Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)
#26

В предишния ми коментар е пътя до файла. panel_id е файла

Ето тук започват коментари за дисплеите https://www.androidbg.com/forum/post1112...l#p1112854

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#27

Оправих се, JDI е моя дисплей.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#28

Здравейте. Има ли начин при покупка на място да се провери, дали е отключваем буутлоудъра?

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай
#29

Здравейте и аз имам този проблем със звука.Използвам Sony Xperia Z1 Compact D5503 от както ми пратиха последно да актуализирам софтуера започва да ми се намалява звука.В менюто "сила на звука" всичко ми е усилено докрай,но телефона по някой път ми звъни тихо,не разбирам кога получавам известия защото не съм го чул,като цяло отвратителна работа.Днес звъннах в Глобул,казах им за какво става въпрос и оператора ми каза да му възстановя заводските настройки,направих го но без успех (само си загубих контактите в телефона и приложенията).Аз съм с тази версия-Android 4.4.2 / Версия на компилацията14.1.А.0.681
Имате ли някакви предположения какъв може да е проблема или още утре да го занеса в Глобул и да се оправят. Devil Devil Devil Devil
Найстина е доста гадно телефон за 900 лв да не го чуваш кога звъни.
Цитирай
#30

pitbull9103 написа:Здравейте и аз имам този проблем със звука.Използвам Sony Xperia Z1 Compact D5503 от както ми пратиха последно да актуализирам софтуера започва да ми се намалява звука.В менюто "сила на звука" всичко ми е усилено докрай,но телефона по някой път ми звъни тихо,не разбирам кога получавам известия защото не съм го чул,като цяло отвратителна работа.Днес звъннах в Глобул,казах им за какво става въпрос и оператора ми каза да му възстановя заводските настройки,направих го но без успех (само си загубих контактите в телефона и приложенията).Аз съм с тази версия-Android 4.4.2 / Версия на компилацията14.1.А.0.681
Имате ли някакви предположения какъв може да е проблема или още утре да го занеса в Глобул и да се оправят. Devil Devil Devil Devil
Найстина е доста гадно телефон за 900 лв да не го чуваш кога звъни.
Преди малко попитах в официалния сайт на Sony за проблема ми и ето какъв беше отговора приятели Smile

Hi,
We are very sorry to hear about this. Sony Mobile Communications would like to provide an update in response to reports around abnormal audio functionality and quality; that some users may be experiencing on their Xperia Z1, Xperia Z Ultra and Xperia Z1 Compact devices after upgrading to Android 4.4; KitKat.

We have identified this issue on some units of these models, and measures have been taken to swiftly deliver a solution for our users. A fix for the issues will be included in a new software release that will start rolling out from this week, with exact availability and timing varying by operator and market. Please accept our apologies for any inconvenience caused. - Nessa
Цитирай
#31

Дано наистина да реагират бързо (в което впрочем не се и съмнявам що става въпрос за СОНИ) Ама да вземат и операторите по бързо да пускат актуализациите че са егати туткавите !!

pitbull9103 :thumbup: тенкс за инфото !

Sony Xperia Z1 Compact
Цитирай
#32

simu написа:Здравейте. Има ли начин при покупка на място да се провери, дали е отключваем буутлоудъра?

Да, в сервизното меню си пише може или не може.
Цитирай
#33

simu написа:Здравейте. Има ли начин при покупка на място да се провери, дали е отключваем буутлоудъра?
Toва е сервизния код *#*#7378423#*#* . Отиваш в систем нещо си -> configuration и гледаш Booloader Unlock allowed трябва да пише YES.

pitbull9103 написа:(само си загубих контактите в телефона и приложенията)
Направи си акаунт в Google и си синхронизирай контакти, календар, приложения... каквото използваш. Дори и да си смениш телефона, после ако пак си с андроид сами ще ти се актуализират

Android Huawei P30
Цитирай
#34

Здравейте!
Ако някой е пробвал водоустойчивостта на телефона да каже дали, когато го извади от водата или спре да го мокри му заглъхва високоговорителя за около 15-20мин.
(Нормално ли е това или не?). След това се оправя, но това взе да ме притеснява, защото в началото не правеше така, а мисля да го използвам за снимки под вода и такива работи за в бъдеще.
Съжалявам за глупавия въпрос, но просто се заинтересувах.
Цитирай
#35

Нормално е!

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#36

След преминаването ми от HTC към Сони ми липсват някои неща:
- Как мога от заключено положение да отида директно в избиране на номер? При часовника (при заключен екран) могат да се слагат разни неща, но телефон няма. Също така опциите, които мога да сложа са доста малко. Има ли как да добавя още опции.
- Когато търся контакт и натискам бутоните, където се намират буквите на контакта постоянно се бъркам кои букви да гледам. Има ли как да разкарам българските букви от тази клавиатура.
- Определено не ми харесва часовника на началния екран. Вярно, че HTC clock ми е любим, но тук ако използвам часовника без фон, той се слива с тапета. Ако използвам часовника с фон - стои грозен. Може ли да споделите идеи за часовник

Android Huawei P30
Цитирай
#37

Здравейте!
Вече цели 24 часа си играя със Z1 Compact.Прекрасно усещане! Имам две въпросчета свързани с камерата.Първо,при стартиране на камерата,задължително стартира на автоматичен режим,има ли начин да стартира на режим по избор?Второто,което и ме притеснява,при излизане от приложението на камерата ,се стартира Chrome.Дали съм бъзнал някоя настройка за това,или си има някакъв бъг...
Цитирай
#38

За камерата има начин, от настройки си я правиш на ръчен режим. Това с Chrome не ми се е случвало, може да си пипнал някъде.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#39

dpdt написа:Първо,при стартиране на камерата,задължително стартира на автоматичен режим,има ли начин да стартира на режим по избор?
Това, което видях като опция е да се изкара уиджет на екрана с икони за различните режими. Уиджета има настройки, с които може да изкараш които режими искаш.

Beauty_bs написа:За камерата има начин, от настройки си я правиш на ръчен режим.
Като го сложа на ръчен, изляза и пак вляза е на автоматичен.
И има ли как да се разкара звука при включване на камерата?

Android Huawei P30
Цитирай
#40

orelcho написа:
dpdt написа:Първо,при стартиране на камерата,задължително стартира на автоматичен режим,има ли начин да стартира на режим по избор?
Това, което видях като опция е да се изкара уиджет на екрана с икони за различните режими. Уиджета има настройки, с които може да изкараш които режими искаш.

Beauty_bs написа:За камерата има начин, от настройки си я правиш на ръчен режим.
Като го сложа на ръчен, изляза и пак вляза е на автоматичен.
И има ли как да се разкара звука при включване на камерата?
За съжаление само с руут може да се махне този звук при стартиране на камерата и наистина при всяко пускане се зарежда автоматичния режим на снимане и трябва ръчно да се избира друг. Между другото последния фикс за оправяне на звука разгеле вече е пуснат и за глобулските телефони Tooth
Цитирай
#41

При мен не е така. На какъвто режим оставя камерата при следващо пускане пак си стои на същия режим, не се променя.
При включване на камерата не се чува звук.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#42

Стига бе!Как го постигна?
В събота и неделя,цели два дни щраках из планината,наистина е адски досадно пиукането при стартиране на камерата.
Цитирай
#43

Нищо не съм настройвала! :-) Телефона си е така от закупуването.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#44

Момчета и момичета, ще помоля някой, който е наясно да ми драсне едно лично съобщение и да каже как точно да си инсталирам някаква навигация - примерно iGo Primo. Чета, чета, някакви сборки, някакви файлове, допънително се качват гласове, камери и др. неща и нищо не мога да хвана от цялата работа, за различни резолюции и т.н. подробности, навремето на айфъна всичко също ми изглеждаше доста сложно, но почетох малко и сега в сравнение с това ми се вижда елементарно. :mad: Huh Предварително благодаря на добрия човечец, който ще се отзове и ще помогне.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#45

xelibry написа:За съжаление само с руут може да се махне този звук при стартиране на камерата
Ще го преживея, важното е че звука при затвор се изключва.

Beauty_bs написа:При мен не е така. На какъвто режим оставя камерата при следващо пускане пак си стои на същия режим, не се променя.
При включване на камерата не се чува звук.
Интересно. Как включваш камерата?

dpdt написа:Стига бе!Как го постигна?
В събота и неделя,цели два дни щраках из планината,наистина е адски досадно пиукането при стартиране на камерата.
Ако изключиш звука на апарата, звука на камерата също спира. Става, ако ще снимаш и не искаш да се разбере, но не е никак удобно.

MapTo_D написа:Момчета и момичета, ще помоля някой, който е наясно да ми драсне едно лично съобщение и да каже как точно да си инсталирам някаква навигация - примерно iGo Primo.
Още не съм стигнал до там, но някъде из темите за Sony Z1c срещнах, че има сборка.



Нещо по моите въпроси?
Някои не са ми проблем, но ми липсва влизането в телефона от заключен екран:
orelcho написа:След преминаването ми от HTC към Сони ми липсват някои неща:
- Как мога от заключено положение да отида директно в избиране на номер? При часовника (при заключен екран) могат да се слагат разни неща, но телефон няма. Също така опциите, които мога да сложа са доста малко. Има ли как да добавя още опции.

Едит: Забравих още нещо , което ме дразни. Когато включвам мобилния нет винаги ме пита "ама вие наистина ли изкате...", а когато го изключвам винаги ми изкарва нотификейшън в статус бара, че мобилните данни за забранени. Има ли как да се изключи това???

Android Huawei P30
Цитирай
#46

Beauty_bs написа:При мен не е така. На какъвто режим оставя камерата при следващо пускане пак си стои на същия режим, не се променя.
При включване на камерата не се чува звук.
Интересно. Как включваш камерата?

От меню / Камера

dpdt написа:Стига бе!Как го постигна?
В събота и неделя,цели два дни щраках из планината,наистина е адски досадно пиукането при стартиране на камерата.
Ако изключиш звука на апарата, звука на камерата също спира. Става, ако ще снимаш и не искаш да се разбере, но не е никак удобно.

Не изключвам звука на апарата.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай
#47

Beauty_bs написа:От меню / Камера

Ясно. Ако се включи от Меню/камера няма звук при включване и се включва в ръчен режим, ако е оставена в такъв. Ако се включи от заключен екран или от бутона за камера има звук и винаги стартира в автоматичен режим

Android Huawei P30
Цитирай
#48

orelcho написа:
MapTo_D написа:Момчета и момичета, ще помоля някой, който е наясно да ми драсне едно лично съобщение и да каже как точно да си инсталирам някаква навигация - примерно iGo Primo.
Още не съм стигнал до там, но някъде из темите за Sony Z1c срещнах, че има сборка.
Инсталирах iGO Primo Israel 9.6.29.390522 (28 Април 2014) от тук.
Сложих сборката Готова сборка iGO Primo 9.6.29.379219 за резолюции от 800x480 до 1280x800 от тук
Направих настройките за скина и гласа за спеедкамерите, както пише там. Сложих си последните спиидкамери
... и май това беше. Не ме предупреждава за камерите в режим на симулация, но май и не предупреждаваше на симулация. Ще има реални тестове тия дни и налаждане

Android Huawei P30
Цитирай
#49

Може ли към телефона да се свързва флашка с мобилен интернет чрез USB кабела?
Цитирай
#50

marto1997sv написа:Може ли към телефона да се свързва флашка с мобилен интернет чрез USB кабела?
Никаква идея.
Правил съм го на таблет, който според техническите му данни можеше да подкара такава флашка, но не я подкарваше. Стана както е написано в тази тема. Може да се пробваш.

А някой има ли идея дали без руут телефона може да прочете NTFS флашка?

Android Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)