Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)
#51

^^^
Точно това е причината за пропукването,но явно се е появявало при първите партиди.
Моя е производство 14W21 ,т.е. 21 седмица и нямам никакви оплаквания от към изработка,няма скърцания,пукания и разни подобни.
Единствено ме дразни нагряването,но до сега телефона не се е изключвал.При браузване по форумите + приложенията фейсбуук/месънджър телефона се нагрява стабилно ,но рестарти не съм имал.Съобщението за повишена температура се появява само при ползване на камерата.
Тези проблеми според мен се дължат единствено и само на лоша софтуерна оптимизация.Дано скоро пуснат новия ъпдейт и дано са ъндърволтнали процесора,че ще трябва да отключвам Bootloader-a.
Имах надежди,че с този телефон няма да има нужда да се занимавам с модификации,смяна на ядра и флашване на глупости ,ноооооо явно съм сбъркал Tooth
Сега ще прегледам темата за CM11 в XDA и ако всичко е наред май ще играе "тоягата" Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#52

Като му намалиш процесора няма ли да стане по муден и тогава кел файда че е 2.3гхц,нека си грее,една кола 200 коня харчи,е да я скопим на 100 за да не харчи Smile като искаш бързо,приемаш харча,това е

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#53

Sokolchev написа:Като му намалиш процесора няма ли да стане по муден и тогава кел файда че е 2.3гхц,нека си грее,една кола 200 коня харчи,е да я скопим на 100 за да не харчи Smile като искаш бързо,приемаш харча,това е
И на 900мхз да го забиеш пак ще работи.Реално до към 1.5-1.6 няма да се усеща разлика в производителността.Аз игри не играя,за тях си имам PC.Няма да стане муден в никакъв случай,но ще се лиша от 4К(не че ми е потрябвало Big Grin).
Ако си мислиш ,че тези 2.3ghz ги ползваш,то много се бъркаш,е ако телефона е студен ще работи на тази честота,но ако го натовариш забрави за 2.3 защото идва тротването и честотата постепенно пада от 2.3>>1.8,че стига и до 800-900мхз за да се понижи температурата и така нататък.Тези честоти са пазарни трикове и измислици Smile
Относно харченето Big Grin зимата мисля да си топля ръцете с него,но сега в тези жеги е неприятно.

п.п. Между другото забелязвам още един бъг.
http://picbg.net/u/29384/54558/766748.png
На тази снимка се вижда,че от 13часа wifi е активен.Толкова време е минало от както съм заредил батерията и реално през по-голямата част от времето съм на мобилни данни(wifi е изключен),а графата която показва активността на wifi постоянно е синя(активна).Снощи префлашнах рома със СУС и пак е същата работа Rock

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#54

Spellbound91 написа:[

п.п. Между другото забелязвам още един бъг.
http://picbg.net/u/29384/54558/766748.png
На тази снимка се вижда,че от 13часа wifi е активен.Толкова време е минало от както съм заредил батерията и реално през по-голямата част от времето съм на мобилни данни(wifi е изключен),а графата която показва активността на wifi постоянно е синя(активна).Снощи префлашнах рома със СУС и пак е същата работа Rock


Колега това не е от рома, а от настойките. Отиваш на Wifi и от там избираш Advanced и виж дали имаш отметка на Scanning always available...

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай
#55

stone_93 написа:
Spellbound91 написа:[

п.п. Между другото забелязвам още един бъг.
http://picbg.net/u/29384/54558/766748.png
На тази снимка се вижда,че от 13часа wifi е активен.Толкова време е минало от както съм заредил батерията и реално през по-голямата част от времето съм на мобилни данни(wifi е изключен),а графата която показва активността на wifi постоянно е синя(активна).Снощи префлашнах рома със СУС и пак е същата работа Rock


Колега това не е от рома, а от настойките. Отиваш на Wifi и от там избираш Advanced и виж дали имаш отметка на Scanning always available...
За това не ми беше дошло на ума Confusedtupid:
Много ти благодаря,махнах тикчето :bow:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#56

Spellbound91 написа:Точно това е причината за пропукването,но явно се е появявало при първите партиди.

Аз съм изумен!!! Следя раздела с интерес, защото смятам да "пенсионирам" арката и не мога да проумея, че за устройство струващо над 1000лв трябва да се кръстя да не е от калпавата партида :facepalm: за да не ми се пропука :angry: Пускат СОНИ флагман и хорицата ще го тестват за да изскочат дефектите. Това е така още от моята тарамбука АРК С с пукнатината покрай сензора, която въпреки гаранцията аз не исках да сменям панел, защото след два месеца ще ми се появи пак :confused:

Spellbound91 написа:Единствено ме дразни нагряването,но до сега телефона не се е изключвал.При браузване по форумите + приложенията фейсбуук/месънджър телефона се нагрява стабилно ,но рестарти не съм имал.Съобщението за повишена температура се появява само при ползване на камерата.
Тези проблеми според мен се дължат единствено и само на лоша софтуерна оптимизация.Дано скоро пуснат новия ъпдейт и дано са ъндърволтнали процесора,че ще трябва да отключвам Bootloader-a.
Имах надежди,че с този телефон няма да има нужда да се занимавам с модификации,смяна на ядра и флашване на глупости ,ноооооо явно съм сбъркал Tooth
Сега ще прегледам темата за CM11 в XDA и ако всичко е наред май ще играе "тоягата" Big Grin


Като видях, че хардуерно, арката за нищо не става и аз пробвах всички къстъм ромове и ето ме накрая пак съм с 2.3.4, защото с него най добре работи. От 2006год съм с сони ериксон к800 (велик и още работи) и с този ТЕЛЕФОН ме спечелиха, следейки сегашните им флагмани май ще се наложи да сменям марката Cry въпреки изящната и красива изработка на Xperia Z2, заради която се бях спрял на него. Аз съм много, много силно РАЗОЧАРОВАН.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#57

Цитат:Като видях, че хардуерно, арката за нищо не става и аз пробвах всички къстъм ромове и ето ме накрая пак съм с 2.3.4, защото с него най добре работи. От 2006год съм с сони ериксон к800 (велик и още работи) и с този ТЕЛЕФОН ме спечелиха, следейки сегашните им флагмани май ще се наложи да сменям марката grater въпреки изящната и красива изработка на Xperia Z2, заради която се бях спрял на него.
И да смениш марката пак ще е същото!При галакситата и HTC-тата е същата трагедия.При всички има проблеми,че то и С5 прегрява.Просто няма как.Тези процесори искат охлаждане!Аз Xperia Neo го клоквах на 1.8Ghz и переше без да прегрява,но тогава беше друго.При новите процесори нещата са по-сложни,консумират повече(заради високия клок) и отделят много повече топлина,а тя не може да се разсейва.
Днес се ядосах и докато телефона беше в зарядното поцъках 30-40 минути Asphalt 8 като следях с една програма натоварването на процесора.След 10-тата минута процесора свали честотата на 800мхз като скалираше през няколко секунди до към 950-1,2Ghz и то не на всички ядра ами само на 2 от тях Big Grin ,от време на време се включваше и 3-тото.Това е добре защото няма да прегрее!
Но когато стартирах приложението "камера" и 4-те ядра забиха 2Ghz и не падаха под 1.2Ghz,е точно от това прегрява Smile .
Взимай Z2-ката и му се кефи Tooth телефона е уникален,а тези проблеми ще ги оправят от Сони Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#58

simeonov_74 написа:...Аз съм много, много силно РАЗОЧАРОВАН.

Преди да се разочароваш имай впечатления на живо, а не от форуми. Влез и по другите марки и ще видиш, че не е по различно.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#59

Явно прегряването се дължи само при видеото.Аз го ползвам често за снимки,имейли,фейсбук,разговори през интернет (фейсбук и вайбър) всеки ден пробвам нови приложения.Не ми се е случвало да прегрее.Видео снимам много рядко.Вчера ми падна от масата на плочките няма никакви щети - дори и драскотина няма.От днес е и с протектор за по-сигурно.Игри не играя.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай
#60

HardrockMan написа:
simeonov_74 написа:...Аз съм много, много силно РАЗОЧАРОВАН.

Преди да се разочароваш имай впечатления на живо, а не от форуми. Влез и по другите марки и ще видиш, че не е по различно.

Така е. Набелязал съм 3-4 модела и при всички имат някакви проблеми.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#61

Spellbound91 написа:^^^
Моя е производство 14W21 ,т.е. 21 седмица и нямам никакви оплаквания от към изработка,няма скърцания,пукания и разни подобни.
къде мога да го видя и аз това за моя като информация? Huh
Цитирай
#62

Отдена четох в форума на сони точно за екраните пак и ме дразни това , че не описват какво точно са правили че да се пукне екрана.Един там пише че го бил оставил да се зарежда вечерта а на сутринта екрана бил счупен ама не пише и коя партида е телефона.Друг пък пише че както го носел в джоба и се пукнал сам.Повечето които са писали там са от Сингапуп което ме навежда на мисълта че първата че май и втората партида са с някакъв производствен дефект( ама мълчат от сони ).Опитвам да се сетя не беше ли премиерата първо в югоизточна азия и следващия месец в европа и америка имаше нещо такова ама не съм сигурен.Хвърлете един поглед на форума на сони да видите какви простутий и малоумщини правя ония там.Имат пари и не им праска изобщо някой са си подменили телефоните други са ги ремонтитали.Тази надпревара със самсунг и ейпъл все някаде трябваше да избие и да е за сметка на нещо.То ясно че всеки производител ще иска да е първи на пазара и с най-голям пазарен дял , но като че ли в стемежа си да пуснат по-бързо нов модел не го доизпипват добре а се мъчат в ход да оправят проблеми произлезли от бързото пускане.Нека всички който са постнали в другата тема *преброяване на притежателите * да корегират постовете си с добавяне на партидата.

Nokia N-9 -> Sony Z2 -} Sony XZ
Цитирай
#63

planetcho написа:
Spellbound91 написа:^^^
Моя е производство 14W21 ,т.е. 21 седмица и нямам никакви оплаквания от към изработка,няма скърцания,пукания и разни подобни.
къде мога да го видя и аз това за моя като информация? Huh
Отваряш капака на СД картата и издърпваш шейната и на нея пише всичко.
В темата за преброяване мисля,че всеки е написал датата на производство.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#64

Аз не съм я писал 14/17, но не ми дава да редактирам поста си. Казва, че нямам право на достъп въпреки, че съм логнат.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай
#65

HardrockMan написа:Аз не съм я писал 14/17, но не ми дава да редактирам поста си. Казва, че нямам право на достъп въпреки, че съм логнат.
Ще редактирам поста ти,е сега ще добавя датата на производство Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#66

Spellbound91 написа:
HardrockMan написа:Аз не съм я писал 14/17, но не ми дава да редактирам поста си. Казва, че нямам право на достъп въпреки, че съм логнат.
Ще редактирам поста ти,е сега ще добавя датата на производство Wink

Не знам какво става, но и при моя пост от 23 май нямам право на достъп за редакция. Телефонът е с дата на производство 14W17. Благодаря предварително!
Цитирай
#67

HardrockMan написа:Аз не съм я писал 14/17, но не ми дава да редактирам поста си. Казва, че нямам право на достъп въпреки, че съм логнат.
колега най лесно е в подписа ти мъм профила да си добавиш данните,както е моя и на други колеги Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#68

Offtopic Всеки потребител може да редактира свой стар пост не по късно от 48ч след публикуването. След това тази функция става неактивна.

Ако искате нещо да се допълни/промени към даден пост, пускайте доклад (Съобщи за нередност) със това, което трябва да се допълни/промени или просто пишете лично на мен или на колегата spellbound
Цитирай
#69

Здравейте на всички. От днес съм със един Z2 от Виваком. До сега съм имал предимно HTC но реших да сменя марката. Още не съм го ровил достатъчно но не видях има ли възможност за споделяне на интернета от компа на телефона и ако е възможно как става?
Цитирай
#70

Най лесен вариант е:

1. Ако е лаптоп - трябва интернета, който захранва лаптопа да е по кабел и правиш чрез wi-fi adhoc мрежа
2. Ако е компютър - купуваш му една флашка за безщичен интернт и му правиш wi-fi adhoc мрежа.

Телефона ще вижда тази adhoc мрежа като рутер и си се свързваш към нея както към всяка мрежа.

Има друг вариан, по USB кабел, но е свързан с руут. Казва се reverse thehering

Трябва ти ето това приложение: https://play.google.com/store/apps/detai...ether.Paid
Или ако не ти се дават пари за него: Правиш това http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2287494

Но ако питаш мен по-добре бягай си купи един хефтин рутер.
Цитирай
#71

Мерси колега за отговора! При HTC-то този въпрос е решен много по лесно но....... Най-лесно ми се вижда че ще стане с рутерче някакво!!
Цитирай
#72

И може ли да споделиш как е решено това толкова лесно, като всичко зависи от компютъра в случая, не от телефона.

Нали говорим да захраниш телефона със интернет от компютъра, а не обратно?
Цитирай
#73

GH0STFACE написа:И може ли да споделиш как е решено това толкова лесно, като всичко зависи от компютъра в случая, не от телефона.

Нали говорим да захраниш телефона със интернет от компютъра, а не обратно?


Да колега, точно за това говорим. HTC са решили проблема по следният начин: Като включиш телефона с USB кабел към компютър и на компютъра има интернет независимо по какъв начин дали с кабел или безжичен, можеш да го ползваш. Предварително от сайта на HTC трябва да се инсталира на компютъра HTC SYNC MANAGER. На телефона дърпаш т. нар. "щора" и там има меню "Изберете типа на връзката" с няколко опции от който можеш да избираш:

1. Само да зарежда батерията;
2. Дисково устройство(За сваляне или качване на файлове в картата памет или на телефона);
3. HTC Sync manager - за синхронизиране на музика, снимки, видео и др.;
4. Връзка с интернет(Споделяне на мобилната мрежа на телефона с компютър);
5. Интернет транзит(Свързване на телефона с интернет от/през компютъра).

Това е налично при Андройд от 4 нагоре. За по стари не съм сигурен дали го имаше.

Последната опция се използва за това за което питах дали има като възможноsт в Sony Z2.
Цитирай
#74

Благодаря за разяснението.
Цитирай
#75

Момчета преди около 2 дни,докато се прибирах към вкъщи,по път ме хвана един дъжд и докато се прибрах направо подгизнах,целия бях мокър,включително и телефона.Днес случайно пуснах високоговорителя докато говорих и забелязах,че долния спийкър бръжди и това много ме дразни.Същото се получава и докато слушам музика.При определени тонове се получава бръждене.Влезнах в сервизното меню и от там изпълних теста за високоговорителите и ясно се чува,че горния,който играе роля на слушалка работи нормално,а долния бръжди.Възможно ли е да се е намокрил и да е останала някаква вода.... и 2 дни да не се е изпарила при тези жеги или просто е дефектирал :wall:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)