Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)

здравейте имам sony xperia z1 compact появи ми се следния проблем
когато изибирам снимка от албума за да я сложа за снимка на контакт след избора почва ужасно много да бави дава черен екран и след известно време или дава снимката да се редактира или ми казва че приложението е спряло
ресетнах телефона не се оправи има ли някой идея на какво се дължи този проблем
не съм сложил сд карта
версията е андроид 4.4.2
Цитирай
Аксесоари

Слагай снимки примерно през програмата QuickPic (от play store).
Цитирай

Имам телефона от 2 месеца някъде и до някъде може да се каже, че нямам проблеми, но напоследък нещо започна да се загрява прекалено много като снимам, играя игра или просто чета в интернет нещо.
Някой има ли такъв проблем и нормално ли е това...? :/
Цитирай

Ами изтегли си CCleaner да го освежава от време на време,явно имаш много приложения,който ти остават вкл. и ти се покачва РАМ-та Smile Ама не е от процесора тествал съм го лично моя и до сега никакъв проблем нямам с нищо Smile

SoNy  Xperia Z1 Compact
Цитирай

0wN написа:Ами изтегли си CCleaner да го освежава от време на време,явно имаш много приложения,който ти остават вкл. и ти се покачва РАМ-та Smile Ама не е от процесора тествал съм го лично моя и до сега никакъв проблем нямам с нищо Smile
А според теб от къде е загряването,като не е от процесора?Точно от него е!
Рестартирайте си телефоните поне веднъж дневно защото,ако сте ги наблъскали с безброй глупави приложения,които работят в background,не ще напича,ами и ще прегрява Tooth ,а от високите температури цъфват и пикселите на дисплея Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Защо търсенето в "Телефон" не открива всички контакти?
Влизам в приложението "Телефон" и избирам цифрите, на които стоят буквите от контакта, който търся. Въпросния контакт не го открива. Ако набера цифрите на началото на номера на контакта - открива контакта (по телефонния номер). Редактирах името, да не би да е объркана някоя буква на кирилица, но продължава да не го намира. От таба "Контакти" го открива.

Android Huawei P30
Цитирай

На кирилица не съм сигурен, че работи смарт дейл-а. Виж на латиница със сигурност трябва да работи.
Цитирай

Работи и на кирилица. Макар, че имам 1 или 2 номера на кирилица.
Значи оказа се, че имам проблем с името Radi. Част от контактите са ми записани по следния начин XX.Ime_Opisanie, някои нямат описание, други вместо _ имат точка ил интервал. Други имена с този формат ги намира, Radostin, Radoslav ги намира, ама Radi не го намира. Ако дам на Контакти -> търсене и напиша Radi ми излизат 3 контакта с това име, в Телефон набирам 7234 и няма никой

Android Huawei P30
Цитирай

Здрваейте момчета и момичета, искам да ви кажа,че сме на път да роотнем този модел,но ми трябва малко помощ от някой,който разбира и е готов да помогне, днеска открих тайно меню в телефона и ще ви го покажа, но когато се опитвам да го роотна през флаштоола не ми позволява и ми искарва грешка

Това е тайното меню

[Изображение: 3r70.jpg]

Това са опцийте във него и има доста още

[Изображение: iwcu.png]


Ето това ми дава когато се опитвам да го роотна през флаштуула:

06/043/2014 15:43:59 - INFO - Decrypting C:\Flashtool\custom\root\PsNeuter\psneuter.tar.uue.enc to C:\Flashtool\custom\root\PsNeuter\psneuter.tar.uue
06/044/2014 15:44:58 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\PsNeuter\psneuter.tar.uue to /data/local/tmp
06/044/2014 15:44:58 - INFO - Pushing C:\Flashtool\.\devices\busybox\1.20.2\busybox to /data/local/tmp/busybox
06/044/2014 15:44:59 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Superuser\su to /data/local/tmp/su
06/044/2014 15:44:59 - INFO - Pushing C:\Flashtool\custom\root\subin\Superuser\Superuser.apk to /data/local/tmp/Superuser.apk
06/045/2014 15:45:00 - INFO - Running part1 of Root Exploit, please wait
06/045/2014 15:45:00 - INFO - Running rootit
06/045/2014 15:45:00 - INFO - Waiting for device. After 60secs, stop waiting will be forced
06/046/2014 15:46:01 - INFO - Forced stop waiting.
06/046/2014 15:46:01 - ERROR - The part1 exploit did not work
06/046/2014 15:46:01 - INFO - Cleaning files

[Изображение: 68ff.jpg]

Ще се радвам ако някой се включи да може да разрешим проблема,ако е възможно,макар че си мисля,че е от ДРАМ криптата,която трябва да премине за да се роотне напално

SoNy  Xperia Z1 Compact
Цитирай

Менюто не е толкова тайно и е за всички телефони, просто от някоя версия на Android, Google решиха да го скрият.
Трябва да отметнеш "Откри. на USB грешки". И ако може, дай линк към темата в XDA по която се опитваш да го рутнеш.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

Колко ви издържа горе долу батерията? Smile
Цитирай

4 дни

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай

Beauty_bs написа:4 дни

Моя за едно денонощие заминава Sad
Ама аз подщи не го оставям. Big Grin Нормално ли е?
Цитирай

marto1997sv написа:
Beauty_bs написа:4 дни

Моя за едно денонощие заминава Sad
Ама аз подщи не го оставям. Big Grin Нормално ли е?
Да Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

djagi написа:Менюто не е толкова тайно и е за всички телефони, просто от някоя версия на Android, Google решиха да го скрият.
Има ли начин да се "открие" на телефоните, на които го няма? На стария телефон ползвах една опция от там, която ми липсва сега

Android Huawei P30
Цитирай

Spellbound91 написа:
marto1997sv написа:
Beauty_bs написа:4 дни

Моя за едно денонощие заминава Sad
Ама аз подщи не го оставям. Big Grin Нормално ли е?
Да Big Grin

Преди като го заредя до край показваше, че му остават 2, 3, 4 дена, а сега само 24часа.Преди подщи всеки ден ми падаше батерията под 10%, дори се изключваше.
Може ли от това да се е променила издържшивостта на батерията?
Цитирай

Имам едно запитване,как може да се премахне гадния автофокоус при снимане на видео или обикновена снимка понеже опитах с всякакви опции както включени,така и изкючени пак се получава автофокус и да речем за пример застанат двама един до друг и двамата започнат да се движат камерата полудява от фокусиране и на двата обекта,което е дразнещо,ако някой е успял да се справи с премахването му,нека помогне ще съм му благодарен,ако не ще се свържа със подръжка от Америка да ги пипитам дали ще бъде пуснат някакъв упдейт който ще коригира тоя автофокус

SoNy  Xperia Z1 Compact
Цитирай

orelcho написа:
djagi написа:Менюто не е толкова тайно и е за всички телефони, просто от някоя версия на Android, Google решиха да го скрият.
Има ли начин да се "открие" на телефоните, на които го няма? На стария телефон ползвах една опция от там, която ми липсва сега
Да. Отиваш в About phone и цъкаш няколко пъти на Build number.

0wN, софтуера на камерата е един от съществените недостатъци на този прекрасен телефон... И въпреки че ползвах две платени приложения за снимане, според мен, все пак най-добре си се справя фирменото.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

Интересна работа, сега забелязах, че ако стартирам камерата без да съм отключил телефона, не ми позволява да снимам. Изписва ми - Грешка в паметта. Паметта е защитена срещу записи. Файловете не могат да бъдат редактирани. Ако стартирам камерата след като преди това телефона е бил отключен нямам такива проблеми. Някой сблъсквал ли се е с това?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

много тъпи отговори получих от сони регион америка....с по-тъп съпорт не бях се свързвал,за камерата нямало опции на видео мод да фокусирва,та аз го питам дали ще има упдейт с които ще се оправи това,той ми казва отговорих ли на всичките ти въпроси или има още и мога ли да ти помогна с нещо още :facepalm: еее няма такива злета.... някой друг ден ще направя пак връзка да ги попитам за това Smile

SoNy  Xperia Z1 Compact
Цитирай

djagi написа:
orelcho написа:
djagi написа:Менюто не е толкова тайно и е за всички телефони, просто от някоя версия на Android, Google решиха да го скрият.
Има ли начин да се "открие" на телефоните, на които го няма? На стария телефон ползвах една опция от там, която ми липсва сега
Да. Отиваш в About phone и цъкаш няколко пъти на Build number.
Мерси много

Android Huawei P30
Цитирай

От няколко дена, при разговор, в слушалката ми се чува сигнал за затваряне ("тът")
и разговора приключва. Отсрещната страна ми казва, че аз съм затворил, а от моя страна няма такова нещо.
Това зачести напоследък. Питането ми е дали теоретично е вероятно с приближаване на телефона до лицето
ми, екрана да му се активира и аз да задействам неволно софтуерният широк червен бутон за затваряне ?

Или е въпрос на 2G / 3G настройки...

Поздрави,

п.с. активирал съм Settings --> Accessibility - опция Power button ends call

"SONY XPERIA Z1 Compact " - Black Magic 2014
Цитирай

Колеги кажете някое приложение за смяна на иконите, пробвах едно-две но като извадя икона и натисна на нея ми отваря директорията към бутона а аз искам направо да се включва.

Xiaomi Mi4
Цитирай

На някой да му се губи обхвата?
На мен 2 пъти ми се случи - 1-вия път след включване на мобилните данни, а втория след завършване на разговор. Първият път помислих, че е случайност или е проблем в Глобул, но ето сега пак стана Devil

Android Huawei P30
Цитирай

Ако ти е рязана (смалена) картата е нормално да се губи обхвата, ако не е не знам от какво ще да е... :huh2: Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)