Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)

Оставащо време на заряд, където показва...с точност ли показва или не? Big Grin
Цитирай
Аксесоари

orelcho написа:На някой да му се губи обхвата?
На мен 2 пъти ми се случи - 1-вия път след включване на мобилните данни, а втория след завършване на разговор. Първият път помислих, че е случайност или е проблем в Глобул, но ето сега пак стана Devil
И на мен ми се губеше обхвата няколко дни, както си стои телефона без да съм го пипала и няма обхват, но когато започна да набирам номер се появява. Повече не се е случвало, аз го отдавам на проблем от Глобул, защото преди година някъде имаха проблеми с обхвата и то доста време, постоянно се губеше. Имам позната която работи там и тя ми потвърди, че е от тях.

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай

marto1997sv написа:Ако ти е рязана (смалена) картата е нормално да се губи обхвата, ако не е не знам от какво ще да е... :huh2: Big Grin
Да рязана е, но с джаджа, която ги реше точно. Каква може да е причината от рязането? Понеже ако картата се размести след рестарт би трябвало пак да няма, а при мен се оправя. 1-вия път дори доста чаках и пътувах тогава, т.ч. е сменило клетката и се оправи след рестарта. А вчера пробвах да набирам докато нямаше обхват, както казва Beauty_bs, но ми даваше, че не може.


marto1997sv написа:Оставащо време на заряд, където показва...с точност ли показва или не? Big Grin
Прави ми впечатление, че в началото не го показваше точно, беше завишено. Но като че ли се обучава и вече ми показва реални стойности

Android Huawei P30
Цитирай

[/quote=orelcho]
marto1997sv написа:Ако ти е рязана (смалена) картата е нормално да се губи обхвата, ако не е не знам от какво ще да е... :huh2: Big Grin
Да рязана е, но с джаджа, която ги реше точно. Каква може да е причината от рязането? Понеже ако картата се размести след рестарт би трябвало пак да няма, а при мен се оправя. 1-вия път дори доста чаках и пътувах тогава, т.ч. е сменило клетката и се оправи след рестарта. А вчера пробвах да набирам докато нямаше обхват, както казва Beauty_bs, но ми даваше, че не може.

Моята карта също е рязана и ми се губи обхвата постоянно, особено в училище и извън града. На тези смартфони СИМ картите са по-малки и за това старите по-големи карти се режат. Когато си я рязах ми казаха, че ще има проблем с обхвата и за да няма проблем ще трябва да си извадя от новите по-малки карти. Smile
Цитирай

Проблема нее в рязането,а в чипа,ако картата е много стара. И аз съм с такава.На 2G , 3G всичко е ток. Точно това му харесвам на тела. На едни и същи места ,предишния накъсваше и показваше минус едно деление. На Wi-Fi сигнала е също по-добър.

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай

Здравейте! От два дни съм с това телефонче и тепърва ще го разучавам. За сега имам един проблем - копчето за правене на снимка, което е отстрани не ми прави снимка. Като го натисна фокусира и това е, не иска да снима. Трябва ли да се активира някъде из настройките? Не мисля, че самото копче не работи, защото фокусира, но ако е по някакъв начин на две степени.... Някой има ли подобен проблем?
И още еди въпрос - нещо за ъпдейта някой знае ли? Оправили ли са проблемите или още не? Не смея да го ъпдейтвам, защото прочетох из форума за бъговете със звука и не искам да рискувам.
Цитирай

Точно на две степени е као при фотоапаратоте. След фокуса натисни по-силно.

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай

Леле, много съм зле :wall: Много благодаря! Наистина доста силно трябва да натисна, за да направя снимка, но предполагам, че с времето ще се разработи.
P.S
Продължавам да си се хиля сама, как можах да не пробвам да го натисна по силно Confusedtupid: Извинявам се за глупавия въпрос...
Цитирай

Телефонът ми издържа към 12 часа и със Stamina mode :/ Май нещо й има на батерията... Huh
Цитирай

marto1997sv написа:Телефонът ми издържа към 12 часа и със Stamina mode :/ Май нещо й има на батерията... Huh
От тези 12 часа,колко са за дисплея?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Spellbound91 написа:
marto1997sv написа:Телефонът ми издържа към 12 часа и със Stamina mode :/ Май нещо й има на батерията... Huh
От тези 12 часа,колко са за дисплея?


Ми 43%. Не знам часовете къде да ги видя. Confusedtupid:
Цитирай

any9 написа:И още еди въпрос - нещо за ъпдейта някой знае ли? Оправили ли са проблемите или още не? Не смея да го ъпдейтвам, защото прочетох из форума за бъговете със звука и не искам да рискувам.
Звука мисля го оправиха. Но гледах коментари за замръзване на камерата. А и при КитКат не можело да пишеш в SD карта с повечето НЕфабрични програми

Android Huawei P30
Цитирай

Здравейте, позлвам телефона от 3 дни, но за съжаление вчера нета ми спря за НЯКОИ приложения.
Нито 3G, нито WIFI работи... например като влизам през Google Chrome ми зарежда всичко, но през facebook, messenger, дори и PlayStore не ми зарежда Angry Viber също работи. Нямам логично обяснение, моля помогнете !!!
Цитирай

Здавеите
Искам да попитам за един проблем с Z1 compact .Върнах фабричните настроики ,като преди това направих резервно копие на контактите и програмите.Като влезна да ги възстановя ми тарси ПИН код .......... , а не сам слагал никакъв код преди това.Някои да помогне ,ако знае какъв е проблема.
Цитирай

Здравейте, преди няколко дни си закупих Z1 Compact и днес забелязах, че има проблем с GPS-а. Като включа навигацията ми казва, че няма GPS сигнал, а всъщност е включен, определяне на местоположение също е включено...
Преинсталирах софтуера със SEUS, но проблема си остана.... С KitKat 4.4.2. e телефона?!
Ако някой знае нещо, моля да помогне, благодаря предварително.. :thumbup:
Цитирай

Мартинн написа:Здравейте, преди няколко дни си закупих Z1 Compact и днес забелязах, че има проблем с GPS-а. Като включа навигацията ми казва, че няма GPS сигнал, а всъщност е включен, определяне на местоположение също е включено...
Преинсталирах софтуера със SEUS, но проблема си остана.... С KitKat 4.4.2. e телефона?!
Ако някой знае нещо, моля да помогне, благодаря предварително.. :thumbup:
Каква навигация използваш?
Пробвай с програмката GPS Test дали ще се свърже със сателитите

Android Huawei P30
Цитирай

Току-що пробвах не се свързва изобщо, много зле... :capitulation:
А навигацията е Navigation Europe.
Цитирай

В такъв случай нямам друга идея. Сори

Android Huawei P30
Цитирай

Мартинн написа:Здравейте, преди няколко дни си закупих Z1 Compact и днес забелязах, че има проблем с GPS-а. Като включа навигацията ми казва, че няма GPS сигнал, а всъщност е включен, определяне на местоположение също е включено...
Преинсталирах софтуера със SEUS, но проблема си остана.... С KitKat 4.4.2. e телефона?!
Ако някой знае нещо, моля да помогне, благодаря предварително.. :thumbup:
За да хванеш сателитите, трябва да си на открито, а освен това би било добре, поне първия път да имаш някакъв Интернет. Определянето на местоположението по клетките на оператора върши отлична работа, особено ако си на място, където има повечко клетки. Някак не ми се вярва и двете да не работят, просто е абсурдно... Нали провеждаш все пак разговори по този телефон?... Нещо не си разбрал как стават нещата или не описваш какво точно правиш. Веднага преинсталация си тръгнал да правиш (не на софтуера, на операционната система и не със SEUS, а със SUS, SEUS няма вече). Пък и проблема може да е в навигацията... Аз си плащам приложенията и такива проблеми нямам, но пробва ли с Google Maps, примерно.

koli4 написа:Здавеите
Искам да попитам за един проблем с Z1 compact .Върнах фабричните настроики ,като преди това направих резервно копие на контактите и програмите.Като влезна да ги възстановя ми тарси ПИН код .......... , а не сам слагал никакъв код преди това.Някои да помогне ,ако знае какъв е проблема.
Ами най-простото е да ти е включена синхронизацията и всичко ти се възстановява за минутки, без никакви сложни работи да правиш... Не знам какъв PIN код ти тЪрси, защото не казваш с какво си направил резервното копие. Има най-различни приложения за целта.

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай

[Мартинн]Току-що пробвах не се свързва изобщо, много зле...
В стаята с теста хващам един сателит(не постоянно), на балкона два, а подам ли ръчички извън балкона стават 8-9!!! Ако теста не хваща на открито... дано да имаш гаранция.

-Z1 Compact 14.4.A.0.108 SE /ROOTED/ deodexed>Xiaomi RN 4X>Xiaomi RN 7_Xiaomi 11 Lite NE 5G
Цитирай

Здравейте, да попитам нещо ако е удобно? Онзи ден си ресетнах телефона и ми изнчезна системното приложение за задачи. И сега задачите и срещите от мейла не ми се ъпдейтват с календара. Телефона е ъпдейтнат с последните ъпдейти. Как мога да го инсталирам, защото в гугъл плея няма подходящо приложение? Или кажете подобно което да може да синхронизира с мейл акаунтите на телефона?

Дано да сте ме разбрали, че не знам и аз как да го обясня? Smile
Цитирай

Google Keep не върши ли работа.
Цитирай

Както ти е казал колегата,google keep върши същата работа.Аз лично го намирам за по-добро!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Благодарв.Ще го тествам.За сега реших проблема с гугъл календар и едно приложение за таскс.Гугъл календара обедини всички акаунти и стана.Благодаря за помоща.
Цитирай

Когато ми е включено NFC горе в екрана за известия не ми показва, че е включен т.е. не се появява иконата на NFC-то. Как да го оправя? :/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)