Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z2 (D650x)

monipeev написа:
Spellbound91 написа:Да разбирам,че не е необходим deodex?

Не, не е необходим. За повечето модове, които се флашват през рекавъри, наистина се изисква деодекс фърмуер, но за този метод с Xposed не. Тествано преди да флашна. 438 деодекс. Smile
Да,вече съм с Xposed модчето и бива Tooth ,а можеш ли да ми дадеш линк за 438 deodex?Предполагам,че е предварително deodex-нат зип файл готов за флашване през Recovery?

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари

Извинявай за късния отговор.
линк. 438 деодекс в темата с някои допълнителни неща за да се запази руута.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2774403
[ROM][D6503] AndroPlusROM

Едит: Като от 402 към 438, се минава през стъпки с разяснение "ъпгрейд".

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колеги, дали ще се намери някво решение за този бъг за който споменах в някоя от предните страници и въобще има ли го при някои от вас? Става въпрос за по тихия звук на музиката през слушалките който вади телефона през всеки един плеър но когато получа известие звуково от някоя програма или някой ми звънне и затвора след това автоматично вече се възстановява звука със истинката сила с която трябва да бъде??? Има ли плеър който да има допълнително усилване или отделна програма за това защото се побърках да карам всеки път някой да ми звънва или да ми пише за да ми се усили звука Sad
Цитирай

planetcho написа:Колеги, дали ще се намери някво решение за този бъг за който споменах в някоя от предните страници и въобще има ли го при някои от вас? Става въпрос за по тихия звук на музиката през слушалките който вади телефона през всеки един плеър но когато получа известие звуково от някоя програма или някой ми звънне и затвора след това автоматично вече се възстановява звука със истинката сила с която трябва да бъде??? Има ли плеър който да има допълнително усилване или отделна програма за това защото се побърках да карам всеки път някой да ми звънва или да ми пише за да ми се усили звука Sad
Аз не съм забелязал подобен бъг!Можеш да пробваш да префлашнеш със СУС,но преди това си запази данните на външната СД карта.Ако проблема е софтуерен ще се оправи Wink

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Spellbound91 написа:
planetcho написа:Колеги, дали ще се намери някво решение за този бъг за който споменах в някоя от предните страници и въобще има ли го при някои от вас? Става въпрос за по тихия звук на музиката през слушалките който вади телефона през всеки един плеър но когато получа известие звуково от някоя програма или някой ми звънне и затвора след това автоматично вече се възстановява звука със истинката сила с която трябва да бъде??? Има ли плеър който да има допълнително усилване или отделна програма за това защото се побърках да карам всеки път някой да ми звънва или да ми пише за да ми се усили звука Sad
Аз не съм забелязал подобен бъг!Можеш да пробваш да префлашнеш със СУС,но преди това си запази данните на външната СД карта.Ако проблема е софтуерен ще се оправи Wink
Флашове е изключено да правя но този проблем е и труден за забелязване но може да пробвате...Иначе програмки такива няма ли които да ми свършат работа? Sad
P.S. - Сега установих че разликата в нивата е 2 позиции което никак не е малко Sad
Цитирай

Ха така. Днес реших да пробвам дали го имам и аз този бъг със слушалките и се оказа че и при мен е така.
Цитирай

Planetcho и Petrakii, споделете моля ви с кой билд сте на 4.4.2.
Любопитен е този факт, въпреки че за сега не ми е правило впечатление за подобен проблем.

Едит: Сега като се замисля, аз ползвам само блуутут слушалки, освен за проба тези от комплекта, така че може и за това да не съм попадал на този бъг.
Ще си направя тази проба с фабричните от кутията, просто за моя информация.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз съм с последния 17.1.1.А.0.402
Цитирай

При .55 забелязвали ли сте го?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега се зачетах за този бъг а вече бях updet-нал сонито и немога да кажа дали го има.
Цитирай

monipeev написа:Planetcho и Petrakii, споделете моля ви с кой билд сте на 4.4.2.
Любопитен е този факт, въпреки че за сега не ми е правило впечатление за подобен проблем.

Едит: Сега като се замисля, аз ползвам само блуутут слушалки, освен за проба тези от комплекта, така че може и за това да не съм попадал на този бъг.
Ще си направя тази проба с фабричните от кутията, просто за моя информация.
С 402 съм и аз - обаче ето че и при друг го има което е успокояващо за мен но пък дразнещо за всички ни защото е поредния най вероятно сифтуерен бъг който имат от Сони надявам се да оправят като слабите звуци за известията...
Цитирай

Оказва ли съществено влияние, активирането на режимите за пестене на батерията и по специално Режим STAMINA, върху живота на батерията като цяло?
Цитирай

оказва дотолкова,от това какво си задал да не спира програмата,аз я ползвам,но съм задал всички приложения като вайбър скайп,фб,месинжера на фб,лацап,мобилни и wifi да не ги спира и при изгасен дисплей и ми изкарва почти 50 часа като дисплея под 50% ползване не пада

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Я да ви попитам още нещо което туко що забелязах - поприцнип преди мисля че не беше така...Става въпрос за това подобряване качеството на клиповете и снимките което Сони имат като опция...На мен си ми беше включено от самото начало и като гледах снимки ги гледах директно с него а сега забелязах че като преглеждам снимки чак като застана на дадена снимка след плъзгане тогава се вижда как постепенно се променят цветовете т.е. качеството а преди мисля че нямаше такова нещо...Това най вече личи на дневни снимки...Някой може ли да ми каже как е при него? Мерси...
Цитирай

Има ли някаква специална опция, която да активирам за да имам 3G, или просто в града, който съм няма 3G мрежа? Мобилният ми интернет е "H".

Поздрави:
Naftalincho
Цитирай

Naftalincho написа:Има ли някаква специална опция, която да активирам за да имам 3G, или просто в града, който съм няма 3G мрежа? Мобилният ми интернет е "H".

Поздрави:
Naftalincho
От настройки/Още/Мобилни мрежи/Режим на мрежата.Но ме съмнява да си го сложил на 2G.Няма как в Шумен да няма 3G.Често ходя там и нямам проблеми.В градовете нета е Н,а при по-слабо покритие е Е. :cheers:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

"H" e "3G"
Цитирай

Тогава H+ по - добре ли е от само H?
Цитирай

H+ - HSDPA Plus

HSDPA Plus is the fastest data network currently supported by giffgaff, at around 21 Mb/s. In many versions of Android "H+" is shown, but on Android 4.4 it is just displayed as "H". H+ allows you to easily stream HD videos and is comparable to the average home broadband connection.

H - HSDPA (High Speed Downlink Packet Access)

HSDPA is a slightly slower version of HSDPA+, offering data speeds of around 7.2 Mb/s. This is about the minimum speed for reliably streaming video content at HD resolution, and still offers pretty good web surfing and music streaming.

Но ме съмнява в БГ да хванеш някъде H+
Цитирай

GH0STFACE написа:"H" e "3G"
А "Е" какво означава.Аз предполагах,че при по-слабо покритие на мрежата от 3G минава на 2G,и трансфера е :wall:
Аз като вкюча трафика отначало ми изписва "Н+",но после остава само "Н".

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Здравейте.Има ли начин камерата да не запаметява снимките от първи номер всеки път като махна снимките от телефона?

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

zabadara написа:
GH0STFACE написа:"H" e "3G"
А "Е" какво означава.Аз предполагах,че при по-слабо покритие на мрежата от 3G минава на 2G,и трансфера е :wall:
Аз като вкюча трафика отначало ми изписва "Н+",но после остава само "Н".
Потърси в гугъл!Има толкова много информация за скорости на трансфер и т.н.
G - GPRS
E - EDGE
H - HSDPA
От тези трите най-бързо е 3G (H)

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай

Просто бях продължил въпроса на колегата.
В момента констатирам друг проблем(не съм сигурен дали е проблем)Въпроса се отнася до притежателите,които използват магнитния кабел.Забелязвам ,че с него телефона се зарежда значително по-бавно.За час и половина батерията се напълни само с 20%.Това нормално ли е ?Дали причината е в кабела?От тези е,на които пише Sony.
Сега ще тествам с USB за същото време ,колко ще качи.

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

По бавно зарежда,както и с докинга,но не съм си играл да засичам,защото обикновени вечер го слагам,сутрин го махам и ми е все тая дали за час или за 10 се е заредил Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Sokolchev написа:По бавно зарежда,както и с докинга,но не съм си играл да засичам,защото обикновени вечер го слагам,сутрин го махам и ми е все тая дали за час или за 10 се е заредил Smile
Това до някъде ме успокоява.След теста с оригиналния USB кабел-2часа/от 45 на 99%.Разликата ми се вижда доста голяма и не мога да си обясня причината.До сега не го бях забелязал,понеже и аз нощем го зареждам,но сега ми се наложи спешно и останах изненадан.Знам,че от комп. по-бавно се зарежда,но това си е от 220V все пак? :confused:
Като ми пристигне и другия магнитен кабел с него ще тествам отново,че доста се изръсих за този :mad:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)