Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани със Sony Xperia Z1 Compact (D5503)

В Андроид 4.3 и 4.4 иконата вече не се показва.
Цитирай
Аксесоари

И аз забелязах,че вече не се показва.Това не е ли малко тъпо?Ако съм включил NFC без да искам ще ми изпапа батерията по-бързо защото няма как да разбера,след като иконата я няма.Или вече е направено така,че ако не се използва се самоизключва?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Нямам идея.
Той и gps-а не се показва, докато не стартираш някоя програма която го ползва...но си седи пуснат примерно Smile
Цитирай

Едно приятелче има xperia Z с 4.4 и му показва...може при тях да показва..
Цитирай

От Sony казват, че зависи и от оператора дали ще се показва NFC иконата.
Цитирай

И аз така си помослих, че е.
Цитирай

При мен се показва, аз съм на Глобул, версия 4,3

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай

И аз съм на глобул, вердия 4.4.2 ама не показва...
Цитирай

Вярно ли е, че с Android 4.3 издържа повече батерията? (Малко тъп въпрос ама... Confusedtupid: )
Цитирай

4 дни Smile

Sony Xperia Z1 Compact pink
Samsung S8, Orchid Grey
Цитирай

И аз съм с 4,3 на Виваком и не ми показва, явно наистина си е от оператора.

Аз искам да попитам за прословутия Кит Кат. Много съм се замислила да ъпдейтна, четох и положителни неща за него и най-вече ми е заради камерата, има повече опции като например 15мп, четох, че снимките били по-добри и т.н.т, но има и отрицателни неща, като замръзването на камерата, четох че и тъч скрина имал проблеми, звука май казаха, че е оправен... Може ли хората с новия ъпдейт да кажат пооправиха ли нещата или е рано още за него? И ако е рано, къде в наш сайт може да се проследи, кога ще оправят бъговете и кога да се ъпдейтва. Мислих да пусна тема за Кит Кат-а в раздела на Sony Xperia Z1 Compact, но не съм сигурна дали няма да наруша някое правило, за това пиша тук.
Цитирай

Аз лично съм доволен от Кит Кат. Няма вече бъгове със звука и камерата (поне при мен).

Единствено, че батерията ми започна да държи само ден, максимум два
и не знам дали може да се върне предишната й издържливост, а ако имаше как да си върна Android 4.3, щях да го направя специално заради батерията. :unknw: Tooth
Цитирай

any9 То тема за 4.4 си има.Погледни малко по-надолу.

Sony CDM-C1--->Sony CDM-J70--->Sony Ericsson K610--->Xperia Ray--->Xperia Z1 Compact<---
Цитирай

Много съм кьорава :wall:
Знчи още ще се чака, щом сега и батерия е проблемна. А уж трябва да издържа повече.
Цитирай

Колеги преди, когато избирах manual mode от менюто на камерата имах настройка на ефекти и сцени (примерно панорама, спортно събитие, портрет и т.н.). Не си спомням със сигурност, но в тела съм ъпдейтвал само аповете на сони (албум, музикален плейър, камера) та не знам дали камерата се е ъпдейтнала, но сега нямам тази настройка. Някой може ли да ми каже от къде се настройваха тези неща при manual mode и дали го има още?
Цитирай

Здравейте,бих искал да попитам следният въпрос.Имам z1 compact и зарядното ми е 1500mA,искам да си купя зарядно за кола но никъде немога да наметя micro usb и да е 1500mA,намирам само по 1000 и 2000mA.Мисълта ми е ако си купя 2000mA дане да му стане нещо на gsm-а,да се претовари,а пък 1000 да неса му малко и телефона да харчи повече ток отколкото зарежда понеже ще го ползвам за навигация и ще му падне батерията.Благодаря
Цитирай

Absolut написа:Колеги преди, когато избирах manual mode от менюто на камерата имах настройка на ефекти и сцени (примерно панорама, спортно събитие, портрет и т.н.). Не си спомням със сигурност, но в тела съм ъпдейтвал само аповете на сони (албум, музикален плейър, камера) та не знам дали камерата се е ъпдейтнала, но сега нямам тази настройка. Някой може ли да ми каже от къде се настройваха тези неща при manual mode и дали го има още?


Има ги, резолюцията трябва да ти е на 8 мегапиксела, ако си на 20 ги няма тия възможности.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Shield написа:Здравейте,бих искал да попитам следният въпрос.Имам z1 compact и зарядното ми е 1500mA,искам да си купя зарядно за кола но никъде немога да наметя micro usb и да е 1500mA,намирам само по 1000 и 2000mA.Мисълта ми е ако си купя 2000mA дане да му стане нещо на gsm-а,да се претовари,а пък 1000 да неса му малко и телефона да харчи повече ток отколкото зарежда понеже ще го ползвам за навигация и ще му падне батерията.Благодаря
Вземи му 2000ма.ГПС харчи доста ток,а с това зарядно няма да имаш проблеми,ще смогва да зареди батерията докато работи навигацията.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Здравейте, да попитам само при мен ли като пусна камерата на ръчен режим и не всеки път мога да избирам "сцена"? Сега цяла вечер си играя и не мога да си избера режим Sad

edit: Току що видях, че трябва да е на 8 mpx, иначе е дава да се избират сцени Sad
Цитирай

Здр. колеги дайте някакви съвета какво е станало. Та проблема е следния.
Инсталирах някаква програма нямам спомени за името беше за инсталиране на ромове и зип архиви пуснах да инсталира архива за 4к видео то рестартира и повече не тръгна, включвам го към лаптопа светва червена светлина не вклчва,натискам копчето за включване мига 3 пъти червена светлина и пак не включва,а и нито флач тул програмата нито сони упдейт програмата не я виждат.
Някой ако има идеи какво е станало и има ли решение ще съм благодарен.
Цитирай

Пробва ли да рестартираш телефона със задържане на Power + volume up бутоните?

Ако не става, сваляй Update service и следвай стъпките за преинсталация. Освен това може и с flashtool да го преинсталираш, не е обходимо преди това да е открил телфона. Направо флашваш.
Цитирай

GH0STFACE написа:Пробва ли да рестартираш телефона със задържане на Power + volume up бутоните?

Ако не става, сваляй Update service и следвай стъпките за преинсталация. Освен това може и с flashtool да го преинсталираш, не е обходимо преди това да е открил телфона. Направо флашваш.

Пробвах рестартиране Power+volume up,пробвах червеното копче до сим картата за ресет 3 вибрирания и толкоз пак не тръгва, като се опитам да включа светава червен индикатор 3 пъти и край от там нататък не отива.
update service свалих flashtool свалих и двете обновени най нови версии свалих и ром, но и двете стигам до стъпка включване тел.към лаптопа включвам но не разпознават телефона и си чакат на този режим за да включа тел.
То си е в гаранция, но ако видят, че е рутнат и съм слагал модове сигурно няма да признаят гаранцията.

Май открих нещо с моя тел. ето това става но с английския съм много скаран, зко имз някой да ми го преведе на разбираем БГ език ще съм му благодарен


Now after the phone has reset and you have the red led.


~ keep charging with wall charger. A charger has a higher current rate and should charge faster than a PC.

~ Make flashtool ready to flash your stock.ftf file. If you are experiencing errors while flashing the entire ROM try to flash just the kernel, check off all in the exclude box except kernel. At this point your battery is very low and doing this will make the flash process much faster than trying to flash the entire ROM.

~ Try to connect phone in flash-mode. If your phone has enough battery you will get green led. If the flash fails on the first try, just put it back on the charger and wait about 10-30 minutes and repeat. It may take a while to charge enough to flash.

~ If you see the red led go out, then try for flash-mode.

~ If you get bootloops, try to flash between loops. As soon as you notice loop, hold volume down and plug the phone into PC with FlashTool ready. Once the loop starts you have very little time to flash, before the loops drain the battery. If you can not flash, the battery will have to die and phone reset. Then start over with red led.

~ After you complete the flash, unplug the phone and see what happens. Sometimes it will boot to Sony screen and then shut off by itself, if so plug in to a charger. You should get the red led then the battery charging screen then. After about 20 minutes of red led.

~ If you get a green led (for flash mode) then press the power button until 1 vibration. The green led should flash 1 time. This will end flashmode and start the phone. If you don't end flashmode the phone will still give a green led whenever plugged in, but it will not charge, until the battery dies and the phone resets again.

~ If you were able to flash the entire stock.ftf file and your phone has gone from red led to the charging screen, then your phone should now be recovered and turn on normally.

~ If you could only flash the kernel then you will get bootloops. Again you can unplug and try a hard-reset to turn off the phone. If hard-reset works plug in charger and wait for red led and then charging screen.

~ If you don't do a hard-reset, the phone boot looping should kill the battery and then plug in charger (this is what I did). Then wait for red led and then charging screen.

~ Now you should have a good kernel and the phone plugged in. You should have the charging screen with the battery icon and led for 'off-line charge mode'. Charge until over 50%. A quick press of the power button will bring up the charging screen.

~ Once over 50% then flash the full stock.ftf with a full wipe.

~ If you got this far but still cannot flash a full stock.ftf file then try to use PC Companion software to REPAIR your phone. Make sure battery is more than 50%.
Цитирай

Здравейте, преди 1-2 дена ми направи впечатление някаква папка в Албумите "usericon" и вътре няма нито една снимка, а все едно повредени файлове, имате ли идея какво е това?

edit: Само аз ли не мога да намеря от къде да си активирам автоматично качване на снимките след снимане?
Цитирай

Сега, след като телефонът е нулиран и имате червен светодиод.

~ Запази зареждането със зарядното за стена. Зарядното, има по-висок ток и трябва да се зарежда по-бързо, отколкото на компютър.

~ Направи flashtool готов да flash-не троят stock.ftf файл. Ако се появят грешки, докато мига целия ROM опитайте да флашнете само ядрото, отмятате всичко в полет, освен ядрото. В този момент батерията е много ниско и това ще направи процеса на флаш много по-бързо, отколкото се опитва да флашне целия ROM.

~ Опитайте се да свържете телефона в флаш-режим. Ако телефонът ви има достатъчно батерия вие ще получите зелен светодиод. Ако флаш-а не успее от първия опит, просто да го сложете обратно на зарядното устройство и изчакайте около 10-30 минути и повторете. Това може да отнеме известно време да се зарежда достатъчно, за да флашне.

~ Ако светне червения светодиод, се опитайте флаш-режим.

~ Ако получите bootloops, опитайте се да флашнете между loops. Веднага след като забележите loops, задръжте намаляване на звука и включете телефона в PC с готов FlashTool. След като цикълът започва имате много малко време да флашнете, преди loops да изтощи батерията. Ако не можете да флашнете, батерията ще умре и ще се рестартира телефона. След това започнете отначало с червен светодиод.

~ След като завършите флашването, изключете телефона и да видим какво ще стане. Понякога тя ще зареди екран Sony и след това изключи от само себе си, ако това е така включете в зарядното устройство. Трябва да получите червен светодиод след екрана за зареждане на батерията след около 20 минути на червен светодиод.

~ Ако получите зелена доведе (за режим на флаш), след това натиснете бутона за включване/изключване, докато 1 път извибрира. Зеленият светодиод трябва да мига един път. Това ще сложи край на FlashMode и стартирате телефона. Ако не приключи FlashMode телефонът все още ще даде зелена светлина, когато е включен в мрежата, но няма да се зарежда, батерията ще падне, и телефонът ще се рестартира отново.

~ Ако сте успили да флашнете целия stock.ftf файл и телефона е преминал от червена светлина до екрана за зареждане, след това телефонът ви трябва вече да бъде възстановен и да се включи нормално.

~ Ако можехте да флашнете само ядрото тогава вие ще получите bootloops. Отново можете да изключите и опитайте hard reset, за да изключите телефона. Ако hard reset работи включете в зарядното устройство и да чакат за червен светодиод и след това зареждане на екрана.

~ Ако не се направи hard reset, при стартиране looping телефон трябва да убие батерията и след това включете в зарядното устройство (това е, което аз направих). След това изчакайте за червен светодиод и след това зареждане на екрана.

~ Сега трябва да имате добро ядро и телефонът е включен.Вие трябва да има екран за зареждане с иконата на батерията и поведе за "режим на зареждане оф-лайн". Зареждайте до над 50%. Едно бързо натискане на бутона за включване/изключване, ще доведе до екрана на зареждане.

~ След като сте над 50% флашнете пълния stock.ftf с full wipe.

~ След това, ако сте стигнали до тук, но все още не може да флашнете напълно stock.ftf файл опитайте да използвате PC Companion софтуер, за да поправите вашия телефон. Уверете се, че батерията е повече от 50%.


Съжалявам за лошия превод, но е през google translate и после оформено от мен.Единствено това looping нямам идея как точно го превежда Sad
Цитирай

emo80, с две думи.
Остави телефона включен към зарядно за няколко часа.

Пробвай после телефона дали влиза във flashmode. При вкаран кабел в компютъра, задържаш бутон за звук надолу и държейки пъхаш кабела и в телефона. Ако светне зелена светлина, значи работи.

Продължаваш със флаштуул, ако ти казва пак нещо ми напиши какво е, най-вероятно ако не става, проблема е в драйверите. Кажи с какъв windows си?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)