, изглежда чувствителноста на допир се е увеличила доста и започна да ми прави тези проблеми.
Има ли начин, тази опция за отговор със съобщение да бъде спряна, или по какъв начин да предотвратя това да се случва?
Цитирай

@emicha1, Решението е, телефона да се носи с дисплея към плата на панталона(тоест на вън), защото иначе е неминуемо да не се задейства сензора за допир при включен екран.
Самата функция няма как да се забрани от настройки.
Друг вариант е, използване на друго приложение за обаждане,  но не мога да потвърдя доколко ще има ефект, като се надявам да споделиш резултата след опита.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Даа.. на първо време, ще гледам повече да внимавам, при ваденето на телефона от джоба.
Предполагам също, че тази функция не може да се спре и от оператора.
А всъщност, таксува ли се от оператора, това "отхвърляне със съобщение", като нормален SMS?
Цитирай

Да разбира се, таксува се като смс според тарифния план, защото реално си е изпратено съобщение.
Оператора в случая,  няма нищо общо с тази функция за затваряне  и изпращане на съобщение. Това си е допълнение към самият софтуер.
Ако желаете да бъде спряна тази смс услуга от оператора, то това ще преустанови цялата ви възможност за смс комуникация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Същия проблем като моя, само дето имам най-обикновен протектор и освен sms имам и малко др. екстри. Нищо не помага нито - Pocket Screen Lock нито Caller Screen..
Цитирай

Пробвайте с Gravity screen
Цитирай

На първо време, реших досадния проблем с отхвърляне на разговора със съобщение, като когато телефона ми е в джоба, гледам винаги да го слагам с микрофона надолу.Така при звънене и вадене от джоба, най много да отворя падащото меню за бързите настройки.
Цитирай

Момчета и момичета, беше ми приятно да си споделяме разни неща, от утре съм вън от отбора, 18 месеца ми бяха достатъчни със Сони-то, утре пътува от Варна за София да радва друг човек, от другата седмица живот и здраве минавам на друга марка...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Здравейте! Преди няколко месеца си счупих дисплея и реших да си пратя телефона в Словакия, от където и го бях закупила преди няма година. Телефона е още в гаранция и поради тази причина реших,че може да има начин да го оправят, разбира се срещу определена от тях сума, но увиии.. та да карам по същество. Пратих си телефона в сервиз на сони в Словакия с кутията, гаранция, касов бон, абе всичко. Държаха го там 1 месец, след което мой близък който живее там се обади да ги попита какво става с телефона и те му обясниха, че може да се оправи, но срещу скромната цена от 140 евро, и разбира се мен това не ме устройва като цена,защото в София ги оправят в сервиз на сони за 130-160 лева. Върнаха ми телефона недокоснат, но с малката подробност, че липсваше касовия бон и някакви номерца от кутията които ми казаха, че се лепят в гаранционната карта при ремонт на телефона.. с една дума в момента телефона ми няма гаранция, така и ми каза служителя в сервиза на сони в София. Искам да попитам реално ли е това и някой знае ли, защо това се случва и възможно ли е да ми е отпаднала гаранцията.
Цитирай

Няма логика за едно влизане в сервиз и отлепяне на някаква лепенка да ти отпадне гаранцията.
Друг е въпроса, че сега като нямаш касов бон и гаранционна карта...е ясно че няма как да докажеш, че той реално е в гаранция.

Но, така или иначе, телефон със счупен дисплей няма как да се обслужи гаранционно. Така че го давай на сервиза и си плащай ремонта.
Цитирай

Тъкмо последните отговори са на тема "сервиз". И аз искам да питам, но по-конкретно. Някой може ли да ми препоръча читав сервиз за смяна на дисплея. Преди седмица се вкарах 140 лв за фалшив дисплей залепен с лепило. Още ходя като пиян от яд....
Цитирай

Купих телефончето за жена ми, имах проблем с ъпдейта до лолипоп, колегата @Monipeev помогна с инструкции и насоки, как да го флашна. Стана бързо и безболезнено.
Вчера обаче се опитах да вържа Z3Compact и Z1compact за да направят обща снимка и се оказаха две неща:
1. апликацията мултикамера зет единицата въобще я няма, което ме навежда на въпроса това истина ли е или не?, демек някакъв проблем на софтуера ли е или тази апликация въобще не е налична за модела?
2. NFC на зет единицата не успях изобщо да подкарам. Тъй като телефона не е в мен в момента, не мога да дам данни, за къстъмизейшън и др., но ако някой има идея защо изобщо ми отказва да включи NFC модула нека подскаже. Само да добавя, че през сервизното меню, когато пробвам да направя тест, ми дава грешка, че не може да стартира NFC модула, a през settings го включва за по-малко от секунда и го изключва сам. шантава работа...

редакция: добавям скрийншотс и линк към видео от опита за NFC test - https://drive.google.com/open?id=0B0xWbJ...jRxU0d0YXM

Ще съм благодарен за съвети


Прикачени файлове Миниатюри
       

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

@apeneff, Сега, относно проблема при опит за връзка и функцията мулти камера между Xperia Z3 Compact  и Xperia Z1 Compact, то тази функция не е налична при стоков софтуер на Z1.
Вероятно с даден модул / порт на тази опция, това може и да стане възможно:
Например този - http://forum.xda-developers.com/sony-xpe...a-t3202031
Важно: Необходим е руут и рекавъри меню инсталирано на устройството.

Това за отказа за включване на NFC модула, ако след рестарт на телефона продължава да не се включва, както и в сервизното меню, може да се помисли за инсталиране на друг билд на версията  за Андроид или предходна такава, за да се изключи или потвърди хардуерен проблем.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev
след рестарт NFC се държи по същия начин. Ще пробвам да преинсталирам firmware с друга версия.
Имаш предвид, че мога на практика да си избера всеки един от достъпните, които са налични през Xperifirm приложението и да пробвам с някой от тях така ли?

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Разбира се, стига да е за точно твоят модел телефон.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

apeneff  тъй като не си споменал дали телефона е втора употреба само ще предположа, че може да е бил счупен задния панел и да е подменен с такъв без NFC чип. Извинявам се сега видях, че чипа не е на самия капак, което пък не значи че не може да е повреден при подмяната на капака  Unknw_mini
Цитирай

телефона е refurbished, от Aliexpress.
преди да флашна с теленорския firmware нямаше грижи с нито един от компонентите. тествах го напълно когато го получих и всичко си работеше перфектно, с изключение на това, че е не искаше да си намери ъпдейт. флашнах го, ъпдейтна се и апарата си работи идеално, само с този NFC не проумявам какво стана...,
като мога да оставя жената за един-два часа без телефон, ще пробвам да го преинсталирам с друг firmware, както предложи колегата Monipeev и ще рапортувам какво е положението.
Благодаря ви за съветите  Cool

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Колеги, искам да премахна схемата за заключване на екрана, но като влезна в настройките и вижте как ми излизат първите 2 опции ( http://prikachi.com/images.php?images/816/8548816l.png ). Как да ги активирам, с предни андроиди съм нямал такива проблеми. Сега съм с версия 5.1.1

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Опитай с Настройки / Защита/ Изчистване на идентификационни данни, а след това премахване на схемата за заключване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Стана, благодаря много Smile

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)