Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

Нормално ли е след пускане на камерата да се получават едни вълни по дисплея за около 1-2 секунди Huh

Htc One М8
Цитирай
Аксесоари

мисля,че не е нормално

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Дали е софтуерен бъг или е нещо хардуерно?

Htc One М8
Цитирай

Може да е хардуерен!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

някой да е намерил приложение с което да увеличи сигнализацията на приложенията? и другия ми въпрос е - има ли приложение с което да контролирам силата на звука при запис на видеоклип? защото като гледах диаграмата на клиповете от дискотеката то няма една гънка - всичко е премодулирано и докрая Sad може приложението да е и друга камера само и само да може да и се намалят децибелите...
Цитирай

имаше един колега който предостави за вайбъра нотификацийте и съм много доволен,но за другите засега няма

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Здравейте колеги! Собственик съм на този уникален апарат вече двайсетина дни.Дълги години бях почитател на Самсунг,но след като ми писна всяка година да давам по над 1000 лева за евтини пластмасови сапунерки този път реших да сменя бранда и ето ме във форума на Сони. Изключително съм доволен от визията на телефона.Материалите от които е направен излъчват качество,стил и класа и напълно оправдават високата цена на апарата. Не така стоят нещата обаче с функционалността на телефона.Не знам как е при вас,но аз почти не мога да проведа пълноценен разговор.При доближаване на телефона към ухото сензорът уж "изключва" дисплея,но след края на разговора виждам че са се активирали сума ти приложения вследствие на докосването на "изключилият" се екран с лицето ми.Понякога дори не мога да довърша разговора си защото допирайки се до дисплея го прекратявам.Попрочетох доста из нета и се оказа че това е масов проблем.Та нали това е основната функция на един телефон-да провеждаш нормални разговори с него. Отдело от това,когато си реши сам се рестартира или така зверски забива,че трябва да го стартирам от малкото червено бутонче до сим картата. Да не говорим и за зверското загряване ако решиш да си поиграеш малко повече със страхотните ефекти на камерата. Тия проблеми ги нямах при сапунерките.Мислите ли,че Сони ще оправят нещата с някой ъпдейт??? Ако някой е намерил решение на някой от проблемите,моля да помага. Поздрави!!!
Цитирай

Отивай в сервиза, нямам нито един от проблемите.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

Не го пращай човека в сервиза, защото проблема е повсеместен и само в тази тема има няколко колеги които го потвърждават.
Аз също го имах този проблем + още много други, за 4 дена ползване се натрупаха толкова, колкото не помня да съм имал с последните си 10 тлефона.
Цитирай

И аз нямам такива проблеми от изброените по-горе в пост: 107

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Моментното решение е при разговор да се заключва екрана с бутона. Това със забиването обаче не е нормално, до сега повече от 40 дни не ми се е случвало. При мен загрява при 4k видео и тежки игри само.

Samsung Galaxy Note10+Aura Glow
Цитирай

здравейте на всички искам да попитам по колко време ви кара батерията защото при мен кара 1 ден и 15 часа може и малко повече а в настройките са ми вкл стамина и истощена батерия на 100 % да се вкл при някои ако знае какво друго да направа ще сам му благодарен много ... Android :capitulation: :capitulation:
Цитирай

Вариант е да се изключат неизползваните опции за времето в което потрябват.
Също и някои мнения тук:

https://www.androidbg.com/forum/viewtopic.php?id=86571

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да си имаш резервна нокия в фенерче Smile колеги стига вече с тия батерии,на мен ако ми кара по ден и незнам си колко часа,ще черпа всеки път.от личен опит,просто си нямах друга работа и тествах,освен рязговори,всичко друго беше спряно,забранено и каквото се сетиш,и ми изкара 4 дни,само че за тази екстра 1300лв ми се виждат множко,фенерката е 30лв и кара 10 дена Smile моя тел толкова много го ползвам,че вечер задължително е на заряд до сутринта докато стана

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

rumo написа:Не го пращай човека в сервиза, защото проблема е повсеместен и само в тази тема има няколко колеги които го потвърждават.
Аз също го имах този проблем + още много други, за 4 дена ползване се натрупаха толкова, колкото не помня да съм имал с последните си 10 тлефона.
А как го реши този проблем,колега защото си писал "имах"? Сега вече нямаш ли ги тия проблеми?
Цитирай

Колега Дичката, не си споменал от кога си забелязал тези проблеми, както и дали си ъпдейтвал, на кой билд на кит-кат си?
Правил ли си софтуерен ресет, рипеър защо не, през ъпдейт сервиса правил ли си или със ПС компанйон инсталирани на компютъра?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не мисля,че съм за сервиз,защото проблема с реагирането на дисплея и загряването е масов.Можете да прочетете във форума на Сони,а относно забиването или рестартирането се случват сравнително рядко,примерно веднъж на 5-6 дена.Най-големият проблем е с докосването на дисплея.За момента и аз го заключвам когато говоря,но съгласете се,че е тъпо да прилагаш трикове за да проведеш един нормален разговор с телефон за 1200 лв.
Цитирай

Не отговори на нито един от въпросите ми колега, а и не мисля, че аз съм те пращал на сервиз, за това и предлагам твоя софтуерна намеса.
Опитай и тестове на съответния не добре работещ хардуер в сервизното меню.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Колега Дичката, не си споменал от кога си забелязал тези проблеми, както и дали си ъпдейтвал, на кой билд на кит-кат си?
Правил ли си софтуерен ресет, рипеър защо не, през ъпдейт сервиса правил ли си или със ПС компанйон инсталирани на компютъра?
17.1.А.2.55 ми е версията на компилацията. Не съм обърнал внимание от кога ги прави тези магарии.Та аз го имам от по-малко от месец.Само се сещам че ми заби яко още първата вечер и не можех да го пусна а и не мога да му извадя батерията и тогава видях червения бутон и го реснах от там.А относно дисплея четох,че се получава така заради "double click to unlock" функцията,но след като я изключих,между другото тя също не работи съвсем гладко,пак същата работа.Иначе съм ъпдейтвал всичко,което ми излезе в Ъпдейт центъра.
Цитирай

Вивакомци нямате ли ъпдейт през компанйон или ъпдейт сервиса до 402 билд? Възможно е ако вече ви е наличен, да се стабилизира твоят апарат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

monipeev написа:Вивакомци нямате ли ъпдейт през компанйон или ъпдейт сервиса до 402 билд? Възможно е ако вече ви е наличен, да се стабилизира твоят апарат.

Токущо! ОТА ъпдейт. По-късно впечатления. Не е имало никакакъв проблем до днес. Smile !
Забравих - Vivacom.
Цитирай

и аз получих ъпдейт,сао че отново има голяма разлика в големината на файла,на тела беше 128МБ а през сони сервис 991МБ и естествено през компа го ъпдейтнах 17.1.1.А.0.402 от технополис е тела с карта на виваком съм

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Искрено се надявам с този ъпдейт да се оправят проблемите, които има при някои от колегите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Според Xperia updatechecker,за телефоните купени от виваком,ъпдейта е пуснат (.402).За глобулските няма нищо.
Няма значение с каква сим карта ползвате телефона,има значение от къде е купен(региона за който е пуснат апарата).

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Spellbound91 написа:Според Xperia updatechecker,за телефоните купени от виваком,ъпдейта е пуснат (.402).За глобулските няма нищо.
Няма значение с каква сим карта ползвате телефона,има значение от къде е купен(региона за който е пуснат апарата).
Аз го имам от мтел но още нямам друг ъп...Проверявам само през ъпдейт центъра на самия телефон...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)